[2008] When It's At Night

seriale z Korei
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2008] When It's At Night

Postautor: mootyl » 26 cze 2008

Właśnie wystartowała nowa drama! Wielki powrót Kim Sun-Ah znanej z Kim Sam-Soon!

Obrazek

Dane:

* Tytuł: 밤이면 밤마다 / When It's At Night
* Gatunek: Romans, Komedia, Przygodowy
* Odcinki: 16
* Stacja: MBC
* Czas nadawania: 2008-Jun-23 to 2008-Aug
* Godziny: Pon. i Wt. 21:55 (9:55 Czas koreański)

Obsada:

* Kim Sun Ah jako Heo Cho Hwi
* Lee Dong Gun jako Kim Bum Sang
* Kim Jung Hwa jako Wang Joo Hyun
* Lee Joo Hyun jako Kang Shi Wan
* Park Ki Woong jako brat Cho Hwi

Opis:

Początki tej znajomości nie należały do najłatwiejszych - intrygi, kłamstwa, tajemnice, do celu po trupach, kto pierwszy ten lepszy. . . To nie są raczej warunki na zaprzyjaźnienie się, co dopiero zakochanie.
Co się stanie kiedy kobieciarz, popularny znawca sztuki - Kim Bum Sang i zdolna agentka (chociaż stara panna) Heo Cho Hwi, połączą siły by odnaleźć narodowy skarb?

ObrazekObrazek

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 27 cze 2008

To ja już podkreślam na starcie, gdyż obejrzałam dwa pierwsze odcineczki - drama absolutnie nie wydaje się mieć oklepanego scenariusza! Właściwe tłem całej akcji jest sztuka i co za tym idzie wszelkie możliwe sposoby ochrony cennych dóbr. Charakterki jak zwykle odmienne, ale w innym przypadku wiałoby nudą, a tak trąci jedynie pewną schematycznością, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Pierwszy epizod właściwe w 65% jest po japońsku i tutaj ukłony w stronę LDG :> Akcja jest dość dynamiczna, o ile można to tak ująć przy tego typu produkcji, dialogi są lekkie i śmieszne, choć nie brak docinków. Po kilku ujęciach mogę stwierdzić, że chemia nieźle się zarysowuje, a scenariusz powinien jeszcze nabrać tempa. Jedynie co mnie dziwi to Sun Ah, na konferencji wydawała się lekko osłabiona, krążą spekulacje, że jest chora. Oby to nic poważnego. Ale chyba najbardziej dziwi fakt, iż Kim Jung Hwa, która w moim odbiorze uchodziła za piękną kobietę tak schudła, że z tyłu ma 'skrzydełka motylka', aż mnie odrzuciła ta fotka...

Reasumując, czekam na dalsze odcinki, aaaa, właśnie nie poświęciłam większej uwagi na LDG, a to taki przystojny i stylowy cukiereczek. Oj tak, zdecydowanie warto pooglądać ze względu na różne... aspekty :)
Awatar użytkownika
Reiha
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Reiha » 29 cze 2008

mam nadzieje ze drama mnie oczaruje bo ta obsada jest super ja jeszcze nie obejzalam zadnego sa juz napisy ang?
If only that day I hadn't met you,
I wouldn't be having these feelings.
These feelings are racing throught me and I want them to reach you
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 30 cze 2008

Wielkie nadzieje wiążę zarówno z nową dramą Hyun Bina, jak tą obecną z Kim Sun Ah. Czas oczekiwań umila mi Kim Sam Soon, którą oglądam po raz ... kolejny i za każdym razem wydaje się coraz lepsza.
Mam nadzieję, że B.O.N FunSubs szybko będą robi napisy...(Chociaż w to wątpię.. wystarczy zobaczyc co zrobili z The Perfect Neighbour;()
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 16 lip 2008

Właśnie obejrzałem pierwszy odcinek.
Zniechęciłem się trochę, ponieważ wychodzą tylko hardsuby i zresztą widzę, że ta grupa wolno pracuje. Dobra, ale przejdźmy do sedna sprawy. Tak bardzo stęskniłem się za Kim Sun-Ah na ekranie, że od razu jak ją zobaczyłem to zrobiło mi się miło na serduszku^^ Obsada wydaję się być perfekcyjnie dobrana, a plot jest zaskakująco bardzo ciekawy. Trochę akcji, tajemnicy, komedii i romansu... na prawdę wciąga... !! ^^ Czekam na kolejne hardsuby
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 16 lip 2008

Pierwszy odcinek był w porządku. Nie żeby powalił na kolana, ale był ok. Taki trochę posmak przygody, zaginione skarby narodowe i specjaliści poszukujący ich. Mi aż zapachniało Indianą Jonesem ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 16 lip 2008

Dokładnie...
do tego te ubrania Lee Dong Gun ^^
a ja lubię filmy przygodowe, więc i dramą nie pogardzę!
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 24 lip 2008

Drugi odcinek też był ok, ale znów bez rewelacji...
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 25 lip 2008

Obejrzałem sobie ten odcinek wczoraj... i muszę powiedzieć, że akcja dramy trochę zwolniła... i jak pierwszy zapowiadał nam wielką przygodę itp. to drugi troszeczkę zwolnił i zmniejszył zapał do przygód... ^^
Muszę powiedzieć, że po raz pierwszy główny bohater tak mi działa na nerwy... !!
Jest dobrze, ale mogłoby być lepiej...
Awatar użytkownika
deki
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: deki » 08 sie 2008

Obejrzała już oba odcinki^^
i nie wiem, dramka mi się naparwde podobała, chociaż chwilami była troche no nuudna,, ale to nic bo nie ktore momenty były powalająceXD
mam nadzieje ze w nastepnych odcikach zacznie się coś dziać ciekawego^....^
a para głownych bohareów jest boska*---*
jak ja długo czekałam na jakąś nową dramke Sun Ah*o* i raczej się nie zawiodłam:)
Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 19 sie 2008

obejrzałam na razie 2 odcinki (nawet nie wiem czy już 3 wyszedł O.o' z napisami) i strasnzie się wynudziłam.. może to też dlatego, że bardzo długo trzeba czekać na kolejne odcinki i potem zapominam o tej dramie i nie chce mi się już jej oglądać... a to naprawdę dziwne, bo para głównych aktorów jest niesamowita! Obydwoje uwielbiam i już nie raz pokazali, że są naprawdę świetnymi aktorami, ale tutaj jakoś nie potrafię się wciągnąć :/ Może potem coś się zmieni, ale wątpie
Awatar użytkownika
Yoshiko
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Yoshiko » 09 gru 2008

Na razie wyszło 5 odcinków hardsub i moze wreszcie wezmę sie za oglądanie tej dramy. Ale tempo subowania jest strasznie wolne :( Ciekawe czemu? Nudna drama?
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 09 gru 2008

Drama na pewno nie jest nudna i już rwę głowę co się stanie z naszymi bohaterami. Zwłaszcza po końcówce 5 epa.
BON subs już słyną z tego, że jak się za coś biorą to skończą za rok... niestety... ;<
Obrazek
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: San-chan » 10 gru 2008

też sie własnie załamałam jak zobaczyłam, ze Bon robi hardy...~~~T_T;
tanpopo
Co to jest dorama? o_O

Re: [2008] When It's At Night

Postautor: tanpopo » 02 mar 2012

Jestem w trakcie oglądania wszystkich filmów z Kim Sun Ah, którą ostatnio bardzo polubiłam :) Nadszedł w końcu czas na "When it's at night". Powiem tak - warto było, oj warto :D
Co mi się spodobało od początku w tej dramie - główna bohaterka. Nie robi dziwnych min, nie krzyczy, nie jest taka "nieskazitelnie dobra" jak inne dramowe kobiety - chociaż one też mają swój urok :wink: - wydawała mi się bardzo naturalna, zwyczajna, ale nie nijaka, z charakterem.
Po raz pierwszy nie irytował mnie "ten drugi" (swoją drogą na Lee Joo Hyuna nie mogłam się w tej dramie napatrzeć :melt: )ani "ta druga", przeciwnie - nawet mi się tego szefa żal zrobiło w pewnym momencie i chciałam żeby skończył z Joo Hyun.
Fabuła mnie nawet zaciekawiła. Myślałam że przesadzą z tym spiskami i knowaniami, że nagromadzi się tych tajemnic rodzinnych, powiązań między bohaterami, kolejne kłody będą im rzucane pod nogi itp. Ale trzymali się w miarę jednego wątku i nie pogubiłam się w tej historii. Było też kilka wzruszających momentów, przyznam trochę łez uroniłam :wink:
Na plus trzeba zaliczyć muzykę, szczególnie kawałek który leciał za każdym razem na końcu odcinków. Bardzo przyjemny, chociaż momentami nie pasował do atmosfery, bo jakiś odcinek się dramatycznie kończy a tu nagle taka skoczna piosenka. Ale tak czy siak mi się podobało.
Co do wad - oczywiście jak zwykle nie pasowała mi ilość odcinków :P Ale ja to każda dramą bym skróciła o 3-4 odcinki :D
No i za mało momentów z główną parą. O wiele za mało, szczególnie że od połowy myślałam że może się już tylko bardziej rozkręcić. Czekałam na jakąś ciekawą scenę ale się nie doczekałam :| jedynie pod sam koniec dramy.
Bardzo polecam, choć w moim przypadku nie obeszło się bez przewijania :wink:

Wróć do „K-drama”