[2009] Boys Before Flowers

seriale z Korei
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

[2009] Boys Before Flowers

Postautor: martulex » 26 cze 2008

Trzecia odsłona niezwykle popularnej mangi pod tym samym tytułem, lecz tym razem w koreańskim wydaniu.

Obrazek

Tytuł org.: 꽃보다 남자 / Kgotboda Namja / (Boys Before Flowers)
Tytuły alternatywne: Meteor Garden / Hana Yori Dango / Boys Over Flowers
Gatunek: Komedia romantyczna
Stacja: KBS2
Ilość odcinków: 24
Czas emisji: W każdy poniedziałek i wtorek o 21:55
Data emisji od 5 stycznie 2009
Stronki oficjalne: japońska - http://hanadan.brokore.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Serie związane: Hana Yori Dango / & Hana Yori Dango 2 / Meteor Garden / Let's Watch Meteor Shower Together / Let's Watch Meteor Shower Again

Obrazek

OBSADA

* Koo Hye Sun jako Geum Jan Di (Makino Tsukishi)
* Lee Min Ho jako Goo Joon Pyo (Domyouji Tsukasa)
* Kim Hyun Joong jako Yoon Ji Hoo (Rui Hanazawa)
* Kim Bum jako So Yi Jung (Sojiroh Nishikado)
* Kim Joon jako Song Woo Bin (Akira Mimasaka)

W pozostałych rolach

* Kim Hyun Joo jako Goo Joon Hee (starsza siostra Joon Pyo)
* Jun In Hwa jako Kang Hee Sook (matka Joon Pyo)
* Ahn Suk Hwan jako Geum Il Bong (ojciec Jan Di)
* Im Ye Jin jako Noh Gong Joo (matka Jan Di)
* Park Ji Bin jako Geum Kang San (młodszy brat Jan Di)
* Kim So Eun jako Chu Ga Eul (przyjaciółka Jan Di)
* Han Chae Young jako Min Seo Hyun (przyjaciel F4)
* Lee Si Young jako Oh Min Ji
* Gook Ji Yun jako Jin Hee
* Jang Ja Yun jako Sun Ja
* Min Young Won jako Mi Seuk
* ?? as (dziadek Ji Hoo)
* Kim Ki Bang jako (szef Jan Di i Ga Eul)

OPIS

Jan Di jest przeciętną dziewczyną, jej rodzina posiada pralnię chemiczną usytuowaną w pobliżu sławnego i zarazem niezwykle luksusowego college'u Shin Hwa (echm, czy nie powinna to być czasem szkoła średnia, chyba coś za daleko zaszli). Pewnego razu, dostarczając czyste pranie natyka się na czterech najbogatszych, najprzystojniejszych, najbardziej rozpuszczonych chłopców z całej szkoły, zwanych F4. I tak jej normalna egzystencja ulega całkowitej zmianie...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie pozostaje nic innego jak tylko czekać z zapratym tchem. Za dramę odpowiada Group Eight, więc spodziewam się wspaniałej oprawy całego widowiska, choć może nie na miarę Goonga. I jeszcze jedno, czemu znowu przekręcają mangę? Rozumiem, jakby Kamio Youko nie popisała się na tym polu, ale pierwowzór jest fantastyczny, więc czemu robić jakieś zmiany? Kojarzy mi się to jakoś z Goong S, Jezu, nie ścierpię podobnej głupoty po raz drugi!

[edit - Volli]:
Komentarze dotyczące wyemitowanych już odcinków zaczynają się TUTAJ
oraz Polska wersja BOF

Edit by Volli (20.04.11)

Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 26 cze 2008

No cóż, przyznam, że gdy przeczytałam o tym pare dni temu to miło się zaskoczyłam :) Bardzo jestem ciekawa jak wypadnie ta wersja na tle reszty.
Co do obsady... cóż... do momentu gdy Kim Hyun Joong zaczął występować w show We Just Married to nawet niebardzo wiedzialam jak lider SS501 wygląda xP Tak czy inaczej oglądając owe show coraz wyraźniej widzę dlaczego akurat jego wytypowali do tej roli.
Tak na prawdę to jego udział i tak nie jest jeszcze potwierdzony...

No to obstawiamy swoje typy: kandydatury czterech panów i jednej szczęściary!

Hmm... j na razie nie mam pomysłu bo się nad tym nie zastanawiałam ale... słyszałam już różne propozycje... np żeby F4 stworzyć z samych idoli (czyli jeden z SS501, jeden z SuJu, z DBSK i Big Bangów) --> ten pomysł mnie szczerze mówiąc powalił xP

pragnęłaby również widzieć w roli Tsukasy Jang Geun Suka (naprawdę zjawiskowe ciasteczko)

Haha... dziś właśnie pierwszy raz go na oczy widziałam... bo wpadłam przypadkiem na zapowiedź filmu z jego udziałem... Baby and I? No i przez to właśnie ściągam jakiś film z nim ^^'
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 26 cze 2008

Nie wiem czemu, ale jak przeczytałam, ze kor. tez zrobią swoją wersje HYD, to pomyślałam "to będzie porażka". Taka pierwsza myśl...
Well, ciekawe, co im z tego wyjdzie.

martulex pisze:Spora większość fanek pragnęłaby również widzieć w roli Tsukasy Jang Geun Suka (naprawdę zjawiskowe ciasteczko)[/size]

Obczaiłam go właśnie w googlach. Wcale nie ciacho. Nie chce go jako Tsukasę.
Jeydną osob jaka mi przyszla na myśl, która mogłaby tu zagrać to oczywiście mój przyszły maż Ju Ji Hoon- widziałabym go jako Soujiro (tego od ceremonii herbacianej). No nikt by nie zagdał go tak dobrze jak JJH. Powaga, spokój, opanowanie, gracja, chacho. Yep, JJH!
Co do reszty to nie mam swoich typów. Pewnie dlatego, że znam 5 koreańskich aktorów na krzyż XD
Awatar użytkownika
makella
Oglądam regularnie xD

Postautor: makella » 26 cze 2008

A co myślicie o Junki'm jako o Tsukasie ;>?
Archeolog to wymarzony mąż: im kobieta starsza tym bardziej się nią interesuje :P
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 26 cze 2008

Jak JunKiego kocham- nie!
W ogóle nie widze go jako któregokolwiek z nich.. No może Hanazawe... ale ten już jest wstępnie obsadzony ^^;
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 26 cze 2008

Nie wiem czemu, ale jak przeczytałam, ze kor. tez zrobią swoją wersje HYD, to pomyślałam "to będzie porażka". Taka pierwsza myśl...
Well, ciekawe, co im z tego wyjdzie.

No cóż, tak na prawdę ciężko stwierdzić co z tego wyjdzie... ja liczę, ze coś fajnego choćby dlatego, ze zdecydowanie preferuje dramy koreańskie... no i może tym razem będę mogła na tym nieszczęsnym F4 oko zawiesić bo w japońskiej serii to średniawo z tym było... (zwłaszcza jeśli chodzi o Hanazawe... cóż... aby nie powodować wzburzenia wśród fanów ujmę to tak: Oguri Shun nie podoba mi się kompletnie...).

Jeydną osob jaka mi przyszla na myśl, która mogłaby tu zagrać to oczywiście mój przyszły maż Ju Ji Hoon- widziałabym go jako Soujiro (tego od ceremonii herbacianej).

NIe wiem jak inni ale ja jestem za xP

Obczaiłam go właśnie w googlach. Wcale nie ciacho. Nie chce go jako Tsukasę.

Ja w sumie nie wiem co o nim sądzić bo na jednej focie wygląda tak sobie a na drugiej z kolei bardzo na plus... także... nie będę oceniać xP

A co myślicie o Junki'm jako o Tsukasie ;>?

Szczerze mówiąc nie widzę go jako Tsukasy... i w ogóle chyba tak jak Eliza - jako któregokolwiek z nich też nie bardzo...
Awatar użytkownika
Runa
Oglądam regularnie xD

Postautor: Runa » 27 cze 2008

Nie była taka zła ta drama chcoiaż przyznam że po cichu liczyłam że to *****************
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 27 cze 2008

Runa - to chyba nie ten temat? xP
Poza tym nieukryte/niezaznaczone spojlery nie są zbyt mile widziane...
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 27 cze 2008

Runa pisze:Nie była taka zła ta drama chcoiaż przyznam że po cichu liczyłam że to Hanazawa Rui spiknie się z Makino.

Właściwie to wszystko przed nami, a może Koreańczycy nas zaskoczą swoimi pomysłami... tym bardziej, że nie mamy jeszcze obsady, więc scenariusz to otwarta kwestia :wink:
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 21 paź 2008

Hello, witam wszystkich bo jestem generalnie nowa na forum.
Tez jestem zaciekawiona HYD w wersji koreańskiej. Jak wyczytałam gdzieś na soompi chyba ze zabieraja sie za to, od razu chcialam wiedziec jak najwiecej. Tutaj dowiedziałam sie ze rola Hanazawa Rui'ego juz jest wstępnie obsadzona i powierdza to moje podejrzenia ze obsada do tej dramy bedzie raczej młoda... A szkoda bo tak mi sie jakoś marzyło - Kang Dong Won - moze :P Ale nie, on chyba troche za stary jest:)

Co do innych typów, zgadzam sie z Elizą ze Joo Ji Hoon pasuje na Soujiro ale to jest szkolna drama i kurcze jakos wszyscy znani mi aktorzy w ogóle nie wpasowują mi sie w ten klimat... Nie żebym ich znała jakieś ogromne ilosci :P
A moze własnie jesli beda mało znani aktorzy to bedzie kolejny hit:)
Ja tam czekam z zainteresowaniem i chętnie obejrze bo czemu nie. Japońska wersja była calkiem fajna ale nie na tyle fajna zeby byc ostateczna. MatsuJun był ok, Oguri Shun też, dobrze byli dopasowani ale jak widac świat nie ma jeszcze dosyć Hana Yori Dango i ja cicho sie przyznam ze chyba tez nie :P
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 21 paź 2008

Uhm, zaktualizowałam pierwszy post i zacieram łapcie na jakieś nowe wieści.

daydreamer4 pisze:Hello, witam wszystkich bo jestem generalnie nowa na forum.[...]... tak mi sie jakoś marzyło - Kang Dong Won - moze Razz Ale nie, on chyba troche za stary jest:)

Ano witamy na forum ^__^
Masz rację, wszyscy nasi faworyci są za starzy, więc wybrali niby świeżą krew :twisted: Tak świeżą, że nic o nich praktycznie nie wiem. Kojarzę jedynie KHJ (nasz koreański Rui), ponieważ jest liderem grupy SS501, jak również naszą Makino, oglądałam praktycznie wszystkie produkcje z jej udziałem. W tym wypadku to nawet niezły wybór, ale zobaczymy jak to wszystko wyjdzie w praktyce.
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 22 paź 2008

Jeeee :D To juz wszytscy sa :) Koniec spekulacji.
Nikogo nie kojarze... Nawet z imienia... Tzn z męskiej obsady. Bo z żeńskiej to oczywiście Han Chae Young. Tak mi pasowała na Shizukę bo w końcu naprawde ładna jest :)
O kurcze ale aktorka majaca grac Makino wyglda tak jakoś przesłodko... Nie widać, na pierwszy rzut oka, żadnych pazurków. No, ale nie bede klasyfikowac po samym wygladzie (powiem tylko ze Doumyoji też jakoś takoś coś mi nie pasi :P). Za to Hanazawa - ojej słodziutki:)

Co do fabuły: Matko kochana, jakie pranie ?!?!?! Nie no, nieźle sie zapowiada. No i kurde zła jestem!!! Jak college to dlaczego nie starsi aktorzy???? :crazy: BU.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 22 paź 2008

Same ciacha będą 8) Idole ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

Postautor: CHILMA » 22 paź 2008

A ja się w sumie cieszę, że wybrali takich mniej znanych ^^
Szczerze powiedziawszy to jak kilka dni temu czytałam o tej obsadzie to widziałam zdjęcie Lee Min Ho, na którym wyglądał po prostu bosko *___*
A Kim Hyun Joong wygląda za to bosko na tym dolnym zdjęciu ^^
No i jest jeszcze Kim Bum... I nazwisko brzmi znajomo i twarz jakoś też tak wygląda znajomo... Tylko nie mam pojęcia skąd ?.?

Wygląda na to, że Koreańczycy trochę (lub też bardzo) pozmieniają fabułę ~~ Może być ciekawie ^^
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 22 paź 2008

CHILMA, on grał ostatnio w East of Eden, młodszą wersję Song Seung Hun , wcześniej w Outrageous Women , no i ostatnio w filmie I Like it Hot. Taki sympatyczny chłopaczek zawsze zniego był xD

Ja się bardzo cieszę, że koreańczycy mogą zrobić dramę po swojemu. Może ja mam tylko takie wrażenie, a może po prostu zbyt kocham kdramy, ale koreańskie produkcje są żywsze ;]
Obrazek

Wróć do „K-drama”