[Bollywood] Paheli (2005)

pozostałe filmy made in Asia
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

[Bollywood] Paheli (2005)

Postautor: allia » 23 mar 2007

~ PAHELI ~

Obrazek

reżyseria: Amol Palekar
scenariusz: Sandhya Gokhale
premiera: 24 czerwca 2005 (Świat)
produkcja: Indie
gatunek: Fantasy, Romans
w rolach głównych: Rani Mukherjee, Shahrukh Khan

ObrazekObrazekObrazekObrazek

W końcu obejrzałam "Paheli" - film made in India, ten do którego tańczymy z moją grupą na zajęciach z tańca bollywood XD

Nie widziałam wielu bollywoodzkich produkcji ale ta była wyśmienita :)
Film powstał na podstawie starej indyjskiej baśni i opowiada historię młodej dziewczyny, która została poślubiona młodzianowi, którego nie interesuje nic poza mnożeniem złotych monet :)

I tak panna młoda jest okropnie zaniedbywana przez swojego świeżo upieczonego małżonka, w drodze do jego domu orszak weselny zatrzymuje się przy wodopoju.. tam też na wielkim drzewie rezyduje duch, który (w przeciwieństwie do męża) nie może oprzeć się urokowi młodej żonki :)

Orszak odjeżdża a duch najwyraźniej się zakochał :P Tymczasem pan młody tylko się pogrąża.. nie dość, że zaniedbywał żonę w czasie weseliska, to również w czasie nocy poślubnej się nie popisał (zdezerterował) a już następnego dnia rano zostawił swoją lubą i ruszył pomnażać majątek daleko od domu..

Z okazji postanowił skorzystać duch :) miał on różne umiejętności, więc czym prędzej przybrał postać męża i wrócił szybciutko do domu, sprawiając tym samym wiele radości swej "żonie" :P

Żona przyjęła ducha w ciele męża - lecz co będzie, gdy prawdziwy małżonek powróci? :)

Film był po prostu świetny.. wspaniała baśń i cudowny orientalny klimat, do tego miłe dla ucha piosenki (wszak to musical) i świetne układy taneczne..

Obrazek

Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 24 mar 2007

Ja widizalm jeden bollywoodzki film i nigdy wiecej. trwal 3h i marzylam by sie juz skonczyl............ kolezanka byla i jest tymi produkcmai zachwycona. Gwoli wyjasnienia film zwal sie "czasem slonce czasem deszcz" i trwal o zgrozo 3hhhhhhhh... moglam w tym czasie obejrzec 3 epki jakies dramki:P JA osobiscie nie lubie tego typu filmow al emoze komus sie spodoba:P
Obrazek
Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 24 mar 2007

Bardzo lubię filmy bollywoodzkie ^^ Na swoim koncie mam narazie tylko kilka tytułów (w tym czase słońce, czasem deszcz :P) i nadal zamierzam oglądać te filmy ^^
Allia wiesz może skąd mogę ściągnąć "Paheli"? z przyjemnością obejrzałabym sobie go :)
Awatar użytkownika
teck
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: teck » 24 mar 2007

Osobiście bardzo nie lubię Bollywood... Trzy godzinne teledyski mnie nie kręcą...
Filmy są zawsze bardzo kolorowe i dobrze zrobione... ale kurcze ta ich muzyka i te trzy godziny... to po prostu za wiele...
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 24 mar 2007

I ten gniew ojca....... Dobrze sie rozumiemy Teck...... czemu sie dziwic tym bardziej z elubimy tych samych wykonawcow:)
Obrazek
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 24 mar 2007

nie zawsze filmy z bollywood są aż tak długie..

ten akurat trwa 2 godziny.. a piosenek jest zaledwie 5 :)
filmy owszem, maja specyficzny klimat i niektórym może on nie pasować.. ale nie wrzucajmy wszystkich bollywoodzkich pozycji do jednego wora :)
są filmy lepsze i gorsze, nudne i przezabawne - jak wszędzie

a motyw gniewu ojca to akurat w wielu kulturach wystepuje :) jeśli oglądacie kdrama czy jdrama to chyba doskonale widać jaki rodzice mają tam autorytet - zupełnie zatem tego argumentu nie rozumiem :)

@madziorekk: Ja mam paheli w oryginale ale zawsze możesz spróbować poszukać tego filmu na emule :)
Awatar użytkownika
Ato_mek
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Ato_mek » 24 mar 2007

Także oglądałam Czasem słońce, czasem deszcz... dla ciekawskich w tym filmie gra ten sam aktor co w tamtym. Przypnę się do wypowiedzi niektórych nie przepadam za bollywudzkimi czy jak to się pisze filmami gdyż naprawdę są przeciągnięte do jakichkolwiek możliwości... i ta ciągła muzyka jeju
http://mydramalist.com/dramalist/mini_mini
Awatar użytkownika
Mizuki87
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Mizuki87 » 31 sie 2007

czerteziki pisze:Ja widizalm jeden bollywoodzki film i nigdy wiecej. trwal 3h i marzylam by sie juz skonczyl............ kolezanka byla i jest tymi produkcmai zachwycona. Gwoli wyjasnienia film zwal sie "czasem slonce czasem deszcz" i trwal o zgrozo 3hhhhhhhh... moglam w tym czasie obejrzec 3 epki jakies dramki:P JA osobiscie nie lubie tego typu filmow al emoze komus sie spodoba:P

To właśnie jest w tych filmach piękne... Widziałam czasem słońce czasem deszcz i płakałam jak bóbr :cry: Ale film długi potwierdzam za to przepełniony uczuciami to takie piękne...
Awatar użytkownika
Martex
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Martex » 31 sie 2007

Tego się tu nie spodziewałam, Bollywood (chociaż to też Azja).
Hmmm swego czasu olądałam to masowo (tak jak teraz dramy :D). Obejżałam ok 80 filmów wyprodukowanych w Indiach i właśnie to że są takie długie, kolorowe i często dość proste jeśli chodzi o przesłanie, jest w nich najlepsze. A co do długosci tych filmów, to powodem tego są wstawki taneczno-muzyczne, które wyróżniają je spośród innych filmów.

A Paheli to jeden z moich ulubionych filmów obok Devdas, Umrao Jaan, Bunty i Babli, Salam Namaste, Mangal Pandey, Rang De Basanti, hmm chyba starczy, bo ja tak bez końca będę wymieniać :)

Ah chyba sobie obejżę coś z Bollywood, bo ostatnio same dramy ogladam :P
Awatar użytkownika
Turquoise
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Turquoise » 01 wrz 2007

Mnie moja przyjaciółka zarazila mania Bollywood :)
Podczas jednego z naszych całonocnych posiedzeń oglądałyśmy właśnie Paheli... i powiem że film mi się baardzo podobał :D
może nawet bardziej niz "Czasem słońce czasem deszcz". Uwielbiam po prostu wszystkie takie filmy które mają choćby posmak baśni.
No i te kolory, stroje...
Jednym słowem to jest to co tygryski lubią najbardziej ;)
[i]"Widzę, jak u moich ramion stają dwaj aniołowie: blady, złośliwy anioł Ironii i potężny, miłujący anioł Schizofrenii..."[/i]
[img]http://www.cinemafusion.com/images/uploads/mummyoded.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 01 wrz 2007

Jak widzę tego kolesia z Paheli z tym jego seksi wąsem (bo sexy mi to ciężko nazwać), to normalnie mam niezłą bekę. :D Ale chyba sobie to kiedyś też obejrzę w ramach poszerzania horyzontów. Tylko się zastanawiam, czy to w praktyce nie okaże się poszerzaniem choryzątów. :P
火色い烏は新世界の神だ! ~ [url=http://www.last.fm/user/aoikarasu/]aoikarasu.last.fm[/url]
Awatar użytkownika
Turquoise
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Turquoise » 01 wrz 2007

Hiiroi na początku te wąsy i ten turban nieco mnie śmieszyły (na szczęście czapki nie nosi za często :P ) ale po jakimś czasie można przywyknąć, mimo że film trwa krótko jak na Bollywood (140 minut chyba?) ;)
[i]"Widzę, jak u moich ramion stają dwaj aniołowie: blady, złośliwy anioł Ironii i potężny, miłujący anioł Schizofrenii..."[/i]
[img]http://www.cinemafusion.com/images/uploads/mummyoded.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 23 mar 2009

Bardzo lubię bolly, a przynajmniej lubiłam, dopóki nie stało się to tak rozpowszechnione, że aż mnie zeby bolą. Dlatego zwróciłam się ku czemuś innemu :)

Paheli wybitnie mnie wynudził, a że był to jeden z moich pierwszych, dziwnię się, że dobrnęłam dalej, ponad 200 tytułów... hmmm... chyba miłosc do Szaruka mnie trzymała wtedy przy zyciu :D
Rani mnie wybitnie drażni, a fabuła była naciągana... po prostu nie do tego mnie bolly przyzwyczaiło :P
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Re: [Bollywood] Paheli

Postautor: Mina » 01 wrz 2010

uwielbiam ten film jak cała kulture Indi dla urozmaicenia oglądam na zmiane tez inne azjatyckie produkcje, lubie długe filmy .
Paheli było piekne i ma sliczne piosenki.
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Re: [Bollywood] Paheli

Postautor: anna-banana » 01 wrz 2010

Paheli to chyba jedyny film w którym lubię duet Rani i SRK,a scena z płatkami róży to jedna z moich ulubionych. Jest to film piękny pod względem muzycznym i plastycznym,dzieki temu jest tak magiczny :D
[center]Obrazek[/center]

Wróć do „Inne”