Skins

wszystkie seriale, które nie są made in Asia
Awatar użytkownika
Nyaa
Co to jest dorama? o_O

Skins

Postautor: Nyaa » 22 cze 2009

Obrazek

Emisja: 25 stycznia 2007 – obecnie
Liczba odcinków: 45
Liczba serii: 5 serii

Serial Skins skupia się na przygodach grupy 16-18-latków z Bristolu. Jego celem jest reprezentacja codziennego życia nastolatków wkraczających w dorosłość. Grupa ta składa się z homoseksualisty Maxxiego, uzależnionego od narkotyków Chrisa, muzułmanina Anwara, dziewczyny z zaburzeniami łaknienia Cassie, pary Michelle i Tony'ego oraz chłopaka, który desperacko próbuje stracić dziewictwo – Sida. Zachodzące między nimi nieraz bardzo skomplikowane relacje dodatkowo potęgowane są przez problemy rodzinne. Dzikie imprezy, seks i tony narkotyków służą im do zabicia wewnętrznych rozterek i odizolowania od złego świata dorosłych.

Od tego zaczęła się moja serialowa zajawka XD Cóż by tu powiedzieć... Serial na pewno warty obejrzenia, świetnie ukazane jest zachowanie współczesnej młodzieży i to jakie z niego mogą wyniknąć konsekwencje.
Świetne kreacje postaci, genialne dialogi (leżałam i kwiczałam XD) i... oh, ah Maxxie! <33

Oglądałam serial na brytyjskim E4, ale odcinki są wrzucone na YT w bardzo dobrej jakości - zarówno cała 1, 2 jak i 3 seria (w trzeciej są zmienieni aktorzy, a szkoda *sniff*)
Są też dostępne odcinki do ściągnięcia wraz z napisami, więc jeśli jesteście zainteresowani to wpiszcie w google i wyskoczy ^.^

http://www.youtube.com/watch?v=QxOztS64HrI
dla rozeznania z tematem daję wam jeden z fanvidów, bo wybaczcie, ale trailer jest beznadziejny XD

Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 22 cze 2009

Łał, sama się zastanawiałam czy nie założyć tematu o tym serialu, ale to leeenistwo xD

Anyway, serial był super i właściwie dwa pierwsze sezony pochłonęłam w dwa dni. Trzeciego jeszcze nie skończyłam bo wciąż nie mogę przyzwyczaić się do nowych bohaterów (mimo, że Effie lubiłam w poprzedniej serii, tu jakoś tak nieszczególnie...). Stara ekipa rządzi :D

Co do realności tej dramy... hym.. to chyba jest trochę jak z Gossip Girl - trochę ponaciągane w tą czy inną stronę. Przyznam, że na początku byłam lekko zaszokowana zakochaniem tych ludzi, moich rówieśników. o.0 Ale szok przeszedł razem z tym jak przypomniałam sobie, co niektórzy moi polscy koledzy potrafią wykręcać na imprezach xP Ale nie zmienia to faktu, ale ten serial wymiata :D No i trochę brytyjskiej muzyki (hymm polskiej gdzieniegdzie :D:D) dobrze robi dla uszu ^.^
Obrazek
Awatar użytkownika
Nyaa
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Nyaa » 22 cze 2009

polskiej? A gdzież tam jest polska muzyka, nigdy nie zwróciłam uwagi (to przez Maxxie'go? XDDDD)
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 22 cze 2009

Ano w odcinku o Rosji Kapela ze Wsi Warszawa się zaplątała ^.^ Mój wujek tak mnie swego czasu nimi katował, że 'Niołam kochanecka' rozpoznaję na kilometr xD

edit
A Day tylko rozwiała moje wątpliwości xP No bo przecież jak to? xD
Ale wszystko może się zdarzyć. ^.^ A Kapela w sumie i tak już cieszy się sporą sławą w Europie ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 22 cze 2009

Kapela jest boska :) Ja się nimi swego czasu sama z własnej woli katowałam i są swietni ^^

Wyszukałam o co dokładnie chodzi ;)
Skins
Niołam Kochanecka by KZWW

Zastanawiam się czy był to wybór świadomy twórców tego serialu czy może przypasowali nas do Rosji ;P;P (no tak to przecież zaraz za miedza xD) Ale ponieważ mam wrażenie że Kapela (bądź Warsaw Village Band) jest bardziej znana poza granicami naszego kraju niz w nim więc połudze się jeszcze ;P

A Skins....
Połknęłam w dwa dni... Przeżywałam następne 2 tygodnie xD Ja stara jestem (no nie aż tak ^^) i czasem czułam sie zażenowana... Przesadzali... Pozostaje mi mieć nadzieję ze nikomu ten serial nie słuzy za film instruktażowy...

Edit:
Tak tak :P Day maniaczka KZWW :P:P Od razu ich rozpoznałam ;);)
Obrazek
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 04 lip 2009

Już od jakiegoś czasu namierzałam się na ten serial po tym jak natrafiłam na niego przypadkiem w tv, chyba na kanale BBC Entertainment. Dodatkowo zachęcona waszymi pozytywnymi komentarzami obejrzałam pierwsze dwa odcinki i jestem naprawdę pod wrażeniem.

Choć to, co do tej pory zobaczyłam to niezupełnie to, czego się spodziewałam, ale bardziej na plus. Bo myślałam, że będzie jeszcze ostrzej, a te imprezy nie były wcale takie straszne (co dla mnie jest bardziej plusem niż minusem). We własnym domu miałam parę podobnych, choć ja jestem raczej średnio towarzyska, a imprezy robiła moja siostra pod nieobecność rodziców :) Ale liczy się, że na nich byłam, prawda? :wink:

Najbardziej przypadły mi do gustu postaci Sida i Cassie, a wizualnie Tony :D Choć jak na niego patrzę, nie mogę powstrzymać się przed wizualizacją małego chłopca z "Był sobie chłopiec" xPP Ma piękne oczy ^^

I zauważyłam u siebie tendencję cofania się w rozwoju, bo oglądając pierwszy odcinek (a było to w nocy więc nie nastawiałam zbyt głośno) rozumiałam może 3/4 tego co mówili. Bardzo mnie to denerwuje, bo ostatnio oglądałam dalej Losty i rozumiałam wszystko w 100%. Ehh, jednak ten brytyjski akcent średnio mi podchodzi :( Chociaż samo brzmienie jest fantastyczne ^^
[color=indigo]Currently watching:[/color]
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
You're Beautiful (ep10)[/size]
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 04 lip 2009

Margotka, to sobie napisy angielskie ściągnij ^.^ W tych brytyjskich serialach to naprawdę trzeba ucha nastawiać xP
Obrazek
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 04 lip 2009

Nie no, dzisiaj wszyscy wyjechali, więc nastawiłam sobie na cały regulator i zrozumiałam gdzieś 95% :D A poza tym trzeba się trenować xPP
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 04 lip 2009

o, ja oglądam!
tak na szybkości
kocham cassie :D serial mocno pokręcony, fajna muzyka, porąbane postaci, ale trzeci sezon.. to już nie jest to w sumie, choć niektóre epy było spoko ;d będzie 4 sezon w ogole? XD
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 06 lip 2009

Obejrzałam po przeczytaniu topiku tutaj ^_^ i jestem pozytywnie zaskoczona.

po pierwsze- spędzłam w UK dłuższy czas i te domki w wykuszowymi oknami (dokładnie takie w jakim i ja miszkałam chwilę) i brytyjski akcent... nostalgia...
i coś, do czego moge się odnieść, z czym czuję się related.

Po drugie pierwszy raz widzę serial o młodzieży, ale nie tylko dla młodzieży. Wiecie, o co mi chodzi? Taka gossip girl, czy Dawsons creek, O.C., i co tam jeszcze- ewidennie są nastawione na nastoletnia widownię i czuć to w każdej minucie. Nie mówię, że mnie one całkiem nudzą, że nie da sie tego oglądać będąc starszym, jednak oglądam je inaczej, niż "zwykłe" seriale i na wiele rzeczy patrzę przez palce.
Skins ogądam, jak każdą inną serię, jak Desperatki, Housa, G.A., Dextera czy Weedsy. Owszem, bohaterowie sa nastolatkami, i mają nastletnie problemy, ale wszytko to jest podane wyjątkowo strawnie, ciekawie i zgrabnie. Bez popadania w przesadę (jak w gssp girl), bez ton lukru, bez moralizatorstwa.

Polecam serial.
Przynajmniej 2 pierwsze sezony. (smuci mnie wieść, że zmieniają się bohaterowi dalej)

Pierwszy sezon uważam za lepszy od drugiego. Nie bardzo podobał mi się wątek Tonego, jego wypadku i rekonwalescencji. Liczyłam też, że rozwiną wątek z Effy, można było zrobić coś naprawę ciekawego, potencjał tej postaci został zmarnowany moim zdaniem.
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 09 lip 2009

Obejrzałam właśnie odcinek w Rosji... I to chyba był jakiś żart xPP Cały ten odcinek był aż zadziwiająco absurdalny. Część głupawych motywów sprawiała miejscami, że zastanawiałam się, czy oglądam wciąż ten sam serial.

Ale za to odkryłam dzięki temu odcinkowi coś nowego : Maxxie <3<3 :)

A ogółem o tym serialu mogę powiedzieć, że kocham Cassie :) Wow, lovely, wow, wow, lovely, wow :D :D I moim ulubionym odcinkiem dotychczas był ten o Cassie, pewnie dlatego, że było w nim duuuużo Cassie ^^
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 09 lip 2009

Margotka pisze:Obejrzałam właśnie odcinek w Rosji... I to chyba był jakiś żart xPP Cały ten odcinek był aż zadziwiająco absurdalny. Część głupawych motywów sprawiała miejscami, że zastanawiałam się, czy oglądam wciąż ten sam serial.

Ale za to odkryłam dzięki temu odcinkowi coś nowego : Maxxie <3<3 :)

A ogółem o tym serialu mogę powiedzieć, że kocham Cassie :) Wow, lovely, wow, wow, lovely, wow :D :D I moim ulubionym odcinkiem dotychczas był ten o Cassie, pewnie dlatego, że było w nim duuuużo Cassie ^^

haha, odcinek w rosji był miażdżący :D ale super. w 3 sezonie też było sporo abstrakcji [omg, konkurs na sex bombe!]

i też kocham cassie <333333333 :D
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 09 lip 2009

Po pierwszym sezonie byłam zakochana w Cassie ;) I to jej OH.. WOW ;) Kurcze sama tak robie ;P Ale w drugim sezonie... to było dla mnie za dziwne... W ogole drugi sezon był dziwny i zgadzam sie z Elizą gorszy.

Wiekszość postaci, które lubiłam w pierwszym sezonie znielubiłam w drugim. Za wyjątkiem Chrisa i Jal ^^
A Maxxie to poprostu sama milośc ;) I znaczące jest to, że będąc homoseksualistą jest najbardziej normalny spośród całej tej grupy i ma najnormalniejsze stosunki z otoczeniem... ;);) A ci niby-normalni to dopiero maja problemy ze sobą i całą resztą xPxP
Obrazek
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 19 lip 2009

Bardzo się bałam, jak to bedzie z 3 sezonem, po zmianie bohaterów, ale powiem wam- że podoba mi się najbardziej! (jestem na 8 epie teraz) I 3 sezon wywindował Skins do mojej czołówki ulubieńców.
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 05 mar 2010

Temat się zakurzyła nieco, a to już szósty ep 4 serii wczoraj emitowano. W tej chwili to chyba najbardziej wyczekiwany przeze mnie serial. Tudzież raczej piątek jest najbardziej wyczekiwanym przeze mnie dniem, bo dostępne są czwartkowe Skins, GA i Spartakus.

4 sezon Skins nie schodzi z poziomu, każdy odcinek jest dobry i nie ma jakichś słabszych momentów (tak jak w poprzednio- każdy ep koncentruje się wokół jednego z bohaterów).

Freddie <33

Ktoś ogląda?

Wróć do „Seriale”