[2009] Boys Before Flowers

seriale z Korei
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 06 lip 2009

Taak Taak , to jest właśnie to !!!
Tutaj, co do prawdziwych uczuć Jun Pio nie można mieć żadnych wątpliwości :wink:
Moim zdaniem w kimchiBBF dobrze to pokazali!
Jak oglądałam pierwszy raz, to nie miałam wątpliwości, że pomimo jego wyjazdu, chłodu, jakim ją uraczył i wszystkich tych nieprzyjemnych rzeczy, to on to robił z miłości, chcąc ją chronić przed bicz-mamusią.
Druga rzecz, że robił te rzeczy pomimo, że obiecali sobie, że ta s...ka nie będzie powodem ich rozstania, ale wytłumaczyłam to sobie tak, że ona ( ta s...) była naprawdę devilno-niebazpieczna... :tak:

Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 06 lip 2009

sweetluluby pisze:bicz-mamusią.

Słowo roku :D :D :D ( Chociaż w dalszym ciągu nie mogę sobie poradzić z tym, że oni sobie nic nie mówią, tylko po prostu pra do przodu i nie oglądają sie na nikogo.. -pardon, cierpią w milczeniu:P)
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 06 lip 2009

Eggie napisała:
Chociaż w dalszym ciągu nie mogę sobie poradzić z tym, że oni sobie nic nie mówią, tylko po prostu pra do przodu i nie oglądają sie na nikogo.. -pardon, cierpią w milczeniu:P

Eggie!!!
Taka jest specyfika kimchidramek. :wink:
To albo trzeba polubić i spróbować samemu dopowiedzieć sobie niektóre rzeczy, posiedzieć i zatrzymać się na chwilę, przeanalizować sytuację w swojej głowie albo odrzucić, bo we wszystkich koreańskich dramach, które widziałam i w większości filmów też, taki sposób przedstawienia niektórych sytuacji i postaci się powtarza.
Jeśli będziemy to porównywać z pozycjami z innych krajów Azji, nic nam z tego nie wyjdzie!
To tak jakby porównywać kino polskie i ukraińskie czy czeskie czy niemieckie.
Co kraj, to inna mentalność, zwyczaje itd.
Według mnie Japończycy, Chińczycy czy Koreańczycy to 3 różne bajki.
Dlatego też kino z tych 3 krajów oddzielam i jak oglądam, to wiem czego oczekiwać i nie czuję się rozczarowana czy zaskoczona. :wink:
Każde z nich do czego innego mi po prostu służy, w zależności od nastroju, dnia itd
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 06 lip 2009

eee tam, mi sie wydaje ze to jest akurat cecha charakterystyczna wszystkich azjatyckich produkcji.. na zasadzie.. lepiej zyc w glupich niedomowieniach niz spotkac sie i walnac kawe na ławe.. ogladajac HYD nie raz i nie dwa i nie trzydzieści miala ochote wyszczelac po gebie Tsukase i Makino i kazac im porozmwaiac ze soba jak normalni ludzie..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 06 lip 2009

Kiedy właśnie Makino i Tsukasa żyją w otwartym związku w porównaniu z JD&JP. :P No nic, mam dni, kiedy nawet rozumiem, czemu oni postępują tak a nie inaczej, ale im bardziej postać jest annoying, tym bardziej mam ochotę się poczepiać :P
Np, kto mi powie, czemu Hyorin z Goonga nie zostawi wreszcie tego Shina w spokoju i snuje sie jak duch po szkole? :P
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 09 lip 2009

melduje uprzejmie ze jestem po odcinku 18 xD i nawet zaczynam spowrotem lubieć Zdziśka.. no i ze tak ładnie przystopował.. ale fryz jego mi sie nie podoba.. paszkliwy.. podobal mi sie z ta fryzura jaka miał w Makau..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 11 lip 2009

hahaha.. nawet ja njawiekszy ślepok zauwazylam wpadke w BBF xD

włączcie odcinek 21, sam poczatke, gdzie Jan Di za pomoca budzika budzi Juna Pyo.. w jednym ujeciu na budziku jest godzina 8:00, a juz chwile pozniej 9:30.
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

achhh.. no. skończyłam! skończyłam! skończyłam! skończyłam. :dance: ale co ja bede teraz robić? :cry: jak po kazdej skonczonej serii bede sie plawic w smutku ze juz koniec..

... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...

SPOILERY !!! SPOILERY !!! SPOILERY !!!

... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
moje komenty:

(+) 1. mega wypaśna jak dla mnie była scena w ktorej Jun Pyo przypomina sobie Jan Di na basenie.. po prostu beak mi slow i uwazam ze to sie nie umywa do sceny w domku w gorach w japonskiej wersji (choc to tez mialo swoje znaczenie)

(+) 2. końcówka była bardziej "naturalna" i "rzeczywista" niz w HYD. ślub i te sprawy.. choc w HYD to było przegenialne.

(+) 3. Jan Di jest THE BEST! bardzo mi sie podobalo to ze nie stala obok jak jakas sierotka Marynia czekajac az Jun Pyo sobie przypomni.. pewnie, miala chwile zalamania i smutku, ale w koncu wziela sprawy w swoje rece i wylozyla mu kawe na lawe. bardzo mi sie to podobalo.

(+) 4. kwestia Ga Eul i Herbatnika KimBuma. bardzo mi sie podobalo jak rozwiazali tutaj sprawe tych dwojga. tego mi brakowalo w HYD. i bardzo sie ciesze ze tu rozwineli ich watek.

(+) 5. Ji Hoo.. bogu dzięki tutaj nie został księdzem.. (ufff..)

(-) 6. choc może nie jest to jakiś duży minus, jednak mam takie nieodparte wrażenie że co do związku Jan Di i Juna Pyo, to jednak on byl jakby ta strona ktorej bardziej zalezalo.. jesli porownujac to do HYD - tam mialam wrazenie ze jednak to ich uczucie bylo bardziej wyrownane.. ze im tak samo zalezalo.. ale generalnie to mi to akurat nie przeszkadza u Jan Di. moze ja jestem wieksza romantyczka i po prostu bym sie Junow Pyo na szyje rzucila i tyle.. ona jest troszke inna, troszke wiecej rezerwy trzyma.. ale taka ja Jun Pyo wlasnie kocha..

(+) 7. bogu dzieki (kolejny plus dla) Jan Di jest mniej naiwna niż Makino. I od razu wywęszyła podstęp u tej wrednej małej ze szpitala.. Hospital Couple?! ha ha ha. proooosze.. Ji Hoo tak samo jak Rui zawsze wywęszy niebezpieczeństwo xD

noo.. i poki co by bylo chyba na tyle..
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 11 lip 2009

Czy mi coś umknęło? Czyżby Rui zostal księdzem i nic mi o tym nie powiedział? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Maura pisze:

Czy mi coś umknęło? Czyżby Rui zostal księdzem i nic mi o tym nie powiedział? :D

emm.. a kto im udzielał slubu w specialu??
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

omg, chyba nie doszłam do tego xP CHYBA zaraz poszukam xD

<zabitaaaaaa> xD
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

no co ty.. nie widzialas speciala? czy nie widzialas konca speciala? anyway.. przepraszam jesli zepsulam frajde.. ale ja to tak odebralam.. hmm..
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Widziałam speciala... częściowo... bo był taki niedorzeczny i nuuudny, że a to skakałam a to się wyszło do kuchni a to gdzies, a końca chyba nawet nie doczekałam skoro tego wątka nie znałam xP

Nie, nie ma za co przepraszac xP Nie ma to jak zostac zabitym tuz przed pójsciem spac xP Taaaaka wiadomosc xD xD xD
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 12 lip 2009

hahaha.. w takim razie, i guess, cala przyjemnosc po mojej stronie.. mam nadzieje ze teraz ci sie nie beda snily koszmary senne z Ogorkiem w habicie.. ;)

ciekawa jestem co jest w "5 years later".. ale skoro jutro wyjezdzam na wczasy to sie dowiem dopiero z 2 tygodnie..
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 12 lip 2009

evelinux jakby Ci tu powiedzieć... :confuse: :confuse: :confuse: :confuse: :confuse: :confuse: :confuse: :confuse: :confuse: :confuse: hm,hm,hm...gluuuuuuuuuuuuuuut.
HYD final to przy ty perła!
Chłopaki jeszcze raz się na chwilkę pokazały...bez fabuły ładu,składu, związku itd :twisted:
Ja tam byłam zua, że to obejrzałam..fuj

Wróć do „K-drama”