[2007] The 1st Shop of Coffee Prince

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 11 mar 2009

No więc nadal wydaje mi się, że to nie jest manhwa i jakoś jestem przekonana w tym, że większość internautów nie wie o czym mówi xP

Jedyne co znalazłam to jest książka napisana przez Lee Sun Mi
Obrazek

A tu =>klik książka jest przetłumaczona na angielski. Chyba jak znajdę chwilę to wydrukuję i poczytam ^^

edit
Ciekawostką jest, że ta sama pani napisała też książkę ,na której podstawie powstał 'Capital Scandal' (drama swego czasu nieźle mnie wciągnęła^^)

Obrazek
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 22 mar 2009

właśnie przed chwilą skończyłam oglądać... i szalenie mi się podobało *_*
yoon eun hye była BEZBŁĘDNA, szczególnie biorąc po uwagę jej rolę w goong - zupełnie zupełnie inną.
zdecydowanie widać dwa klimaty przed i po wyjawieniu płci eun chan, ale w sumie obydwa mi się podobały :D
strasznie miło wspominam wspólną kolację dwóch par, top było przesłodkie *_*
a brutalny pocałunek na zapleczu (w kuchni?) przyprawił mnie o gęsią skórkę ;>
no i prześwietna muzyka w dramce ;)
zdecydowanie super super i niewykluczone, że do niej wrócę :D
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 22 mar 2009

niewykluczone, że do niej wrócę :D

Oj tak, nawet nie zorientujesz się jak szybko. W ogóle Coffee Prince to jedna z lepszych jakościowo dram. Nie ma się właściwie czego przyczepić.

Ok, za ten pocałunek za zapleczu faktycznie bym go trzasnęła. Ale tak? Sama miłość. <3
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 22 mar 2009

niewykluczone, że do niej wrócę :D

Ja sie właśnie przymierzam - bo to moja pierwsza koreańska drama i juz sie strasznie za nia stęskniłam ^^

A przez muzykę w tej dramie co raz to dostawałam dreszczy :) zwłaszcza przez takie stare angielskie kawalki jak Take That "Back for Good" czy piosenka bez której moje zycie byłoby smutniejsze czyli "This will be" Natalie Cole. W chwili gdy ją usłyszalam w tej dramie pokochałam ja całym sercem ^^
Nie mówiac juz o tym ile zespołów koreankich poznałam i sie zakochałam przez ta dramę. Mój zdecydowany faworyt :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 02 maja 2009

Po 10 odcinkach - nei żałuję, że siegnęłam po tę dramę, ale w 'ulubione' jej sobie nie wpisze. Jest... fajna. Kropka XD nic więcej. nie potrafię jej jednoznacznie określić, więc wypisałam sobie tak mniej więcej co o niej sądze na razie XD

PLUSY
-historia śmieszna "Jak wkręcić facetowi, że jest gejem"
-kłótnie głównych bohaterów
-serię się wciaga dosyć szybko :) i wciŋa
-piękny dom Choi Han Sunga
- ogląda się lekko i przyjemnie
-chłopaki się fajnie bawią ;)

UWAGI CO DO SERII:
- Coffe? gdzie ta kawa, poza jedna sceną, gdzie tak fajnie ja uzdabiają to nie chciało mi się kawy ani trochę
- Han Yoo Joo, co to za bohaterka V.V Taka słodka, milusia,a namąci najwięcej, nie lubię takich niezdecydowanych
- watki ze starymi oblechami, fuu, obrzydzam się, dla mnie podprogowy przekaz tej dramy brzmi "szukaj faceta puki jestes młoda, bo starzy kawalerowie to totalne oblechy"
- główna bohaterka miała już tyle okazji, w których mogla mu wszystko wyznac i nic by się z tego powodu nie stało, a ona idzie w zaparte. We wszystkim jest szczera, miłość spokojnie wyznała i to dwóm kolesiom od początku serii, a płci nie może? i jeszcze jej argumenty xDDDD

MINUSy
- jeden duży- sporo zapychaczy. Wiecie jak było w HYD ostatnim odcinku? Był jakiś durny konkurs, żeby na końcu odcinka zobaczyć tę jedną scenę na którą się cały czas czekało. tak samo jest tutaj. jest sporo scen przedłużaczy, seria mogłaby być o połowę krotsza. Gość śpiewa sobie piosenkę dziewczynie przez telefon, idę do łazienki, wracam, a scena nadal trwa. Zbieraja jabłka, idę zrobić herbatę, wracam, a oni nadal zbieraja jabłka. I tak cały czas, udaje im się wepchnac sporo takich scen superprzeciaganych, że mam nerwa zanim się skończą- gdyby je odrobine skrocili, to byłoby fajnie. nie widze innego sensu tych scen niż 'wodzenia widza za nos' . ostatnio ogladałam takie dramy, gdzie jak nawet na sekundę odwracałam głowę to zatrzymywałam odtwarzanie, bo nie chciałam tej sekundy stracić, bo mogło się coś stać. a tutaj jakoś nawet już mi to przez myśl nie przechodzi, zeby tę dramę zatrzymywać jeśli robię coś innego :P
http://lizards-subs.com.pl
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 03 maja 2009

Otai pisze:- watki ze starymi oblechami, fuu, obrzydzam się, dla mnie podprogowy przekaz tej dramy brzmi "szukaj faceta puki jestes młoda, bo starzy kawalerowie to totalne oblechy"

win XD
fakt, te wstawki przewijałam, nie oszukujmy się ;P (chociaż ja wszystko przewijam, padaczka palca i niecierpliwość)
stare oblechy, haha XD
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 03 maja 2009

stare oblechy, haha XD

Biedny ajussi, no tak go podsumować xP A to gwiazda rocka lat 80tych w Korei :D:D

Jak dla mnie superkoleś i świetna rola w CP ^^^

Albo pan z mięsnego XD Bezcenny xPPPP
Obrazek
Awatar użytkownika
kikisriki
Oglądam regularnie xD

Postautor: kikisriki » 03 maja 2009

hehe gdyby nie te zapychacze w dramie to od razu bylaby to wersja kinowa a tak mamy parenascie odcinkow do obejrzenia!
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 09 maja 2009

Właśnie skończyłam oglądać! Zapychacze przewijałam( ach te kochane suwaczki do przewijania... :wink: ). Dramka niczego sobie, bardzo dobrze zrobiona, napięcie jest, kisy też fajne!
9/10
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 13 cze 2009

Oglądałam 8 odcinek (ostatnio się stęskniłam i sobie oglądam po odcinku co jakiś czas xP) i uświadomiłam sobie, że siostra Eun Chan buja się w Kim Jong Kook'u :D:D
Jej tekst jak przegląda się przed lustrem:Jong Gook oppa, just wait a little. I'll come out with an album within a year. Then I'm going to sing a duet with you
<z a b i t a> xP

Jeśli ktoś oglądał Xman'y z Yoon Eun Hye i owym Kim Jong Kookiem to złapie aluzję i tę ich już leciwą historię xPPPP
Obrazek
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Postautor: Kibou » 22 cze 2009

jestem w 5 epie i baaardzo mi się podoba!
i, kurde, Maki w Hana Kimi była mega-kobieca w stosunku do głównej bohaterki tutaj xD
i pan-od-waffli jest kawaiiny.

ok, no to pochwaliłam się, że oglądam coś koreańskiego i wracam do Coffee Prince'a ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 22 cze 2009

kurde, Maki w Hana Kimi była mega-kobieca w stosunku do głównej bohaterki tutaj xd

To Ty chyba Elli nie widziałaś w tajwańskiej Hana Kimi xD xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Postautor: Kibou » 22 cze 2009

em, no nie widziałam. ale aż lookne xD
Obrazek
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 24 cze 2009

ale na końcu ją wylaszczyli!!!
Niczego sobie dziołuszka wyszła... :wink: :wink: :roll:
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 24 cze 2009

Jan niewiele bliżej, na 4 epie. :P I zgadzam sie z Kibou. Ta dziewczyna jest przystojniejsza od głównego bohatera :D

Ale akcja sie rozkręca, całkiem, całkiem, nie chcę uprzedzać swojej oceny, bo już nie raz nie dwa pozory mnie myliły.
Ta panienka w Goong gra, no nie?
www.annyeongtozamalo.wordpress.com

Wróć do „K-drama”