True blood

wszystkie seriale, które nie są made in Asia
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

True blood

Postautor: anna-banana » 10 lip 2010

Może na forum znajdą się jacyś fani tego serialu.
Obrazek

polski tytuł: Czysta krew
Liczba serii: 4 sezony
Liczba odcinków: 48
Data premiery: 7 września 2008
Stacja telewizyjna: HBO

Powstał na podstawie serii "The Southern Vampire Mysteries" Charlaine Harris.

Bohaterowie / Obsada

* Sookie Stackhouse (Anna Paquin) – 25 lat, kelnerka w pubie Merlotte’s. W dzieciństwie, podczas powodzi straciła rodziców – razem z bratem wychowała się u babci. Posiada zdolność słyszenia myśli innych ludzi.
* Bill Compton (Stephen Moyer) – William Thomas Compton, 173-letni wampir. Jako człowiek mieszkał w Bon Temps, do którego powraca po ujawnieniu się wampirów.
* Jason Stackhouse (Ryan Kwanten) – brat Sookie, uważany za mało rozgarniętego. Główne zainteresowania – rozrywka, kobiety oraz narkotyk 'V' – krew wampirów. Pracuje w ekipie zajmującej się utrzymaniem dróg w miasteczku Bon Temps.
* Tara Thornton (Rutina Wesley) – najlepsza przyjaciółka Sookie. Niezależna dziewczyna o silnym charakterze i ostrym języku. Praktycznie wychowywała się w domu Stackhouse'ów ze względu na matkę alkoholiczkę. Jest kuzynką LaFayetta.
* Sam Merlotte (Sam Trammell) – właściciel baru Merlotte's. Od lat potajemnie kocha się w Sookie, gdy ta zaczyna się interesować Billem nawiązuje romans z Tarą.
* Arlene Fowler (Carrie Preston) – blisko czterdziestoletnia rozwódka wychowująca samotnie dzieci. Jest kelnerką w barze Merlotte's. Przyjaciółka Sookie Stackhouse.
* Lafayette Reynolds (Nelsan Ellis) – – krewny Tary, przyjaciel Sookie. Pracuje jako kucharz w barze Merlotte’a. Otwarcie przyznaje, że jest gejem. Prywatnie zajmuje się handlem używkami (również narkotykiem 'V') i prowadzi własna stronę erotyczną.
* Detektyw Andy Bellefleur (Chris Bauer) – detektyw prowadzący sprawę zabójstw kobiet w Bon Temps.
* Szeryf Bud Dearborne (William Sanderson) – szeryf w Bon Temps. Wraz z det. Bellefluer prowadzi sprawę zabójstw kobiet.
* Hoyt Fortenberry (Jim Parrack) – kolega Jasona z pracy, stały bywalec baru Merlotte's.

Fabuła

Serial rozpoczyna się 2 lata po wynalezieniu przez japońską firmę syntetycznej, sztucznej krwi, która przyczyniła się do "ujawnienia się" wampirów. Posiadając substytut pożywienia postanawiają współistnieć z ludźmi w pokoju. Po stronach obu gatunków znajdują się zwolennicy i przeciwnicy tej koegzystencji. Sprawy komplikuje odwieczna żądza krwi wampirów oraz fakt, że krew wampirów ma na ludzi niezwykły wpływ – leczy ich rany oraz wyostrza zmysły, ale jednocześnie silnie uzależnia.

Główną postacią serii jest Sookie Stackhouse (Anna Paquin), kelnerka posiadająca dar czytania ludzkich myśli. Zdolności swe traktuje jako przekleństwo, więc z chwilą pojawienia się w jej życiu Billa (Stephen Moyer), 173-letniego wampira, którego myśli nie potrafi odczytać jest nim oczarowana. Bill również dostrzega w Sookie istotę przewyższającą rodzaj ludzki i stara się ją lepiej poznać.

Związek ten nie podoba się zarówno znajomym Sookie jak i towarzyszom z gatunku Billa.

Ode mnie
Ja ten serial lubię,ponieważ emanuje taką sielskością małej wioski. Czasem niektóre pokazane rzeczy są wręcz obrzydliwe (koniec trzeciego odcinka w najnowszym sezonie),ale cóż chyba nie można mieć wszystkiego. Bill jak dla mnie jest strasznie wkurzający i to jego 'Sookey!',okropność.

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: True blood

Postautor: thon » 10 lip 2010

anna-banana pisze: Czasem niektóre pokazane rzeczy są wręcz obrzydliwe (koniec trzeciego odcinka w najnowszym sezonie),ale cóż chyba nie można mieć wszystkiego. Bill jak dla mnie jest strasznie wkurzający i to jego 'Sookey!',okropność.

Chodzi o ten Spoiler! sex z przekręcaniem głowy o 180 stopni? -a mnie to tylko rozśmieszyło - nie oglądałem ale na hataku była burzliwa dyskusja na ten temat - a serial cóż po 1 sezonie odpuściłem sobie - nie moje klimaty -:)
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 10 lip 2010

tak, thon, to ten.. ja obejrzalam 1szy seozn.. do obrzydliwosci.. w sumie sie idzei przyzwyczaic, ale ten serial stanowczo lamie wszelkie konwencje.. i na pcozatku mialam problemy z ignorowaniem tych obrzydliwosci.. bo kolezanka mi nagrala na dvd i przykazala obejrzec.. no to co.. zbey nie stracic kolezanki trza bylo obejrzeć xD
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 10 lip 2010

Czasem niektóre pokazane rzeczy są wręcz obrzydliwe (koniec trzeciego odcinka w najnowszym sezonie)

Nooo ;D Oglądałam ten odcinek z siostrą i nagle rozmowa między nami ustała, a w powietrzu uniosło się jedno wielkie WTF ;o
Ale nieważne. Ja jeszcze tak daleko nie zaszłam. Jestem dopiero po 11 odcinku pierwszego sezonu, oglądałam w czasie sesji, sesja się skończyła i jakoś mi narazie przeszła ochota na ciąg dalszy ;p Może w czasie kolejnej sesji XP
Bo prawda jest taka, że pierwszy odcinek oglądałam rok, a ostatnio trzeci przez miesiąc bo po każdym kolejnych 10 minutach zasypiałam XP

Nie byłam i nie jestem entuzjastką wampirów, ta seria też mnie do nich nie przekonuje, ale w sumie, pomimo irytującej atmosfery dało się to obejrzeć ;p
Aha też jestem antyfanką Suki. Jestem jej antyfanką odkąd ją zobaczyłam, ona i ten jej Bill prawdopodobnie byli głownym powodem dla których nie chciałam się za to wziąć. Ale Suuuukii ja ją widzę i mam ochotę wyłączyć komputer XP Dziewucha wzbudza we mnie niesamowitą agresję XD
Co do osławionego Erica... wszyscy się nad nim zachwycają, a ja nawet nie doszłam do momentu kiedy byłaby okazja się nad nim pozachwycać więc nie wiem. :confused:

Moim ulubieńcem forever zostaje Lafayette :victory:
Obrazek
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 10 lip 2010

Ogólnie nie jest ten serial zły,no, tak jak stwierdziłam czasem obrzydzi,poza tym postaci są świetne,zwłaszcza Lafaytte i Eric.

Maura,żeby pozachwycać się Ericiem musiałabyś dojść do drugiego sezonu,tam dopiero się rozbrykał :)
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 10 lip 2010

mnie tam nic nie obrzydza, sorry ;D ale ja jestem hardkorem i przy jedzeniu NIC absolutnie NIC nie jest mnie w stanie obrzydzić ;D takoż...
na pewno większa fazę miałam przy pierwszym sezonie czy nawet przy drugim niż przy tym. a książek jest wiele, sezonów pewnie też... na pewno rozbudowano spooorooo fabułę, dodając chociażby bohaterów (Tary nie ma nawet w książce i ja osobiście... jej strasznie nie lubie, przewijam jej wątki już teraz, bo NIE MOGE o.O)
eric jest fantastyczną postacią imo i obecnie wszelakie sceny eric/sookie wzbudzają we mnie dreszczyk emocji :D (to tak samo jak przy elenie/damonie w dziennikach wampirzych ;D lol) choć sookie też nie lubie, huh, choć nie wzbudza we mnie jakiejś strasznej agresji... chyba nawet bardziej wkurza mnie bill - on jakoś nie ogarnia... i denerwuje mnie też sam, choooć ostatnio nawet przywykłam i już mniej, już mniej. ah i lubie pam ;DD
hmm, chyba musze nadrobić jakieś odcinki 3 sezonu, bom widziała tylko dwa ;D
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 11 lip 2010

aaaa! uwielbiam ten temat

już dawno tu zaglądałam i zdziwiłam się że nie ma tematu o TB ale w końcu ktoś założył ^^

jak dla mnie serial jest super ponieważ mimo to że aktorzy mi nie podchodzą (w ogóle wszyscy są dla mnie strasznie brzydcy) to i tak oglądnęłam z zapartym tchem dwa sezony.
długo czekałam na 3 sezon i już kilka odcinków na iiTV jest ale jeszcze zwlekam z oglądaniem.

tak ogólnie to denerwuje mnie główna bohaterka (Sookie, czy jak jej tam). niby nie jest brzydka ale jak sie uśmiecha... rozprasza mnie ta szczelina miedzy jedynkami...

najlepsze było jak się zabierałam za ten serial. niby tam jakies komentarze czytalam ze to dla doroslych i wogole ale pomyslalam ze przesadzaja. hahah pierwszy odcinek mnie powalil xD jakieś dziwne były te sceny seksu ;p
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 19 lip 2010

Oglądał ktoś piąty odcinek trzeciego sezonu (dzisiejszy znaczy się :P )
Jakie Lole dziś ostawiali to nie mogę. Sookie jak zwykle HIGH SPIRITS, ale co dała Tara i jej eee partner , że tak powiem... sikałyśmy ze śmiechu xPP i oczywiście Jason w pracy RZĄDZI ;DDDD

Chyba jednak zabiorę się za drugi sezon, obejrzałam już połowę trzeciego i w sumie tak dziwnie ;p~ *chcę zobaczyć jak Bill i Eric stoją koło siebie :victory: *
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 19 lip 2010

drugiego nie widziałaś a zabrałaś się za trzeci? :confuse:
dobra jesteś ;D
heh
ja na razie nie mam ochoty oglądać 3 serii... tzn zaczęłam ale mi się odechciało ;p
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 19 lip 2010

drugiego nie widziałaś a zabrałaś się za trzeci?

Jakby nie patrzeć to mam jeszcze ostatni odcinek pierwszego do obejrzenia . .. Oj no bo trzymam w domu okropną fankę wampirów, z którą ostatnio, chyba z nudów bardziej, zaczęłam oglądać trzeci sezon. I spoko, streściła mi wszystko i to nie jest tak, że jakoś drugi sezon mocno oddziałuje na to co się teraz dzieje, bohaterzy praktycznie ci sami więc daję radę ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 19 lip 2010

Szukałam czegos o wampirach i trafiłam na to. Zupełnie mnie nie przekonało. Obejrzałam pierwszy sezon i już, koniec, nie zabieram się za kolejne. Aktorka grająca Sznuki jest fatalna, nie tylko z wyglądu mi nie podchodzi, ale jej gra aktorska woła o pomstę do nieba. Pamiętam kilka dobrych scen, w którym już myślałam, że coś się zdarzy wartościowego, a ona jak zwykle wszystko spsuła tym swoim sztucznym zachowaniem.

Koleś wampir - nie w moim guście. Nie wiem, o co chodzi z tymi obrzydliwościami, ale mnie się nie podobało, że 90% mówią tam o seksie: seks, seks, seks :crazy: , nie wiem, za co ten serial dostał tyle nagród. Na początku ogólnie dużo chaosu jest i ta murzyńska przyjaciółka, pomoże jej tylko długoterminowa psychoanaliza.
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 03 sie 2010

Niah,niah,ostatni odc i teksty Jasona wymiatają,na czele z 'I didn't think I was smart enough to get depressed.'
Serial osiągnął już półmetek,zleciało,szkoda że ma tylko 12 odc.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 03 sie 2010

I didn't think I was smart enough to get depressed.'

No ja sobie ten tekst już nawet zapisałam dla potomnych :D
Wczoraj oglądałam 5 i 6 i co scena miałam coraz większe wtf i . . . już nie wiem o czym jst ten serial xP
Obrazek
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 30 cze 2011

W końcu wystartował nowy sezon.
Może by odświeżyć wątek,ktoś oglądał dwa nowe odc?
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 28 sie 2011

Ja niedawno nadrobiłam zaleglości z 3 i 4 sezonu. 2 seon tak mnie zniesmaczył i zniechęcił, ze postawiłam na krzyżyk, ale tak mnie letnia posucha wzięła, że wróciłam i nie żałuję. No iSookie+Eric <3333333 Ach, te jego pośladki! *.* Zjawisko! Choć mogli by mu darować to cielęce spojrzenie >.>;; Cóż, nadal nie jest to ambitna produkcja i nigdy taką nie będzie, ale przyjemna to rozrywka nawet mimo coraz bardziej nieprawdopodobnych zwrotów akcji.

Mogli by tylko pozbyć się jakoś Tary, bo jej wątki i te wszystkie przypały, i jej humory, i dziwy, i nieszczęścia, jakie napotyka, to juz jest takie przegięcie, że oł plizzz, zlitujcie się i nie każcie mi tego więcej oglądać!.

Wróć do „Seriale”