Veronica Mars

wszystkie seriale, które nie są made in Asia
Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

Veronica Mars

Postautor: Shina » 07 lut 2007

Obrazek
Polski tytuł : Weronika Mars
Gatunek : dramat, kryminał
Kraj produkcji : USA
Czas trwania odcinka : 60 minut
Data premiery: 22 września 2004
Lata pierwszej emisji : 2004-
Liczba odcinków : 58+ (3)
Twórcy : Paul Kurta
Stacja telewizyjna : The CW
Polska: TVN
Język : angielski
Status : w trakcie emisji
Emisja w USA :2004,2006,2007
Emisja w Polsce : 2 lusty 2007 godzina :14.00
Stacja : TVN

Kristen Bell (Veronica Mars )

Jason Dohring(Logan Echolls )

Percy Daggs III(Wallace Fennel)

Enrico Colantoni (Keith Mars)

Teddy Dunn (Duncan Kane)

Michael Muhney(Sheriff Don Lamb)

Weronika jest 17-letnią uczennicą liceum w miasteczku Neptune oraz córką tamtejszego szeryfa. Żyjąc spokojnie wraz ze swoją rodziną nie różni się niczym od innych dziewcząt w jej wieku. Jej życie zmienia się diametralnie w momencie, gdy ginie jej najlepsza przyjaciółka oraz siostra jej chłopaka - Lili Kane, a jej ojciec oskarża o zabójstwo jednego z najbardziej wpływowych ludzi w Neptune, ojca Lili. Nie mogąc udowodnić winy Kane'a traci pracę w policji, okrywając wstydem całą rodzinę.

Przyjaciele Weroniki odsuwają się od niej, a chłopak nie chce jej więcej znać. Wkrótce opuszcza ją również matka, nie mogąc znieść ciągłych upokorzeń ze strony mieszkańców miasta. Weronika zostaje sama z ojcem, który po wieloletniej służbie w biurze szeryfa zostaje prywatnym detektywem. Okazuje się, że w miasteczku jest wielu ludzi z problemami, Weronika i jej ojciec mają więc ręce pełne roboty.

Mimo, iż pracują całymi dniami ich zarobki ledwo wystarczają na normalne życie. Oprócz pracy w biurze ojca, Weronika prowadzi również prywatne śledztwa w swojej szkole, zlecane jej przez uczniów, a czasem i przez nauczycieli. W rozwiązaniu licznych zagadek pomagają jej przyjaciele ze szkoły (których Weronika zjednuje sobie w wyjątkowo niespotykany sposób) - Wallace Fennel, Eli "Weevil" Navarro oraz Mac. Weronika pomagając kolejnym uczniom, zyskuje sobie w szkole dłużników, którzy z czasem oddają jej przysługi pomagając przy rozwiązywaniu kolejnych zagadek.

W rok po śmierci swojej przyjaciółki Weronika zaczyna na nowo interesować się sprawą jej zabójstwa. Na światło dzienne wychodzą nowe dowody w tej sprawie. Wkrótce dziewczyna przekonuje się, że śmierć Lili, zniknięcie jej matki i rozstanie się z Duncanem miały zupełnie inne przyczyny niż początkowo sądziła. Badając te sprawy dowiaduje się, że rozwiązanie każdej z nich prowadzi w tym samym kierunku i są one ze sobą ściśle powiązane.

Bardzo ciekawy serial polecam ^_^

Sezon 1

Obrazek

1.01 - Pilot
1.02 - Credit Where Credit Is...
1.03 - Meet John Smith
1.04 - The Wrath Of Con
1.05 - You Think You Know...
1.06 - Return Of The Kane
1.07 - The Girl Next Door
1.08 - Like A Virgin
1.09 - Drinking The Kool-Aid
1.10 - An Echolls Family Xmas
1.11 - Silence Of The Lamb
1.12 - Clash of the Tritons
1.13 - Lord Of The Bling
1.14 - Mars vs. Mars
1.15 - Ruskie Business
1.16 - Betty And Veronica
1.17 - Kanes And Abel's...
1.18 - Weapons Of Class...
1.19 - Hot Dogs
1.20 - M.A.D.
1.21 - A Trip To The Dentist
1.22 - Leave It To Beaver

Sezon 2

Obrazek

2-01 - Normal Is The Watchword
2-02 - Driver Ed
2-03 - Cheatty Cheatty Bang...
2-04 - Green-Eyed Monster
2-05 - Blast From The Past
2-06 - Rat Saw God
2-07 - Nobody Puts Baby...
2-08 - Ahoy Mateys!
2-09 - My Mother, The Fiend
2-10 - One Angry Veronica
2-11 - Donut Run
2-12 - Rashard And Wallace...
2-13 - Aint No Magic Mountain...
2-14 - Versatile Toppings
2-15 - The Quick And The Wed
2-16 - The Rapes Of Graff
2-17 - Plan B
2-18 - I Am God
2-19 - Nevermind The Buttocks
2-20 - Look Who's Stalking
2-21 - Happy Go Lucky
2-22 - Not Pictured

Sezon 3

Obrazek

3-01 - The Long Morrow
3-02 - My Big Fat Greek Rush Week
3-03 - Witchita Linebacker
3-04 - Charlie Don't Surf
3-05 - President Evil
3-06 - Hi, Infidelity
3-07 - Of Vice and Men
3-08 - Lord of the Pi's
3-09 - Spit & Eggs
3-10 - Show Me the Monkey
3-11 - Poughkeepsie, Tramps & Thieves
3-12 - There's Got to Be a Morning After Pill
3-13 - Postgame Mortem
3-14 - Mars, Bars

SOUNDTRACK
01.We Used to Be Friends (theme song) - The Dandy Warhols
02.I Hear The Bells - Mike Doughty
03.I Know I Know I Know - Tegan and Sara
04.I Turn My Camera On - Spoon
05.No Sleep Tonight - The Faders
06.Dakota - Stereophonics
07.Sway - The Perishers
08.Long Time Coming - Delays
09.On Your Porch - The Format
10.Ocean City Girl - Ivy
11.Momentary Thing - Something Happens
12.The Way You Are - 46bliss
13.Lost & Found - Adrienne Pierce
14.Lily Dreams On - Cotton Mather

Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 08 lut 2007

Kilka miesiecy temu szukałam tego serialu wytrwale, zwłaszcza, że pierwszy sezon był praktycznie na wymarciu. Aż doszperałam się do cb --> http://clubbox.co/kr/sfiles...oczywiście to nie jedyny box z tym serialem :] Ale do rzeczy, gdy w końcu wpadł mi w łapcie pierwszy ep byłam maxymalnie zaskoczona, po pierwsze z góry założyłam koncept iż będzie to coś lekkiego, ot taki serialik dla młodzieży. Z jednej strony prawda, lecz te zazwyczaj po niedługim czasie nudzą, w tym wypadku było odwrotnie. Cały pierwszy sezon trzyma fason, a sama końcówka mnie poraziła. Poważnie, do ostatniej sceny nie byłam pewna kto zabił Lilly :] To przemawia zdecydowanie na plus dla pierwszego sezonu. Jedyne moje zastrzeżenie kieruję względem Logana, mimo iż okrzyknięty mianem wybitnie przystojnego w moim odbiorze pozostaje co najwyżej przeciętny. Do tak pięknej aktorki jaką jest Kristen Bell to po prostu szczyt szczytów wybierać tak mało atrakcyjnego faceta :( Ale to tylko czysto subiektywne zdanie :]

Druga sprawa ma się z kolejną serią, widziałam pierwsze dwa epy i już akcja zaczęła się rozkręcać, z przyjemnością bym ją zobaczyła, jednak nie mam czasu zasysać...tyle tego wychodzi, że ledwo sciągam prison break, dextera i dirt :[ Na domiar złego z bólem serca musiałam skasować pierwszy sezon, gdyż moja przestrzeń na dysku zaczynała pękać w szwach.
Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Shina » 08 lut 2007

ja wlasnie sciagam pierwszy sezon i jednoczesnie ogladam na TVN. Czyatalam opisy wszystkich 3 Sezonow ^^ szkoda ze w 3 nie ma juz Dankana :/
A tak to sciagam z Bearshare ^_^
Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

Postautor: CHILMA » 11 lut 2007

Zobaczyłam sobie pierwszy epek na TVN bo miałam dość siedzenia już nad moimi kserówkami i muszę przyzanać, że od razu się wciągłam ^^ I już się przekonałam, że nie można być w tym serialu niczego pewnym na 100%, co zdecydowanie jest na +

Nawet mój brat się wciągnął :D
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Postautor: Gwiazdeczka » 11 lut 2007

ja niestety o 14 jestem w szkole i veronice moge ogladac raz w tygodniu :( ale serial naprawde fajny ^^ szkoda ze nie ma powtorek :(
[img]http://img.photobucket.com/albums/v508/Etolie/Bannery%20i%20avatary/kamya.jpg[/img]
cr:cyndesign i ojou
Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

Postautor: CHILMA » 12 lut 2007

^ to znaczy powtórki są, ale o równie uroczej godzinie: 6:45 (to znaczy tak mam napisane w programie telewizyjnym, bo sama tego nie sprawdzałam) Ale domyślam się, że to raczej nie jest pocieszające...
Pewnie jak mi się nowy semestr zacznie to też nie będe mogła codziennie oglądać :( Tak to już jest, że fajne seriale puszczają o nieodpowiedniej godzienie :(
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Postautor: Gwiazdeczka » 17 lut 2007

qrcze 6;45 to jestem w drodze do szkoly :( qrcze zeby tak o 16 dali. chyba napisze do tvn
[img]http://img.photobucket.com/albums/v508/Etolie/Bannery%20i%20avatary/kamya.jpg[/img]
cr:cyndesign i ojou
Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Shina » 17 lut 2007

dodalam tapetki xDDD mam nadzieje ze TVN pusci drugi sezon :) zalezy to od ogladalnosci ;/
Awatar użytkownika
kikisriki
Oglądam regularnie xD

Postautor: kikisriki » 17 lut 2007

pierwszy sezon i drugi jest ok natomiast albo moj ostatni odcinek drugiego sezonu mial jakies braki albo poprostu jest jakas wyrwa i nagle 3 sezon zaczyna sie jakos tak bez wyjasnienia pewnych scen z drugiego sezonu i to mnie wkurza!
Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Shina » 17 lut 2007

hmm nie wiem jak sie konczy drugi ale jak sciagne i obejrze to sie dowiem czy tak mialo byc :D
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 04 mar 2007

no wlasnie milo ze mamy tutaj taki topic
serie zaczelam ogladac dosc niedawno, cos kolo miesiaca gora dwoch temu, ale jestem pod wrazeniem
obsada jest straszna, veronica dziwna, det mars smieszny, taki jak go zapamietalam z just shoot me! ale ogolnie ciekawa jest ta cala historia Lili! nurtuje mnie kto ja w koncu ukatrupil, czy sama sie ukartupila?! okashii
w sumie jestem do tylu z epem z piatku bo w szkole bylam, ale sie dowiem moze jutro :P
Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Shina » 17 mar 2007

noo juz sie wyjasnilo kto ja zabil :)
Awatar użytkownika
Cwistak

Postautor: Cwistak » 01 sie 2007

Veronica sie skonczyla Y__Y" po trzecim sezonie autorzy obiecali nam KOMIKS /tożto jakis komizm --; / z kolejnymi przygodami Veronici -_-
Awatar użytkownika
Dante
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: Dante » 01 sie 2007

Dokładnie to w trakcie trzeciego sezonu chyba dwa epy przed jego końcem. W planach jest podobno serial o dalszych przygodach po skończeniu szkolenia w FBI.
Awatar użytkownika
Cwistak

Postautor: Cwistak » 01 sie 2007

Naprawde? O_o nie slyszalem o tych poFBIowych planach. Ale przeciez to szkolenie to tylko wakacyjne ma być? /czy wakacyjnie peyton z OTH jedzie do radia? :D bo ja juz sie gubie w tych serialachi xD/

Wróć do „Seriale”