Grey's Anatomy / Chirurdzy

wszystkie seriale, które nie są made in Asia
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Grey's Anatomy / Chirurdzy

Postautor: Eliza » 30 gru 2006

Chirurdzy / Grey's Anatomy

Obrazek

Serial ten dostałam od kolegi z grupy, a że byłam nieco chora, a wiec nie miałam nastroju do nauki, to siedziałam i oglądałam. Godzinami. Dosłownie. W tydzień przerobiłam wszystkie odcinki, będzie tego ok. 45... Chociaż pierwsza seria jest tylko dobra, to już następne są bardzo dobre i z pewnością warto poświęcić czas na ten właśnie serial.

Ktoś mi powiedział, ze to jest mix Ostrego dyżuru i Sexu w wielkim mieście, ale uważam, że wciśnięcie tego tytułu w te dwa szablony jest krzywdzące.
Serial opowiada o życiu stażystów oddziały chirurgii. Niemal cały czas spędzają w szpitalu (ponad 100 godzin w tygodniu XD), więc tutaj zawiązują się przyjaźnie i miłości. Bo romansów trochę jest^^. Do tego trudne decyzje, błędy, śmierć pacjentów. W sumie nic, czego nie można by spodziewać po serialu medycznym. Ale... Wszystko jest ciekawie opowiedziane, a że nie oglądałam wielu seriali medycznych wcześniej, to dla mnie jest nowe. Nie wiem, jak odbierają serial Ci, którzy co tydzień śledzili Ostry dyżur, Chicago Hope, Na dobre i na złe i co tam jeszcze było po drodze, ale nie sądzę, by byli rozczarowani.
Bardzo podabają mi się ksywki nadawane przez dziewczyny różnym bohaterom. No cóż, McDreamy serio jest McDreamy :D A McSteamy tez nieźle pomyślane.
A najbardziej lubię, prócz McDeamiego, wątek Cristiny i dr Burka. I cieszę się, że główna bohaterka, Meredith, przyjaźni się właśnie z Cristiną.
A do tego pasuje nam do klimatu forum, bo Cristina jest z pochodzenia Koreanką ;D

Liczba serii: 7 sezonów
Liczba odcinków: 126 + 5 specjalnych
Data premiery: 27 marca 2005
Odcinek to średnio: 42min.
W polsce emitowany jako: Chirurdzy.
Stacja: ABC

OBSADA:
Dr Meredith Grey: (Ellen Pompeo)
Dr Cristina Yang: (Sandra Oh)
Dr Isobel "Izzie" Stevens: (Katherine Heigl)
Dr Alex Karev: (Justin Chambers)
Dr Lexie Grey: (Chyler Leigh)
Dr Jackson Avery: (Jesse Williams)
Dr April Kepner: (Sarah Drew)
Dr Miranda Bailey:(Chandra Wilson)
Dr Derek Shepherd: (Patrick Dempsey)
Dr Richard Webber: (James Pickens Jr.)
Dr Mark Sloan: (Eric Dane)
Dr Arizona Robbins: (Jessica Capshaw)
Dr Calliope 'Callie" Torres: (Sara Ramirez)
Dr Teddy Altman: (Kim Raven)
Dr Owen Hunt: (Kevin McKidd)
Dr Richard Webber: (James Pickens Jr.)
Dr Derek Shepherd: (Patrick Dempsey)

Niestety, tylko do kilku odcinków z tych boxów jest synchro napisów. A poprawianie samemu zajmuje nieco czasu. Jednocześnie musze dodac, ze warto mieć te polskie napisy, bo po ang. czasami jest ciężko ze względu na medyczne słownictwo.
Można też chyba obejrzeć serial online na oficjalnej stronie.

Warto też przyjrzeć się soundtrackowi. Szkoda tylko, że nie wszystkie piosenki które pojawiające się w epkach znalazły się na krążku, bo piosenki są wyjątkowo dobrze dobrane. No ale za dużo by tego było. Będę próbowała skompletować wszystkie piosenki, więc jak znajdzie się ktoś chetny, to, o ile się uda, mogę wrzucić na hosting jakiś potem.

Linki:
Str. oficjalna: http://abc.go.com/primetime/greysanatomy/index" onclick="window.open(this.href);return false;
Polska wikipedia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurdzy" onclick="window.open(this.href);return false; (tam dalsze linki^^ i reszta info, (daty, odcinki/sezony, aktorzy, ciekawostki, nagrody, muzyka, i inne tego pokroju. Uznałam, że nie ma sensu się tu powtarzać)

Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 08 sty 2007

"Grey's anatomy" leci pod tytułem "Chirurdzy" na Polsacie w czwartki o 20.30. W zeszłym tyg. był pierwszy odcinek, więc jaeśli ktoś ma czas, to może zacząć oglądać od tego tygodnia- nie powinno być większych trudności z załapaniem o co chodzi.

Serial wart jest uwagi. Polecam... Zwłaszcza, że jest w wersji polskiej i nie trzeba go sciągać z neta :D
Awatar użytkownika
Asu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Asu » 04 mar 2007

Zgadzam się ;) obejrzałam parę odcinków na Fox Life i serial dołączył do grupy moich ulubionych :) Co prawda nic nie przebije Desperatek, Supernaturala i Heroesów, ale ten serialik też zdecydowanie wart jest uwagi ^^
www.evieseo.blogspot.com
www.chomikuj.pl/EvieSeo
Awatar użytkownika
Runa
Oglądam regularnie xD

Postautor: Runa » 08 cze 2007

Uwielbiam Greys Anatomy jestem już przy 3 sezonie ;P
Awatar użytkownika
makella
Oglądam regularnie xD

Postautor: makella » 24 cze 2007

GA jest jednym z moich ulubionych seriali. Podaję link do śwetnego forum (nie wiem czy można...): http://www.greysanatomyworld.fora.pl
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 24 cze 2007

Pewnie, że można.
Zdarzył mi się to forum kiedyś przeglądać, ale jakoś się zarejestrowałam się i zapomniałam.
Ech.. i tak nie mam czasu... T_T

Ni mogę się doczekać nastepnej serii. (w ogóle będzie nastepna?)
Uwielbiam wątek Christiny i Burka, a po ostatnich epach 3 sezonu to muszę zobaczyć, jak im się dalej ułoży. Choć nie jestem dobrej myśli.
Awatar użytkownika
makella
Oglądam regularnie xD

Postautor: makella » 28 cze 2007

Oczywiście, że będzie następna seria! Toż to się nie może tak skończyć! :evil: no i bedzie jeszcze przecież spin-off z Kate Walsh (Addison Montgomery).
Archeolog to wymarzony mąż: im kobieta starsza tym bardziej się nią interesuje :P
Awatar użytkownika
Coldar
Co to jest dorama? o_O

Re: Grey's Anatomy (Chirurdzy)

Postautor: Coldar » 22 lip 2010

trochę sarkazmu ;P nie ma to jak amerykański szpital w którym każdy z każdym już spał, rekordzista, który prawie wszystkie pielęgniarki przeleciał, w wolnych chwilach między operacjami non stop się bzykają, mogą się wiązać tylko z pracownikami tego szpitala, co druga osoba musi raz kogoś zdradzić, starsi lekarze (30+) zawsze muszą być wolni żeby stażystki mogły ich podrywać, jeszcze kilku nowych aktorów nie miało wątków sexualnych w tym serialu ale to w następnych odcinkach - tasacja partnerów cały czas trwa (David Duchovny zazdrości) :P = scenariusz 3/10 (Dr House dużo lepszy)
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 22 lip 2010

Coldar pisze:trochę sarkazmu ;P nie ma to jak amerykański szpital w którym każdy z każdym już spał, rekordzista, który prawie wszystkie pielęgniarki przeleciał, w wolnych chwilach między operacjami non stop się bzykają, mogą się wiązać tylko z pracownikami tego szpitala, co druga osoba musi raz kogoś zdradzić, starsi lekarze (30+) zawsze muszą być wolni żeby stażystki mogły ich podrywać, jeszcze kilku nowych aktorów nie miało wątków sexualnych w tym serialu ale to w następnych odcinkach - tasacja partnerów cały czas trwa (David Duchovny zazdrości) :P = scenariusz 3/10 (Dr. House dużo lepszy)

Oglądam ten serial ,podoba mi się ,choć to co napisałeś - ma miejsce - ale broni się ciekawymi przypadkami medycznymi (przynajmniej są widowiskowe dla laika jak ja),Dr House no cóż mam trudności obejrzeć cały pierwszy sezon - dość monotonny i powtarzalny schemat odcinka -przypadek ,szukanie przyczyn i diagnoza,niepowodzenia,ostatnie 5 minut wyleczenie -odpadłem po połowie 1 serii choć podobno potem jest dużo lepiej nie mogłem się przemóc choć humor i zgryżliwość samego Housa jest nie do pobicia to jednak więcej sympatii mam dla "seksmaniaków" z Seattle
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 22 lip 2010

Kocham ten serial, uwielbiam Cristine Yang, to moja ulubiona postać, ona + Burke tworzyli idealną parę :love: , później było gorzej z tą blond lesbijką, Hunt jest taki sobie, ma w sobie tyle traumy, że tylko czekam, aż Christina wskoczy w ramiona Avery'emu. Ich kiss był: WOOHOO! :hurra: No i oboje są ambitni i lubią ryzyko.

Później lubię Mirandę, bo do wszystkiego doszła sama, tylko ten motyw z mężem niebardzo, no ale dobra, widocznie nikt w tym serialu nie może być w związku małżenskim.

Poza tym nie lubie nikogo, ale to wystarczy, zeby obejrzeć final ostatniego sezonu 15 razy. Spoiler! Dobrze, że Ci nudni aktorzy nie wprowadzający nic do fabuły umarli :twisted:
Awatar użytkownika
Coldar
Co to jest dorama? o_O

thon pisze:choć to co napisałeś - ma miejsce

w jakim szpitalu są same pary, które często wymieniają się partnerami?

dla przykładu ostatni odcinek czyli 1 dzień z ich życia (spoiler2): Spoiler! szykuje się na to że główna bohaterka znowu się rozstanie ze swoim facetem, kt ją zdradził ze stażystką, ten wojskowy lekarz rzuca swoją Koreankę i ma zamiar poderwać tą drugą, którą akurat przeleciał Sloan - stare nudy, kt będą się dalej powtarzać bo twórcy serialu już nie mogą nic ciekawego wymyślić....

thon pisze:ale broni się ciekawymi przypadkami medycznymi

nie bardzo, w porównaniu do Housa prawie żadnych ciekawych gdzie można samemu pogłówkować, ostatnie 4 odcinki: nie było żadnego chociaż trochę ciekawego przypadku (wybór rodzaju szycia, eutanazja, odmrożenia, postrzelenie, itp)...
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 22 lip 2010

Coldar pisze:w jakim szpitalu są same pary, które często wymieniają się partnerami?

Mi chodziło że ma miejsce w tym serialu -tu się z tobą zgodziłem :)
Coldar pisze:nie bardzo, w porównaniu do Housa prawie żadnych ciekawych gdzie można samemu pogłówkować, ostatnie 4 odcinki: nie było żadnego chociaż trochę ciekawego przypadku (wybór rodzaju szycia, eutanazja, odmrożenia, postrzelenie, itp)...

ależ ja jako laik nie bardzo mam nad czym główkować - bardziej odpowiada mi konwencja Greys Anatomy nie naszpikowana aż tak pojęciami medycznymi które są mi obce i brzmią jak kosmiczne rozmowy z Marsjaninem - tu przynajmniej nie muszę udawać że rozumiem pojęcia - ot tu strzelą operację na otwartym mózgu ,tam dr Sloan zrobi piękny przeszczep skóry,Yang napali się na operację serca czy też Addison Shepherd przyjedzie z LA dla ciekawego przypadku niemowlęcia -w międzyczasie M Sloan wspólnie z Karevem zaliczą po połowie pielęgniarek i lekarek,mała Grey popłacze ,duża Grey jej pogrozi palcem ,Miranda Bailey da im w kość i mi to starcza do pełni szczęścia - nie muszę słuchać o gronkowcach,pasożytach i co tam mi jeszcze w organizmie zamieszkuje -przypadki kliniczne dr house są dla mnie po prostu nudne -pacjent ,łózko ,konsylium przez 30 minut wymyślanie metody by pacjent nie umarł,w międzyczasie najlepszy choć krótki motyw przyjmowania pacjentów przez House w przychodni,eureka-wiedzą jak wyleczyć ,wyleczony ,następny odcinek to samo- serial oglądam dla zabawy i relaksu - jakbym chciał wykład z anatomii to włączyłbym program dokumentalny :)
Czerpiąc inspirację z kultowego "Rejsu" tak bym opisał dr house " proszę pana to jest tak: nuda... Nic się nie dzieje proszę pana. Nic. Taka proszę pana... Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są. Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana.Widziałem taką scenę kiedyś... Na przykład, no ja wiem? Na przykład zapala papierosa nie? Proszę pana zapala papierosa... I proszę pana patrzy tak: w prawo... Potem patrzy w lewo... Prosto... I nic... Dłużyzna proszę pana... To jest dłu... po prostu dłu... dłużyzna proszę pana." zmienić papierosa na stawia diagnozę i dla mnie wykapany opis serialu dr House
I choć podoba mi się zgryźliwy House to jednak bardziej odpowiada mi Dr Cox z serialu Scrubs - bo i serial z gatunku "lekki ,łatwy i przyjemny" a postacie lekarzy bardzo podobne więc po co mam się męczyć przez 40 minut przy czymś co bawi mnie tylko przez 5 minut?
Ps Zaprezentowany pogląd może być krzywdzący dla House - jak już pisałem nie przebrnąłem przez 1 sezon bo działa na mnie jak najlepsza tabletka nasenna - i brak motywacji by wgłębiać się dalej w pozostałe sezony przy tylu ciekawszych dla mnie pozycjach na które i tak jest zawsze za mało czasu
Awatar użytkownika
Coldar
Co to jest dorama? o_O

...po prostu mamy inne wyobrażenie "ciekawego przypadku",.. dla Ciebie jak twierdzisz sam fakt robienia typowej operacji jest już ciekawe, dla mnie bardzo rzadkie choroby kt przypadki nadawały się do publikacji w mediach (np. Seksomnia, Chimeryzm,..) więc w tej kwestii się nie dogadamy...

ten cytat z rejsu równie dobrze do chirurgów pasuje, a nawet bardziej, chyba że dla kogoś ciekawe jest to kto z kim w następnym odcinku...
thon pisze:tak bym opisał dr house "(...) Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są (...)"
...a z tym kompletnie się z tobą nie zgodzę bo właśnie za dialogi House jest statystycznie najbardziej lubianym serialem (nawet przez osoby kt w ogóle nie rozumieją tamtejszego medycznego języka - coś za coś)
Obrazek
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 08 paź 2010

Zaczął się kolejny sezon i powiem szczerze, że nie moge doczekać się kolejnych odcinków. Spoiler! Christina ma doła, nic nie umie, straciła pamięć, swoje zdolności, chce zostać hydraulikiem, ale kurcze.. mam nadzieje, że się wygrzebie i wskoczy w ramiona Averemu, bo serio... ślub z Huntem? Chyba że chcą go niebawem uśmiercić. A Avery zerka znacznie za często na małą Grey... echhhh. :omg:
Oglądając kolejne odcinki przekonuję się, że może jednak nie jestem w 100% zjaponizowana.
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 09 paź 2010

raz za czas każdy dla odsapnięcia sięga po coś innego.. ja też tak mam.. choć Chirurdzy mnie nigdy nie wciągnęli, ja za to po inne rzeczy sięgam - też amerykańskie.. ale im dluzej siedze w azji tym bardziej mnie denerują czeste calusy i obściskiwanki w amerykańskich xD lol.
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |

Wróć do „Seriale”