[2009] Boys Before Flowers

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 25 lut 2009

O, teraz mi się przypomniało, że w Snow Queen grał tego doktorka zakochanego z Sung Yuri. I chyba rola lekarza się go trzyma bo ostatnio grał przecież przyszłego doktorka w Single papa in love <- nie polecam. Very Happy

Cóż, moja pamięć jest wybiórcza, wiem to w sumie od dawna... xP
A co powiecie na to, ze on też grał w A Love to Kill? xPP

Single Dad in Love oglądałam, oczywiscie zdziwiłoby mnie gdybym go stamtąd pamiętała... tak czy inaczej może nie polacasz ale ja nie mam nic przeciwko tej dramie xP

Eh... ostatnio czekałam na 16 epizod mimo ze jescze ni obejrzałam 15... teraz nie obejrzałam jeszcze 16 a czekam już na 17 i 18 ze względu na pojawienie się owych 2 nowych postaci... xPPP (ale na napisy do 16 nadal czekam bo chcę wreszcie obejrzeć ten odcinek xPPPP )

.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 25 lut 2009

Single Dad in Love oglądałam, oczywiscie zdziwiłoby mnie gdybym go stamtąd pamiętała... tak czy inaczej może nie polacasz ale ja nie mam nic przeciwko tej dramie xP

Na początku też nie miałam nic przeciwko. Ale od 8 odcinka było źle, gorzej, dawałam szansę do samego końca. Po obejrzeniu jej zdałam sobie sprawę. że to był zmarnowany czas.

A co powiecie na to, ze on też grał w A Love to Kill? xPP

Zabij mnie, nie mam pojęcia. xP
Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 25 lut 2009

szestnastka pękła:) A teraz króciutkie wyczyny kartki i ołówka:)
Nie wiem jak to jest, że im więcej w odcinku się dzieje różnych rzeczy, tym mniej zapisuję tych ciekawych...Naprawdę zastanawiające:)

Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy - to placki JiHoo - on musi je strasznie lubić, bo robi ten przysmak już któryś raz:)

Następna sprawa to wymioty - ciekawe po czym nasz Casanova i Don Juan mieli takie niestrawności...Skoro oni mieli, to HaJae Kyung jest z betonu - nic jej nie rusza:)

Bardzo mi się podobało, jak Ha Jae Kyung złapała za buziaka nasza JanDi i powiedziała jej ,że jest śliczna. Bo jest taka mała lalka (mam podobną w kimonie na szafce stoi:) )

Oczywiście moment śledzenia, okularsony i zlewanie się z murkiem (bo przecież jesteśmy tego samego koloru) było baaardzo śmieszne i z przyjemnością leciały minuty.

Z całej randki kim Buma z Geaul ciepełko wywołał jeden mały geścik, być może nawet niezauważalny dla innych - dotyk ojcowskiej ręki na główce niewinnej Geaul:0 HIHIHI

Momenty z JunPyo mi przeleciały i JanDi, ponieważ zbyt duża huśtawka tam panuje - raz się kochamy , by innym razem mijać się i czuć na plecach tylko wiatr. Jestem podminowana tym faktem, dlatego czekam na rozwinięcie dalszych wątków.

I naszło mnie na takie małe przemyślenia :
Po1) JiHoo - nie ma kogoś takiego na całej ziemii (oceniam jako postać) wyrozumiałego, cierpliwego i dobrodusznego. Takim mistycznym odpowiednikiem jest chyba siakis anioł stróż jakby chciał się doszukiwać dobra w formie cielesnej:)

Po2) Zaczynam po woli rozumieć JanDi...Jej bierność początkową, rozlazłość i dłuuugie ciche momenty zakłocane czasem płaczem. Przecież jakby ona była inna dajmy na to podobna do JunPyo z charakteru, to tam by się trup sypał gęsto, nie uważacie?:)A pierwsze zgodnie z inkwizycja poszłyby pod nóż( bądź jak kto woli na stosik) czarownice:0
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

No to ja też dorzucę parę słów od siebie bo właśnie skończyłam oglądać 16 ep :D
(innymi słowy: post pełen spoilerów xP)

Na początek cała ta akcja ze śledzeniem: super... Jandi myślała, ze jak założy te okulary to jej nikt nie pozna? OK, nie ma sprawy. Do murka przecież też była bardzo podobna, zlewała się z nim jak nic... A samochód Junpyo... tak... nie chcemy być zauważeni to weźmy do śledzenia takie auto (które wcale się nie rzuca w oczy...)... racja, racja xP
I to by było na tyle jeśli chodzi o jakość śledztwa xP

Scena tańczącego Woobina do TV oczywiście miecie... nie dość, ze ta piusoenka to jeszcze jego ruchy, lol xPPPPP

Dziadek JiHoo... cóż... jeden i drugi obwinia się o to samo... Ale nie do końca rozumiem dlaczego dziadek go zostawił... Wiem, obwiniał się, że to przez niego... może nie chciał narażać wnuka na ewentualne zagrożenie... ale kurcze... Przecież byl jedyną osoba która temu biednemu dzieciakowi została... o tym nie pomyślał?

Kim Bum: kurcze, sceny kończone jego uśmiechem to już normalka xP A dzisiaj? Z czego miał uciesz po tym jak Gaeul wyszła z pokoju hotelowego? No *PAC* Głupi... dobrze żeś się z nią bawił... weź się w końcu w garść chłopie xPP No ale OK... poczekam aż zmądrzejesz... ale jeszcze tylko trochę... xPPP
(pokładam tutaj wielką wiarę w koreańską wersję i wierzę, że nic nie schrzanią xP)

Momenty z JunPyo mi przeleciały i JanDi, ponieważ zbyt duża huśtawka tam panuje - raz się kochamy , by innym razem mijać się i czuć na plecach tylko wiatr. Jestem podminowana tym faktem, dlatego czekam na rozwinięcie dalszych wątków.

Zgadzam się... to potrafi nieźle człowieka z równowagi wyprowadzić _^_'

Jednej rzeczy tylko nie wiem... ta akcja w hotelu jak Junpyo pisał SMS (tak?) do kogoś po czym rozwalił telefon... co to było? SMS do JiHoo żeby zajął się Jandi? Bo w sumie poza aktem wykasowania numeru Jandi to jest jedyne co przyszło mi do głowy xP

Następna sprawa to wymioty - ciekawe po czym nasz Casanova i Don Juan mieli takie niestrawności...Skoro oni mieli, to HaJae Kyung jest z betonu - nic jej nie rusza:)

A próbowałaś kiedyś pić soju szklankami? xP
Ja to mogłabym po 3/4 takiej szklanki podzielić ich los... nie ze względu na słabą głowę czy coś tylko ze względu na to, że nie lubię smaku soju... a jakbym była zmuszona jednym haustem wypić to mogłaby to mieć kiepskie skutki xP
Awatar użytkownika
Avalia
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Avalia » 25 lut 2009

Padłam...pierwsze co mi nasunęło się do głowy (dzięki piżmak za pomysł z kartką się sprawdza ^^) to "skąd ona się urwała!"...Innymi słowy JK mnie dziś całkowicie powaliła.
Joon Pyo 2!!! To też było wspaniałe...normalnie Deja Vu :D

Przyznam, że jak na stan Kim Bum'a i te zapowiedzi, że będzie bardziej kręcony w pozycji siedzącej to mnie zaskoczył i to nieźle (ale niech go ktoś w końcu normalnie uczesze >.<), no ale mam nadzieję, ze go tam zbytnio na planie nie wymęczyli hehe....

Powiem, ze ten odcinek prawdziwie należał do Kim Team i do tego jeszcze Woo Bin się nieźle rozkręcił (SS*!!!).
Scena gdzie JD wbiega do pokoju a tam JP bez koszuli mnie powaliła, zresztą wcześniejsza z tańczącym WB zwaliła mnie z krzesła...i w sumie nie potrzebnie na nie siadałam bo pokazanie "5 seconds kill" spowodowało koleją glebę....

Najlepszy tekst JH który zapadł mi w pamięci to: "F4 Don Juan and Casanowa. Use some of your legendary skills", to było urocze.
Kwestia jak Kim Team padł na te fotele w tym barze u JD i to proszenie o wodę było boskie...a potem te wspominki. Akcja z Kim Bum mnie chyba bardziej powaliła bo niestety u WB tylko oczko mi się podobało ^^''

I powiedzcie mi jak JH potrafi rozmawiać przez telefon mając kask na głowie? Mnie się to dziwne bynajmniej wydaje ^^'
A na sam koniec to powiem, ze ta akcja z mopem na samym końcu była sweet i się wzruszyłam na niej ehhh...

Ps. Ale z mamy JP wiedźma! Grrrrrrrr....
Ps2. SS -> Sama Słodycz
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Jednej rzeczy tylko nie wiem... ta akcja w hotelu jak Junpyo pisał SMS (tak?) do kogoś po czym rozwalił telefon... co to było? SMS do JiHoo żeby zajął się Jandi? Bo w sumie poza aktem wykasowania numeru Jandi to jest jedyne co przyszło mi do głowy xP

No jasne, że do Jihoo. JP sam pcha Jandi w jego łapki. ^^
Z jednej strony myślę, że robi to nieświadomie, z drugiej wahał się, co oznacza, że ma świadomość tego, że zbliża ich tym do siebie.

A próbowałaś kiedyś pić soju szklankami? xP

Właśnie tak z podziwem patrzyłam, że JK leje im po szklance. Z całym szacunkiem dla koreańskiego pijącego narodu, ale zaczęłam wątpić czy podołają misji. ^^

A na sam koniec to powiem, ze ta akcja z mopem na samym końcu była sweet i się wzruszyłam na niej ehhh...

Piękna była ta scena. I jeszcze w tle pewien pan śpiewa. Ahh ^^

Jeśli chodzi o JP i JK to jak ktoś już wspomniał wcześniej ich znajomość przypomina mi te początki z Jandi. Zresztą któryś Kim powiedział, że JK jest z charakteru w na równi z Jandi. W ogóle to JK jeszcze bardziej przypomina mi siostrę JP, no i w dodatku jest arystokratką. ^^ Martwi mnie fakt, że oni naprawdę dobrze razem wyglądają i w tej chwili JK pasuje lepiej do JP.
Obrazek
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Jeśli chodzi o JP i JK to jak ktoś już wspomniał wcześniej ich znajomość przypomina mi te początki z Jandi.

To ja, to ja, przyznaje się do tego niecnego stwierdzenia... cieszę się, że nie jestem sama xPP

Martwi mnie fakt, że oni naprawdę dobrze razem wyglądają

Nom, dokładnie....

Właśnie tak z podziwem patrzyłam, że JK leje im po szklance. Z całym szacunkiem dla koreańskiego pijącego narodu, ale zaczęłam wątpić czy podołają misji. ^^

Tym bardziej, zę jak mniemam nasze arystokratyczne Kim Team nie jest przyzwyczajone do picia soju xPP
Dobra była też ta opcja z kurzą łapką.... xPPPPPP Wyglądali jakby pierwszy raz w życiu coś takiego widzieli a Kim Bum to nawet na sam widok chciał zwymiotować xP
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Dobra była też ta opcja z kurzą łapką.... xPPPPPP Wyglądali jakby pierwszy raz w życiu coś takiego widzieli a Kim Bum to nawet na sam widok chciał zwymiotować xP

No mina Jun Pyo wtedy podczas podwójnej randki też nie była za wesoła w tym barze. ^^ Ah te koreańskie paniczyki. <3

To ja, to ja, przyznaje się do tego niecnego stwierdzenia... cieszę się, że nie jestem sama xPP

Tak myślałam, że to Ty, ale nie chciało mi się postów przewijać, bo to pewnie było jakieś 3 strony temu. xD
Trochę dobija ta schematyczność, ale jest też szansa, że JunPyo właśnie spotkał kolejną idealną kobietę dla siebie. ^^ A jak to JK powiedziała? Ze go musi sobie wychować? :D:D
Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 25 lut 2009

Poczytałam sobie troszkę o9 soju i wyczytałam,że to taka wódeczka na myszach:) z dodatkiem cukru i takie najbardziej popularne soju ma 20 procent,a le zdarzają się też takie, które posiadają w sobie 45 procent.
Dobrze,że skończyło się jedynie na turbulencjach żołądkowych:0hihi Mnie by już chyba nóżkami wynosili.
HJK jest troszkę mało domyślna nie uważacie? Po tylu wskazówkach od osób trzecich i głównie od osób grających pierwsze skrzypce - powinna sie już domyśleć co w trawie piszczy. Na miejscu JanDi powiedziałabym jej w czym tkwi problem, ale to skróciłoby serie zapewne o kilka odcinków:)
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Poczytałam sobie troszkę o9 soju i wyczytałam,że to taka wódeczka na myszach:) z dodatkiem cukru i takie najbardziej popularne soju ma 20 procent,a le zdarzają się też takie, które posiadają w sobie 45 procent.

Lol. A ja myślałam, że z ryżu. xP xP
Obrazek
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: San-chan » 25 lut 2009

ojacie, a Łubinowi będzie aż tak odwalać?XD Wiedziałam, ze coś sie kryje za tą jego wieczną mina ważniaka, który nam mafie jednoczy~

A co do Zdzicha, dziewczyny dziewczyny.. On taki swoiski jest, że inaczej już go nazwać nie można xD~~

a jakbym była zmuszona jednym haustem wypić to mogłaby to mieć kiepskie skutki xP

dlatego ciesz się bejbe, że wtedy w korei musiałaś wypić one-shot piwa a nie szklanki soju xDDDD
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

dlatego ciesz się bejbe, że wtedy w korei musiałaś wypić one-shot piwa a nie szklanki soju xDDDD

Na one shot soju (tym bardziej szklanki) bym się nie pisała xP

Po tylu wskazówkach od osób trzecich i głównie od osób grających pierwsze skrzypce - powinna sie już domyśleć co w trawie piszczy.

Ja właśnie nie wiem czy ona jest tak mało domyślna czy tylko umiejętnie rżnie głupa xP

A co do Zdzicha, dziewczyny dziewczyny.. On taki swoiski jest, że inaczej już go nazwać nie można xd~~

A jakie jest wytłumaczenie do "Łubina" ? xP
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: San-chan » 25 lut 2009

A jakie jest wytłumaczenie do "Łubina" ? xP

Bo on sie Woo Bin nazywa, co nie?XDDDD
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 25 lut 2009

BOŻE! ile wy piszecie... ja się czuję taki out...
No ale dobra, pokutuję za swoje lenistwo;)
Tak więc już wczoraj obejrzałem sobie 16 odcinek i muszę powiedzieć, że bardzo mi się podobał. Ze względu na to, że w końcu była RANDKA*_* ahhh nie ważne, że udawana, ale była... i muszę komuś tam (już nie pamiętam kto napisał) przyznać rację, że teraz Kim wygląda trochę diabolicznie jak się uśmiecha ^^
co do Jandi i Jun-pyo... cudowny był motyw śledzenia... normalnie nie mogłem się opanować od śmiechu.... Jandi była boska w tym co robiła...
Scena z matką: BOŻE! Dziewczyno zrób coś! Odezwij się czasem, a nie... Ona zawsze cicho siedzi i nie tłumaczy się. Wiem winni to robią, ale czasem trzeba.... Zresztą niech odpowie coś tej matce, jak Makino w jap. wersji... Tego mi tutaj brakuje!

Co do soju. Ja się nie zgadzam z opinią Devi^^ Soju jest bardzo dobre:) Jeszcze 2 buteleczki stoją u mnie w lodówce *_* Jakoś słabe żołądki mają ci z F4 ;pp

Ogólnie ktoś nazwał Ji-hoo "Zdzichem" ...
Ja już dawno go tak nazywam:D Ale rozbawił mnie fakt, że ktoś jeszcze na to wpadł:)

Ogólnie nie wiem, czy poruszyliście ten wątek, ale Jun-pyo będzie się całować ze swoją narzeczoną T_T W następnym odcinku... i znowu pokażą się na viikii komentarze: "poor Jandi" ....
i był jeden komentarz na temat spania Jandi na podłodze... rozbawił mnie:D "Dlaczego Jandi śpi na podłodze. To nie fair" ^^ hahaha...
Koreańczycy są przecież gościnnym narodem^^
I pijącym także (nawiązanie do sceny Kimów:P)
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Co do soju. Ja się nie zgadzam z opinią Devi^^ Soju jest bardzo dobre:) Jeszcze 2 buteleczki stoją u mnie w lodówce *_*

Jak kto lubi... wiadomo xP U mnie stoi butelka od ponad roku i ubyło z niej może... 1/8 ? xP
Dla mnie soju smakuje jak woda z cukrem i alkoholem, ble xP

I pijącym także (nawiązanie do sceny KimówRazz)

Pijącym moze i tak... ale u nich ten alkohol to słabiuchny xP Ich super mocne piwo ma tyle co nasze zwykłe xP

A odcinki z następnego tygodnia przyniosą ze sobą kilka ciekawych, nowych rzeczy... ah, czemu trzeba znowu czekać? xPPP

Wróć do „K-drama”