[2008] Spotlight

seriale z Korei
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2008] Spotlight

Postautor: mootyl » 27 cze 2008

Powrót królowej dramatów i wyciskaczy łez... Son Ye-Jin! Tym razem w nowej roli... dziennikarki!

Obrazek

Dane:

* Tytuł: 스포트라이트 / Spotlight
* Gatunek: Romans
* Odcinki: 16
* Stacja: MBC
* Czas nadawania: 2008-May-14 to 2008-Jul-??

Obsada:

* Ji Jin Hee jako Oh Tae Suk
* Son Yeh Jin jako Seo Woo Jin
* Jo Yoon Hee jako Yang Myung Eun
* Jin Goo jako Lee Sun Chul

Opis:

Oh Tae Suk jest charyzmatycznym dziennikarzem wiadomości telewizyjnych. Tae Suk nie poddaje się, dopóki nie odkryje prawdy. Zawsze przez jego osobowość, wchodził w konflikty ze swoją drużyną. Sprawując pieczę nad drużyną juniorów, odkrywa Seo Woo Jin. Upatrzył ją sobie nie tylko ze względu na jej talent, ale także ze względu na swoje uczucia.

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 27 cze 2008

I tym samym wielki powrót Ji Jin Hee. Zrobił sobie trzyletnią przerwę, choć ja go nie widziałam od Dae Jang Geum :]

Pierwsze co mnie zaintrygowało to słówko przewijające się w pierwszym zdaniu opisu na wiki... charyzmatyczny, przyznam, że od dawna żadnego głównego męskiego charakteru nie opisano w podobny sposób. Potem doczytałam dalej i po 3 minutach już ściągałam pierwszy odcinek. Nie mogę napisać, że serial porywa, lecz przynajmniej nie nudzi. Rzecz jasna to czysto subiektywna opinia :) Drama boryka się z kiepski wskaźnikami oglądalności, ale to ostatnimi czasy normalne, można rzec, że staje się to powoli pewnym standardem. A szkoda, bo para głównych bohaterów spisuje się w swych rolach bardzo dobrze. Ona - zestresowana, pragnąca zwietrzyć jakiś ciekawy temat, ciągle strofowana, lekko roztrzepana, a z drugiej strony wykazująca zaangażowanie i ambicję. On - chłodny, wyniosły, arogancki, pewny siebie perfekcjonista. A teraz przychodzi im ze sobą pracować, doprawdy prawdziwy dopust boży. Interesująco pokazano również romans, a może powinnam napisać jego brak. Nie ma tutaj cukierkowatych uśmiechów, achów, ochów etc. Może dlatego, że nic tak naprawdę nie jest jasno pokazane, wszystko opiera się na lekkich niuansach, a przynajmniej tak to się kształtuje do 7 odcinka. Jak będzie dalej? Zobaczymy. Jedno mnie tylko śmieszy, mimo, że drama specjalnie nie powala na kolana to i tak coś sprawia, że mam ogromną chęć śledzić dalsze losy bohaterów. Zastanawiające...
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 03 lip 2008

Właśnie skończyła się emisja ostatniego odcinka .
Przypomina mi starą japońską dramę z Fukuyama Masaharu pt Bijo ka Yajuu. ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 02 sie 2008

Wiadomości z ostatniej chwili.
mootyl_ zagorzały fan koreańskich produkcji telewizyjnych po miesiącu, od obejrzenia pierwszego odcinka mini-dramy "Spotlight" powrócił do jej konsumowania. Zaczęło się niewinnie, ponieważ zmusiła go do tego wakacyjna nuda, która wraz z powrotem do tej produkcji została przerwana. mootyl_ został wciągnięty w wir wydarzeń, które są fabułą "Spotlight". Życie bohaterów i ich perypetie zaczęły go intrygować!
Wątek miłosny uwielbiany przez niego i jakże wielce wyczekiwany zszedł na boczny tor, aby ustąpić miejsca wątkowi dziennikarskiemu. Główny bohater dzisiejszych wiadomości właśnie zakończył oglądanie 4 odcinka i jest teraz w wielkim stresie...

Chcę powiedzieć, że ta drama z samego początku troszeczkę mnie odepchnęła. Nie przez jej treść, tylko przez trochę nudnawą akcję. Z reguły mam dobre serce i dałem tej produkcji jeszcze jedną szansę... i nie zawiodłem się! Chociaż drama wciąż czasem karmi nas dłużyznami to wciąga i TO JAK! Odcinek 4 był naprawdę świetny i idę oglądać dalej... bo nie wytrzymam do rana!
Więcej napiszę jak się uspokoję ^^
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 05 sie 2008

Właśnie doszedłem do 11 odcinka i czekam, aż kochana grupa subująca "With S2" zaszczyci mnie resztą subów. Z tego co widzę planują udostępnić na raz całość, więc mogę trochę poczekać^^

Drama jest na prawdę wciągająca. Nie jest to kolejna słodka produkcja, lekka komedia czy banalny romans. Widać, że scenarzysta odszedł od powielanego schematu (ONA- biedna, dobra, naiwna ... ON- bogaty drań) chociaż wciąż widać jego przebłyski.
Mimo tego, że wszędzie w opisach mówiono, że ta drama będzie romansem to do 11 odcinka zaskakująco nie było ani jednego takiego wątku! Zero miłości, zero uczuć, zero słodkich scen... ale widać, że dwójka głównych bohaterów ma się ku sobie! Poczekamy zobaczymy.

Trzeba zwrócić uwagę także na soundtrack, który moim zdaniem jest jednym z lepszych soundtracków tego roku. Szczególnie tytułowa piosenka:
이승열 - Stand For U

Możecie posłuchać tutaj:
" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja się w niej zakochałem ;pp
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

I tak ogólnie podzielę się z wami linkiem do jakże cudownego soundtracku*_* ! Jestem zakochany w dwóch utworkach nr 2 i nr 7 (Stand 4 U & 27th on March) ...

LINK:
http://lifeofgege.over-blog.com/article-20284861.html

01 . Title - Various
02 . Stand 4 U - 이승열
03 . 기다릴게요 – 박기영
04 . Rainbow - 임현정(with 물고기자리)
05 . Fall In Love - 리페어샵
06 . Spotlight - 명인희(더더밴드)
07 . 27th On March - 랜디
08 . 이별의 노래 – JUST
09 . My Melody - Lovers Farm
10 . Go! - Various
11 . Stride a Street - Various
12 . Get Away – Various
13 . A Cup Reporter - Various
14 . 시작 - Various
Awatar użytkownika
Cont[agious]
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Cont[agious] » 05 sie 2008

Dziękuję muczo muczo muczo~~ <3
さようならバカな人 ~~ ♥
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

ojj nie ma za co^^
widzę ogólnie po twoich postach, że raczej Japonia bardziej ciebie kręci. Ja specjalizuję się we wszystkim co koreańskie, więc jeżeli masz pytania, problemy itp. pisz^^ haha:D
Awatar użytkownika
Cont[agious]
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Cont[agious] » 05 sie 2008

No fakt, bardziej jestem za Japonią ^_~

Chociaż azjatyckie dramy mają to do siebie, że są... po prostu
inne niż nasze, zachodnie, więc, brzydko mówiąc, nie robi mi
różnicy, z jakiego kraju ona pochodzi ^_~

Właśnie słucham OSTa i jest dość przyjemny ^_^
Zaraz biorę się za oglądanie... o ile mi się to uda _^_

I DID IT~~ :kyaa:
さようならバカな人 ~~ ♥
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 06 sie 2008

No nie mogę, grupa With S2 potrafi mnie uszczęśliwić... chyba dzisiaj zarwę nockę... suby wyszły do 14 odc. *_*
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 01 wrz 2009

Hmmm wczoraj obejrzałam sobie program Happy Together z castem Man who can't get married i... zatęskniło mi się za Ji Jin Hee <3 Dlatego też postanowiłam dać tej dramie drugą szansę i.... zabieram się za ściąganie serii od początku ;) A nuż teraz okaże się dobry timing na Spotlight? ^^

EDIT
(06.09.2009)

Skończyłam ^^

Odcinki 1-16 SPOILERY ;)

Hmm… w wyobraźni już widzę, jak Mootyl pisze ‘A nie mówiłem?’ Taaak… przemilczmy to xP Drama którą spasowałam w zeszłym roku bo stwierdziłam , że idzie w jakimś dziwnym nieznanym kierunku nudząc po drodze, w tym roku okazała się kompletnym zakosoczeniem i 16 godzinną przyjemnością. Wygląda na to, że na wszystko przychodzi czas ;)

Włączam odcinek nr 1 , a tam już na samo wejście SS501 wita moją ulubiona Jung Hye Young (Janice z East of Eden xP). Heh, rok to jednak sporo czasu i rozpoznaję ludzi o których wtedy nie miałam zielonego pojęcia xP

Co by tu powiedzieć…Naprawdę porządna drama! Jeśli chodzi o sprawy, dochodzenie to… można by ją porównać do Partners, ale… nie zrobię tego xP Seriale są na zupełnie innym poziomie i mam wrażenie, że do takiego Spotlighta z przyjemnością jeszcze kiedyś wrócę.Natomiast Partners… to też przemilczmy xP Według mnie najlepsze odcinki były 10-13. Po 9 zaczęłam się zastanawiać co dalej się stanie i czy to JUŻ przyszedł czas na dramat, a tu… kompletne zaskoczenie i sporo napięcia ;) Jeśli miałabym się czepić to dwóch ostatnich bo jednak zeszło zbyt mocno na politykę i nie oszukujmy się – dłużyło… ALE ostatnie 20 minut było genialne i ogólnie uważam, że fajnie zakończyli dramę. Cały wywiad z tymi panami i jak to sami się wkopali, hehe ;D I.. Ostatnie 5 minut… Jak już kiedyś wspominałam, końcówkę, (jakieś 15) minut natrafiłam w zeszłym roku na żywo i… wtedy… jeszcze bardziej do mnie nie trafiało by kontynuować oglądanie xP. Ale dziś, kiedy oglądałam to napisami, przede wszystkim znając całą historię wyszła zupełnie inna sprawa ;) A i bardzo mi się podobało to coś na kształ wyznania Woo Jin na koniec i pokazanie partnerstwa między Capem a WJ ;)

Główna zaleta? Ani kropli romansu. Romans praktycznie zabiłby tą dramę, a tak mamy historię ludzi, którzy nie mają w życiu wspomnianego romansu, bo najzwyczajniej w świecie brak im na to czasu. ;) Za to spotyka ich mnóstwo przygód, przewrotnych, stresujących sytuacji, które nie pozwoliły mi się odlepić od ekranu przez trzy wieczory. ^

Ji Jin Hee! Hehe co za aktor, wieje charyzmą na kilometr xP To było dosyć zabawne doświadczenie oglądać go teraz jako poważnego dziennikarza i wyłapywać sceny czy też mimikę twarzy, w których zachowuje się dokładnie jak nasz pan architekt, z niedawno skończonego Mana. No bezcenne ;D Myślę, że zagrał całkiem interesującą rolę, choć to nie on był moim głównym przedmiotem zachwytów ^^
Son Ye Jin wszyscy znamy jako królową dramatu, która dosłownie w kilka sekund potrafi wycisnąć z nas zły. Tym razem powiało świeżością i naprawdę dobrze ej to wyszło ;) Roztrzepana, o niewyparzonej gębie, ale za to ambitna młoda reporterka, która nie przebiera w środkach byleby tylko zdobyć materiał. Hmmm ;)
No i oczywiście szczeniaczek tej dramy Jin Goo jako Lee Seon Chul, odważnie stąpający tuż za swoją mentorką ;) Przezabawny aktor ;) Aż dziwię się sama sobie, że wcześniej nie zwróciłam na niego uwagi bo o dziwo jak patrzę na jego filmografię widziałam z nim wszystko co dostępne xP Nawet wywiad z nim oglądałam, odnośnie Dirty Carnival i nic… dpiero teraz z wrażenia zaczęłam nawet ściągać jego singiel xP No, ale… wracając do tematu xP Kłotnie LSC z SWJ były najlepsze ;D Podejrzewam, że LSC trochę się w niej podkochiwał, tzn. Tak dano nam lekko do zrozumienia. Ale… dobrze, że jakoś nie wyłuszczyli specjalnie tej sprawy, bo akurat TAKI dramat nie był potrzebny xP

Ogromnym plusem w dramie byli ci wszyscy szefowie w stacji i oczywiście cały team ;) . Bezcenne były te ich gadki-szmatki, kłótnie o byle co, a jak oglądali kasetę z wasnych przesłuchań na prezentera to już w ogóle xD Na swój sposób przypominają mi telewizyjną ekipę z Worlds Within. Hehe, teraz mam swoje dwie ulubione xP Szkoda tylko, że na koniec poleciały głowy, tzn tak zrozumiałam, że poleciały, skoro trzech panów już potem nie było ~.~ Szkoda, mogliby zakończyć jakoś humorystycznie ich wątek ;D
Szkoda również, że krótko trwała kariera brata Seo Woo Jin i panów posterunkowych. Byli naprawdę smiechowi ;D

Jeśli chodzi o muzykę to nie tylko boski Lee Seung Yul dobrze się spisał z główną piosenką, ale uważam ,że cały OST jest godny zainteresowania. Reszta kawałków nie jest takimi standardowymi dramowymi balladkami i zamierzam im się bliżej przysłuchać ;) Ale na uwagę zasługują też.. jakby tu powiedzieć... wszystkie inne dźwięki występujące w dramie. Dramy mają to do siebie, że owe dźwięki potrafią powtarzać się co kolejną serię, a tu wreszcie mamy zestaw nowych :D Takich trochę mechanicznych i gitarowych ;D

No to by było na tyle ^^ Jestem zadowolona z tego co zobaczyłam i z lekkim sercem mogę Spotlight polecić tym, którzy chcą zrobić sobie przystanek od romansideł ;) ;)

btw... Seo Woo Jin... czy to nazwisko nie brzmi Wam dziwnie/niesmacznie znajomo? XP
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 06 wrz 2009

btw... Seo Woo Jin... czy to nazwisko nie brzmi Wam dziwnie/niesmacznie znajomo? XP

o.O hahahahaha^^ brzmi znajomo ojjj brzmi ^^

Hmm… w wyobraźni już widzę, jak Mootyl pisze ‘A nie mówiłem?’ Taaak… przemilczmy to xP

A nie mówiłem? ^^

Spotlight to bardzo dobra i świetna drama mimo, ze na taką sie nie zapowiadała:) Trzymająca w napięciu, interesujaca, ciekawa bez romansu, dramatów :D
W zeszłe wakacje po prostu rozpływałem się oglądając każdy kolejny odcinek i jak już wcześniej wspominałem "Stand 4 You" to świetny song, który oddaje klimat dramy i który chyba nigdy mi się nie znudzi...

Maura przez ciebie nabrałem ochoty 3 raz wrócić do tej dramy !! ;p
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 06 wrz 2009

mootyl pisze:

o.O hahahahaha^^ brzmi znajomo ojjj brzmi ^^

omfg, płacze ze śmiechu XDDD

kurde, musze sie za to zabrać! zdecydowanie jeszcze w tym roku~! ;p
(omo! nie z powodu SWJ oczywiście...)
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone

Wróć do „K-drama”