[2009] Boys Before Flowers

seriale z Korei
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 06 lip 2010

W BOF też prostował, żeby go Jan Di zobaczyla w prostych i nie narzekała, ale w końcu nie zobaczyła chyba, już nie pamiętam dokładnie.

Moim zdaniem postaci, jakie wykreowali aktorzy w tej dramie (jej koreańskiej wersji) były jedynym powodem, dla którego warto obejrzeć. Bo mnie za bardzo to bolalo i denerwowało, że Zdzichu był w wiecznej odstawce i że wszystko tak naiwnie idzie ku Jun Pyo. Ale to tylko ja, wiem, że dla niektórych ( ;) ) to najpiękniejsza historia i wierzę...

Obrazek
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Re: [2009] Boys Before Flowers

Postautor: Mina » 08 wrz 2010

Ja po tym doła , to bez sensu ;-(
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Konata » 14 wrz 2010

BBF to byłą jedna z początkowych dram za jakie sie zabrałam. Zachwyciło mnie całe F4, choć muszę przyznać, że z początku Zdzichu szału nie robiła ale pózniej i jak zmienił fryzurkę no miodzio. Lee Min Hoo był boski i kocham te loczki, w którymś odcinku miał proste a pod koniec serii już się nie przykładali do tak misternego zakręcania jego włosów. Uwielbiałam jak się darł na Jan Di no i ten jego angielski. Zgadzam się w pełni, że ich związek był z deczka dziwny i z niczym sami nie mogli sobie poradzić, ale mi tam to nie przeszkadzało zbytnio, mogłam się gapić na całe f4 ;)) Kim Bum był taki uroczy i słodki, wspaniały po prostu. Jak dla mnie to żył długo i happy z Ga Eul bo świetną parę stanowili i z całego serca im kibicowałam. Tam na końcu w sumie coś było, że on do niej przyjechał... Moim ulubieńcem był Kim Joon był silny a zarazem delikatny i jaki przystojny ehhh i nie miał problemów emocjonalnych ani jakiś dziwnych niepełnosprawności. Zawód mi jego nie przeszkadzał :mrgreen:
Ta drama jest jedną z moich ulubionych i najlepszych jakie widziałam. Cudowne f4... Fajnie by było takie posiadać na własność... Na taką uroczą wyspę też bym, się chętnie wybrała się.
Obrazek
Awatar użytkownika
Akemi
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Akemi » 04 cze 2011

Muszę skomentować ten klasyk. <przybiera wzniosły ton> Pamiętam, jakby to było dziś. Kitsune i nasza wspólna znajoma pokwikiwały mi przez skype, oglądając tę dramę. Wtedy jeszcze nawet nie wiedziałam, co to jest drama. I postanowiłam dyskretnie zasięgnąć informacji. Po zdobyciu tytułu zaczęłam po kryjomu oglądać, żeby się nie dowiedziały. Ale... długo nie wytrzymałam. Tak się zaczęła moja przygoda z dramami.

Uwielbiałam F4, śmiechowe miny "Dziandiji", jak ją nazywałam, otwarcie manifestowałam swoją miłość do Dziuniowatego (tak nazwałyśmy Ji Hoo... Już zawsze pozostanie Dziunią). Kibicowałam otwarcie Ga Eul i panu Garnkowi... Denerwowała mnie evil mamuśka Jun Pyo aka Pudla i byłam pod wrażeniem zdolności bojowych Łubina. Ech... <łezka w oku> to były czasy... Chyba obejrzę jeszcze raz :)
Wombat na chorobowym, jego funkcję przejął Baran.
Baran przyjmuje pacjentów na psychologicznym pastwisku od poniedziałku do piątku, w godzinach od 17:30 do 22:00. Pacjenci proszeni są o przyniesienie oscypków BIAŁYCH, NIE WĘDZONYCH w ramach opłaty za konsultację lekarską.
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 05 sty 2012

Więc po dramie PT czy też PM z Lee Min Ho wziełam się za City Hunter i zakochałam się na amen w tym aktorze i dlatego postanowiłam obejrzeć całe BBF :-)

Miłość przynosi mi same dobra gdyż drama jak się okazało jest boska.

Myślałam , ze cały czas jedna kobieta będzie romansować na zmiane z dwoma kolesiami ale nie...

Podoba mi się bardzo główna bohaterka bo jest bardzo zabawna, głośna i charakterystyczna.
Gdy zakochala sie w Yoon Ji Hoo to bałam się że złamie serce junowi ale ...

Goo Joon Pyo jest tak uroczy i seksowny że z radości na Jego widok prawie rozwaliłam swój pokój.
Od początku widać że nie jest typowym złym chłopcem tylko uroczym ważniakiem, który ma złą matkę i boi się owadów :-0
Gdy powiedział, po ciosie, który dostał od Geum Jan Di , że musiała w nim zakochac i był z siebie taki zadowolony wiedziałam, że to typ faceta który lubie.
Potrafił być słodki i romantyczny i piękne to było bo był taki tylko pod wpływem ukochanej, nawet jak był szorstki to widać było ze ma dobre serce.

Yoon Ji Hoo był czasami całkiem okey , pomagał Jan Di bezinteresownie i za to go lubiłam ale włosy miał okropne.
Przeraził mnie gdy był w domu czy klinice swego dziadka i było w nim tyle złości .... te spojrzenie było masakryczne, dobry aktor z Niego jest.

Reszta wątków też była bardzo dobra , było dużo śmiechu i wzruszeń i Lee MIn Ho :-)

Drama jest klasycznym koreańskim hitem z którego branie przykładu jest obowiązkiem koreańczyków.

Teraz spróbuje z japońską wersją .
Awatar użytkownika
Mayuko
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Mayuko » 13 lut 2012

Nie mogę znieść widoku Lee Min Ho, no nie mogę... A poza tym... Drama dobra. W mojej opinii, jedna z lepszych w swoim gatunku. Na pewno prześciga HYD (chociaż od tej zaczynałam, przez nią, w bólach, obejrzałam anime w kolorach żółto-zielonych), jeśli chodzi o realizację i rozwijanie wątków, bo tam to sobie po prostu poszli na łatwiznę i upychali wątek w wątku. Jeśli chodzi o aktorów, tutaj też F4 wypadło lepiej niż w japońskiej ekranizacji, no i Kim Bum jest uroczy.
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 16 maja 2013

Mi si drama podobała chociaż było parę momentów kiedy strasznie mnie wszystko w niej denerowało.
Bardzo polubiłam drugą aprę czyli Ga Eul i Yi Young jakoś w japońskiej wersji nie mogłam się za bardzo przekonac do tej koleżanki tutaj było o wiele łatwiej.
Jand Di wyglądałam najlepiej z zwykłych ciuchach i mundurku bo kiedy zaczęli ją ubierac w sukienki i robic dziwne fryzury wygląda okropnie.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 24 maja 2013

Ja znowu wróciłam do tej dramy i oglądam sobie co drugi dzień, na nowo zakochałam się w Lee Min Ho .... a raczej w Gu Jun Pyyo.
Gu Jun jest przeuroczy, kocham jego postać w tej dramie , jest ciekawy i piękny ( te jego oczy i uśmiech, ten wzrost i włosy )
Najlepsze sceny były gdy Geum Jan Di robiła za służąco w domu swego ukochanego , jak sie cieszyl kiedy została jego osobista sługą :-) :P te słodkie miny, które robił :-) i jak się z nią drażnił i sie nia opiekował.
I jaki ma na niego wpływ hi hi hi słucha się niej co mi się bardzo podoba.

Jest to taka dla mnie typowa koreańska drama która wciaga i raduje także jak nie mam nic innego do oglądania to chętnie się na nowo zachwycam.
Awatar użytkownika
adrastea
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: adrastea » 15 wrz 2013

Boys Before Flowers.. drama wobec której nie można przejść obojętnie ^^ O czym świadczy choćby ilość stron poświęconych tej dramie na tym forum :mrgreen:

Obrazek/spoiler]

Moja pierwsza drama koreańska, druga drama jaką w ogóle zobaczyłam. Ostatnie parę dni poświęciłam na rewatching i już żałuję, że skończyłam :puppy: :P Generalnie pierwszy odcinek zarówno za pierwszym i za drugim oglądaniem wzbudził we mnie mieszane odczucia. Ta cała przemoc szkolna, brak reakcji ze strony dorosłych i cała ta akceptacja tego zjawiska w tej szkole dość mocno mnie szokuje :confuse: :confused:

No ale później jest już tylko lepiej XD Główna bohaterka jest ciekawa, charyzmatyczna, potrafiła szybko zaskarbić sobie moją sympatie. Nie jest super pięknością, ale właśnie tak miało być ^^ Chwilami bywała irytująca (no ale kto jest idealny?) i dziwnie się zachowywała ale jednak podobało mi się jak ta aktorka odegrała tę rolę. Bardzo lubiłam jej komediowe sceny, przekomarzanie się z Lokatym i w ogóle bojowy nastrój.

Obrazek

Jej rodzina trochę mnie irytowała, ale ta się przywyknąć :P Jej braciszek był uroczy :)

F4 .. ach sławne F4. Dla tych przystojniaków naprawdę warto to obejrzeć :melt:

Goo Joon Pyo lider, z głową całą w lokach, popełniający co rusz jakies gafy językowe, ale jednak najlepszy i najważniejszy na świecie ( w swoim przekonaniu) :lol: Oczywiście z odcinka na odcinek coraz bardziej go lubimy, mimo, że na początku to totalny snob i egoista :P No ale w dobrej dramie musi być taki macho wrażliwy w środku ;)
Le Min Ho genialnie to zagrał, zazdrość, niepewność, udawanie obojętności, czy tez zmieszanie i zakłopotanie. Cała gama uczuć dopadająca zakochanego człowieka. Super :aww:

Obrazek

Yoon Ji Hoo mój osobisty ulubieniec ^^ Po prostu mam słabość do takich trochę zamkniętych, uroczych, opiekuńczych ideałów. :melt: :melt: :smitten: Utalentowany, nieszczęśliwie zakochany. Pod wpływem Jan Di naprawdę się zmienia, z człowieka zamkniętego i biernego w bardziej otwartego na świat młodego człowieka. Bardzo mu kibicowałam. [spoiler]Zarówno za pierwszym jak i drugim oglądaniem, choć wiedziałam jaki będzie koniec :P Miał z Jan Di mnóstwo słodkich scen, naprawdę uroczych achh :melt: :melt: Naprawdę chłopak zasługuje na najlepszą dziewczynę na świecie.
Musze przyznać, że kiedy się uśmiechał to serce mi się na chwilę zatrzymywało a później zaczynało bić jak szalone :fav: :smitten: Mimo wszystko z Joon Pyo takich doznań nie miałam :P Wieć Ji Hoo fighting ! :smitten: :rolly:

Obrazek

So Yi Jung Podobał mi się pomysł, że zajmuje się garncarstwem i ceramiką (inaczej niż w mandze i wersji jap.). Kim Bum był po prostu przeuroczy i słodki, świetnie odgrywał Casanowę :P Jego relacje z przyjaciółką Jan Di też były fantastyczne :melt: Poza tym wiele razy pozytywnie mnie zaskoczył, m. in jak się postawił Jun Pyo w Macao (czy jak to się tam pisze). Wtedy zobaczyłam, że jemu tez naprawdę zależało na Jan Di, martwił się o nią i chciał dla nich jak najlepiej. Yeah Kim Bum był dużą ozdobą F4 ;)

Obrazek

Song Woo Bin last but not least :fav: :fav: :fav: Naprawdę żałuję, że ta fantastyczna postać tak właściwie miała dla siebie najmniej czasu antenowego. Jednak kiedy już się pojawiał to był mega :smitten: Jego angielskie wstawki :rolly: Był prawdziwym przyjacielem i kręgosłupem F4. W zasadzie moja ulubiona scena z całej dramy należy do niego :D Mianowice to ta kiedy grają w Prawda czy wyzwanie i Jan Di zadaje mu pytanie... Oj uśmiałam się z tego masakrycznie :rolly: Best scene ever. :rolly: Żałowałam brak wątku romantycznego dla niego, moja siostra to uzasadniła to tak, że nie mogli jednak pokazywać bosa mafii jako dobrej partii ;)

Obrazek

Drama ta obfituje w cudowne postacie drugoplanowe, które sprawiają, że oglądanie staje się jeszcze przyjemniejsze. Chu Ga Eul, szef owsiankowej restauracji, dziadek Ji Hoo, sekretarz rodziny Jun Pyo, nawet Stara Czarownica, która wzbudzała wiele emocji. No i fantastyczna i piękna Noona tj. siostra Lokatego.

Ta drama ma dla mnie mnóstwo plusów, a jeśli jakieś minusy to nie warto nawet o nich pisać :) Pośmiałam się, popłakałam, zakończenie tez było ok.

Koleżanka namówiła mnie na przeczytanie mangi. Która do krótkich nie należy ale za to dobrze opisuje wszystkie te pokręcone wydarzenia. Mimo to cieszy mnie, że twórcy dramy zdecydowali się wprowadzić pewne zmiany. W wielu miejscach historia na tym zyskała. :victory: :victory:

Myślę, że za parę lat znów do niej wrócę :)

Obrazek
"My lost memory is what's guiding me out of a world of anger and frustration" by Tsukasa
http://www.filmweb.pl/user/adrastea_87" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Konata » 15 sty 2015

Tyle uczuć! Boys Before Flowers to moja pierwsza koreańska drama....

REWATCH MOŻLIWE SPOJLERY

Długo wzbraniałam się przed ponownym seansem by nie zepsuć sobie odczuć i by sentyment nie uleciał. Wczoraj odpaliłam 1 epek i się zdziwiłam że można przeżywać to jeszcze bardziej. Teraz, mając tak duży bagaż obejrzanych pozycji, mój sposób postrzegania niekórych rzeczy również uległ zmianie.

Odcinek pierwszy i Jan Di na swoje różowym rowerku to nic... Akcja się rozkręca, rodzinka irytuje odrobinkę ale znając historię można delikatnie naginać czasoprzestrzeń i zwyczajnie przestrzałkować. Akcja nabiera rozpędu i mamy Zdziśka..... Popłakałam się ze śmiechu nad tym dziewiczym wąsem, nieskalanie podkreśla nam biały garnitur ahhhh i SKRZYPCE.
Drama ta pełna jest ukrytej symboliki, przez co ponowne oglądanie zdecydowanie sprawia radość.

Muszę przyznać, że to po BBF zamieniłam się w fanke pana Lee Min Ho, no bo jakże nie kochać tej męskiej szczęki (teraz tak brutalnie odmienionej), tego nosa dużego i przede wszystkim tych LOKÓW!!!! Nic nie wzbudza mej radości tak jak ta niezniszczalna fryzura Gu Jun Pyo.

Kluczowym elementem tej dramy jest Wejście, ale nie byle jakie wejście, GJP poprzedzone należnym mu oślepiającym blaskiem jest można by rzecz idealne i te futro!!!! Przyznam że na widok futra zaczęłam piszczeć (ahhh dusza fanki :fav: ), wszyscy oddają mu należny szacunek a wierni i lojalnie przyjaciele podążają za nim. Cóż za emocje!

Zdzisiek jest postacią tak wyjątkową, ma minę swoją i delikatne skrzywienie, które pokazuje tuląc i uśmiechając się do reklam.... Zdzisiek ma jednak potrzebne itemki by być księciem na białym koniu, tfu! w białym garniturze a mianowicie ma Chusteczkę i Skrzypce ahhhh czegóż więcej chcieć do szczęścia? Niestety zdecydowanie nie jest moim faworytem, zbyt wiele w nim melancholii, mówiąc kolokwialnie jak się tak snuje z miejsca na miejsce jest zbyt emo i do tego te włosy, przykro mi ale nie.

Drama wzbudza mój zachwyt, na przemian płaczę ze szczęścia i piszczę z radości.
:fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav:
Obrazek

Wróć do „K-drama”