[2007] The 1st Shop of Coffee Prince

seriale z Korei
Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

Postautor: CHILMA » 08 paź 2007

Skończyłam tą dramkę kilka dni temu i zdecydowanie weszła do grona moich ulubionych k-dram (których jakoś specjalnie dużo nie jest...). Dawno mi się już z taką przyjemnością nie oglądało żadnej koreańskiej dramy.
Ja bym to podzieliła tak: do 10 epka jest ciekawie, a dalej jest uroczo ^^ (co jak dla mnie wcale nie jest takie złe)
To, co najbardziej mi się w tej dramie podobało to wątki i postacie drugoplanowe [można było je naprawdę polubić i się wciągnąć] + fakt, że w ostatnich odcinkach nasza parka nie rozstawała się i schodziła z jakiś dziwnych powodów, to wszystko było dużo bardziej naturalne... I podobne odczucia mam co do zakończenia [chociaż oczywiście czuć tam pewien niedosyt, no ale cóż nie ma rzeczy idealnych]

Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 14 paź 2007

Właśnie skonczyłam. Urocza dramka. I jak dla mnie jest interesująca od początku do końca. Wcale nie zwalnia po 10 pku. Owszem po 12 odcinku odrobinkę zmienia się klimat, ale poziom utrzymuje cały czas wysoki. Co złego jest w oglądaniu szczęśliwych ludzi? :D Wcale nie jest nudno!
Wreszcie jakaś szczęśliwa para! i mi się to bardzo dobrze oglądało. Wszystko było jak należy^^
Główny bohater mógłby być ładniejszy, no ale nie można mieć wszystkiego.
Muzyczka tez bardzo klimatowa.

Moja ocenia 9/10. Polecam.
Awatar użytkownika
HE MAN
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: HE MAN » 15 paź 2007

A ja jednak myślę, że Gong Yoo coś w sobie jednak ma. Dramka cudowna, wczoraj zaczełam oglądać i jestem już blisko końca. Strasznie wciąga, jest wesoła i nietypowa. A Yoon Eun Hye jak zwykle zagrała świetnie. Ciężko mi tylko przyzwyczaić się do jej krótkich włosów. :)
[i][size=59]Witam i pozdrawiam[/size][/i]
Awatar użytkownika
Reiha
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Reiha » 27 lis 2007

Drame zaliczam do moich najulubienszych jest super. podobalo mi sie to ze poruszyli duzo watku jak np. gejostwo xD sceny niektore zwalily mnie z nog bo tak bosko byly nagrane ^^ koncowka byla super moim zdaniem gdyz przez ostatnie 4 czy 5 odcinkow nie rozchodzili sie i nie wracali do siebie spowrotem, i ze zapomniany byl jeden pocalunek, a nie jak w niektorych dramach bylby rozdmuchany... I CO NAJWAZNIEJSZE nie ma stereotypu: glowny bohater 2 laski jedna jego byla z dziecinstwa ktora podklada swinie glonej bohaterce ^^. Calkowicie inna dram niz wszystkie, muzyka super nie mowiac o grze aktorow ^^ I love Gong Yoo a w tej dramie tak slodko zagral niektore sceny ze az sie rozplywalam xD

moja ocena to 10/10
If only that day I hadn't met you,
I wouldn't be having these feelings.
These feelings are racing throught me and I want them to reach you
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Postautor: Noirika » 03 gru 2007

Dramę skończyłam oglądać kilka dni temu i stwierdzam, że...jest bardzo fajna. Wiem, że "fajna" to ogólne słowo, ale dla mnie była ogólnie fajna ^-^ Aktorzy mnie urzekli. Wszystkich bardzo polubiłam - chyba nie było postaci do której mam negatywny stosunek. Wielkim plusem dla mnie było ukazanie drugiej pary w tej dramie, be najczęściej ten temat się "zlewa", a tu taka niespodzianka (do tego ciekawie wszystko ukazane). Muzyka też mi się podobała i muszę się zabrać za ściągnięcie OST. W sumie to jeszcze tylko mogę napisać, ze jestem ciekawa mangi na podstawie której ta drama powstała.
Na sam koniec - ja bym dała tak 9/10, no możed 9,5/10 ^-^ Zdecydowanie to będzie jedna z moich ulubionych dram.
Polecam jak ktoś chce sobie poprawić humor (choć fakt, ze pod koniec może się trochę dlużyć, ale to tak od 13 albo 12 - już nie pamiętam, bo ja stara juz jestem).
Czemu tak na mnie patrzysz? Uważasz, że to niesprawiedliwe, że tylko ja mam ciacho?
Awatar użytkownika
Narcia
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Narcia » 04 gru 2007

w moim poprzednim poście zapomniałam napisac, więc nadrabiam tyraz :D jakże uroczy jest ten chłopak, który do Go Eun-chan mawiał My Chan ~~ śliczniusi XDDD no i jeszcze Pan Wafelek XDDD rulez
Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 17 gru 2007

Przed chwilą skończyłam to oglądać i nie moge wyjść z podziwu!! jestem zachwycona!! omg... aż nie wiem co napisać... Uwielbiam Gonga Yoo i Yoon Eun Hye i moim zdaniem stworzyli przepiękną parę :) Ani trochę nie dłużyła mi się ta drama... obejrzałam ją z zapartym tchem.. Rewelacyjni głowni bohaterzy... bohaterzy drugoplanowi również świetni.. extra muzyka, ciekawa i niebanalna fabuła.. czego chcieć więcej?? Coffee Prince szybciutko ląduje na 1 miejscu wśród moich ulubionych koreańskich dram... jest teraz na równi z Goongiem ;) ahhh.. teraz będę przeżywać tą drame przez kolejny tydzień, ale naprawdę nie mogę się jej nachwalić.. cudo jednym słowem :)
Awatar użytkownika
Hatchiko
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Hatchiko » 27 sty 2008

Mam takie pytanko czy te dramki to sa tłumaczone na polski??
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 27 sty 2008

nieliczne są tłumaczone na polski- można zajeć tu: http://hanakuori.f0ra.info/index.php?c= ... bc2c4fce1c
po hardsuby

lub niektóre dramki mają softsuby polskie (choć niewiele jest skończonych, można zacząć po polsku i się wciągnąć o co chodzi złapać, a dalej kontynuować po ang)

A tak większość dram jest po ang (choć ostatnio znaczenie si zwiększyła ilość dramego po hiszpańsku, włosku, francusku...)
Awatar użytkownika
Hatchiko
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Hatchiko » 28 sty 2008

Eliza pisze:nieliczne są tłumaczone na polski- można zajeć tu: http://hanakuori.f0ra.info/index.php?c= ... bc2c4fce1c
po hardsuby

lub niektóre dramki mają softsuby polskie (choć niewiele jest skończonych, można zacząć po polsku i się wciągnąć o co chodzi złapać, a dalej kontynuować po ang)

A tak większość dram jest po ang (choć ostatnio znaczenie si zwiększyła ilość dramego po hiszpańsku, włosku, francusku...)

Dzięki :) znam to forum, jestem tam zarejestrowana ale myślałam, że może jeszcze gdzieś indziej znajdę cosik tłumaczonego na polski :D
Awatar użytkownika
kikisriki
Oglądam regularnie xD

Postautor: kikisriki » 23 sie 2008

aktor ktory gral tego takiego roztargnionego gostka zakochanego w siostrze Eun Chan ... zginal w wypadku! wlasnie dzisiaj to przeczytalam http://coolsmurf.wordpress.com/
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 23 sie 2008

no nie!! taki fajny aktor... bardzo go lubiłem... właśnie za rolę w Coffee Prince i Who are you? ... T.T
REST IN PEACE [*] ! :(
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 23 sie 2008

Też go lubiłam [*]

A co do Coffee Prince to była jedna z pierwszych dram jakie w ogóle widziałam i mam do niej sentyment. Była niestandardowa na swój sposób i nadal ją lubię pomimo że po niej obejrzałam masę innych, w tym wiele wiele lepszych. W każdym razie jeśli ktoś jeszcze nie oglądał to polecam. Ja oglądałam ze względu na to, że miałam w tym czasie fazę na Yoon Eun-hye po Goong, ale nawet jeśli ktoś nie widział Goonga to i tak prawdopodobnie drama "C.P." mu się spodoba.
[color=indigo]Currently watching:[/color]
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
You're Beautiful (ep10)[/size]
Awatar użytkownika
ishiko
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: ishiko » 24 sie 2008

A ja mam mieszane uczucia co do Coffee Prince. Dramę oglądało mi się świetnie do momentu gdy prawdziwa płeć Go Eun Chan nie została wyjawiona ^.~ Po tym akcja zaczęła zwalniać z tempa i przestała być już tak wciągająca jak poprzednio, mogłam się też domyślić jak się zakończy, więc nie bylo żadnej niespodzianki. Ale obejrzałam ją z przyjemnością, bardzo polubiłam Lee Sun Gyun w roli Choi Han Sung'a ^^
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 10 mar 2009

Lee Sun Mi (이선미) autorka manhwy... tylko tyle udało mi się na razie odszukać <-- nawiązanie do mojego tematu ze strony o BOF^^
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG

Wróć do „K-drama”