Pretty Little Liars

wszystkie seriale, które nie są made in Asia
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Pretty Little Liars

Postautor: anna-banana » 30 cze 2011

Obrazek

Oryginalny tytuł: Pretty Little Liars
Gatunek: dramat obyczajowy, dreszczowiec
Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
Oryginalny język:angielski
Twórcy:ABC Family
Data premiery: 8 czerwca 2010
Liczba odcinków: 46
Liczba serii:2
Premiera w Polsce: 16 lipca 2011
Stacja: AXN

Główne role
Lucy Hale
Ashley Benson
Shay Mitchel
Troian Bellisario
Sasha Pietrese
Ian Harding
Holly Marie Combs
Bianca Lawson
Laura Leighton
Chad Lowe

Opis: za wikipedia
Alison, Aria, Hanna, Emily i Spencer to najlepsze przyjaciółki, popularna grupa w Rosewood High School. Podczas nocowania dziewczyn razem pewnej nocy, tajemniczo znika Alison, królowa całej paczki. Przez cały rok, nie ma nowych wiadomości w sprawie zaginięcia dziewczyny, aż w końcu znajdują jej ciało, przez co ze śledztwa w sprawie zaginięcia nastolatki, sprawa zmienia się w morderstwo. Dziewczyny zaczynają dostawać wiadomości z nieznanego numeru, od "A". Każda z nich dostaje w wiadomości treść związaną z sekretami, o których mogła wiedzieć jedynie Alison. Dopóki nie znaleziono ciała Ali, myślały, że sms-y przychodzą od niej. Teraz starają się dociec kim jest "A" i jak dowiedział się o ich sekretach.

Ode mnie:
Obecnie jestem po 12 odcinkach i stwierdzam że jest to bardzo dobry serial. Trzyma w napięciu. Trochę przypomina mi Twin Peaks,bo mamy tu morderstwo pięknej blondyny, która miała mnóstwo sekretów i pewnie przez nie zginęła. Ciągle zastanawiamy się kto ją zabił i kim jest A,który zna sekrety naszych bohaterek. Dobra rozrywka na wakacje i no i Ezra :melt:

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Re: Pretty Little Liars

Postautor: evelinux » 30 cze 2011

o ja.. uprzedziłaś mnie anna.. już jakiś czas się nosiłam z zamysłem założenia temu serialowi tematu :)

anna-banana pisze:Dobra rozrywka na wakacje i no i Ezra :melt:

haha, Ezra, Ezrą.. ale mnie jednak Caleb <33 i Toby <33

A z dziewczyn najbardziej polubiłam Hannę :) a teraz zaczął niedawno lecieć już 2gi sezon. ja jestem właśnie już po 1szym odcinku 2-go sezonu.
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 01 lip 2011

Na razie nie znam Caleba i na Tobym również nie przepadam,ale na nerwy działa mi Noel.
Z dziewczyn również lubię Hanne,ale z Lucasem,a nie Seanem
Ale i tak Ezra :melt:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 06 lip 2011

no Lucas i Hanna to by była fjana para.. Sean to dupek.. hmm brzmi jak cytat z PLL xD hmm.. Noel.. już nie pamiętam chyba kto to..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 06 lip 2011

Noel to koleś to chciał wydać Arie i Ezre,ale potem został wpakowany chyba do poprawczaka czy gdzieś tam,bo A go wrobił by związek A&E nie wyszedł na jak.

Poza tym czemu nie ma znowu Caleba :foh:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

aa pamietam.. ten w czarnych włosach. no też go nie lubiłam.

no widzisz.. mówiłam że Caleb jest <333
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Bo Caleb jest uroczy,chyba teraz wolę jego przy Hannie niż Lucasa. :rolly:
Hoho,nowy ep się ściąga,ciekawe co tam będzie,coś mam przeczucie że była Ezry zacznie mieszać,bo miała jakaś niewyraźną minę jak ich zobaczyła. I ciągłe pytanie czy Alison żyje?
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

hehe, widze ze juz 2 sezon lecisz? czy jeszcze nie? nooo Caleb jest uroczy i Lucas za to, że zrobił coś dla Caleba i Hanny :)
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Ja już jestem na bieżąco. Taak,to co Lucas zrobił dla Caleba i Hanny było świetne :D
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

ale wredna Mona.. z nią coś musi być na rzeczy.. może ona jest A?
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Ja mam podejrzenie że Mona jest A,bo wg mnie to musi być ktoś ze szkoły dziewczyn,kto wchodzi bez problemu na różne imprezy,jak to było na imprezie Hanny,kiedy wróciła ze szpitala i na tej imprezie A ukradł jej kase. Ale nie wiem czy A będzie Mona,bo jak czytałam spoilery z książki (jeśli nie chcesz to nie czytaj tego co teraz napiszę,bo podaje SPOILER książkowy), Spoiler! to w książce Mona była A. Ale znowu jak Spencer walczyła z Ianem w kościele to widać było że osoba która uratowała Spencer to ktoś w kapturze,ale wyraźnie jest to mężczyzna,tak samo kiedy ukradł zdjęcia Em i Mayi. Także wg mnie A mogą być dwie osoby, może to być np Mona lub Jenna(która wg udaje że nie widzi) i jakiś koleś,np ten policjant,którego coś łączy z Jenna.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

ale jak A oglądała filmik i jadła popcorn w rękawiczkach skórzanych to była wytraźnie chuda damska ręka.. moim zdaniem.. na początku nawet podejrzewałam, że ta cała Jenna udaje że jest ślepa..
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 07 lip 2011

Może to była damska ręka,ale wg mnie A ktoś pomaga,bo to nie możliwe żeby sam był wszędzie wokół dziewczyn. Ja mam jeszcze podejrzenia wobec Lucasa i Jasona,Lucas jest fajny,ale zawsze najciemniej pod latarnią i A będzie na pewno ktoś kogo nie podejrzewamy.
Spoiler! I w ogóle A coraz bardziej pogrąża Spencer,bo to chyba w jej torebce wylądował tel Iana w ostatnim odc..
Czemuż ach czemuż nie było Ezry i co kombinuje brat Arii. Alison chyba naprawdę żyje,bo tylko ona mogła się tak wkurzyć po wizycie Hanny u terapeutki.

A serial wchodzi do PL tv,bo od 16 lipca będzie na AXN.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 07 lip 2011

woah! no patrz.. a teraz na axn chyba jakis nowy serial o wampirach zaczął lecieć.. The Gates czy coś takiego.. ciekawam jakie to jest..

noo lucas.. to by było faktycznie coś.. najciemniej pod latarnią. to fakt. i kto wie czy to tylko z dobrego serca ściągnął Caleba.. No na bank A ktoś pomaga.. na każdego na bank się coś znajdzie.. też myślałam, że może Alisson faktycnzie żyje.. no ale żeby była w stanie oszukać ppolicję swoim fałszywym ciałem? na pewno policja musiała robić jakieś testy żeby potwierdzić zwłoki.. chyba że ma więcej ludzi w policji.. i podrobili..
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 07 lip 2011

Ja sobie pomyślałam że to może być Lucas,bo ściągnął Caleba niby dla Hanny,ale to może zrobił dlatego żeby mieć wszystkich ludzi potrzebnych do intrygi. Sama nie wiem,tak sobie wymyślam,że to może być on,bo musi to być osoba której byśmy nie podejrzewali, gdzieś czytałam że podobno sami aktorzy nawet nie wiedzą kim jest A. Moją kolejna kandydatka jest Melissa,bo ona coś ukrywa,to wiadomo,ciekawe tylko kiedy wyjdzie na jaw czemu dawała alibi Ianowi,że niby razem byli w hotelu,podczas gdy on był raczej z Alison.
Mam nadzieje tylko że nie będę tego serialu w nieskończoność wyciągali i robili nie wiadomo ile sezonów,bo 3,ostatecznie 4 sezony maksimum,to tak optymalnie.
[center]Obrazek[/center]

Wróć do „Seriale”