Lie to me

wszystkie seriale, które nie są made in Asia
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Lie to me

Postautor: Maru » 10 maja 2011

Lie to me

Obrazek

Dr Cal Lightman jest specjalistą od wykrywania kłamstwa. Nic się przed nim nie ukryje – czy to głęboka niechęć, wrogość czy nieświadome pożądanie. Wraz ze swoją wierną ekipą skupioną wokół The Lightman Group pomaga rozwiązywać zagadki kryminalne, gdzie jedynym dowodem mogą się stać …...brwi sprawcy, czy drgnięcie kącika ust.

Serial bazuje na badaniach prowadzonych przez profesora Paula Ekmana nad mikroekspresją emocji.

Kogo tam mamy?
Obrazek
Dr Cal Lightman – nasz główny specjalista od kłamstw i kłamstewek, nieokrzesany, często narwany i bezpardonowy, a czasem po prostu bezpośredni i chamski, ale profesjonalny ( ja bym się nie zgodziła z tym do końca )

Dr Gillian Foster – pani psycholog, współudziałowiec The Lightman Group – miła, prosta i uczynna jak przedszkolanka (;

Eli Loker – pracuje w laboratorium i szczyci się tym, że jest całkowicie szczery, co nie raz objawia się bezpośrednimi propozycjami o tle seksualnym _^_

Ria Torres – tzw „naturalna” co oznacza, ze ma niezwykły talent do rozpoznawania emocji bez wcześniejszego terningu, co strasznie wkurza Lightmana :p

Agent Ben Reynolds – no ale on to przecież pracuje dla FBI, a nie dla Lightmana _^_, służy jako ochrona głównie w „ciężkich” przypadkach

Ode mnie – bardzo poprawnie zrobiony serial – mamy fajna bazę teoretyczną, do tego zagadki kryminalne na wzór CSI, i parę barwnych postaci. Jestem aktualnie w połowie 2 serii. Po pierwszej obawiałam się trochę kontynuacji schematu ( bo już zaczynałam pod koniec strzelać „oho, to ten zabił” i wkurzające było jak strzelali nazwami emocji niczym pokemonami z pokeballa, ale druga fajnie się rozwinęła i poszli trochę bardziej w sprawy kryminalne.

Co mnie wkurza najbardziej – ok, wiem, ze to nie będzie zachęcające – główny bohater :/ Naprawdę, spec od emocji, a sam nad własnymi nie panuje, często była porywczy, wydziera się na córkę, zachowuje się jak totalny popapraniec, a niestety im dalej w serii tym gorzej :/

Z dobrych – reszta za niego nadrabia, zwłaszcza Eli I Ria, mam nadzieję, ze ich tam więcej będzie, bo razem są w dechę, np. jak robili zakłady o mrówczą farmę :rolly:
No i fajnie poprowadzone sprawy ze szczyptą psychologii (:
Ogólnie polecam, przynajmniej do połowy 2 sezonu (:

Obrazek
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!"
- Król Julian
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Re: Lie to me

Postautor: Eggie » 10 maja 2011

Rodzina mnie próbowała wciągnąć, jak wróciłąm do kraju, chyba na Canal + leciało, ale przyznam, że jakoś do mnie te dwa epy nie przemówiły....

Sama nie wiem, czym to było spowodowane, ale jakoś tak... Hmm.. No główna postać nudnawa, a po Monku i Mentaliście to już w ogóle, po prostu kazdy serial kolejny tego typu powiela schemat... No ale widziałam tylko z 2, 3 epy, więc może trafiłam na takie gorsze...
www.annyeongtozamalo.wordpress.com

Wróć do „Seriale”