[2009] Boys Before Flowers

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 19 mar 2009

No dobra... obejrzałam obydwa epy :D
No i faktycznie, ep 20 był na wyższym poziomie niż to zwykle było w przypadku poniedziałków. Ale tak na prawdę to obydwa mi się podobały. Nie wiem czy mogę coś nowego powiedzieć...bo to, ze OST 2 rlz to już mówiłam xP

No nic, przejdźmy do części bardziej spoiler2owej...

Oczywiście fakt z samochodami był już wspomniany.
Co do tego gdy JK rozmawiała z JP przed ołtarzem... cóż. Ja mam wrażenie, że ona odpuści... ale chce zrobić to w taki sposób, aby wyszło na to, że to ona się nie zgadza na ten ślub. JP mieć nie może to chociaż niech wygląda na to jakby to ona go nie chciała, nie? xPPPPPPPPPPP
JiHoo i dziadek - fajnie, że się pogodzili. Jandi tam powiedziała coś istotnego: oni aktualnie obydwaj siebie potrzebują.
Zdjęcia JiHoo i Jandi: cóż... to zdjęcie co zostało wystawione do głosowania mi sie podobało, to trzeba przyznać ^-^ Ale... kurcze... ta sukienka >.< Nie podobała mi się :\ Zdecydowanie nie było nad czym się zachwycać.
Ale to, jak JiHoo położył te zdjęcia a na nich pudełeczko z pierścionkiem... Ta scena była piękna jak i smutna... bo niestety wiadomo, że JiHoo z Jandi nie będzie :\ (co jak co, ale nie sądzę żeby nam taki "twist" trzasnęli xP).
Scena naszego Soulmate: cóż, trochę flustrujące jest to, że nie wyjaśniło się w końcu o co chodzi z tymi walentynkami... Ja wiem, ze zapewne to wyjaśni się później... ale wyszło to takie jakieś... urwane O.o Jak zwykle, no! xP
W ogóle co do Soulmate to widziałam gdzieś taki spoiler2 a propos ich dalszych losów:
podobno tutaj ma także być (jak w HYD) scena z tym wielkim bannerem czy co to tam było... nie pamiętam już tego zbytnio ^^' I to zapewne wyjaśnienie tajemnicy walentynek...
Poza tym pewna osoba napisała w swoim komentarzu pewne słowa na temat tej pary... które mi się spodobały z tego względu, że sama nieraz miałam takie myśli xP
ktoś z soompi xP pisze:"I know we all want a real one, but think of it this way...I would rather Ga Eul pull away/turn away from the kiss and Yi Jeong feeling sadness/hurt over the 'rejection' because this boy needs to suffer a little!"

Nie to, żeby on miał mało cierpień czy coś... ale czasem mnie nachodzi taka chęć zobaczenia Gaeul pokazującej mu na złość, że teraz to figa, spóźnił się... teraz on się musi trochę postarać xP
Bo sami przyznacie... jego postawa momentami wzbudza w człowieku chęci do zobaczenia jak GaEul się na nim odgrywa xP

Poza tym jeszcze jeden cytat z soompi bo ta wizja mnie zabiła xP
I just wish someone (preferably Woo Bin because he always around those two weirdos) would SLAP some sense into Yi Jung and be like:
"Yo man, Ga Eul loves you. She's been there for you through think and thin."

And its like LIGHT BULB lit in Yi Jung's head and Woo Bin slaps him on the back.
Seriously Yi Jung needs to grow a pair, get rid of the mask, and be a MAN. Ga Eul needs a MAN not a crying princess.

Wizja ktora ukazała się w mojej głowie była rysunkowa i iście komiczna xP No i ta płacząca księżniczka, lol xP

A teraz taka rzecz, która była już wcześniej ale cały czas o niej zapominam wsponieć: czy nie uważacie, że pytanie zadane przez Kim Buma podczas grania w butelkę u Jandi równie dobrze mogłoby odnieśc się do niego samego? (chodzi o to pytanie do JiHoo czy jest w stanie zakochać się ponownie... czy jak to tam leciało dokładnie xP)

Dooobra, koniec o tym soulmate xP
Przechodząc do kolejnej rzeczy: już o tym pisałam ale napiszę jeszcze raz - znowu padłam na scenie gdy Junpyo i Jandi oglądali film. Aż specjalnei się przyglądałam czy czasem przypadkowo nie nawineła im się tam scena z Kim Bumem... ale cóż. Niestety nie wypatrzyłam tam go xP
Ale co do samego filmu - jak ktoś lubi horrory to polecam. Film ma tytuł "Death Bell" (oraz pare innych jak to zwykle bywa xP) i jest takim hmm... horrorem + zagadki +... nieco masakryczne sceny. No i oczywiście... Kim Bum w roli nie do końca poprawnego ucznia (aczkolwiek inteligentnego, cóż, jak zwykle to bywa xP).

Nie wiem... coś jeszcze miałam napisać? Nie pamiętam... najwyżej zrobie to przy innej okazji xP

.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 19 mar 2009

Obejrzałam juz jakiś czas temu, ale nie wypowiadałam sie , ponieważ końcówka zbiła mnie z tropu i motyw JiHoo i JanDi - ja nie wiem czy twórcy tej dramy obrali sobie za cel krzywdzic go do samego konca? Przecież to juz przechodzi ludzkie pojęcie co sie wyprawia z tym chłopakiem. Pierścionek dobił sprawę, zdjęcia slubne także, ustawiona randka przez dziadka (chociaż dziadka rozumiem, ponieważ janDi nie zwierzała mu się nigdy do kogo co czuje, więc dziadek jest trochę nie na czasie bym rzekła. Zresztą z drugiej strony [patrząc i taki dziadek może mieć mylne pojęcie o sytuacji, bo przecież Kto zawsze jest u jej boku jak nie JiHoo i kto pomaga jak nie on. Top wszystko było - wiem, ale pierwszy raz tak dobitnie do mnie dotarło co on może sobie czuć w takich sytuacjach i ten w suymie szczery odruch rzucenia się Jandi w podzięce za mięsko dla rodziny - uf żal mi go bardzo i pozostaje mimo wszystko moja ulubioną postacią z całej dramy, mimo iż nie ma takiej ikry jak JunPyo, czy tez wdzięku małego chłopca - Kim Buma, Chyba najrozsadniej wypada trzeci Kim, bo w nic go nie wkopali i dobrze, bo bym chyba zwariowała patrząc na to co się wyprawia.
Troszkę mnie poniosło, ale to w sumie dobrze:)

Ostatnia scena...na co on liczył,że ona powie nie idź i co by to dało? Dopókinie ma zgody, to nici z czegokkolwiek, takie uciekanie w ciemno....
A Nasza koreańska Shigru powiedziała,że coś wymyśli, ale jako kobieta nie odpuści - przynajmniej ja bym chciała by tak było, by była odpowiedzialna za swoje słowa. Sprawia wrażenie rozsadnej dziewczyny.
I moja końcówka wygląda wciąż tak samo, a raczej marzenia...wiecie o czym mówię:)
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 19 mar 2009

Piżmak - zwróciłaś tu uwagę na coś istotnego: też tak pomysałam, ze waściwie dziadek JiHoo niebardzo wie jaka jest sytuacja a na jego miejscu wyciągnęłabym wnioski... cóż, wiadomo jakie ;) (coś w stylu: lubią się wzajemnie tylko jakoś nie moga się do końca zbliżyć - trzeba im pomóc :P)

No i oczywiście też prawda, że żal JiHoo... Mamy tam dużo cierpiących postaci ale myślę, że on by mógł wygrać jakby ktoś zrobił konkurs na tą najbardziej poszkodowaną i cierpiącą xP
Biedny Zdzichu T.T
Awatar użytkownika
Avalia
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Avalia » 20 mar 2009

A ja się też chciałam zapytać. Czy JD miała w jakimś odcinku takie czarne/granatowe (nie jestem pewna koloru) podkolanówki z białymi prążkami na górze (tak z trzy, cztery), bo wydaje mi się, że w jakimś odcinku miała coś takiego na sobie a nie umiem tego namierzyć (pytam bo jedna z naszych pięknych własnie takie miała i się teraz zastanawiam czy to nie te same)[/color]
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 20 mar 2009

Avalio, biedactwo Tobie też chciałabym pomóc, ale nie kojarzę kiedy Jandi miała podkolanówki z paskiem :D Pewnie gdzieś na początku... albo w Macau?
Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 20 mar 2009

Avalio z podkolanówkami ci nie pomogę ,bo nie zwróciłam na nie uwagi, ale to twoje pole popisu - zawsze wyciągniesz jakieś fajne szczegóły:)

Dokładnie Devi...Biedny, ale juz nie będę nad nim więcej rozpaczać, bo doszło do mnie wczoraj ,że to drama tylko albo aż , ale drama i nie ma co sobie krwi tak długo psuć:)

Zeby nie wyszło bardzo offtopowo, to dodam, że z niecierpliwościa oczekuję kolejnych odcinków:)
Awatar użytkownika
Avalia
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Pewnie gdzieś na początku... albo w Macau?

A właśnie, że nie :D jednak doszłam do tego ^^
Spoiler! Odcinek 6:
Obrazek
Odcinek 11:
Obrazek
No i teraz jak? JD miała tyle szczęścia aby zdobyć takie za pewne wspaniale drogie podkolanówki, czy to nasza gwiazda chciała spróbować nowych doznań i chodzić w tym co biedni. Biorąc pod uwagę fakt, że JD później jej założyła można też powiedzieć, że zaczęła się modą interesować xD

Avalio z podkolanówkami ci nie pomogę ,bo nie zwróciłam na nie uwagi, ale to twoje pole popisu - zawsze wyciągniesz jakieś fajne szczegóły

Dzięki wielkie za wiarę we mnie :D
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 20 mar 2009

No i teraz jak? JD miała tyle szczęścia aby zdobyć takie za pewne wspaniale drogie podkolanówki, czy to nasza gwiazda chciała spróbować nowych doznań i chodzić w tym co biedni. Biorąc pod uwagę fakt, że JD później jej założyła można też powiedzieć, że zaczęła się modą interesować xd

Wiesz, 2 praktycznie tak samo wyglądające rzeczy mogą mieć różne ceny. Nieraz się o tym przekonałam xP Bo najczęściej płaci się za markę i za to, gdzie akurat kupujesz xP
Awatar użytkownika
Avalia
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Wiesz, 2 praktycznie tak samo wyglądające rzeczy mogą mieć różne ceny. Nieraz się o tym przekonałam xP Bo najczęściej płaci się za markę i za to, gdzie akurat kupujesz xP

Oj wiem ^^ No to wychodzi na to, że JD postanowiła iść za modą xD
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 20 mar 2009

Koniec tygodnia a ja dopiero teraz chce pisac o odcinkach 20 i 21... Masakra ;) Odcinki obejrzalam już wczoraj ale jak zaczełam pisać swój wywód na ten temat to zasnełam przed monitorem :/ Serio :P
Jak juz mówiłam masakra ;)
Wiec napisze sobie tylko króciótko ze 20 odcinek był wspaniały :) Tak mi znowu szybko mignął a wszytskie sceny z Woobinem zaczynam zaliczac do moich ukochanych scen ;) Tylko sie pojawia na ekranie a ja podskakuje i ciesze sie jak głupia^^ A jak Woobin pojawia sie razem z Jun Pyo to juz w ogóle lezę na biurku i mam glupawke. Rozwaliła mnie scena jak jedli razem (obiad?, kolację? - nie pamietam;)) i wpadla Jae Kyung i Woobin zaczął sie nabijać: Jun Pyo, zrób 'aaaaa' <3<3<3 :D:D:D

Następna ulubiona scena: Jandi, Jun Pyo i Ramen :D Oj to było takie słodkie :) I zabawne :) I urocze :) I ten kciuk aprobaty w stronę Babci :D:D:D A w ogóle to Babcia rządzi wszem i wobec :D:D Strasznie ja polubiłam bo jest jednocześnie surowa ale ma golębie serce :) Chyba tylko ona mogła nazwać matkę JP per Baby :) O wiele lepsza od tej zimnej i troche strasznej Babci z HYD :)
A wracając jeszcze do tej sceny jak JD zasnęła w fotelu. Oglądałam ja chyba z 10 razy a potem słuchałam soundtracku chyba też z 10 razy. Gdzie sie podziała ta piosenka, która leci na tej scenie. Od razu mi się spodobala, wiec dlaczego nie ma jej na soundtracku? Czy ktoś wie co to za utwór ???
Ale do nowego soundtracku sie przekonuję ;) Zwłaszacza do tej piosenki co ma w sobie "You're my girl, cośtam cośtam" :P:P Bardzo ładna melodia, wpadajaca w ucho i taka do kołysania :) Ale dlaczego nie wrzucili tam akustycznego wykonania I'm Stupid ? Dlaczego? ;(

Ok to teraz 21 odcinek... hmmm właściwie nie było źle. Nie tak źle jak w 18 czy 19. Troszke tylko znowu za sennie. Wszyscy tacy zaspani. Czułam straszny niedobór, dialogów. Chciało mi się krzyczeć o trochę wiecej emocji, moze jakis wybuch złości ze strony Jandi. Mogła by w końcu wygarnosć JP że ma dość. A JP ze tez ma dość - trochę wiecej desperacji, proszę... Ileż mozna oglądać tę boleść w oczach JP. Nie żebym się na nich gniewała czy coś ale wtedy byłabym bardziej usatysfakcjonowana. A tak troszke powiewało nuda. Ale wlasciwie dużo sie wydarzyło, cała ta sprawa ze slubem... a przez ta ich obojętność to ja tez poczułam sie zoobojetniała. Nawet nie ruszało mnie to jak JK traktowala JD. To troche też przez spoiler2y^^ bo przez to juz sie nastawiłam że JK jednak zrezygnowala z JP i teraz tylko zachowuje pozory. Ale w tym odcinku w ogóle na to nie wyglądało... To było albo bardzo wyrachowane albo strasznie naiwne albo poprostu czysto egoistycznie takie ogłaszanie JD ze nie zrezygnuje z JP paradowanie przed nią w sukni slubnej i prośba o bycie druhną... I wszyscy odgrywają swoje role z niklymi uśmiechami na twarzy, i z niemą akceptacją... Ja bym chyba nie wytrzymała... Jesli nawet przełknełabym swoje emocje w imię przyjaźni z JK to przynajmnie wyżaliłabym sie GE... A JD- ech :roll:

Na koniec zostawiłam sobie coś co mnie ewidentnie zdenerwowało w 21 odcinku. I wyczytałam ze nie tylko mnie. A mianowicie: przeciągają strunę z wątkiem JH/JD. Motyw z obrączką mnie zdenerwował... Nie przepadam za tym jak ktoś tak nagina fabułę do granic możliwości, a potem i tak zgotuje nam super szcześliwy happy end dla JP/JD. A JH jak to mają w zwyczaju bohaterowie tej dramy tylko sie delikatnie usmiechnie i westchnie , akceptując rzeczy takimi jakie są...
Denerwuje mnie to maksymalne zapętlenie już tej sytuacji...

Zapomniałabym o Bummiem... niech go ktos faktycznie trzaśnie. Chłopak gotów jest wylać wiecej łez niż główna bohaterka! A jego pierwsza miłosć przy blizszym przyjżeniu jest brzydka. Nie umiem dobrze słowami oddać jakie wrażenie na mnie robi... Oprócz tej swojej anorektyczniej budowy ciala to jeszcze taka wysuszona mi się wydaje...

O kurcze, a jednak mi dużo tego wyszło ;)
Za wszystkie błedy stylistyczne przepraszam ale ja dzisiaj takze cały dzięń śpie _^_
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 21 mar 2009

Jest już krótki zwiastun do ep 22
http://www.youtube.com/watch?v=7tk1EwfbVbQ
Same spoilery :D A mi ciśnienie podwyższa się na samą myśl, że zobaczę to dopiero w poniedziałek. =.=
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 21 mar 2009

Dłuższy też już jest :) Ale o dziwo jest znacznie mniej spoilerujący niż krótszy :D Za to jaki fajny dialog jest w nim ^^
22 odc - Preview
A tutaj tłumaczenie po angielsku ;)
Spoiler! Mr. Jung: Young master.
Joonpyo: How's Jandi? Is she ok?
Mr. Jung: Dr. Lim has taken her to his house.
Joonpyo: To Jihoo's house??
Mr. Jung: As of right now, that's the safest place she can go.
Joonpyo: Let me borrow your cellphone.

Joonpyo: Are you ok?
Jandi: Yeah~
Joonpyo: Even if you weren't okay, you're not the type who would tell me.
Jandi: I'm really okay.
Joonpyo: Just wait a little bit longer. This time, even if i have to leave my house, i'm going to protect you.
Jandi: What do you mean?
Joonpyo: The evil witch is not just going to sit back and watch. She's going to cause trouble. I'm telling you that I'll be ready for her.
Jandi: Don't do that.
Joonpyo: What?
Jandi: Whatever happens, you have to be the reason. I don't want you protecting me.
Joonpyo: Why? You're my woman, so it's obvious that i protect you.
Jandi: The idea of someone looking over someone else, and protecting that someone.. i don't like that kind of stability. Up until now, I've received a lot from you, the F4 sunbaes, and Jaekyung. At the least, I want you and I to be on equal standing. I want to go through what i have to face.
Joonpyo: Did you know?
Jandi: What?
Joonpyo: There's no cute side of you whatsoever. [little boy pulls on his jacket]Hey. What are you doing?
Jandi: Chan, what's wrong?
Joonpyo: What's wrong?! [little boy whispers into jp's ear] What?! This isn't something to laugh about! Hold it! No matter what, you have to hold it!

Woobin: It's worse than death these days. Yi Jung is acting like a pain, Joonpyo's imprisoned.. I've been so stressed. Look. My skin has been deteriorating. Don't worry too much, though. It's not a big deal. He's just not allowed to go out.. He ruined a wedding in front of that almighty woman. It would be strange if there was no consequence. I'm planning on going to Joonpyo right now. Do you want me to deliever a message or anything? [jandi shakes her head] Are you okay, Jandi?
Jandi: I'm doing perfectly fine.. Why? Why are you looking at me like that?
Woobin: Just... you staying at Jihoo's house.. it seems like both you and Jihoo are comfortable about that. [jd gives him a look] I'm just saying.. [gets up to leave] Be strong, Geum Jandi. And thanks.
Jandi: For what?
Woobin: Jihoo. I've never seen him look so peaceful and comfortable. He found his grandfather because of you.
Jandi: No, right now they're doing me a favor.

GaEul: You're going to quit? You're just going to run away from it like this? You think this is what that person wants?
YiJung: It doesn't matter anymore.
GaEul: It matters to me! In order to obtain a strong heart that doesn't break easily, you told me that you have to be shaped and burnt. It's only then that you won't feel any regrets!
YiJung: It was all just nonsense.
GaEul: It's not over yet! You're not finished! I refuse to give up like this. This hand, i'm going to make it move once again.

Chairman Kang: The preparations are going smoothly, right?
Mr. Jung: Chairman, the failed negotiations...
Chairman Kang: You know perfectly well that this about more than the negotiations.
Mr. Jung: What are your plans?
Chariman Kang: This time, I'm going to take out the roots. Luckily, I know what's more important than money to that child..
Joonpyo: I have a proposition.
Chairman Kang: Proposition?
-end-

Just to make things clear, the conversation between Jung and the evil witch might not be exactly right (like the first four lines of that convo). i kind of had a hard time translating that part.

Creidt: TW1NKLE @ soompi
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

A =>Tu jest z wklejonym napisami. W ogóle to co z jakością tych długich previewów? Czyżby stacja sama tym razem wypuściła? To dopiero ciekawe :D

A spoilerując długi spoiler to...
WooBin chyba trochę się podkochuje w naszej Jandi. Ja to już wylookałam w Macau xP Myślicie, że moje zakończenie z wykorzystaniem sytuacji przez Joona i ucieczką w tle ma jeszcze szanse na realizację? :D:D

Znowu kręcą w angielskiej wiosce. Zauważyliście jak pusto? :D:D

Daydreamer fajny baner ^^ Joonek jaki niewinny <3
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 21 mar 2009

WooBin chyba trochę się podkochuje w naszej Jandi. Ja to już wylookałam w Macau xP Myślicie, że moje zakończenie z wykorzystaniem sytuacji przez Joona i ucieczką w tle ma jeszcze szanse na realizację?

Ja tak właściwie to ciągle mam na to nadzieję^^ I jakie to byloby słodkie^^ On jest poprostu za słodki żeby go tak poprostu zostawiać samego :(
Ale i tak się cieszę ze Bummie się pogrąza w depresji a Ji Hoo rozwiązuje problemy rodzinne bo Junek może się sprawdzić w roli powiernika i pomocnika naszej parki :D
A w ogóle to gdzies wyczytałam ze Joonie zorganizuje JP ucieczkę z aresztu domowego ^^ Mogę sie założyć że nie obejdzie sie to bez widoku Joona w ciemnych okularkach i sportowym wozie ;)

Znowu kręcą w angielskiej wiosce. Zauważyliście jak pusto?

Czyzby mi coś umknęło? Tzn zauważyłam jak pusto ale o angielskiej wiosce chyba jeszcze nie słyszałam ;)

Daydreamer fajny baner ^^ Joonek jaki niewinny <3

^^
Nudziłam sie dzisiaj - to miał byc baner przejściowy bo miałam w głowie inną wizję ale zabrakło mi weny i możliwości w Photoshopie ;)
I takjak na niego patrzę to coraz bardziej mi sie podoba wiec moze chwilę tu zagości :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Tzn zauważyłam jak pusto ale o angielskiej wiosce jeszcze nie słyszałam Wink

No Korea ma swoją angielską wioskę, tzn. amerykańską nawet bardziej. I są tam typowe dla zachodu budynki, sklepy, nawet amerykański posterunek policji. Ah, naoglądało się tego Full House'a z Juniorami :D

Mogę sie założyć że nie obejdzie sie to bez widoku Joona w ciemnych okularkach i sportowym wozie Wink

On jest wtedy taki .... mmmm no do kochania i chcesz by cię porwał <3<3 <rozmarzona>

Mnie zastanawia jeszcze ta jego seria pytań o Ji Hoo, co to miało znaczyć? Jakby kurcze znów się coś kroiło... ;/
Obrazek

Wróć do „K-drama”