GOSSIP GIRL / Plotkara

wszystkie seriale, które nie są made in Asia
Awatar użytkownika
Ato_mek
Kiedy bedę spać? @_@

GOSSIP GIRL / Plotkara

Postautor: Ato_mek » 21 maja 2009

Obrazek

GOSSIP GIRL

Reżyseria: Mark Piznarski , Tony Wharmby
Scenariusz: Josh Schwartz , Stephanie Savage
Zdjęcia: Ron Fortunato
Muzyka: Transcenders
Data premiery: 18 września 2007
Sezon I (2007): 18 odcinków
Sezon II (2008): 25 odcinków
Sezon III (2009): 22 odcinki
Sezon IV (2010): 22 odcinki
Czas trwania(jednego odcinka): 60 min (z reklamami) 42 min (bez reklam)

Scenariusz oparty na serii ksiąrzek Cecily Von Ziegesar pod tym samym tytułem.

Bochaterowie:

Blake Lively :Serena van der Woodsen
Leighton Meester :Blair Waldorf
Penn Badgley :Dan Humphrey
Chace Crawford :Nate Archibald
Ed Westwick :Chuck Bass
Taylor Momsen :Jenny Humphrey
Jessica Szohr :Vanessa
Kelly Rutherford :Lily van der Woodsen
Matthew Settle :Rufus Humphrey
Kristen Bell :Plotkara (głos)
Connor Paolo :Eric van der Woodsen
Florencia Lozano :Eleanor Waldorf

OPIS:

Tajemnicza plotkara (głos Kristen Bell) opowiada widzowi o perypetiach pięknych i bogatych mieszkańców Upper East Side w Nowym Jorku. Akcja filmu rozpoczyna się, gdy do domu powraca Serena van der Woodsen, która rok wcześniej w niewyjaśnionych okolicznościach wyjechała do szkoły z internatem. Jej przyjaciółka, Blair Waldorf, w tym czasie zyskała dużą popularność w szkole. Nikt nie wie dlaczego Serena wyjechała i dlaczego wróciła, wszyscy wiedzą jednak, że chłopak Blair, Nate Archibald, coś czuje do przyjaciółki swojej dziewczyny. Van der Woodsen jednak nie wróciła dla nich, tylko by wesprzeć swojego brata, który chciał popełnić samobójstwo. Serena poznaje i związuje się z Danem, chłopakiem z Brooklynu, okazuje się także, że w przeszłości coś łączyło matkę Sereny i ojca Dana.

ODEMNIE:

Jestem bardziej niż zauroczona tą serią. Jest świetna pod każdym względem choć niektóre sytuacje doprowadzały mnie szwabskiej pasjii. Polecam obejrzenie tego wszystkim gdyż sądzę że każdemu wpadnie do gustu. Około września ma wjść trzeci sezon więc możecie dogonić zaległości aby później być na bierząco albo poczekać gdyż także we wrześniu w TvN7 będzie wyemitowany drugi sezon.

MIŁEGO OGLĄDANIA!!!!!!!!!

http://mydramalist.com/dramalist/mini_mini
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 22 maja 2009

Ja też oglądam! Mocno się tego wstydzę, bo serial nie jest z tych na poziomie, a i dzieli mnie sporo latek od bohaterów serii, ale oglądam!
Takie trochę naiwne, a trochę bajkowe... w sumie to odrobinkę jak HYD bo w koło bogate dzieciaki w wypas szkole, i tylko główny bohater i jego siostra są "zwykli".
Serialik głupiutki i o głupiutkich problemach, zupeeeełnie nie życiowych, ale wciąga i z duża przyjemnością się ogląda! Jeśli tylko umiecie przymknąć oko na różne drobnostki i niedostatki "intelektualne" to naprawdę godne polecenia.
Ach, i jeszcze sooooo evil ;> Chuk <333333333333333

Kiedyś dawno temu oglądałam serial Dawsons Cerrk (Jezioro marzeń), także z gatunku tych teenage drama, który to absolutnie uwielbiałam. i byl to chyba ostatni tego typu serial aż do gossip girl. Serie sa diametralnie rożne, bo dawsons creek trzymał się ziemi, miał więcej sensu i emocji, a przede wszystkim uroku, do tego byl momentami mocno wzruszający ^_~, ale Gossip Gril jakoś rzniez dało rade zaskarbić moją sympatię i to tyle lat później, gdy highschoolowe problemy sa mi już zupełnie obce. Choć z drugiej strony, bohaterowie maja niekiedy problemy, które nigdy by się nie przytrafiły nastolatkom w rzeczywistości, a tylko w świecie dorosłych.

Ach, dobrze wrócić do młooodości.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 22 maja 2009

okej... ja też to oglądam xP Z całą moją nienawiścią i uprzedzeniem do książek, serial mi się nawet podoba. Jest absurdalny do bólu, to fakt, ale to nie jest tak, że rzuciłam się na cały sezon. Ot tak co tydzień-dwa kolejna dawka zarozumiałej Blair, diabła Chucka kkkk^^ i reszty potomnych xP I tak od...dwóch lat?

Zresztą... duzo tak seriali oglądam... większośc chyba już z przyzwyczajenia. One tree hill, House, bones, greys anatomy... Zżyłam się z bohaterami i własciwie coraz trudniej jest mi sięgnąc po jakiś inny amerykański serial... No i największy plus - nie trzeba czekac na napisy xP
Obrazek
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 22 maja 2009

Tak, ja tez oglądam regularnie zawsze kilka amerykańskich serii, ale raczej trzymam sie tych "ogólnych" a nie nastolatkowych^^ Ogólnie to straszna zwała, że się waśnie skoczyły lub zaraz się skończą wszystkie oglądane przez mnie serie... I prócz weeds i dextera nie ma ich czym zastąpić T_T
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 22 maja 2009

Mi Plotkara zastąpiła Gilmore Girls i Veronicę Mars... w pewnym sensie xP

No właśnie.. trzeba czekac do jesieni na kontynuacje seriali.., a na niektóe pewnie nawet do wiosny....

A tu szczególnie czekam na na wątek Georgina+Blair w jednym akademiku xPPPP
Obrazek
Awatar użytkownika
Ato_mek
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Ato_mek » 23 maja 2009

Georgina + Blair to będzie mieszanka wybuchowa :p dwie ostre babki wy jednym pokoju.
A moja ulubiona postać oczywiszcie że kochaniutki Chaki jest świetny a jak zaświeci swoimi oczkami to odrazu mdleje. Uwielbiam takich niegrzecznych chłopczyków... a co do książki to właśnie czytam na kompie gdyż żal mi kasy na nią, szczerze nie wciągneła mnie za bardzo może dlatego że jestem już przyzwyczajona do serialu.
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 23 maja 2009

Taaaak, tacy źli chłopcy jak Chuck to zdecydowanie jest to. I chociaż there's no way, by 17 mógł tak żyć jak on, nie wiem, jak bardzo by nie był bogaty, to still... *_*

Mnie zupełnie nie jara watek Georgina/Blair. w ogóle to nie rozumiem, jak takie bogate pannice mają niby mieszkać w akademiku i do tego jeszcze 2 os pokoju. no to jakiś żart chyba. Nawet ja biedna studentka z pl wynajmuje sobie jednoosobowy pokój, a one nie mogą mieszkanka w pobliżu kampusu?

Ja się nie mogę doczekać Blair/Chuck. Zdecydowaie!
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 23 maja 2009

jak takie bogate pannice mają niby mieszkać w akademiku i do tego jeszcze 2 os pokoju. no to jakiś żart chyba.

To może będą mieć apartamenty obok siebie xP

Ja się nie mogę doczekać Blair/Chuck. Zdecydowaie!

No... tylko niech nie zrobią tak jak w tym sezonie, że praktycznie co pół odcinka ktoś wyznaje miłość, kiedy druga połówka 'nie możę' i eee 'zrywają' i tak w kółko... Ale przynajmniej był happy end teraz, nie jak pod koniec pierwszego sezonu. Dla przypomnienia - Chuck uciekł xP

Ja bym chciała by wywalili Serenę z tego serialu xP Jak mnie ta dziewusz irytuje. -,-----

A w ogóle to... dlaczego Nathan zerwał z Vanessą? Ten wątek był tak nieskładny i niepotrzebny, że nie wiem co o tym myśleć xP

A inny plus Plotkary? Muzyka, zdecydowanie muzyka. Dużo piosenek znanych, ale i tak zawsze wychodziłam, że zdziwienia jak dobrze komponują się z danymi scenami w serialu. Zresztą taką zaletę mają też Veronica Mard i One Tree Hill (a przynajmniej miał w piewszych dwóch sezonach ^) . W ogóle to ostatnio w 24 odcinku No Doubt wystapił ^^ W serialu to widziałam ich koncert tylko w Jeziorze Marzen ^
Obrazek
Awatar użytkownika
Patu-chan
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Patu-chan » 24 maja 2009

Ja też oglądam, a raczej oglądałam, bo nagle gdzieś utknęłam XD
Tak sobie leżą te odcinki i leżą, i tylko miejsce na dysku zajmują ;p Ale na pewno do nich wrócę, bo nawet lubię seriale tego typu. Książek z tej serii nie czytałam, chociaż miałam gdzieś ebooka pierwszej części, ale jakoś mi się nie spodobało.

Maura, racja. Muzyka jest naprawdę dobrze dobrana ^^
I Jezioro Marzeń też oglądałam XD
Awatar użytkownika
Ato_mek
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Ato_mek » 24 maja 2009

a ja tam za Jeziorem nie przepadałąm może dlatego że nigdy nie miałam czasu a wczesniej było kiepsko ze ściąganiem... minus tego że sie nie miało swojego koma
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 28 maja 2009

a mi to najbardziej przeszkadza, że chuck stał się taki miętki :<
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Ato_mek
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Ato_mek » 28 maja 2009

a to tylko pod koniec ostatniego sezonu może znów pokaże swoje pazurki w trzecim :p
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 29 maja 2009

no i oby tak było! :twisted:
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: San-chan » 06 cze 2009

powiem jedno.. Chuck Chuck Chuck~!!<333
Okej.. powiedziałam to aż 3 razy XD Ale po prostu uwielbiam jego postać XP Co prawda, przez ostatnie 10 odcinków drugiego sezonu zastanawiam się czy wolę Chuck'a czy Nate'a... ale chyba pomimo niesamowicie uroczego uśmiechu Nate'a, Chuck wygrywa XP

Taaak, ten serial jest głupiutki jak na CW ale i tak jestem wciągnięta po uszy :P
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 06 cze 2009

Chuck to też moja ulubiona postać w GG :D

Wróć do „Seriale”