[2009] Boys Before Flowers

seriale z Korei
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 27 sty 2009

Jedna z tych które da sie wytrzymać z tego niezbyt udanego soundtracku, a do tego nie pojawia sie w dramie z taką czestotliwoscią jak 'Paradise' na przykład :)
Ech chyba spasuję na dzisiaj... Viikii się uwzięło na mnie i nie wyświetla napisów... A chociaż już widziałam 8 odcinek to jest dla mnie kompletnie niezrozumiały (nie tylko dlatego ze nie rozumiem koreańskiego) i może jak zrozumiem dialogi to coś mi sie rozjaśni...

Ale jedno mogę powiedzieć... (no i muszę bo mnie zaraz rozniesie :P)
Dzisiejszy odcinek był... głuuuupi. Oj jaki głuupi... Ale absolutnie kocham mój Kim Team :aww: I kocham Jun Pyo, i kocham Kim Joona! (oj, jak go kocham)! Ich dwóch kocham najbardziej :P Najbardziej na świecie :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 27 sty 2009

Skończyłam oglądanie bez zrozumienia dialogów,ale i tak uważam,że było warto. Ale kurczaki - kto przy zdrowych zmysłach,przy takim ciachu w kinie samochodowym nie wyłącza telefonu.Jak ja bym tam była zamiast niej,to telefon wywaliłabym przez okno albo w ogóle nie brała ze sobą.Ale jandi jest młoda - może jeszcze takich rzeczy nie wiedzieć. Spocona głowa po hokeju - Pyo jest rewelacyjny!Myślę,że gdy nachylał się nad Jandi,to w ty momencie tysiące kobiet zamieniłyby się z nią na miejsce.Oczywiste:)Kolejny odcinek zapowiada się nudno.Troche mnie to martwi. Sielankowo zamieni się w o zgrozo dzięki mamusi Pyo...ale to trylko moje niczym nie potwierdzone przypuszczenia.Jeszcze raz miłej nocy teraz juz na pewno!
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 28 sty 2009

Zamierzałam pójść spać ale i tak skończyło sie na tym, że obejrzałam odcinek na YT :P
Na początku byłam strasznie niezadowolona z odcinka i dalej trochę jestem, ale i tak skończyło sie tam tym, że oglądałam ze 20 razy moje 2 ulubione sceny odcinka :)
Pomimo kolejnych dziwnych pomysłów i mało inteligentnie poprowadzonej akcji i tak skończyło sie na tym, że oglądałam całość z głupawym uśmiechem na buzi...

Uwaga SPOILERY!
|
|
|
|
V

Chwila dla moich ulubionych postaci:
Jak KJ przytulił się do JP to poprostu się rozpłynęłam... Słowa nie potrafią wyrazić kjutności tej sceny :) Jak ich nie kochać? No jak? Kim Team wyciągajacy JP z łóżka też był wspaniały - jak to tylko oni potrafią: What would Jh and Jd do on a date? Don't you think they will probably take a nap somewhere with a lot of sunshine? With her head on his arm... :aww:

I moja druga ulubiona scena:
Monologi wewnętrzne JD i JP... I to co prawie było dalej... Aaaach... Nic tylko wzdychać ^^ I życzyć sobie jak najwięcej takich scen :) Oprócz windy mam w Hyd jeszcze jedną ukochaną scenę (kiss w ostatnim odcinku 1serii, a cóż by innego :P) i nieustające przeczucie, że ją tez tutaj zepsują. Ale ta scena dodała mi trochę otuchy :D

No i ta cała reszta:
Nareszcie troche mi sie rozjasniło w głowie - czyli miałam rację JH działał przez czysty egoizm i nie chciał sie do tego przyznać, no i miał zatarg z JP to postanowił namieszać... Ech, Koreańczycy i ich traumatyczne przeżycia z dzieciństwa^^
Ale dlaczego, dlaczego lodowisko?? Czy z wszytkich znanych sportów na ziemi musieli wybrac akurat hokej! Co prawda JP bardzo stylowo (jak w innym poście zauwazyłam) pobił JH, a JH (również całkiem neźle) dał się pobić... jednak było to zupełnie inaczej rozwiązane niz w jap. wersji... Wyczuwało sie konflikt tylko miedzy JH I JP, a mój Kim Team - dosłownie (!) został na lodzie :D:D Przedstawienie więzi miedzy F4 nadal kuleje... (Ciągle mamy F3 a nie F4, aż współczuje Ji Hoo takich 'przyjaciół')
Ale w mojej głowie zrodziło się pytanie - po co był caly ten konflikt?? Nie rozumiem - no nie rozumiem i juz! A moze za bardzo patrze przez pryzmat jap. wersji... :?? Dlatego puszczam to w niepamieć... Snucie domysłów zostawiam tym którzy będą oglądac w przyszlości...
Golf, szpital i JP w dresie... Ekhmmmm to było nieco cięzkostrawne... Ale ta wyzej opisana odrobina słodkości pomogła stłumić lekko gorycz całego odcinka:D
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 28 sty 2009

Uwaga, spoilery! ( ep 8 )

Jedyną sceną, która prawdziwie dziś poruszyła moje serce była ta, w której rozwiązała się zagadka pt: 'JunPyo i tajemniczy flamaster'. Kilka tygodni temu narzekałam, że szkoda iż nie domalował Jandi wąsów. A tu takie zaskoczenie. Może to błahostka, ale moje serce zrobiło 'skip, skip'.
Ale oczywiście nie mówię, że cały odcinek był zły. Wręcz przeciwnie, chyba jeden z lepszych dotąd. Jakoś lekko się oglądało, nie było wreszcie kaczek, Sunny, Miranda i Ginger dostały po nosie, a rodzinka po raz pierwszy wywołała u mnie spazmy śmiechu.

Już nawet nie patrzyłam na to, że zmasakrowali mi scenę walki. Kim Team faktycznie został na lodzie. Czekałam aż JP 'wymsknie' się cios w stronę któregoś Kim'a, ale przepadło... Bezcenny był za to wyraz twarzy JP i tekst (wedle tłum. Arashi) That fucker, seriously... xP zanim jeszcze zaczęli grać i bić się.

Właściwie nadszedł moment , których nigdy w dramach nie lubię - lawina retrospekcji i zdanie sobie sprawy, że jednak to TEN jedyny! W przypadku Jandi trwało to jakieś niecałe półtora parta (licząc miarą odcinków na youtube ;p ). Dosyć szybko, zwłaszcza, że JP latał za nią jakieś 7 odcinków. Wydaje mi się też, że to z tego wynika ta ich dziwność między nimi. Ona dopiero sobie zdała sprawę, on nigdy nie przestał, a gdy wreszcie połączyli się zapanowała pustka. Oh, jak dobrze, że JP najwidoczniej się nudziło i wprowadził się jej na kwatery, bo myślę, że ta pierwsza randka mogłaby być równie dobrze ostatnią^^ Chociaż scena w samochodzie była odjazdowa. Zwłaszcza ten tekst JP: Goo Jun Pyo, now it's the time :D

Co do ostatnich randek i ich uczestników, to fajnie, że oboje : Jandi i Ji Hoo zdali sobie sprawę, że nie tu ich serce kieruje. Tzn w przypadku Jandi i jej przyspieszona miłość do JP - ok, w końcu zaczęła myśleć o JP i trzeba było być uczciwym i odpuścić JH. A, że natrafiła się okazja i JH sam przejął inicjatywę zrywania było jej bardzo na rękę. Bo wydaje mi się, że JH bardzo lubi Jandi, ale ma świadomość, że JP umrze z żalu i rozpaczy xP . Myślę, że wmawiając sobie, że lubi Jandi faktycznie ją polubił i było mu żal, że to koniec. Ale i tak uważam, że Makino i Rui zawsze mieli ze sobą lepszy kontakt niż Makino i Tsukasa. To była taka przyjaźń o którą można być zazdrosnym. I tak naprawdę nigdy do końca nie będzie wiadomo, czy Rui lubił Makino, czy nie. A może jak zwykle żartował?

Pytania bez odpowiedzi:
Dlaczego JP wyglądał jak z Matrixa? :D
Skąd Jandi ma telefon? :D

A i jeszcze! Prawie udusiłam się ze śmiechu przy scenie 'szpital-Jp-umiera'. Po prostu wiedziałam już co nadchodzi xp
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 28 sty 2009

ja trochę cofnę się w czasie i wypowiem się krótko na temat 7 odcinka, który był w sumie dobry, chociaż tym razem zawiódł scenariusz. Luki, które trzeba było wypełniać muzyką... ehh na prawdę to jest DRAMA, a nie MV-_-
końcówka odcinka świetna, chyba obejrzę dzisiaj 8 odcinek (znaczy teraz w nocy^^)

Pod względem technicznym drama poprawiła się i to bardzo. Chociaż czasem pioseneczki nie pasowały do sytuacji, albo raz śnieg, a raz go nie ma^^ Ale scena wyścigów konnych i spacerku bardzo ładnie zrobiona....

Ogólnie postać Ji-hoo nabrała charakterku... Oby tak dalej^^

Co do wyjazdu do Korei:
Wylatuję w piątek^^ Oczywiście nie zapomnę o forum i będę pisać (oglądać BOF także- na żywo w HD:D hahahaha), a sprawozdania z wyjazdu będę zamieszczać na moim nieco zaniedbanym blogu:D
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 28 sty 2009

raz śnieg, a raz go nie ma^^

Najzabawniejsze było jak przed wylotem do Nowej Kaledonii stali w mrozie na krótki rękaw. xP

edit
A w ogóle to Lee Min Ho miał wypadek samochodowy... Spokojnie, to chyba jedna z tych niewielkich stłuczek, które ostatnio przytrafiły się Hyun Joongowi i Kim Joonowi. Jakaś fala?

Właśnie skojarzyłam skąd znam siostrę JP. Przecież to Insooni! Miss Kim! Jak ja mogłam jej w ogóle nie rozpoznać. Jedna z fajniejszych aktorek w sumie, a przed moimi oczami mgła. ;o
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 28 sty 2009

mootyl pisze:(oglądać BOF także- na żywo w HD:D hahahaha)
:puppy:
No jakby nie starczyło ze będziesz w Korei ;)

Maura pisze:Właśnie skojarzyłam skąd znam siostrę JP. Przecież to Insooni! Miss Kim! Jak ja mogłam jej w ogóle nie rozpoznać. Jedna z fajniejszych aktorek w sumie, a przed moimi oczami mgła. ;o
Ja jak tylko zobaczyłam jej zdjęcie to się wydarłam: Miiiiiss Kiiiiiim!! :D Od razu mi sie przypomniała scena z 'Miss Kim Million Dollar Quest' jak wychodzili z więzienia i po okrzykach Miss Kim! Mister Park! padli sobie w ramiona :D
(czy ona go nazywala w tej dramie Park-kun? bo brzmiało podobnie ale nie jestem pewna czy dobrze slyszalam)

A w ogóle to Lee Min Ho miał wypadek samochodowy... Spokojnie, to chyba jedna z tych niewielkich stłuczek, które ostatnio przytrafiły się Hyun Joongowi i Kim Joonowi. Jakaś fala?
Ja czytałam na Soompi ze to nie Min Ho tylko jego manager, po tym jak podwiózł LMH do domu... Czyzby zdarzył sie jeszcze jakis wypadek? (oj, oj chyba faktycznie fatum, albo przepracowanie !)

Prawie udusiłam się ze śmiechu przy scenie 'szpital-Jp-umiera'. Po prostu wiedziałam już co nadchodzi xp
Nie no przyznaję sena była zabawna ale taka trochę ni z gruszki ni z pietruszki... Parsknęłam śmiechem w momencie kiedy JP zdjął maskę tlenową i rzucił JD hasło (tłumaczenie własne:P ) 'Bez kitu?' :mrgreen: Generalnie uwielbiam jak zmienia sie w takiego łobuziaka :D

Pytania bez odpowiedzi:
Dlaczego JP wyglądał jak z Matrixa?
Skąd Jandi ma telefon?
Odpwiem krótko i kultowo^^ Matrix sie psuje 8)
A zauważył ktoś, że na komórce zamiast Anycall było Jandicall ? Może kolejna niespodzianka scenarzystów podobnie jak z napisem w wagonie :) - oj tak, to też było słodkie, mi aż serduszko stanęło :) Ale spodziewalam sie tego :D
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Goo Hye-sun (Jandi) miała wypadek podczas kręcenia BOF. Scena skoku (nurkowania) nie powiodła się i aktorka uderzyła głową o dno. Nie wiadomo w jakim jest stanie... przynajmniej w news'ie nie było napisane.

Coś dużo wypadków dzieje się podczas kręcenia tej dramy... Mam nadzieje, że Hye-sun nic nie jest...
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Dobra jak zwykle będzie pełno spoilerów, ale to już norma.

ODCINEK 8
Co do sceny z "windy" ... Maura masz rację^^ Teraz już wiemy dlaczego właśnie tym miejscem zastąpiono to jakże wywołujące tyle emocji miejsce. Takie rozwiązanie strasznie mi się podobało, chociaż jak powiedziałaś trochę tak na szybkiego zrozumiała, że to Jun-pyo jest tym jedynym.... (ale kilka postów wcześniej wypowiadałem się, że widać jak Jandi walczy ze swoimi uczuciami... trochę to znikło podczas pojedynków, ale teraz znowu się pokazało).

Ji-hoo na początku był bez wyrazu i taki mdły... Teraz strasznie lubie jego postać. Chociaż mina "uśmieszek" zbyt często się powtarza^^

Scena w samochodzie (kino) - oczywiście za to kocham Koreańczyków^^ To byłe CUTEEEE*_*

Wydaje mi się, że zaczyna się motyw: koleżanka Jandi i bardzo niefajny chłopak^^

Minus odcinka: sceny z dzieciństwa... Boże jak ja ich nie trawię totalnie!! wrrrr...

Rodzina Jandi jest OKROPNA, ale i tak upieram się, że dużo lepsza niż w jap. ver. ^^ Wredne trio znowu pokazało pazurki, ale Jun-pyo szybko im je spiłował;)

No i ogólnie odcinek mi się podobał i wszystko och i ach... po średnim 7 odcinku, 8 był wręcz idealny^^

AHA: Scena w szpitalu... Ze śmiechu nie mogłem wytrzymać, od razu wiedziałem o co chodzi Jun-pyo!!
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 28 sty 2009

(oglądać BOF także- na żywo w HD:D hahahaha)

W Korei jest wiele ciekawszych rzeczy do robienia niż siedzenie przed TV ;) Tym bardziej, ze można to obejrzeć w domu xP

A zauważył ktoś, że na komórce zamiast Anycall było Jandicall ?

Haha, serio? Lol :D Mi nie było jeszcze dane tego zobaczyć ale przyjrzę się xP

Tym bardziejże skończyłam czytać "Zaproszenie na Kimchi"

Hahah, czytałam tą ksiażkę przed moim wyjazdem bo koleżanka mi podrzuciła jako lekturę-przedwycieczkową xP

Ale dobra, wracam do BOF ^^'
Ja czekam na napisy (ale nie trzymam się tak do końca dobrze - przeglądam sobie te epy bez subów xPPP ale bardzo pobieżnie xP) więc jestem dopiero po 6 epie... tak czy inaczej napiszę coś, co zapadło mi mocno w pamieci: początkowa scena z 5 odcinka... oglądałam ją 3 razy... i w ogóle się na niej wzruszyłam... O.o Myślałam, że jakaś przesadzona byla ta moja reakcja ale rozmawialam z koleżanką później (oglądałyśmy to tak jakby razem... ona u siebie, ja u siebie xPPPP) i powiedziałą, że podobnie na nia zadziałała ta scena... także nie jest chyba ze mną tak źle xP
Póki co: scena nr.1 dla mnie xPPP
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 29 sty 2009

początkowa scena z 5 odcinka... oglądałam ją 3 razy... i w ogóle się na niej wzruszyłam... O.o Myślałam, że jakaś przesadzona byla ta moja reakcja ale rozmawialam z koleżanką później (oglądałyśmy to tak jakby razem... ona u siebie, ja u siebie xPPPP) i powiedziałą, że podobnie na nia zadziałała ta scena... także nie jest chyba ze mną tak źle xP

Aż obejrzałam sobie kolejny raz tą scenę, bo kompletnie zapomniałam o co chodzi. Jak teraz na nią patrzę to faktycznie jest wzruszająca. Jestem pewna, że znajdzie się w tej dramie więcej perełek, których na początku albo nie zauważyliśmy, albo nie doceniliśmy. Jak tak teraz wróciłam do 5 epa, to dosyć znaczącą sceną dla mnie okazał się wyjazd tej 'złej' koleżanki Jandi i jak ta ostatnia słuchała wiadomości 'w' pięknej owieczce. (Miałam kiedyś takiego misia z dyktafonem^^)

Chociaż mina "uśmieszek" zbyt często się powtarza^^

Zdecydowanie Hyun Joong ma za mały repertuar uśmiechów. Swoją drogą nie ma co narzekać i zbyt bardzo im się opierać. ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
Patu-chan
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Patu-chan » 30 sty 2009

Jestem trochę do tyłu z odcinkami, ale dzisiaj wszystko nadrobię ; )
Początkowa scena z 5 odcinka faktycznie była jedną z niewielu, a właściwie chyba nawet jedyną do tej pory, która wywarła na mnie spore wrażenie. Ogólnie cały 5 odcinek mi się podobał. Przyzwyczaiłam się już do muzyki, która z początku mnie nie zachwyciła. Ale jakoś jednak wpadła mi w ucho XD
JunPyo chyba zostanie moją ulubioną postacią w tej serii. Jak w pierwszym odcinku go wprost nie znosiłam, tak teraz go strasznie lubię ; ) Ale z drugiej strony żal mi JiHoo. Lecę oglądać dalej ; p
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 02 lut 2009

O matko :shock: Co ja zrobiłam! :P Weszłam na chwilę na Soompi :D Nie róbcie tego - dobrze wam radzę :P
Aż nie wiem co mam napisać bo jedyne co mam w głowie to: ooojjjeejj ^^
A nie ma jeszcze nawet zadnych linków do odcinka :(
Aż sie boję co sie bedzie ze mną działo po obejrzeniu całości, a nie tylko kilku zdjec ;);)
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 02 lut 2009

Hah, ja by uniknąć spoilerów na soompi weszłam poczytać newsy na jazzholic.com a tam? *.*

OMO ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 02 lut 2009

Wszędzie tego pełno ^^
Najlepiej trzymac sie naszego forum :D Chociaz, az mnie korci zeby też małą galerię tutaj strzelic :P

Fani w Korei muszą szaleć na całego :P Zresztą czytałam gdzieś, że z powodu przecieku o miejscu kręcenia pierwszej randki JD i JP fani uniemożliwili zrealizowanie tej sceny :P Moze dlatego mieliśmy tą dość dziwną randke na polu golfowym :D
Obrazek

Wróć do „K-drama”