Damages

wszystkie seriale, które nie są made in Asia
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Damages

Postautor: Maura » 09 lut 2009

ObrazekObrazek

Tytuł: Damages
Produkcja: USA
Gatunek: Dramat, Thriller prawniczy
Liczba odcinków: 39
Liczba serii: 3 sezony (zapowiedziany sezon 4)
Ocena na filmweb.pl : 8,41/10

Obsada:
Glenn Close jako Patty Hewes
Rose Byrne jako Ellen Parsons
Ted Danson jako Arthur Frobisher
Željko Ivanek jako Ray Fiske
Tate Donovan jako Tom Shayes
Anastasia Griffith jako Katie Connor
Noah Bean jako David Connor

Opis: (trochę ja, trochę więcej wikipedia)

Zakrwawiona kobieta wybiega z budynku i biegnie jak szalona przez ulice Nowego Jorku. Zostaje ujęta przez policję i przyprowadzona na posterunek policji, gdzie funkcjonariusze próbują ją przesłuchać. Bez skutku, kobieta milczy. Policja identyfikuje kobietę jako Ellen Parsons.

I tu akcja cofa się o 6 miesięcy wstecz.

Ellen, młoda ambitna prawniczka, zostaje zatrudniona w kancelarii adwokackiej Patty Hewes(Glenn Close), która prowadzi sprawę o odszkodowanie dla zwolnionych pracowników przeciwko biznesmenowi Arthurowi Frobisherowi (Ted Danson). Okazuje się, że siostra narzeczonego Ellen prowadziła interesy z firmą Frobishera. Teraz zaczyna być szantażowana przez jego ludzi. Ellen zaczyna nabierać podejrzeń, że Patty zatrudniła ją nie z uczciwych pobudek, lecz by zdobyć w niej źródło dojścia do Frobishera...
Ellen, która dotąd żyła całkiem przeciętnym życiem , z ukochanym mężczyzną u boku zostaje wciągnięta w wir intryg swojej szefowej, a jej czas całkowicie pochłania praca.. Nigdy do końca nie wiadomo w co pogrywa Patty Hewes…. (:

* * *
Brakowało mi takiego serialu, dreszczy, zaplątania, nieskończonych tajemnic i ciągle wychodzących na światło dzienne nowych faktów. I im dalej historia posuwa się do przodu, tym bardziej zaskakuje. W ogóle spodobało mi się już od openingu .^^
Poza tym ciekawa kompozycja wydarzeń. W serialu przeplatają się dwa okresy z życia Ellen i np czasy obecne pojawiają się w dosyć nieoczekiwanych momentach co dodaje swojego rodzaju pikanterii.
Glenn Close jest fenomenalna, można powiedzieć, że Cruella De Mon powróciła. XP Na początku myślałam , że serial w pojęciu relacja przełożona-podwładna będzie w stylu ‘Diabeł ubiera się u Prady’ i może i trochę tak jest, jednak Close bije Meryl Streep na głowę. Momentami sama się jej boję bo ta kobieta jest nieprzewidywalna i nie mam pojęcia co ona tam knuje ^^
Jestem na 8 odcinku i nie mam pojęcia jak ta historia się skończy. Jedno jest pewne- Damages trzyma w napięciu.

Nagrody:
Australian Film Institute - Międzynarodowa nagroda dla najlepszej aktorki - Rose Byrne
Złote Globy - Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym - Glenn Writers Guild of America - Najlepszy nowy serial
Emmy - Najlepsza aktorka pierwszoplanowa w serialu dramatycznym - Glenn Close
Emmy - Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym - Željko Ivanek
Emmy - Najlepszy casting do serialu dramatycznego

Obrazek

Wróć do „Seriale”