[Tajlandia] Shutter: They Are Around Us (2004)

pozostałe filmy made in Asia
Awatar użytkownika
Minrae
Co to jest dorama? o_O

[Tajlandia] Shutter: They Are Around Us (2004)

Postautor: Minrae » 05 cze 2015

Shutter: They Are Around Us

Obrazek

tytuł: Shutter: They Are Around Us
tytuł oryginalny: ชัตเตอร์ กดติดวิญญาณ
premiera: 13 maja 2004
gatunek: horror
reżyseria: Banjong Pisanthanakun, Parkpoom Wongpoom

obsada:
*Waranchaya Chindarakwong
*Ananda Everingham
*Nuimim Kaomahatsachan

opis:
Film opowiada o młodym fotografie (Than) i jego dziewczynie (Jane), którzy wracając ze spotkania z przyjaciółmi potrącają samochodem kobietę przechodzącą przez ulicę. Oboje wcześniej spożywali alkohol, dlatego uciekają z miejsca wypadku.
Parę dni później Than idzie wywołać swoje zdjęcia, na których zauważa dziwny cień co tłumaczy sobie wadą kliszy. Jednak po bliższej analizie ma wrażenie, że za tym cieniem kryje się twarz dziewczyny, którą wcześniej potracił.
Niebawem okazuje się, że jego przyjaciele zaczynają ginąć po kolei w tajemniczych okolicznościach.

Ode mnie:
Moja ocena tego jest taka: polecam prawie każdy horror, który jest twórczości azjatyckiej. Mało jest horrorów - zwłaszcza tajlandzkich - wartych uwagi. Moim zdaniem ten film bije na głowę, większość amerykańskich twórczości.
Film jest nietypowy, dość przerażający, a finał bardzo zaskakujący.
Polecam każdemu, kto lubi dobry klimat wypełniony muzyką, dźwiękiem, hasałem. Co do efektów specjalnych - zrobione jak za czasów średniowiecza, co właśnie mi się podoba w porównaniu do amerykańskich "gniotów".

Ciekawostka:
Ta para reżyserów w czasie kręcenia filmu, nie miała jeszcze ukończonych 25 lat.

Obrazek

Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [Tajlandia] Shutter: They Are Around Us (2004)

Postautor: Snake » 06 cze 2015

Shutter to najbardziej kultowy tajski horror i ogólnie pozycja obowiązkowa dla fanów azjatyckich filmów grozy. Końcówka z wyjaśnieniem tajemnicy zaskakująca i zapadająca w pamięć. Technicznie film był przestarzały już w dniu premiery (jak polaroid :lol: ), ale i tak polecam.
Awatar użytkownika
BaBo
Oglądam regularnie xD

Postautor: BaBo » 06 cze 2015

Technicznie film był przestarzały już w dniu premiery (jak polaroid :lol: ), ale i tak polecam.]
W dobie cyfrowej obrobki, to nie ma znaczenia.
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 07 cze 2015

Oooo, to serio chyba jedyny horror azjatycki, który jest uważam za naprawde dobry. Nie mówię tutaj o straszeniu jako takim, bo generalnie nie lubię sie bać na filmach, ale film ma w sobei coś więcej niż tylko straszną historię.
Bardzo mi sie podobał i widziałąm go juz 2 razy, co jak dla mnie (osoby która nienawidzi horrorów) jest osiagnieciem.
Film ma tez swój remake amerykański ale nie widziałam go nawet.... miedzy innymi dlatego ze nie lubei horrorów ale też ponieważ nie chciałam sobie rujnować przyjemnosci amerykańskimi popłuczynami.
Obrazek
Awatar użytkownika
Minrae
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Minrae » 07 cze 2015

Remake amerykański - chyba jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym jakiś polubiła. Psują mi klimat i wydają mi się o wiele gorsze niż oryginalne azjatyckie. Może to kwestia tego, że w większości przypadków podoba się to co się zobaczy jako pierwsze :)

Wróć do „Inne”