[2007] Bad Couple

seriale z Korei
Awatar użytkownika
aurora
Kiedy bedę spać? @_@

[2007] Bad Couple

Postautor: aurora » 10 lip 2007

Bad Couple / 불량커플

Obrazek

Produkcja: SBS, Korea 2007
Gatunek: komedia, romans
Odcinków: 16

Obsada:

Ryu Soo Young jako Choi Gi Chan
Obrazek
Shin Eun Gyung - Kim Dang Ja
Obrazek
Byun Jung Soo - Na Dol Soon
Kim Ha Kyoon - Jo Yong Goo
Yoo Gun - Seo Jung Soo
Choi Jung Yoon - Han Young
Park Sang Min - Kim Yoon Seok
Chae Min Seo - Kim Sae Yeon

Obrazek

Opis:
Kim Dang Ja to kobieta sukcesu, po trzydziestce, edytorka w jednym z popularniejszych magazynów mody.
Nagle, jednym z jej największych marzeń i celów w życiu staje się urodzenie dziecka. Ślub i posiadanie stałego partnera nie wchodzą w grę. Dang Ja jako 'misję' wyznacza sobie znalezienie ojca z 'idealnymi genami'. Jej 'ofiarą' staje się młody geniusz, profesor botaniki Choi Ki Chan, ktorego Dang Ja próbuje uwieść i zaciągnąć do łóżka. Plan wydaje się idealny, gdyby nie fakt, że Ki Chan nie wierzy z sex przedmałżeński. Zdeterminowana kobieta jednak zrobi wszystko by osiągnąć to czego pragnie. ; )

edit by Maura (10.07.10)

>>[url=http://renifer7.livejournal.com/84953.html]Drama/movies list!!![/url]>>

[size=75][color=purple]Koktajle Molotowa moga palic tylko policyjne samochody
Mysli moga zwalac z piedestalow[/color][/size]
Awatar użytkownika
linn.enn
Oglądam regularnie xD

Postautor: linn.enn » 04 paź 2007

Polecam!

Właśnie oglądnęłam ostatni odcinek i stwierdziłam że było warto :). Masa smutku ale i wiele radości, łzy leciały już od drugiej połowy serii xD...

a Ryu Soo Young.. mimo że go nie lubiłam na początku - idealny facet :) jego szczery uśmiech mnie zawsze radośnie rozwalał ehh :)
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 04 lis 2007

Świeżo po obejrzeniu:)

Mam mieszane uczucia co do tej dramy. Na początku była to świetna komedia romantyczna, ale potem zaczęła mnie trochę nużyć. Bardziej podobał mi się wątek mężatki (szkoda, że było go mniej) ...

Jak w tych nowszych produkcjach jak zwykle kochane wątki bohaterów drugoplanowych się pojawiły, także nowe wyjścia i sytuacje pojawiły się w tej dramie, co jest na plus.

Muszę także powiedzieć, że jest to pierwsza koreańska drama, która jest bardziej "życiowa" i prawdziwa niż pozostałe. Nie wiem czy ten nowy kierunek jest dobry dla k-produkcji, ale w tym przypadku spodobał mi się, choć wolę te magiczne, bajkowe dramy:)

Więc podsumowanie:
Na plus: wątki bohaterów 2planowych, życiowość, wątek mężatki, Spoiler! happy end
Na minus: soundtrack, nudzi czasem...

Dla mnie jest to przeciętniak z tej lepszej półki;)

7.5/10:D Polecam jak komuś się nudzi
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 19 sie 2008

Świetna drama :D Trafiłam na nią przez przypadek.. nudziło mi się i nie wiedziałam za jaką dramę się wziąść i koleżanka poleciła mi tą i.. nie zawiodłam się :D Na początku trudno mi się było przyzwyczaić do fryzury gł. bohaterki xD ale od razu ją polubiłam :D Zresztą tak samo jak pozostałych bohaterów :) Spodobało mi się to, że rozwinęli wątki drugoplanowych bohaterów... chyba to sprawiło, że w ogóle nie nudziłam się na tej dramie :D Siedziałam po nocach, żeby ją obejrzeć i teraz wiem, że warto było xD
Awatar użytkownika
marian2na
Co to jest dorama? o_O

Re: [2007] Bad Couple

Postautor: marian2na » 06 sty 2014

mam pytanie. proszę bez większych spoilerów, ale chciałabym wiedzieć, czy ta drama dobrze się kończy? bo zaczęłam oglądać i mnie wciągnęła, ale potem dowiedziałam, że potem robi się smutno, a nastawiłam się na lekką serię. z góry dziękuję i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 06 sty 2014

Drama o ile mnie pamięć nie myli ma happy end, ale faktycznie droga do tego jest bolesna... w którymś momencie zaczęli smęcić i płakać :)
Obrazek
Awatar użytkownika
emenemsbis
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: emenemsbis » 09 sty 2014

ojej, zupełnie zapomniałam o tej dramie, a przecież ją uwielbiam :D moment smutny z chorobą był beznadziejny, potem powrót do pierwotnej konwencji, ale ogólnie drama jest po prostu genialna :) ale może dlatego że mając prawie 30 lat trochę się z tą laską utożsamiam hahaha :)
Obrazek
Awatar użytkownika
marian2na
Co to jest dorama? o_O

Postautor: marian2na » 07 kwie 2014

Polecam!!! Końcówka nieco naciągana ale warto. Dramka nieszablonowa. ;)

Wróć do „K-drama”