Detektyw Monk (Monk)

wszystkie seriale, które nie są made in Asia
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Detektyw Monk (Monk)

Postautor: Mina » 20 cze 2011

Obrazek

Detektyw Monk (ang. Monk) – amerykański kryminalno-komediowy serial telewizyjny. Pierwszy odcinek wyemitowano 12 lipca 2002 roku w USA Network a ostatni 4 grudnia 2009 roku również w USA Network. Serial liczy 125 odcinków. W Polsce pierwszy sezon pojawił się w Canal+ 3 kwietnia 2003. Latem 2009 roku rozpoczęto emisje ósmego i zarazem ostatniego sezonu serialu, który liczył tradycyjnie 16 epizodów.

Serial opowiada o losach byłego policjanta Adriana Monka (Tony Shalhoub). Od chwili, gdy jego żona Trudy została zamordowana za pomocą bomby podłożonej w jej samochodzie, pogłębiły się jego zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, objawiające się przez m.in. fobie, wyjątkową czułość na symetrię i higienę. Spowodowało to zwolnienie go z policji na podstawie artykułu 10, paragrafu 106C - odchylenia w psychice. Był to dla niego dobijający cios. Z pomocą osobistej pielęgniarki, Sharony Fleming (Bitty Schram) zdołał się jednak pozbierać i dostał posadę konsultanta Departamentu Policji San Francisco, gdzie za zadanie ma pomaganie kapitanowi Lelandowi Stottlemayerowi w rozwiązywaniu zagadkowych morderstw.

Jednak wszystko to robi w jednym celu - aby odnaleźć mordercę swojej żony. Uważa bowiem, iż musi rozwiązać wystarczająco dużą ilość spraw, aby być gotowym na rozwikłanie tej jednej, najważniejszej. W międzyczasie Sharona, zmęczona pomaganiem Monkowi, odchodzi bez słowa, a zastępuje ją Natalie Teeger (Traylor Howard), która jest z Adrianem na dobre i na złe.

To jest jeden z moich ulubionych seriali detektywistycznych , zabawny, wzruszający i bardzo ciekawy ....kocham Monka :smitten:
Oglądałam to parę lat temu i bardzo mi się podobał ale teraz często do niego wracam kojarzy mi sie z błogim czasem i poprawia chumor.

Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: Detektyw Monk (Monk)

Postautor: Reira » 20 cze 2011

Ja lubiłam to tylko wtedy jak asystentką była Sharona, jak zmienili ją na tą chudą blondynkę to jakoś się już gorzej oglądało. Pamiętam też, że to jedyna drama jaką oglądałam, która miała sezon zimowy i...eee? jesienny? W każdym razie były jakieś duże przerwy...
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Re: Detektyw Monk (Monk)

Postautor: Cherry » 21 cze 2011

uwielbiałam Monka. sam w sobie jest zjawiskiem i ciekawą indywidualnością. jego fobie są kopalnią humoru i śmiesznych sytuacji. główkowanie z tym detektywem było czystą przyjemnością.
oglądałam go w tv i nie obejrzałam na pewno wszystkich odcinków ale większość pewnie tak :)

Wróć do „Seriale”