[Anime] Mardock Scramble: The First Compression

pozostałe filmy made in Asia
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

[Anime] Mardock Scramble: The First Compression

Postautor: wiktor » 08 sie 2012

Obrazek

*tytuł: Mardock Scramble: The First Compression / マルドゥック・スクランブル 圧縮
*reżyser: Susumu Kudo
*kraj: Japonia
*premiera: 2010-11-06 (Japonia)
*gatunek: Akcja, Sci-Fi, Anime

głosów użyczyli:
Hozumi Gôda, Jouji Nakata, Megumi Hayashibara

linki:
http://en.wikipedia.org/wiki/Mardock_Scramble" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.animenewsnetwork.com/encyclo ... p?id=11338" onclick="window.open(this.href);return false;
http://m-scramble.jp/compression/" onclick="window.open(this.href);return false;

o filmie:

Mardock City, bliżej nieokreślona przyszłość, 15-letnia prostytutka Rune Balot zostaje zamordowana, a potem ... przywrócona do życia w nowym ciele .... pomagają jej teraz: doktor Easter i Oeufcoque.... albo ona im :mrgreen: rozprawić się z pewnym typem, cierpiącym na ból głowy, któremu wydaje się, że jest taki fajny

moje:
na tym filmie można nabawić się bólu głowy /albo jak co niektórzy .... porzucić zanim zobaczą oczekiwane the end :rolly: /
:confuse: nie wiem, czy rysującemu nie chodziło przede wszystkim o pokazanie fajnych kształtów kobiecego ciała i scen sexu, bo :confuse: ... na moje strasznie tego dużo jak na 1,1h .... więc uwaga ... + 18 chyba obowiązuje ....

ja bym dodała, że to trochę .... próba ukazania "wnętrza" młodej kobiety, która bardzo chciała być kochana, a pokazano jej tylko sex.... chciała umrzeć, a kiedy dano jej wybór - wybrała życie .... /potrzebny specjalista psycholog ..... :panic: /, soł... jeśli chcesz akcji - uważaj pilnie by nie przegapić, przyszłość - tu mała reklama rozwoju techniki owszem była, ale mamy tutaj jednak... bałagan, zagubienie i .... :confuse:
/ chyba jednak tylko dla wytrwałych :victory: /

Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Re: Mardock Scramble: The First Compression

Postautor: Azzel » 08 sie 2012

Druga wytrwała się dopisuje, wpadłam na wieczorek przypadkiem i podziwiam sama siebie że dotrwałam do końca.

Treść - dla mnie prawie o niczym. Historyjka jak milion takich samych, do tego opowiedziana w tak mało interesujący sposób - przegadana, jakby trzeba było widzowi klepac młotkiem w czym rzecz, sam świat przedstawiony niedopracowany, niespójny, a opowiastka - panienka umiera i odradza się by się pomścić...bez sensu? na co był ten cały proces w trakcie jak i tak potem mamy rozprawianie się z jakimiś mutantami i przydupasem naczelnym głównego :confuse: Nie wiem czy to miało jakąś wersje odcinkową czy wywodzi się z mangi - ale to co tu pokazali w lekko ponad godzinę to była kpina <może coś lepszego by wyszło gdyby oszczędzili tyle gadania - emocje można pokazywać bez mówienia w kółko co się czuje i myśli :omg:; może gdyby wydłużyli samo anime i pokazali naprawdę COŚ wartego zobaczenia >
Postaci - najmniej dopracowana - główna bohaterka, która momentami koszmarkowo wyglądała, i po co w takim razie było do tego się pchać z rysowaniem nagiego kobiecego ciała, które też tak jak rysowane przez ślepego? :confuse: w ogóle ilość scen "erotycznych" w ogóle nie przystawała do treści, za dużo, zwłaszcza niepotrzebnych, które nie wnosiły nic do fabuły... A co do postaci - w ogóle bez życia, bez jaja, jakieś takie popłuczyny.
Muzyka - coś tam na początku zaświtało pozytywnie i sie szybko skończyło.
Graficznie - ładne czasem krajobraziki, miasto fajnie, kolorki, ale jeśli chcieli postawić na ten aspekt a nie na treść - to o wiele za mało.

Ogółem, mix wszystkiego - i wyszła komuś mamałyga, dosyć niestrawna. Ja nie polecam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: Mardock Scramble: The First Compression

Postautor: Snake » 10 sie 2012

Po prostu kaszana - kompletnie nic ciekawego nie ma w tym anime, wszystkie filmowe elementy niedomagają. Może poza kolorami i paroma ujęciami miasta niedalekiej przyszłości.

Wróć do „Inne”