The Vampire Diaries

wszystkie seriale, które nie są made in Asia
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

The Vampire Diaries

Postautor: Eggie » 11 wrz 2009

Obrazek

Ilość sezonów: 2
Liczba odcinków: 44
Data premiery: 10 września 2009

OBSADA:
Nina Dobrev – Elena Gilbert / Katherine Pierce (Katerina Petrova)
Paul Wesley – Stefan Salvatore
Ian Somerhalder – Damon Salvatore
Steven R. McQueen – Jeremy Gilbert
Sara Canning – Jenna Sommers
Katerina Graham – Bonnie Bennet
Candice Accola – Caroline Forbes
Zach Roerig – Matt Donovan
Kayla Ewell – Vicki Donovan
Michael Trevino – Tyler Lockwood
Matthew Davis – Alaric Saltzman
Marquerite MacIntyre – Liz Forbes (matka Caroline, szeryf)
Robert Pralgo – Burmistrz Loockwood
Malese Jow – Anna (Annabell)
David Anders – Johnathan 'John' Gilbert

No więc co prawda dopiero ta śmieszna książeczka Zmierzch dała mi kopa, żeby zająć się trochę bardziej fantastyką - i dobrze, bo co książka czy film, to coraz lepsza. :) Magicy, wilkołaki, Ursula Le Guin i takie tam :P

Ale o wampirach nie zapomniałam i jak że kończy mi się sezon 2 True Blood, to postanowiłam dać szanse temu nowemu serialowi, co to powstał na podstawie ksiązki, o której słyszę, że jest Zmierzchem dla ubogich :P (nie wiem, nie czytałam).

Dla niewtajemniczonych, streszczenie 1 epa wygląda mniej więcej tak (nie wiem, jak to sie ma do powieści, though):
Jest sobie Elena, której rodzice zginęli w wypadku (w kadrze widać, że rzucił sie na nich wampir). Ona chyba przysza do newej szkoł i tam poznaje Stefana, który żeby nie było, jest wampirem. W mieście zaczynają sie morderstwa, ale wychodzi na jaw (oczywiście tylko dla widza), że zabija Damon, starszy brat Stefana, który jest przynajmniej facete z prawdziwego zdarzenia.
Plus wszystkie inne typowe chwyty w serialach dla nastolatków. Zdrady, zerwania, etc.

Musze powiedzieć, żę nie wiem, jak bedzie ze scenariuszem, bo 1 ep podszedł mi gładko, ale niespecjalnie mnie poruszył. Paul Wesley, którego skąds kojarze, gra Stefana i widzę, że Rob Pattinson już na awze pozostanie postacią kultową i archetypem romantycznego wampira - Stefa wygląda i zachowuje się jak Edward, nie wyłączając cierpiętniczej miny.
Mówiłam, że Damon jest wreszcie prawdziwym facetem. Ian Somerhalder (kojarzycie Boone'a z Lostów?) na razie pojawił sie tylko na kilka minut, ale robi furorę :D To jest chyba jakiś problem zakochanych wampirów - cierpią przez miłość. A już z daleka widać, że Damonem bedzie kierować tylko namiętność, więc może sie dobrze bawić ;D Taki Bad Boy :D
A Elena? Słyszałam, że w książce jest próżną wariatką :P Tutaj jest typową nastolatką, ale ma tę przewagę na Bellą Swan, że przynajmniej nie musi siebie robić ofiary losu. Nie wiem, dlaczego wszystkie główne bohATERKI OSTATNIMI czasy muszą być niezgrabne, być złe z wf u i generalnie - myslą, że są nic nie warte, dopóki facet ich nie odkryje. Elena jest ładna i popularna - i dobrze. Niech ma, a co! Ta aktorka, nieznana mi, chyba się nadaje, ale cięzko mi powiedzieć :P

Nie ciągnę tego, moge w owlnym czasie online obejrzeć, miły przerywnik od japońszczyzny :P Mogę nawet poudawać, że się boję :D

www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 11 wrz 2009

O o to jest to właśnie to nowe zuo, które włączyła sobie dziś moja siostra xP

co to powstał na podstawie ksiązki, o której słyszę, że jest Zmierzchem dla ubogich Razz

ojej o.0
Obrazek
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 11 wrz 2009

mam to już na dysku, ekhm... cóż, mój ojciec pewnie będzie to oglądał (chyba, że stwierdzi "eee badziew", aczkolwiek on woli stargejtu od bsg więc nie mogę mu do końca wierzyć ;P)
pewnie sama zobacze z ciekawości, jaki że wampiry bardzo lubie, ale nie nastawiam się na to z wielką fazą - ot, wykorzystują flowa na wampiry...
poza tym chce już true blood ostatni T_T
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 11 wrz 2009

Nic mi nie mów o StarGejtach - mój brat morduje mnie 5 serią Atlantydy :P
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 11 wrz 2009

ja skończyłam na 3 sezonie atlantydy ;___; kiedys ogarne te dwa pozostałe, nie ma bata, ale i tak bsg jest lepsze ;P a odnośnie mego taty - on do tej pory oglada powtorki na axn!!! ;D niemozliwy jest!
madzia czeka na caprice *___*
ale, ee, co do serialu z tematu... coz, jutro pewnie obejrze i powiem co mysle ;P
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 13 wrz 2009

omo~~~!!!
obejrzałam....
i, cóż.... uśmiałam się przepastnie. czy coś w ten słabo gramatyczny deseń.
ale o czym to ja... ok, muzyka od razu przywodzi na myśl zmierzch, jak nic. chyba się tam piosenka placebo pojawiła nawet, albo miałam omamy.
ale pojawiająca sie znikąd mgła? to była przeginka imo.
straszna rzecz w tym serialu to... brzydcy aktorzy D: ueueue, skąd oni takich biorą? rly... i jak można nazwać głównego bohatera STEFAN? ja wiem, że to książka była, ale nawet w książce... STEFAN? ;D ?!
hm, cóż jeszcze... już wiadomo, że wszyscy będą kochać dejmona, a mi to taką szablonową postacią zalatuje, więc ma minus na wstępie. plusa ma za to blondyna, bo tak ;P oraz koleżanka-medium. która też pewnie będzie szablonowa ;D
cóż, mój ojciec pewnie bedzie oglądał, więc jak mi się bedzie nudzić czy coś to pooglądam jeszcze dla zgrywu... chociaż z nadchodzącymi jesiennymi airingami? oj nie wiem. może hurtem na świętach or stg.
ale, fak, śmieszność! ;D typowa bajka dla nastolatków. które w sumie lubie....
ok, koniec tego bełkotu. oglądacie to na własną odpowiedzialność ;x
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Ato_mek
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Ato_mek » 14 wrz 2009

he przeczytałam połowe pierwszego tomu i ksiazka jest straszna głupia zero składni i szkoda słów mam nadzieje ze serial lepszy
http://mydramalist.com/dramalist/mini_mini
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 14 wrz 2009

Rikli, totalnie na własna odpowiedzialność :P
Ale pomijając Azję, została mi tylko do oglądania Wyspa harpera, więc chyba po prostu dla zabicie czasu to będę ogladać (chyba, ze nauka nie pozwoli, nie będę wtedy kompletnie rozpaczać).
Tak, Damon robi furorę, bo jako jedyny ma w sobie trochę zycia :P
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 19 lut 2010

no wiec w koncu dla odpoczecia od azji zaczelam troszku poogladywac to.. obejrzalam dzis dwa epy. jeden rano, drugi teraz.. no i nawet calkiem fajnie sie to oglada. choc jak dla mnie ani Stefan ani Damon nie sa jakos zabojczo przystojni.. przynajmniej postac Eleny jest troche inna niz w ksiaze.. cos jak Liz Parker z Roswell xD
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 19 lut 2010

a wiecie, że to cały czas oglądam? ;P i musze przyznać, że zwroty akcji są niezłe, dzieje się, dzieje... ofc kolejna przerwa w emisji sie zapowiada (eh ci usańczycy, by ich...!)
ale jest fajnie ;D poza tym lubie wampiry mimo wszystko, stefan mnie śmieszy, jest takim troche edwardem, ale nic tam, oby damon nie zmiękł, bo jego podłość i chamówa jest <3 ;D
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 20 lut 2010

a wiecie, że to cały czas oglądam? ;P i musze przyznać, że zwroty akcji są niezłe, dzieje się, dzieje... ofc kolejna przerwa w emisji sie zapowiada (eh ci usańczycy, by ich...!)
ale jest fajnie ;D poza tym lubie wampiry mimo wszystko, stefan mnie śmieszy, jest takim troche edwardem, ale nic tam, oby damon nie zmiękł, bo jego podłość i chamówa jest <3

no już druga seria jest 4 epy mam za sobą.

Co do Zmierzchu dla ubogich to ja całą serię czytałam i raczej bym powiedziała, że Stefka zerżnęła dużo z tej serii.
U nas w Polsce wydano to dopiero po manii Zmierzchu i wiele osób porównuje ksiązki. Ja jako maniaczka czytania odnalazłabym wam wiele podobnych do siebie dzieł. Ale nie zbaczajac z tematu.

Serial jest na podstawie książki więc jego fabuła różni sie od originału i to znacznie. Nie ma tu tajemniczej staruszki, nie ma jednej koleżanki. Głowna bohaterka ma brata, który w ksążce był siostrą. I w ogóle się różni, co nie znaczy,ze nie da się tego oglądać.

Ja ogladam tylko ze względu na teksty Damona i jestem ciekawa co wykombinują jak Elena staje się duchem. swoją droga serial jest bardzoooo Amerykański - jakieś problemy nastolatków ukryte, zidiociała Elena, która w książce była naprawdę dziewczyną z ikrą.

A Elena? Słyszałam, że w książce jest próżną wariatką Razz Tutaj jest typową nastolatką, ale ma tę przewagę na Bellą Swan, że przynajmniej nie musi siebie robić ofiary losu. Nie wiem, dlaczego wszystkie główne bohATERKI OSTATNIMI czasy muszą być niezgrabne, być złe z wf u i generalnie - myslą, że są nic nie warte, dopóki facet ich nie odkryje. Elena jest ładna i popularna - i dobrze. Niech ma, a co! Ta aktorka, nieznana mi, chyba się nadaje, ale cięzko mi powiedzieć Razz

Ta aktorka jakaś Rosjanka z pochodzenia jest sztywna jak bal. Elena nie jest próżną war... w ksiazce. Jest dziewczyną z problemami ale zdecydowanie jest lepsza niż Bella. Ma ikrę w książce, której w serialu brakuje. Jedyną postacia ożywiającą ten serial jest blondi, która robi za zgodnoac z originałem. No i kumpela murzynko Wiedźma - jednego Murzyna Amerykańce musieli wcisnąć. Brakuje nam tu jednej kumpeli Eleny, która w książce też kręci akcją.
Książka jets raczej skierowana do nastolatków i proponowałabym przeczytac a nie sugerować się maniakami Zmierzchu - bo ja na temat tej serii miałabym dużo brzydkich rzeczy do powiedzenia. Poza tym w Polsce słabo to przetłumaczono i podzielono na durne 6 tomów, w których zresztą jestem posiadaniu.

Mimo wszystko i tak jestem fanką Księgi Cmentarnej Gaimana i czekam aż ktoś to sfilmuje.
Pamiętniki da sie oglądać między epami House MD :D pozdrawiam
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 20 lut 2010

elena staje się duchem? XD hahaha, lol
no cóż, w każdym serialu muszą wcisnąć postaci z kosmosu, najlepiej w czarnej skórze, w true blood też tak było (a w bsg znowu w oryginale był murzyn, a w remake'u już nie XD)
przeczytałabym nawet książkę, ale... nie chce mi sie ;P ba ktos ebooka?
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 23 lut 2010

dzis wlasnie przed chwila skonczylam 14 ep.. i mnie krew zalewa <huh, ladna aluzja> na mysl ze nastepny ep dopiero za miesiac.. :// zal mi sie zrobilo biednego Damona :(
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 23 lut 2010

dzis wlasnie przed chwila skonczylam 14 ep.. i mnie krew zalewa <huh, ladna aluzja> na mysl ze nastepny ep dopiero za miesiac.. :// zal mi sie zrobilo biednego Damona Sad

jego żal? chyba w tym momencie jak wyrywa pani barmance serduszko :D

kochana ty się o niego nie bój. będzie chłopak żył :shock: znaczy jakby żył i jeszcze da popalić wszystkim po kolei :D

jak się dalej okaże dobrze, że nie znalazł Eleny number1 bo jakoś się akcja musi zagęścić nie? :D

a wiecie, że wychodzi kolejna część książki?
Awatar użytkownika
Domek
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Domek » 24 lut 2010

Słuchajcie... Tak mi coś świta z tą książką... Czy to jest o dziewczynie, która po iluś tam latach wraca do rodzinnego miasteczka, zamieszkuje z ciotką(?) i kimś tam w swojej starej rezydencji, ciągle nosi jakieś kolorowe wstążki do włosów i w ogóle jest taaakaaa piękna, a poza tym śledzą ją nietoperze i pewnego dnia wiedziona jakimś dziwnym przeczuciem trafia na cmentarz, gdzie coś próbuje ją zaatakować? I do jej miasta przenosi się superhipermegatotalnie przystojny wampir Stefano(?), który pragnie się uczyć w liceum i pokonać swoje wampirze skłonności, a za nim przenosi się jego demoniczny braciszek(?), i koniec końców obaj zakochują się w tej idiotce ze wstążką o barwie brzoskwini we włosach?
Bo jeśli tak, to muszę powiedzieć, że czytałam (daaaawno) pierwszą część i jak dotąd to chyba nic, co trafiło w moje ręce nie przebiło tego czegoś w swojej grafomańskości. Totalna porażka. I jeśli faktycznie to jest to i stworzyli do tego serial, to łomatkoboska! *___*

Wróć do „Seriale”