[Tajlandia] Chocolate (2008)

pozostałe filmy made in Asia
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

[Tajlandia] Chocolate (2008)

Postautor: wiktor » 14 sie 2012

Obrazek

Spoiler! lub:
Obrazek

*tytuł: Chocolate
*reżyser: Prachya Pinkaew
*kraj: Tajlandia
*premiera: 6 lutego 2008

obsada:
Yanin "Jeeja" Vismistananda, Hiroshi Abe, Ammara Siripong

trailer:

linki:

http://en.wikipedia.org/wiki/Chocolate_%282008_film%29" onclick="window.open(this.href);return false;

o filmie:
Zin /piękna kobieta, powiązana z tajlandzkim światkiem gangsterskim/ + Masashi /przystojniak z kraju Kwitnącej Wiśni i ... też mający za uszami/ = .... kłopoty i miłe wspomnienia = niesamowita córka: Zen, autystyczne dziecko, które szybko się uczy ....

moje:

jeśli patrzeć jak na film akcji - to mamy: gangsterskie rozrachunki, bójki i strzelaniny :victory: .... bo ciemny światek nie zapomina :bejsbol:
mi chyba bardziej spodobał się wątek obyczajowy - bardziej bym pokierowała akcją w pokazaniu świata chorej dziewczynki, uroków codziennego życia /bo pomimo trudów - bo trzeba znaleźć drogę do świata chorej osoby, to ten świat jest piękny = kapitalnie oddawały to zdjecia :aww: /, jej relacji z matkę ... która miała bardzo silną wolę i wielką miłość .... :aww:
patrząc na historię tych kobiet: czy choroba, to błogosławieństwo, czy przekleństwo?

dla zainteresowanych tematyką podobną polecam: Co gryzie Gilberta Grape'a i Ósmy dzień

Obrazek
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: Chocolate

Postautor: Chie » 14 sie 2012

Oj bardzo dawno temu oglądałam ten film, jeszcze zanim zaczęłam się interesowac Azją.
Pamiętam że mi się bardzo podobał. Lubię bijatyki, sztuki walki i te sprawy więc ten film bardzo przypadł mi do gustu.
I chyba z tego co najbardziej pamiętam. Jeszcze jej kolegę który jej pomagał.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Re: [Tajlandia] Chocolate (2008)

Postautor: wiktor » 15 sie 2012

wersja którą oglądałam, po napisach końcowych, pokazała jak dobrą robotę wykonali dublerzy - więc, tak.... sceny walk były dobre ... ale najbardziej podobał mi się moment walki z niepełnosprawnym chłopcem ... można by powiedzieć trafił swój na swego ... ale, czy to nie dziwne, że "oni" też mieli takie niesamowite dziecko .... i nie piszę tego z przekąsem, czy wyśmianiem, ale... ze świadomością pewnej własnej ograniczoności; bo mając niewielki kontakt z osobami chorymi, mogę tylko domyślać się inności i bogactwa ich świata, którego my ... nigdy do końca nie zrozumiemy, my biedni "zdrowi" ludzie.... zabiegający o różne rzeczy, a gubiący piękno, którego nawet nie umiemy dostrzec....
Obrazek

Wróć do „Inne”