Czas honoru

wszystkie seriale, które nie są made in Asia
Awatar użytkownika
Noemi
Co to jest dorama? o_O

Czas honoru

Postautor: Noemi » 24 lis 2008

Czy ktoś z Was to ogląda?
Ja jestem zagorzałą fanką i żałuję, że odcinek emitowany w najbliższą niedzielę będzie ostatnim i zamknie serię o wspaniałych żołnierzach Polski podziemnej.

Obrazek

Gatunek : wojenny, historyczny
Kraj produkcji: Polska
Liczba odcinków: 39
Ilość sezonów: 4 (2011)
Czas trwania odcinka: 50 min
Lata emisji: 2008-nadal emitowany
Data premiery: 7 września 2008

OBSADA:
Jan Englert jako mjr Czesław Konarski, ojciec Władka i Michała
Jan Wieczorkowski jako Władek Konarski
Jakub Wesołowski jako Michał Konarski
Maciej Zakościelny jako Bronek Woyciechowski
Antoni Pawlicki jako Janek Markiewicz
Daniel Olbrychski jako Doktor

cytując za itvp.pl:
Niecodzienny temat, rozmach inscenizacyjny i gwiazdorska obsada to silne atuty serialu. Serial „CZAS HONORU” opowiada o działaniu w konspiracji w okupowanej Warszawie – o akcjach zbrojnych podziemia, które pozwoliły ciemiężonej ludności stolicy podnieść głowę i stanąć do walki z okupantem niemieckim.
Akcja serialu rozgrywa się wiosną 1941 r. Wydarzenia II wojny światowej stanowią tło opowieści o młodych bohaterach, którzy w obliczu nowych zadań i wielkich uczuć będą walczyć z okupantem.
Bohaterowie często ocierają się o śmierć, ale żyją w Warszawie, której mieszkańcy nie tracą nadziei i humoru. Serial opowiada o wojnie i miłości, o bohaterstwie dnia codziennego i skomplikowanych polskich losach.
Reżyser i producent serialu Michał Kwieciński pwiedział, że jest to opowieść wielopokoleniowa, poruszająca wciąż żywą wśród współczesnego społeczeństwa historię. Akcja serialu oparta jest na bohaterskich czynach młodego, walczącego pokolenia. Dotyka również zwykłych, codziennych spraw tamtych dni. Z powodzeniem polecam ten serial wszystkim szukającym odpowiedzi na pytania jak przetrwać w zaskakujących okolicznościach i jak nie splamić swojego honoru.

Temat założony nieco po fakcie, bo seria już się kończy. Ciekawi mnie, czy ktoś z Was to oglądał? :-)

Pozdrawiam.

[url=http://pl.youtube.com/watch?v=DWE02yDxSjw&feature=related]ehh :-)[/url]
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 24 lis 2008

ja bym może i oglądała, gdyby się to dało ściągnąć jak wszystkie porządne seriale :D
Awatar użytkownika
Noemi
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Noemi » 24 lis 2008

Jeśli masz konto na chomikuj.pl to tam jest, i to w niegłupiej wersji. :)
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 24 lis 2008

Eliza pisze:ja bym może i oglądała, gdyby się to dało ściągnąć jak wszystkie porządne seriale :D

Da się ściągnąć jak wszystkie porządne seriale :D
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 24 lis 2008

Jest to jedyny serial polski, jaki oglądam. Pewnego razu całkiem przypadkiem przysiadłam w pokoju w którym moja rodzina oglądała i strasznie się wciągnęłam. No niestety to był już jakiś 7 czy 8 odcinek więc widziałam ok 5/6 odc., a nie od początku, ale serial spodobał mi się na tyle, że zamierzam ściągnąć sobie odcinki, których nie widziałam i zobaczyć. Już zasysam 1 ep :) Na torrentach tego pełno, więc naprawdę da się to ściągnąć jak każdy porządny serial :)

Może rzeczywistość serialowa trochę odbiega od tego co się naprawdę wydarzyło, ale dla mnie to nie jest argument przemawiający przeciwko serialowi, bo przecież to ma być luźna interpretacja, a nie film dokumentalny. No i trzeba przyznać, że sporo tam drewna, ale za to nadrabiają to inni aktorzy, którzy grać umieją, a w dodatku ich bardzo lubię. Zresztą akcja jest tak ciekawa, że nawet Zakościelny przestał mi tak bardzo przeszkadzać. Czy tam Wesołowski. :P
[color=indigo]Currently watching:[/color]
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
You're Beautiful (ep10)[/size]
Awatar użytkownika
margol87
Co to jest dorama? o_O

Postautor: margol87 » 02 gru 2008

noooo też to oglądałam i bardzo mi się podobało ^^ trochę żałuję, że ostatni odcinek oglądałam jednym okiem :( serial spełnił genialnie rolę rozrywkowego :D ciekawa jestem czy będzie druga seria, bo skończył się jak w połowie ?_?
Awatar użytkownika
Noemi
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Noemi » 03 gru 2008

Słyszałam, że ma być, ale nie wiem ile w tym prawdy.
Ja bym bardzo chciała, żeby jednak powstała ta druga seria. Pierwsza była absolutnie niesamowita!

... i przyznam się, że na końcu płakałam jak bóbr. A nie jestem skłonna do popłakiwania przy ekranie.
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 03 gru 2008

A ja słyszałam, że to będzie zależało od oglądalności, która była nie za dobra, więc możliwe, że nie będzie kontynuacji. To by była straszna szkoda, bo serial skończył się właściwie w dziwnym momencie, który równie dobrze mógłby być gdzieś po środku.
Widziałam już wszystkie odcinki, łącznie z tymi początkowymi, które poprzednio przegapiłam i naprawdę jestem pod wrażeniem. Może i prawda historyczna miejscami kuleje, ale za to jest niesamowicie ciekawie:) No i ten Antoni Pawlicki 8) Bardzo fajny aktor, jakoś ostatnio często go widzę, no i w sumie dobrze :) A co do Zakościelnego to już zupełnie przestał mi przeszkadzać, może jeszcze będą z niego ludzie :wink:
[color=indigo]Currently watching:[/color]
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
You're Beautiful (ep10)[/size]
Awatar użytkownika
Noemi
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Noemi » 04 gru 2008

Margotka pisze: No i ten Antoni Pawlicki 8) Bardzo fajny aktor, jakoś ostatnio często go widzę, no i w sumie dobrze :)

Ooooh, Janek ;D W "Jutro idziemy do kina" był taki lekko zniewieściały, a tutaj wcielił się świetnie w rolę tego komandosa. :-)
Wesołowski też moim zdaniem fajnie zagrał, choć sporo osób twierdzi, że spartaczył tę rolę.
A Zakościelny w duecie z Ostaszewską to było mistrzostwo ^^,

A właśnie! Znacie może jakieś namiary na muzykę? Do tej pory udało mi się namierzyć tylko (li i jedynie) melodię z początku. A w trakcie serialu były takie różniaste motywy na skrzypcach, może ktoś to gdzieś znalazł?

Wróć do „Seriale”