Dr House

wszystkie seriale, które nie są made in Asia
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Dr House

Postautor: margot. » 22 cze 2009

M.D. House

Obrazek

Reżyseria: Keith Gordon, Deran Sarafian
Scenariusz: Peter Blake, Sara B. Cooper
Zdjęcia: Newton Thomas Sigel
Muzyka: Jason Derlatka

Sezon I (2004/2005): 22 odcinki
Sezon II (2005/2006): 24 odcinki
Sezon III (2006/2007): 24 odcinki
Sezon IV (2007/2008): 16 odcinków
Sezon V: (2008/2009): 24 odcinki

Bochaterowie:
Hugh Laurie - Dr Gregory House
Lisa Edelstein - Dr Lisa Cuddy
Robert Sean Leonard - Dr James Wilson
Jennifer Morrison - Dr Allison Cameron
Omar Epps - Dr Eric Foreman
Jesse Spencer - Dr Robert Chase
Peter Jacobson - Dr Chris Taub / 39
Kal Penn - Dr Laurence Kutner
Olivia Wilde - Dr Remy 'Thirteen' Hadley
Anne Dudek - Dr Amber Volakis

OPIS:
Doktor Gregory House ma kiepskie podejście do pacjentów. Najchętniej nie miałby go wcale - nie lubi rozmawiać z pacjentami i unika tego za wszelką cenę. Jest leniwy, brutalnie szczery, niegrzeczny i uzależniony od środków przeciwbólowych. Dr House jest równocześnie znakomitym, światowej klasy diagnostą. Jego niekonwencjonalne podejście, bezbłędny instynkt i potrzeba rozwiązywania najbardziej skomplikowanych zagadek medycznych sprawia, że skierowane do niego zostają przypadki, z którymi inni lekarze nie mogą sobie poradzić. Do pomocy Dr House dobrał sobie grupę młodych lekarzy: neurologa Erica Foremana, immunologa Allison Cameron i internistę Roberta Chase'a, którym potrafi zlecić tak niekonwencjonalne zadania, jak nielegalne przeszukanie domu pacjenta.

Aaaaa czy mnie oczy nie mylą, czy ja dobrze widzę, że nie ma jeszcze tematu o Housie?? Nie mówicie mi, że nikt go nie ogląda T_T Nie róbcie mi tego... XDD To jest obecnie jedyny amerykański serial jaki oglądam ^^

"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 23 cze 2009

Pewnie, że oglądamy!
Tylko jakoś tak bardziej się koncentrujemy na pisaniu o azjatyckich serialach^^;
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 23 cze 2009

Uff... je choć jedna osoba! <yupi> :) :)

Nie no wiadomo, azjatyckie dramy na pierwszym miejscu ^^
Ale tak patrzę na dział inne seriale, Plotkara jest, Chirurdzy są, nawet The O.C. A jakoś House'a zabrakło, już myślałam, że nikogo nie zauroczyła gra Hugh'a Lauriego. Tak swoją drogą nie mogę się już doczekać VI sezonu.
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Postautor: Kibou » 23 cze 2009

ja też oglądam.
co prawda wyrywkowo w tv, ale przymierzam się do ściągania sezonów.
House jest świetny. jego teksty mnie powalają xP
Obrazek
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 23 cze 2009

Ja tam w TV chyba raz tylko oglądałam House'a. Słyszałam, ze ostatni odcinek z godzinnym opóźnieniem puścili XD Nie ma to jak Polska ^^

Ściągaj, ścigają, zachowanie i teksty House'a są niezapomniane :) Juz w 5 sezonie zaczął mnie House trochę nudzić, ale ostatnie odcinki zrobili takie, ze się 6 sezonu nie mogę doczekać :)
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 23 cze 2009

Myślę, że nie ma osoby, która nie oglądałaby lub chociaż słyszała o Housie ^.^

Mnie na początku ten serial strasznie irytował i na jakiś czas dałam sobie spokój z jego oglądaniem. Jednak jak w zeszłe (a może zeszłe zeszłe? :roll:) rzuciłam się na oglądanie to pochłonęło mnie do reszty chyba na cały tydzień ^^

Właściwie jeśli chodzi o te sprawy medyczne nadal jestem czasami poirytowana, bo serial jest bardzo schematyczny. Jest pacjent, House mówi, że udaje, albo odkrywa jakiś niezbadany przypadek, robią mu badania, House na coś wpada, BŁĄD!, House znowu na coś wpada BŁĄD!, House doznaje oświecenia i większości przypadków wszystko kończy się szczęśliwie. Takk to taka wada w plocie, która nagminnie mi przeszkadza... no bo niby taki geniusz, a co i raz się myli. Ale cóż, trzeba wokół czegoś kręcić serial, nie? ;)

Odcinek, który wywarł na mnie duże wrażenie, i sama boję się go oglądać to taki kiedy House był chyba na jakichś narkotykach,w każdym razie miał ostre halucynacje i nie odróżniał co jest rzeczywistością a co fantazją. I widzimy, jak nagle wchodzi na salę operacyjną i już nie pamiętam czy odcina pacjentowi kończynę czy przeprowadza operację jakąś maszyną - nie pamiętam już czy on to zrobił tylko w swojej wyobraźni czy w realu... w każdym razie ten pacjent chyba umiera. o.0

A koniec piątego sezonu :shock:
Czy...
[spoiler2]On naprawdę ma schizofrenię ? o.0 [/spoiler2]
Obrazek
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 26 cze 2009

Maura
Spoiler! Szczerze powiedziawszy to ja bym się nie zdziwiła gdyby miał, w końcu on z Vicodem nieźle przesadzał. Poza tym wszystko jak na razie na to wskazuje - ostatnie odcinki House'a V sezonu, były mega zakręcone. Poza tym teraz jak House trawi do psychiatryka, do dopiero będzie się dziać. Wyobrażasz go sobie tam?? Wprost nie mogę się doczekać VI sezonu co on tam będzie wyprawiał. Mam nadzieje, że jej nie zepsują.
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 26 cze 2009

Noo to będzie jazda :D
Jak zacznie się 'bawić' lekarzami psychiatrami i sam im zrobi psychoanalizę taką, że hej! :D
Obrazek
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 26 cze 2009

Maura pisze:Noo to będzie jazda :D
Jak zacznie się 'bawić' lekarzami psychiatrami i sam im zrobi psychoanalizę taką, że hej! :D

Niooo oni prędzej ześwirują przy nim XDDD
poza tym widać było w ostatnim odcinku House'a, że Spoiler! House był trochę przestraszony swoją sytuacją, że nie potrafi już odróżnić fikcji od rzeczywistości
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 16 lip 2009

Ale się zapowiada ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 21 wrz 2009

Dzisiaj premiera House'a odcinek 2h ^^
Aszz nie mogę się już doczekać :)
"Bin jip"
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 02 sty 2010

Jestem dosc bardzo opozniona w temacie, bo dopiero od niedawna ogladam Housa i jestem po 3 sezonach. No i poki co jestem dosc bardzo rozdarta - w pierwszej serii bylam dosc bardzo zachwycona Housem, jego ironicznym podejsciem i ta wlasnie zachwalana brutalna szczeroscia... ale im dluzej ogladam, tym bardziej wydaje mi sie on po prostu chamski bez zadnego drugiego, ciekawszego dna. Zdarzaja mu sie genialne zagrywki (najwiecej w 1 sezonie), ale w trzecim jakos wielkiego blysku nie zauwazylam, za to jego uzaleznienie i wizje / nieodroznianie jazdy po przciwbolach od rzeczywistosci do mnie nie przemawiaja ://

Ale i tak najbardziej denerwuje mnie dr Cuddy -- wydaje mi sie dosc bardzo bezwolna i ulegajaca w niemal wszystkim Housowi a jako jego szefowa powinna chyba miec troche kontroli nad nim. Caly czas sie tylko odgraza ze nie pozwoli mu na to czy tamto, ze to juz ostani raz, ze przekroczyl granice - a po chwili robi wszystko tak jak to sobie House umyslil.

Za to jestem fanka akcentu dr Chase ;p

Wyzalilam sie troche, ale i tak jutro w podrozy obczaje sobie z polowe 4 sezonu - bo mimo wszystko serial mnie wciagnal ;p
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 09 sty 2010

House jest świetny, ale czemu w szóstym sezonie tak zamieszali? :cry:
to morderstwo Chase'a i Cuddy z tym detektywem :?:
Po genialnym początku 6 sezonu wszystko zaczęli mieszać :evil:
może wyczerpały im się pomysły :?: i niedługo koniec House'a będzie :?:
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 09 sty 2010

A mi się właśnie podoba szósty sezon, bo skończył się powtarzany do znudzenia schemat odcinka (przyszły pacjent mdleje- opening- House z asystentami rozpracowują temat- pacjent się pogarsza- House w końcu coś wymyśla- na końcu nieraz jakieś życie prywatne lekarzy).

Dobrze, że coraz więcej opowiadają o życiu osobistym, a nie tylko zawodowym. Przynajmniej mi się to podoba. Bo ciekawie się dzieje ;)
A już naj... były te sceny, gdzue Trzynastka i Taub trzaskali drzwiami przed Housem i jak Wilson z Housem oglądali ("prawie-")mieszkanie Cuddy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Eter
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Eter » 13 sty 2010

oglądałam housea regularnie jak jeszcze miałam telewizor XD teraz od czasu do czasu sciagne garstke ostatnich odcinków i oglądne na raz, bo szybko wchodzą.

koleś czasem przegina, i to bardzo mocno, ale ma to w sumie swój urok i jest oryginalne... nie widzi się często seriali czy filmów o wrednych doktorach, prędzej o tych czułych, współczujących (aka nudnych? ;p)

niewiele moge powiedzieć o ostatnim sezonie, bo widziałąm zaledwie kilka pierwszych odcinków, ale poprzednie absolutnie zaspokajały mój głod na medyczno-psychiczno-dziwny-amerykański serial XD
Obrazek

Wróć do „Seriale”