[Anime] She and Her Cat [1999]

pozostałe filmy made in Asia
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

[Anime] She and Her Cat [1999]

Postautor: wiktor » 01 lis 2012

Obrazek

*tytuł: She and Her Cat / 彼女と彼女の猫
*reżyser: Makoto Shinkai
*kraj: Japonia
*premiera: 1999 r.
*czas trwania: 5 minut :victory:

linki:

http://en.wikipedia.org/wiki/She_and_Her_Cat" onclick="window.open(this.href);return false;
http://myanimelist.net/anime/1004/She_and_Her_Cat" onclick="window.open(this.href);return false;

kilka słów
:
historia kota Chobi i jego pani, która .... jest wyjątkowa = bo jest jego panią :* .... i tu już wszystko jasne :aww:
urzekający w swej prostocie przekaz świata/rzeczywistości widzianej oczami kota :mrgreen: .... czyż może być lepsza zachęta :smitten:

:hearts:

ogólnie dostępne, a skoro Snejk pozwala ...:

Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Re: She and Her Cat [1999]

Postautor: Volli » 01 lis 2012

Skoro Wiktor był tak miły i założył temat, dopiszę kilka zdań o samym filmiku. Nieco ponad pięciominutowa animacja jest jedną z pierwszych prac (na pewno pierwszą znaczącą) Makoto Shinkai - tego samego, który odpowiedzialny był później za animację np. The Place Promised in Our Early Days czy 5 cm Per Second. W tym ostatnim filmie z resztą, jak również w innym: Children Who Chase Lost Voices from Deep Below, Makoto Shinkai umieścił coś w rodzaju ukłonu dla swojej krótkometrażówki - pojawiają się tam koty Chobi i Mimi (Mimi to kotka, zakochana w Chobi ;) ).

Film wygrał kilka nagród, m. in. Human Grand Prix w SKIP Creative Human Award (2000) <cokolwiek by to nie było ;) > i Grand Prix w 12. konkursie animacji DoGA CG.
:volli:
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Re: [Anime] She and Her Cat [1999]

Postautor: daydreamer4 » 05 lut 2013

KOOOOCHAM!!! :fav:

To jest jeden z tych filmów, które zapoczątkowały moja trwającą nieprzerwanie życiową azjatycką fazę największa . Taki mój kamień milowy, a więc sentyment mam do tego maleństwa ogromny (i być moze nieadekwatny do skali dziełka)

Uwielbiam styl animacji Makoto Shinkai'a pierwszoplanowe postać są proste (aż za czasami) skontrastowane ze zniewalająco bogatymi w szczegóły tłami. To robi niesamowite wrażenie i chociaż fabuła czasami zostawia wiele do życzenia to dla samych bodźców wizualnych warto jego filmy zobaczyć.

Aż mam ochotę sobie obejrzeć jego pozostałe filmyyy :puppy:

PS:
Czy mogę powiedzieć, że dubbing angielski w tym linku poniżej to jakiś dramat, porażka i koszmar? Brr.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Re: [Anime] She and Her Cat [1999]

Postautor: Lily » 11 lut 2013

Przejrzałam trochę swoich starych postów i zorientowałam się, że minął dokładnie ROK od kiedy po raz ostatni skomentowałam na doki coś co oglądałam :rolly: ale porażka, wstyd i hańba :rolly: dlatego też postanowiłam przerwać tą filmową dezercję, która trwa już za dlugo i coś obejrzeć. Odzwyczaiłam się od oglądania filmów i gdy widzę, że film trwa półtorej godziny to od razu odechciewa mi się oglądania... a tu patrzę - film o kocie trwa 5 minut. Coś idealnego dla mnie :wink:
Nie zaglądałam na wikipedię aby sprawdzić twórcę, a od razu poznałam że to ten typ od "5 cm na sekundę". Ach jakie to ładne wszystko, jakie realistyczne a jednocześnie nie przekombinowane. Jaram się tymi drutami telegraficznymi, jaram się się tym jak widać na kałuży padające krople deszczu, nawet ten czajnik (czy tam garnek, nieważne) na kuchence taki fajny. Tylko niestety, poza pięknymi obrazkami znów zabrakło mi trochę treści... Może jestem za mało wrażliwa, za mało romantyczna czy coś tam innego. A może po prostu przez to, że jestem psiarzem nie ogarniam filmiku o kocie? Nie wiem, nieważne w sumie, ładne to było, trwało tylko 5 minut więc obejrzeć można :rolly:
Ale mimo wszystko kiedyś i tak obejrzę "The place promised in our early days", choćby dla samych ładnych obrazków :)

Wróć do „Inne”