[2009] Boys Before Flowers

seriale z Korei
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 18 lut 2009

Ostatnie 7 postów czytałam bardzo wybiórczo ;) Pilnując żeby nie przeczytać za dużo o odcinku 14 którego jeszcze nie oglądałam bo wczoraj już nie dałam rady. Złapało mnie jakieś grypsko i siedze w pracy i z nosa mi kapie, wczoraj wieczorem jednak okopałam sie przed komputerem z postanowieniem obejrzenia BOF chocby nie wiem co ale kiedy okazało sie ze mam 39 stopni gorączki zdołałam obejrzec 1 parta na viikii i weksmitowali mnie do łóżka ;) A teraz planowałam sciągnąć zsubowany odcinek ale internet się uwziął na mnie ;/

No ale nie ważne wkrótce obejrze teraz chciałam o czym innym a raczej o kimś innym ^^
Sprawdziłam sobie dzisiaj bladym świtem forum i caaaały boży dzień chodze i nucę sobie piosenkę Arashi - powiedzccie mi skąd ją znam? Bo wydaje mi sie ze ją juz słyszałam a prawie wcale nie znam ich piosenek. Ja chce więcej i jeszcze więcej Kim Joona !! I to w okularkach :D:D Do pozostałej dwójki też zaskakująco duża sympatia zapałalam - aż sie sobie dziwie bo takie przepraszam za okreslenie Jęczoły zawsze mnie denerwują. To muszą być fluidy Kim Joona :D
Wracając do Paradise to Kim Joon śpiewa dosłownie dwa wersy. lol

Własciwie to odetchnełam z ulgą ale z drugiej strony musiałam 'cierpliwie' przesluchac całą piosenkę zeby sie go w końcu doczekac :roll:
Troszke poszperałam i nie widzę, by nasz Kim Hyung gdziekolwiek udzielał sie z piosenką :Paradise" ,ale zajrzałam do innej ich pioseneczki i byłam bardzo mile zaskoczone. Zgadnijcie czemu? Kompletnie inaczej wyobrażałam sobie jego śpiew:)

Sama nie wiem jakim trafem ale wiadziałam ze KJ jest raperem ;) Naprawde nie wiem skąd to wiedzialam bo nie obejrzałam ani jednego teledysku i w ogółe się ich zespołem nie interesowałam. Moze ze względu na jego niski głos... A moze to 'joł joł' bez którego ostatnio nie moge życ^^
Jego głos ma potencjał, ale całkowicie niewykorzystany. Oczywiście jego dwaj koledzy mają o niebo lepsze głosy, ale mimo wszystko...Wydaje mi się, że zrobili z niego kolejnego Yunho, który mimo głosu dostaje albo bardzo małe partie do śpiewania, albo samo rapowanie... Moim zdaniem do dosyć niewdzięczna rola...

Ja sie tez poczułam trochę zawiedziona, że tak go mało... Zupełnie jak w BOF :? Ale i tak jak juz się pojawił to aż podskakiwałam i zakwiliłam z radości (syndrom fangirl ;P). Świat potrzebuje więcej Kim Joona!!!!!!! ;)
Dziękuję wam za tę odrobinę Kim Joon'owego nieba :)

Aha jak oglądałam pierwszy teledysk (wrzucony przez Alibabę), uslyszalam głos tego najwyzszego z nich w okularach od razu zabrzmiało mi jak Paradise... Praktycznie słyszalam ją w głowie... No i znowu słysze: Aaaalmost paaaaaaradiiiiiise... Ojej, słysze głosy :sweat: CHyba znowu mam gorączkę ^^

A wracając do jeszcze do Arashi - jak oni ładnie tańczyli a KJ sie najlepiej wczuwał ;););)
Kiwałam sie z nimi w rytm tej piosenki i tak sobie dalej nuce i sie kiwam :) A teraz pokiwam sie w strone odcinka nr 14... A potem doczytam wasze posty dokładnie :)

PS: To pełne imię KJ to Kim Hyun Jun? Bo miałam pewen problem w połapaniu sie czasem o kim mowa?

Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 18 lut 2009

Arashi to wydaje mi się, że nawet jeżeli ich nie słuchasz, to zawsze jakiś kawałek wpadnie Ci w ucho, jakbyś go znała od wieków. ^^ Ale to akurat był kawałek z Hana Yori 2, więc wytężać za bardzo się nie musisz. ;p

PS: To pełne imię KJ to Kim Hyun Jun? Bo miałam pewen problem w połapaniu sie czasem o kim mowa?

Tak, Kim Hyung Joon to jego pełne imię. Zważywszy na to, że w ss501 mamy nie dość, że Kim Hyun Joonga, to jeszcze Kim Hyung Joona. Myślę, że nasz Kimek zredukował sobie imię by nie być mylonym.

Np Kim Bum bardzo długo był mylony z Kim Ki Bumem. A teraz jeszcze powstał nowy zespół (nie pamiętam nazwy xp), gdzie śpiewa brat Kim Hyung Joona i też nazywa się Kim Ki Bum. I dojdź teraz kto jest kim xP
Obrazek
Awatar użytkownika
Avalia
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Avalia » 18 lut 2009

Nie chce mi się dziś, jak zwykle bawić w cytowanie ^^''

W skrócie: Ten odcinek był genialny!
W dłuższej wersji...
Każda chyba scena z JP wywoływała u mnie płacz i smutek i było mi go dziś na prawdę żal! (i nawet stwierdziłam, że ta jego mama nie jest wcale taka zła i nawet zaczynam ją lubić, o!). No dobra...ten budzik, ta trawa i bieganie po sklepie wywołały u mnie bardziej wybuch śmiechu niż płaczu...nie mniej dużo więcej płakałam z jego powodu, niżeli się śmiałam.
Przy okazji pokochałam Jae Kyung(?)...ona na, prawdę jest zakręcona :D a jak uroczo śpiewa xD

Ji Hoo mnie dziś powalił, on i JD bardzo dobrze się dogadują co było dla mnie nowe, bo jak pamiętam HYD to oni na randce raczej nie byli tak weseli (Rui się śmiał z tego co robi Makino, a ona była skrępowana...).
Kim Team jak zawsze powalający. Nowa odsłona Yi Jung była nieziemska (on z taką powagą), i bardzo mnie zaskoczyła...a Woo Bin...widząc go w masce padłam, w ogóle on się tak rozgadał (i dobrze! Stanowczo jest go za mało w tym tytule!).
A tak po za tym największy zlew miałam przy koledze JiHoo...(wole nie komentować będąc przewrażliwioną na wszelkie watki fanka yaoi).

Co do T-MAX przedtem nie słuchałam ale raczej zacznę. Tylko czemu jest tam tak mało Kim Joon?! On mi się wydaje być niedoceniany ehh...

Ps. Powaliło mnie to
Spoiler! Obrazek
Ps2. Tak z ciekawości...czy kolor czcionki który używam jest moze nieczytelny??
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 18 lut 2009

Avalio jako fanka yaoi to faktycznie zdjątko , które zapodałaś ma prawo cie powalić:) Jest takie Yaoi:0hahah
Czcionka, której używasz jest czytelna - no problem:)
Wpadła mi taka pomysła do głowy...bo ja też zaczęłam nucić paradise...a jakby się tak nagrał i dał linka do tych naszych śpiewów tu na forum:)?
Niby offtop, ale nie do końca, bo w sumie związane z BOF:)
O znalazłam info o tym, że przez następne dwa latka nie będzie sfilmowane Hana yori Dango..
Awatar użytkownika
Avalia
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Avalia » 18 lut 2009

A właśnie mi się przypomniało. Strasznie mi brakuje jednej rzeczy w tej wersji...a mianowicie placyku F4 ze szkoły. Niby był ale naprawdę mało tam było scen. Szkoda bo taki sentyment mam do tego miejsca (może po tym jak Tsukasa rzucał z niego wielkimi doniczkami ehhh...
I po głowie mi ciągle chodzi pokój Ji Hoo...też bardziej wolałam to pomieszczenie w japońskiej wersji (ten pokój Rui'ego był tak wspaniały, ta prostota u niego była cudowna i bardzo mi tego brakuje).

O znalazłam info o tym, że przez następne dwa latka nie będzie sfilmowane Hana yori Dango...więcej informacji tutaj

A o tym chyba już ktoś wspominał....może i dobrze, że dopiero za dwa lata
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Odcinek obejrzany, zaległosci w postach nadrobione więc...
Dzisiejszy odcinek mnie... najpierw uwiódł a potem... oj jak zawiódł...

Byłam zachwycona przez wszytskie 5 partów. Żeby go wyrazić trzeba by zsumować wszystkie moje zachwyty nad gdzies tak 4 ostatnimi odcinkami. Wzbili się na wyżyny dramowego kunsztu :) Było wszytsko co kocham w każdej dramie. łącznie z chorobą jednego z członków rodziny ^^ Taka pigułka dramowa :D
Nawet nie umiałabym wybrać która scena byłaby moja ulubioną. Przez Kim Joona dzisiaj chyba nie będę spała - gra w Kamień Papier i Nożyce ^^ a później w chowanego i te imitujące mimów ruchy. Ach sama rozkosz. Pozostali Kimowie zresztą też :D No i MASKI. Te maski byly przepiękne... Tak więc uczta dla oka.

Sceny z Jun Pyo i Jandi - mimo tych wszytskich 'powtórek z rozrywki' z poprzednich epizodów, bardzo ale to bardzo mnie poruszyły... Nie płakałam co prawda ale to dlatego ze na takich scenach nie płaczę, potrafię się za to poplakać np na komedii romantycznej dlatego ze wszytsko sie dobrze kończy :) Nie lubię tego określenia ale brakuje mi innego - scena płaczu Jandi i Jun Pyo były świetnie zagrane (no może ten płacz JD w gondoli to było już nieco za dużo) i wywołaly u mnie zadumę, przygnębienie - no coś takiego prawdziwego, a nie tylko smutną minkę i na następnej scenie juz można sie trząść ze śmiechu... A zatem byłam w nastroju na rozkoszowanie się tymi emocjami, nastawiłam się na prawdziwie łamiące serce zakończenie... A co dostalam??

W 6 parcie : o_O
Nie wiem jak wam ale chiński przyjaciel Ji Hoo położył mi cały odcinek. W jednym momencie zwyczajnie sie wściekłam. Ta postać była zbyt groteskowa, nawet karykaturalna jakna taki dość poważny odcinek. Zmroziło mnie jego zachowanie. Te wydęte usta i dziecięcy sposób mówienia, prawie obsesyjna zazdrość o Ji Hoo... Nie no, ale co to miało być?? Jakiś akcent humorystyczny??
Jestem zdegustowana... Broń Boże, nie chodzi mi tu o wątek yaoi. Nie ma sie co obchodzić z nim jak ze zgniłym jajkiem. Ta postac byla zwyczajnie głupia a przez to odbija się to na stereotypie homoseksualistów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Przyjaciel JiHoo najpewniej jest homoseksualista...Wnioskuje po mimice twarzy, sposobie wyrażania się i zachowaniu, ale co zrobić... jakaś taka perełka im się przewinęła , więc i my może lepiej ja w pamięci przewińmy. Szybkie ff i po sprawie:)
A może był potrzebny, by pokazać, że to co czuje JiHoo do JanDi jest bardzo podobne do tego, co czuł do Shizuki...Czyli sprawa ma sie dość poważnie
Nie mówcie mi, że tak zmienią koreańska wersję, że teraz JiHoo zostanie z JanDi, a JunPyo przekona się do swojej narzeczonej na tyle, by z nią pozostać. Zresztą jeśli twórcy w dużym stopniu bazują na opinii widzów, to mogłoby się nawet wydarzyć...ale nie grzeszę tutaj już więcej i cierpliwie czekam na następny odcinek.
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Przyjaciel JiHoo najpewniej jest homoseksualista...

Oczywiście ze jest ;) Nie trzeba sie tego domyślać. Ale to ma drugorzedne znaczenie. Nadrzędne jest to że był w tym odcinku taki potrzebny jak dziura w moście. Moge się tylko domyślać ze chodzi o to żeby JD i JH zostali jeszcze trochę w Macau, bo Jun Pyo tęskni i Jandi potrzebny jest jeszcze jeden cios w plecy, a mianowicie musi sie dowiedzieć że Jae Kyung jest narzeczoną Jun Pyo. Ale czy naprawdę to musiała byc taka nonsensowana postać? Przecież Ji Hoo jest artystyczną duszą - nie mogli mu za przyjaciela wymyślić jakiego, a bo ja wiem artysty malarza?? Albo zupełnie z innej beczki jakiś kujonowaty wynalazca, albo nawet oklepany playboy. Dlaczego taki głupi dzieciak... I powtórzę jeszcze raz nie ma to nic współnego z orientacją !!
Ale być moze przewartosciowuję tą dramę... w końcu to na wskroś komercyjny produkt... :roll: I to za pewne miało byc zabawne... Ech, pierwszy raz mnie tak wzburzyli... :(

Nie mówcie mi, że tak zmienią koreańska wersję, że teraz JiHoo zostanie z JanDi, a JunPyo przekona się do swojej narzeczonej na tyle, by z nią pozostać. Zresztą jeśli twórcy w dużym stopniu bazują na opinii widzów, to mogłoby się nawet wydarzyć...ale nie grzeszę tutaj już więcej i cierpliwie czekam na następny odcinek.

O. A to byłoby innowacyjne. Chociaż z cięzkim sercem bo JunPyo/Jandi Tsukasa/Tsukush na zawsze i od zawsze dla mnie przynależą do siebie ale chętnie bym zobaczyła rozwiązanie alternatywne :D Ale właśnie dlatego ze w tak duzym stopniu bazuja na opiniie widzów - nie zmienią nic ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Szkoda, że nie zmienią , a przynajmniej tak jak mówiłaś - alternatywne zakończenie byłoby miło oglądnąć. Wymyślcie dwa zakończenia!!!
Jeja tyle jeszcze odcinków nas czeka i pewnie nasze uczucia obróca sie parę razy o znaczne kąty a ja o zakończeniu:) gome:)
P.S. Widzę, że mój pomysł z zaśpiewanie piosenki "Paradise" legł w gruzach:)
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Wymyślcie dwa zakończenia!!!

Ja to bym znalazła nawet z 5 alternatywnych rozwiązań ;)

Nagralabym gdybym:
- umiała śpiewać^^
- znała słowa!!! (po angielskiemu umiem ale jak śpiewam po koreańsku to to brzmi jak jakis bełkot :P)
- mogła wydobyć z siebie głos, który chwilowo mi zanika z powodu przeziębienia :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

chętnie bym zobaczyła rozwiązanie alternatywne

Ja tez bym chętnie zobaczyła takie rozwiązanie, ale nie w tej wersji. Może za 2 lata. :D

Nie wiem czego się spodziewałaś. xP xP

Wymyślcie dwa zakończenia!!!

Bardzo proste ^^
- JunPyo i Jihoo zabijają się nawzajem walcząc o Jandi, a w międzyczasie dziewuszka zdaje sobie sprawę, że jest zakochana w Kim Joonie i uciekają razem do YołYoł Ameryki. xP
- JunPyo kończy z Jandi, ale jego serce zaczyna bić dla tej drugiej, jest rozdarty. Jandi zdaje sobie sprawę, ze nigdy nie przestała kochać Jihoo, który zapada na śmiertelną chorobę i umiera. Jandi z rozpaczy popełnia samobójstwo, a JunPyo może bez wyrzutów sumienia związać się z tą drugą. Przecież Jandi zawsze kochała Jihoo. xP
- JunPyo zdaje sobie sprawę, że bardziej niż Jandi kocha Jihoo i seria kończy się ich wspólną ucieczką do YołYoł Ameryki. Chciałam jeszcze dodać, że spotkali tam Jandi i Kim Joona, ale przecież w poprzedniej wersji już nie żyli xP
- Jandi kończy w ciąży z Junpyo, ale ponieważ nie może z nim być, to Jihoo deklaruje się jako ojciec. Mijają laaata^^ Zakazane dziecko wyrasta na przystojniaka z naturalnie kręcącymi się włosami ^^ i zakochuje się w dziedziczce fortuny Shinhwa. To już trzeci sezon się zaczął. xP xP

Sorry, ale głupawka mnie dopadła. xP Nie czytajcie tego więcej. ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Wręcz przeciwnie żadna głupawka pora tobie jak najbardziej służy:)hahah
A pomysł z piosenka był dobry, tylko drętwiaki jesteście...Ja już nawet dziś uczyłam się słów, ale przecież samej to tak smutno jakoś.
Wersja alternatywna "moja" z założenia nie miała być tak obfitująca w melodramatyczno - katastroficzno- kimjunowe zakończenia. Wybacz - teraz pewnie będziesz mnie okładała jakąś pałą ciężką drewnianą, ale o nim nawet nie pomyślałam przez chwilę. Jak będzie małymi może nie dojrzy...

Hmmm chyba nasuwa mi się taka jedna wersja - JiHoo i JanDi razem. Po drodze może nastapić mała ciąża (nic co ludzkie nie jest nam przecież obce), a JiHoo nawet jakby JanDi całą gromadę takich kręciołków naturalnych zrobiła, to i tak by je wszystkie przyjął pod swoje ojcowskie ramionka:)Bo on ma gołębie serce:)

A tak całkiem serio...To mogliby jakąś miła Pania mu znaleźć, bo nie chcę patrzeć przez resztę epizodów jak się chłopaczyna męczy.
Więc...akcja - kobieta dla JiHoo!!!Kto jest za?

Daydreamer - nie przejmuj się bełkotem( zabawa w końcu) i czekam na twoje rychłe ozdrowienie.
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

YołYoł Ameryki

<popłakana>
Najbardziej podoba mi sie wersja pierwsza ;) i trzecia też ;P Jako bardziej optymistyczny wariant 1 ;P

W moich alternatywnych zakończeniach JD równiez kończy z KJ ^^ A bo dlaczego nie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Wersja alternatywna "moja" z założenia nie miała być tak obfitująca w melodramatyczno - katastroficzno- kimjunowe zakończenia.

Ależ to są klasyczne koreańskie zakończenia. ^^ Tzn zwykle dzieje się to bez Kim Joona, ale ja nic na to nie poradzę. :D

A tak całkiem serio...To mogliby jakąś miła Pania mu znaleźć, bo nie chcę patrzeć przez resztę epizodów jak się chłopaczyna męczy.
Więc...akcja - kobieta dla JiHoo!!!

Wanted! Poszukiwany poszukiwana. xP

A pomysł z piosenka był dobry, tylko drętwiaki jesteście...Ja już nawet dziś uczyłam się słów, ale przecież samej to tak smutno jakoś.

Ale ten kawałek już i tak jest momentami bolesny dla uszu. xP
Obrazek
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 19 lut 2009

Ale... wracając do BOF to własnie skonczylam 13 epizod.
Powiem tylko, że opcja z dyrygentem to przegięcie... a cenzura tego noża/scyzoryka to jakiś żal xP
Cóż, idę oglądać 14 xPPPP
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.

Wróć do „K-drama”