[Anime] Tamala 2010: A Punk Cat in Space

pozostałe filmy made in Asia
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

[Anime] Tamala 2010: A Punk Cat in Space

Postautor: wiktor » 05 sie 2012

Obrazek

*tytuł: Tamala 2010: A Punk Cat in Space
*reżyser: TOL (Trees of Life)
*kraj: Japonia
*premiera: 28.09.2003 (świat)
*gatunek: Sci-Fi, Komedia, Psychologiczny, Anime

obsada:
Tamala: Obrazek = uroczy kotek o ... dość "nieprzepisowym" języku, znak rozpoznawczy: papieros

Michelangelo: Obrazek = chłopak Tamali, ... trochę interesujący się sztuką :confuse:

Kentauros: Obrazek = on tylko lubi przebieranki.... :panic:

gościnnie: Penelope Obrazek i
Tatla Obrazek

głosów użyczyli: Hisayo Mochizuki, Shinji Takeda,

trailer:

linki:
http://en.wikipedia.org/wiki/Tamala_201 ... t_in_Space" onclick="window.open(this.href);return false;

o filmie:
rok 2010, Maguro City na planecie kotów i całkowita kontrola super-korporacji Catty & Co.
i Tamala, beztroska kotka urodzona na planecie Orion, która trafia na Planetę Q - tam poznaje pewnego kocurka Michelangelo, a podczas zwiedzania muzeum .....

moje:
ja wiedziałam, że koty mają swój świat .... :rolly: i to inteligentne stworzonka :hearts:
ja nie znam się na anime, ale podobało mi się to jak jest zrobiony ten film :victory:

Obrazek
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: Tamala 2010: A Punk Cat in Space

Postautor: Snake » 10 sie 2012

Ciekawa animacja najeżona odniesieniami do popkultury. Niektórzy piszą, że wątki filozoficzne są w tym filmie zupełnie przypadkowe, ale sądzę, że można coś z niego wynieść, nawet jeśli będą to błahostki.

Podobał mi się fajny design postaci, ekstra voice acting głównej postaci oraz kilka niezłych scen z "fucking strike" na czele. Polecam
Awatar użytkownika
Panda
Co to jest dorama? o_O

Re: [Anime] Tamala 2010: A Punk Cat in Space

Postautor: Panda » 15 sie 2013

Genialny film, ale przyznam, że muszę go obejrzeć przynajmniej jeszcze raz by zrozumieć wszystko.
Daje same plusy, nie znalazłam jeszcze minusów.

Świetna grafika, zarówno czarno biała i 3D wersja (moja ulubiona)
Muzyka, pomysł i sama fabuła jest oryginalna, daleko poza zasięgiem typowych styli anime. Sam pomysł o świecie zwierząt daje dużo do myślenia.
Oczywiste jest, że w filmie chodzi o coś więcej i rzeczywiście może tu chodzić o coś filozoficznego, psychologicznego.

Świetne teksty, pomysł na świat i oczywiście o Tamale.
Jest zupełnie inna od wszelkich mi widzianych postaci. To ona zbiera wszelkie brawa odnośnie filmu, bo to prawda.

Ciekawe są także postacie epizootyczne jak pies i mysz albo koty w kawiarni.
Obrazek

Wróć do „Inne”