[2009] Boys Before Flowers

seriale z Korei
buska
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: buska » 21 kwie 2010

Speak pisze:Ja oglądając HYD jakoś nie doceniałam Shun'a za bardzo, ale zmieniło się to, kiedy pierwszy raz włączyłam koreańską wersję. Jak tylko zobaczyłam jego koreańskiego odpowiednika to od razu chciałam wyłączyć :? nie wiem czemu mam do niego taki stosunek, jeszcze żaden Azjatycki aktor mnie tak nie irytował. no ale przynajmniej od razu doceniłam Shun'a :D

Haha... na pierwszy rzut oka przypominał mi wystraszoną fretkę, ale stwierdziłam, że im dłużej się na niego patrzę, tym bardziej... milusi się wydaje. Nie powiedziałabym, że jest przystojny. Jest ładny.
Co do Min Ho i Juna... zdecydowanie Min Ho. Nie jest powalający, ale w porównaniu do Juna to i tak bóstwo :lol:
A z całej czwórki (koreańskie F4) najgorzej moim zdaniem wygląda Yi Jung. "Jestem aż tak przystojny?" (scena, gdy robi wazon i So Eun się na niego gapi) bleeeh :?
Jestem właśnie po 13 odcinku i chyba zabiorę się za 14, bo mnie ciekawość zeżre... :D

buska
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: buska » 21 kwie 2010

isamar84 pisze:A ja tam właściwie każdą wersję HYD lubię od tajwańskiej po chińską, każda ma w sobie to coś, co sprawia, że oglądałam z przyjemnością i oglądam, nawet anime szybko połknęłam, mimo że Tam Makino mnie strasznie denerwowała, myślę że jedynie nie przełknęła bym zachodniej wersji, gdyby na to wpadli :P

Ja słyszałam, że chińska to jakaś porażka... może jak nie będę miała co oglądać, to zobaczę :D
A anime wyłączyłam po 10min...
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 21 kwie 2010

Speak pisze:Ja oglądając HYD jakoś nie doceniałam Shun'a za bardzo, ale zmieniło się to, kiedy pierwszy raz włączyłam koreańską wersję. Jak tylko zobaczyłam jego koreańskiego odpowiednika to od razu chciałam wyłączyć :? nie wiem czemu mam do niego taki stosunek, jeszcze żaden Azjatycki aktor mnie tak nie irytował. no ale przynajmniej od razu doceniłam Shun'a :D

mi też ni podszedł Zdzichu, cóż zrobić :P całkiem nie mój typ, chwilami miałam już dość oglądania go na ekranie, był taki niezdecydowany, normalnie jak Makino w anime czy w MG, Ogurek był dla mnie the best, chyba nawet pierwowzór nie był tak świetny jak on :P ale zaraz po nim jest dla mnie Lei, Vic z jakiś powodów zawsze wygrywa w moich rankingach :P
Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 21 kwie 2010

buska pisze:Ja słyszałam, że chińska to jakaś porażka... może jak nie będę miała co oglądać, to zobaczę :D

co jak co, ale chińska wersja jest świetna, nie mogę się doczekać 2 sezonu, choć jeszcze nie skończyłam 1 (ostatnio mam brak czasu), być może to dotyczyło tajwańskiej wersji, wielu uważa ją za najsłabszą, choć trzeba mieć na względzie, że jest najstarszą wersją aktorską i odniosła ogromny sukces, chyba te nowsze wersje nie powtórzyły jej sukcesu :?
Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 22 kwie 2010

isamar84 pisze:
buska pisze:Ja słyszałam, że chińska to jakaś porażka... może jak nie będę miała co oglądać, to zobaczę :D

co jak co, ale chińska wersja jest świetna, nie mogę się doczekać 2 sezonu, choć jeszcze nie skończyłam 1 (ostatnio mam brak czasu), być może to dotyczyło tajwańskiej wersji, wielu uważa ją za najsłabszą, choć trzeba mieć na względzie, że jest najstarszą wersją aktorską i odniosła ogromny sukces, chyba te nowsze wersje nie powtórzyły jej sukcesu :?

Chińska to geniusz :D Tylko idzie w zupełnie innym kierunku niz reszta...
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
buska
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: buska » 23 kwie 2010

isamar84 pisze:co jak co, ale chińska wersja jest świetna, nie mogę się doczekać 2 sezonu, choć jeszcze nie skończyłam 1 (ostatnio mam brak czasu), być może to dotyczyło tajwańskiej wersji, wielu uważa ją za najsłabszą, choć trzeba mieć na względzie, że jest najstarszą wersją aktorską i odniosła ogromny sukces, chyba te nowsze wersje nie powtórzyły jej sukcesu :?

Nie nie, to dotyczyło na pewno chińskiej wersji. Bo o tajwańskiej to słyszałam, że oprócz tego, że jest stara (i że posiadanie komórki z czarno-białym ekranem to wielki wyczyn ;)) to jest całkiem niezłe.
A co znaczy, że idzie w innym kierunku?

Co do koreańskiej wersji właśnie skończyłam 16 odcinek i widzę coraz więcej plusów :)
Japońską na tym etapie przestałam oglądać, bo nie dałam rady :P
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 23 kwie 2010

jak mialas watpliwosci co do tego czy Jan Di kocha Juna Pyo to w chinskiej wersji stwierdzisz ze ona go na pewno nie kocha. ja przynajmnije mialam takie odczucie po 1szym sezonie i nie pali mi sie do drugiego..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 23 kwie 2010

w chinskiej wersji stwierdzisz ze ona go na pewno nie kocha. ja przynajmnije mialam takie odczucie po 1szym sezonie i nie pali mi sie do drugiego..

hmm ja podobnie myslalam, ale zmienilam po 32,33 odcinku zdanie,
na plus zakonczenie :),tagże nie mogę sie doczekać 2 serii
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 24 kwie 2010

Zarówno wtajwanie jak i w chińskiej wersji to faktycznie była miłość, ehem, dosyć jednostronna ze strony Tsukasy, ale tak po prostu jest w mandze, że do połowy Makino go toleruje i oczy ma wlepione najpierw w Ruiego, a potem sama w siebie (Nie wierze ze to pisze o mojej ulubionej bohaterce ale cóz... :P). Od połowy za to już sie kochają ,tylko że zarówno ch- jak i t-version rozbiły te części na 2 połowy, wiec więcej miłości zobaczysz jak obejrzysz drugi sezon zapewne... :P

Jeśli chodzi o "Idzie w innym kierunku" jakiś tam rytm i główne wydarzenia są zachowane, natomiast chińczycy mieli dużo innych pomysłów i H4 nie jest aż takie skostniałe ani wredne w sumie...
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 24 kwie 2010

Eggie pisze:Zarówno wtajwanie jak i w chińskiej wersji to faktycznie była miłość, ehem, dosyć jednostronna ze strony Tsukasy, ale tak po prostu jest w mandze, że do połowy Makino go toleruje i oczy ma wlepione najpierw w Ruiego, a potem sama w siebie (Nie wierze ze to pisze o mojej ulubionej bohaterce ale cóz... :P). Od połowy za to już sie kochają ,tylko że zarówno ch- jak i t-version rozbiły te części na 2 połowy, wiec więcej miłości zobaczysz jak obejrzysz drugi sezon zapewne... :P

szczególnie w 2 serii MG widać miłość Shancai, no bo Ah Si nic nie pamięta :(

Eggie pisze:Jeśli chodzi o "Idzie w innym kierunku" jakiś tam rytm i główne wydarzenia są zachowane, natomiast chińczycy mieli dużo innych pomysłów i H4 nie jest aż takie skostniałe ani wredne w sumie...

dokładnie xD no i tu ona rzeczywiście spotyka się z Mułem, mają randki i nie trwa to tylko epizod, z tym że on nie ma w sobie nic z Ruiego ;(
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 24 kwie 2010

Muł to w ogóle wycięty z innej bajki jest :D I nie mogę z tej nauczycielki, co najpierw go nie chce, a potem zaczyna mu w głowie mącić :D
Ech, nawet muła zdzierżę, ale chce żeby oni już wrócili :D Miałam taką frajdę oglądajac to :)
buska
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: buska » 24 kwie 2010

evelinux pisze:jak mialas watpliwosci co do tego czy Jan Di kocha Juna Pyo to w chinskiej wersji stwierdzisz ze ona go na pewno nie kocha. ja przynajmnije mialam takie odczucie po 1szym sezonie i nie pali mi sie do drugiego..

To w sumie dobrze, bo jakoś nie mogę ogarnąć zarówno w japońskiej, jak i w koreańskiej wersji kiedy ona przestała kochać Rui'a/Ji Hoo, a kiedy zaczęła Tsukasę/Jun Pyo... jak dla mnie w obu seriach ta zmiana miłości była trochę zbyt nagła... :p
Ale cały pierwszy sezon to już chyba za długo ^^"

Pino pisze:hmm ja podobnie myslalam, ale zmienilam po 32,33 odcinku zdanie, na plus zakonczenie :),tagże nie mogę sie doczekać 2 serii

<przełyka głośno ślinę> 32...?! A dla mnie 25 to już dużo o.O
Mam nadzieję, że w weekend skończę koreańskie BOF :)
buska
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: buska » 25 kwie 2010

Ha, skończyłam!
Naprawdę bardzo mi się podobało i na pewno będę to pozytywnie wspominać ;) (zwłaszcza, że jak już wcześniej wspomniałam, jest to pierwsza drama w której nie przeszkadza mi to, z kim została główna bohaterka :D).
W ostatnim odcinku miałam ochotę przyłożyć tej sucz chodzącej o kulach w twarz :evil:
"Jak dorosnę, wyjdę za książęcego doktora" :D
Niedługo pewnie obejrzę też BOF 5 lat później. :)
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 25 kwie 2010

to nie wnosi nic nowego.. to 5 lat pozniej to taki krotki zlepek slajdow z calej serii w zasadzie.. to chyba mialo tlyk oslozyc wypromowaniu nowych pisenek.. ale mi sie bardzo podobalo to rozwiazanie Jan Di jak zmusic Juna Pyo zeby ja sobie przypomnial z tym skokiem do basenu. bardzo mi sie to podobalo.
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 25 kwie 2010

evelinux pisze:to nie wnosi nic nowego.. to 5 lat pozniej to taki krotki zlepek slajdow z calej serii w zasadzie..

jak dla mnie wielkie rozczarowanie :(
evelinux pisze:ale mi sie bardzo podobalo to rozwiazanie Jan Di jak zmusic Juna Pyo zeby ja sobie przypomnial z tym skokiem do basenu. bardzo mi sie to podobalo.

i piosenka Jisun w tle xD xD xD

Wróć do „K-drama”