[2007] The 1st Shop of Coffee Prince

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 28 mar 2010

No ale ten njus to sprzed roku.... Ten projekt chyba musiałw ogóle upaść skoro do tej pory nic o tym nie wiadomo.
Zreszta, nawet gdyby, drama i tak pozostanie moją ulubioną k-dramą... Główni bohaterowie <3

www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 29 mar 2010

ja zobaczyłam to na filmwebie, że jest dodany i planowany na 2010 rok kontynuacja, a potem wpisałam w google i to co mi wyskoczyło przejrzałam, ale nie spojrzałam na datę informacji :( tylko pobieżnie przejrzałam
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 29 mar 2010

a od kiedy filmweb to wiarygodne źródło o nowościach w koreańskim świecie? XP

Niby na jakiej podstawie miałaby powstać ten film? Przecież drama był oparta na dosyć krótkiej powieści i raczej wykorzystali pomysł maksymalnie ^^ Nie ma się co ekscytować. To tak samo z Goongiem 2 i Full Housem 2, minęło 6 lat i nadal mówią , że w tym roku to na peeeewno :P
Obrazek
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

no ale ktoś kto dodaje te wiadomości to ma chyba jakieś blade na ten temat pojęcie? ja tam dodaje, ale zawsze staram się, aby wszystko było pewne xD
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 29 mar 2010

No, ale widzisz ^ Ktoś czyta niepotwierdzoną plotkę i od razu dodaje 'film' do bazy, no zupełnie jest bez sensu :roll: hancinema nigdy nie dodaje filmu, póki go nie wyprodukują XP
Obrazek
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

i to jest dobra zasada xD
Awatar użytkownika
długaśnik
Co to jest dorama? o_O

Postautor: długaśnik » 13 kwie 2010

Najlepsza drama jaką do tej pory widziałem. Idealnie wymieszane sceny komiediowe z tymi dramatycznymi oraz wspaniała Yoon Eun Hye.

Polecam wszystkim !
"Without pain, without sacrifice we would have nothing!"
Awatar użytkownika
Domek
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Domek » 14 kwie 2010

Ach, KOCHAM Coffee Prince'a! <3
Dawno nie oglądałam tak wspaniałej dramy (dobra, o prawie każdej dramie tak piszę, ale cóż poradzić, naprawdę tak czuję XD).
Trudno mi się to pisze, ale w pewnym sensie (ale tylko w pewnym) porzuciłam Japonię dla Korei... Ale co zrobić! I filmy, i dramy, i muzykę mają o wiele lepszą. W każdym razie, jeju, bardzo podobał mi się CP i takie właśnie dramy łagodzą moje wyrzuty sumienia związane z porzuceniem Japonii.
Yoon Eun Hye była tak cudowna i realistyczna! Nawet za bardzo, bo w pewnych momentach kompletnie zapominałam, że to kobieta i zaczynałam się zakochiwać. Trochę wtf, ale to chyba tylko dobrze świadczy o jej grze aktorskiej XD Później za to moje serce ukradł Gong, który wizualnie średnio mi się podobał, ale stworzył postać mojego prawie wymarzonego chłopaka, był taki słodki, kochany i spotaniczny, że nic tylko się zakochać <3 A właśnie! Bardzo bardzo podobały mi się fazy zakochiwania się Han Kyula w Eun Chan, a jeszcze bardziej stan zakochania permanentego. I to jak z dumą mówił, że tak bardzo kocha Eun Chan, ach ach.
Ogólnie często mam przerażające myśli typu: "Boże, za 10 lat będę już stara i będę się obracać w nudnym towarzystwie staruchów" i CP przywrócił mi wiarę w świat dorosłych. Bo to była drama przedstawiająca ludzi dojrzałych (minus kilka przypadków, pomińmy), ale wcale nie nudnych. Ludzi, którzy pomimo ustatkowania (praca, kontakty, pieniądze) mieli czas i chęci na zabawę, którzy mimo wszystko nadal odkrywali swój świat i siebie samych, nie brakowało im wyobraźni i otwartości. Chciałabym żeby mój "dorosły świat" wyglądał właśnie tak jak tutaj.
Póki nie zapomnę - coś ta babcia Han Kyula długo żyła, biorąc pod uwagę to, że była śmiertelnie chora. Ale bardzo się ciesze, że nie zrobili z tej choroby wielkiego dramatycznego i traumatycznego "halo" i nie rozciągali niepotrzebnie tego wątku, jak to było w przypadku Shining Inheritance.
Oprócz tego muzyka i lokalizacje też były świetne. Chcę mieć taki dom jak miał Han Sung! Gdzie można taki kupić, bubu... T^T A opening przyprawia mnie nadal o łzy wzruszenia. To "lalala" jest zaraźliwe i kochane.
Yu Juk działała mi na nerwy od samego początku, ale koniec mnie nieco rozczulił, bo chyba jednak dobra z niej była kobieta. Chciała mieć dzidziusia (podejrzewam, że to dziecko, które poroniła mogło być tego całego Dikeja), a nie może. To chyba straszny cios dla kobiety(?)... Przepiękna aktorka, tak w ogóle. Co ja bym dała za taką twarz *__* I ciekawie ją ubierali.
A właśnie, co do ubrań, to podobały mi się kreacje Han Kyula, zadbany facet w odpowiednich ubraniach to jest po prostu TO. (omo, właśnie mi się przypomniało, że dzisiaj w autobusie jechałam z Azjatą, który miał na sobie krótki czarny kurtko-płaszczyk i zastanawiałam się czemu większość Azjatów jakich widzę ma właśnie takie same czarne kurtko-płaszczyki *__*). Ach, i jeszcze Eun Chan wyglądała PRZEŚLICZNIE kiedy Han Sung zabrał ją na zakupy, a potem na ten wernisaż Yu Juk.
To może jeszcze o fabule. Podczas oglądania CP:
- totalnie się wyśmiałam
- czasem powzruszałam
- chodziłam do kuchni po kawę, chociaż na codzień nie piję
Nie wiem co ostatnie ma w związku z fabułą, ale mniejsza XD W każdym razie, CP naprawdę budowało mi nastrój przez wszystkie dni, w które to oglądałam. Wycieczka na jabłka była przefajna, perypetie młodszej siostry Eun Chan były fajne (między mną i moją młodszą siostrą też jest 6 lat różnicy i nie mogłam się powstrzymać od porównań zachowań między siostrami ; >). Strasznie mi szkoda adoratora siostry Eun Chan, nie pamiętam imienia. Bardzo tego aktora polubiłam, a tu proszę, dowiaduję się o jego śmierci T^T
No i Waffle Guy! Miał czarne paznokcie, długie włosy i gadał po japońsku, niczego więcej do szczęścia mi nie potrzeba (żartuję XD) <3333

A najlepsze w oglądaniu Coffe Prince było to, że aż do końcówki ostatniego odcinka byłam pewna, że całość ma 27 odcinków, nie mam pojęcia czemu mi się tak ubzdurało, tak więc kiedy zaczynałam 17 byłam spokojna niczym coś naprawdę spokojnego i doświadczyłam niemałego zdziwienia, kiedy okazało się, że to już koniec XD
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 14 kwie 2010

Domek pisze:Trudno mi się to pisze, ale w pewnym sensie (ale tylko w pewnym) porzuciłam Japonię dla Korei... Ale co zrobić! I filmy, i dramy, i muzykę mają o wiele lepszą.

Ja się absolutnie ze wszystkim dot CP zgadzam ale... ehem, nie z tym zdaniem :D Filmy fajniejsze, muza cięzko zdecydować, ale dramy... no proszę cię :D
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Domek
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Domek » 14 kwie 2010

No naprawdę ^^ Oczywiście tylko i wyłącznie moim skromnym zdaniem, ale Korea wygrywa jakościowo z Japonią bezapelacyjnie. Nie twierdzę, że wszystko co kimczi jest gites, ale duża większość owszem : P
(a co do muzyki, to tylko sprostuję, że Japonia ma J-rock <3, a Korea K-pop <3 i jest fajnie). Ale oczywiście szanuję inne zdanie, pokój, miłość i ryż dla wszystkich : )
Awatar użytkownika
mad21a
Co to jest dorama? o_O

Postautor: mad21a » 15 kwie 2010

Dla mnie Coffee Prince to najlepsza drama ze wszystkich komedii romantycznych :) wiadomo, jak w kazdej takiej produkcji wszystko dobrze sie konczy... chcialabym jednak, zeby ten serial mial troche wiecej odcinkow bo naprawde byl niesamowity
http://kdramalove.wordpress.com/
wszystko co chcesz wiedziec o Korei
Awatar użytkownika
EwCzAkIs
Przyklejony do ekranu

Postautor: EwCzAkIs » 15 kwie 2010

Ja sadze ze gdyby bylo wiecej odcinkow to zaczeliby juz wymyslac jakies dziwactwa nie do zniesienia i w koncu wszyscy mielibysmy dosyc - w koncu nie liczy sie ilosc odcinkow a jakosc ;).
Awatar użytkownika
mad21a
Co to jest dorama? o_O

Postautor: mad21a » 15 kwie 2010

rzeczywiscie tak mogloby byc. sprostowujac chodzilo mi tylko o jeden odcinek wiecej : - )
http://kdramalove.wordpress.com/

wszystko co chcesz wiedziec o Korei
Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Speak » 01 maja 2010

Właśnie skończyłam oglądać tą dramę. Świetna drama, obejrzałam ją głównie dlatego, że słyszałam wiele pochlebnych opinii na jej temat. Na początku jakoś nie chciało mi się jej oglądać, ale nie żałuję, bo później wciągnęła niesamowicie xD

domek pisze:Póki nie zapomnę - coś ta babcia Han Kyula długo żyła, biorąc pod uwagę to, że była śmiertelnie chora.

też jakoś to zwróciło mocno moją uwagę. Myślałam, że jak zaczęli ten wątek z chorobą to chcą go zakończyć śmiercią, a jednak nie ;)

Oglądałam ostatni 17 odcinek spokojnie, z nastawieniem, że został mi jeszcze special do obejrzenia, więc nie muszę się martwic, że już koniec. Włączam sobie szczęśliwa special a tu co - fragmenty z planu :twisted: no myślałam, że padnę zaraz :P
Oglądam: King 2 Hearts | Love Rain
buska
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: buska » 01 maja 2010

Zamierzam zacząć tę dramę...
Siostra wparowała do mojego pokoju pytając "Chcesz ze mną oglądać Coffee Prince"? Fabuła mnie zaciekawiła, już mnie ciekawi kiedy bohater odkryje płeć głównej bohaterki i jak to się skończy, a jeszcze nie zaczęłam tego oglądać :D

EDIT: Z resztą jak narazie nie zawiodłam się na żadnej koreańskiej dramie, a szukanie dobrej japońskiej już mnie męczy :(

Wróć do „K-drama”