[2006] Alone in Love

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

[2006] Alone in Love

Postautor: Maura » 09 lip 2008

************************** ALONE IN LOVE **************************

Obrazek

Tytuł : 연애시대 / Yeon-ae-si-dae Alone In Love
Ilość odcinków : 16
Stacja emitująca :SBS
Data emisji : kwiecień – maj 2006
Za scenariusz odpowiedzialna jest Park Yeon Seon, akutorka takich historii jak: Evasive Inquiry Agency, Miss Kim Makes 1 Million , My Tutor Friend, Attack On The Pin-Up Boys <- chociaż tego ostatniego to jej nie wybaczę nigdy XP

Występują :
Kam Woo Sung jako Lee Dong Jin
Obrazek
Son Yeh Jin jako Yoo Eun Ho
Obrazek
Gong Hyeong Jin jako Gong Joon Pyo (przyjaciel Dong Jin’a)
Obrazek
Lee Ha Na jako Yoo Ji Ho (siostra Eun Ho)
Obrazek
Lee Jin Wook jako Min Hyun Joong

Obrazek

Lee Gong Jin i Yoo Eun Ho pomimo, że rozwiedli się rok temu nadal ingerują sobie nawzajem w życie. Spotykają się i rozmawiają o swoich kłopotach, kłócą się , martwią się o siebie, chociaż nie zawsze dają to po sobie poznać i cały czas nie zdają sobie sprawy, że… są w sobie zakochani. Pomimo tego Dong Jin jest skłonny zorganizowac randkę swojej ex z młodszym Min Hyun Joongiem i z zazdrością obserwowac rozwój ich związku. Eun Ho nie jest dłużna i przedstawia byłemu swoją przyjaciółkę z kilkuletnią córką, która z pewnością oczaruje serce zmieszanego mężczyzny.
Pogotowiem ‘miłosnym’ oraz najlepszym wsparciem dla byłych małżonków są :najlepszy przyjaciel Dong Jina oraz młodsza siostra głównej bohaterki. Pomiędzy nimi również powoli zaczyna coś iskrzyć…

ObrazekObrazek

Drama opowiada o problemach i rozterkach współczesnych 30latków. Zwraca uwagę na sferę duchową bohatera oraz jego przemyślenia. Mamy tu przedstawioną całą galerię różnych postaci, które pojawiają się w kolejnych odcinkach oraz to jak oni oddziałują na główną dwójkę.

Cóż ja mogę powiedziec… Ta drama mnie ‘zatkała’. Najpiękniejsza, najlepsiejsza, najbardziej uczuciowa, najlepiej interpretująca uczucia i ukazująca je ze wszystkich jakie widziałam do tej pory! To właśnie ona jako pierwsza wywoływała niemal co odcinek coraz silniejsze emocje. Częsty śmiech, częsty płacz, smutek na ekranie był moim smutkiem, a każde spojrzenie głównych bohaterów ściskało mnie za serce. Pod koniec któregoś odcinka dostałam takiej histerii – wcale nie ze smutku, tylko z radości i chyba zazdrości , takie to było romantyczne….-, że nie mogłam się potem uspokoic przez kolejne pół godziny..
Koreańskie romanse-filmy trwają zwykle do 2 godzin. Chwytają nas za serce i kończą się , a zawsze jest nam jeszcze mało. ‘Alone In love’ jest pięknym romansem rozbierającym na części i analizującym głównych bohaterów. To jest właśnie to czego nam (przynajmniej mi) brakuje po obejrzeniu filmu. Wtedy czuję, że chciałabym więcej się dowiedziec o bohaterach , poznac ich lepiej. Ta drama ma to wszystko. I naprawdę czuję, że inne dramy nie zaspokajają tych potrzeb, jak ta. Myśli nie są takie płytkie..

Niektórym ta drama może wydac się wolna i nudna. Byc może nie jest dla każdego i jestem pewna, że niewiele osób odbierze ja w podobny sposób do mojego... Uważam, że seria idzie równym (wprawdzie z niczym się tu nie spieszymy) tempem, dostosowując się do poszczególnych faz w życiu głównych bohaterów.
Znakomita obsada! Kam Woo Sung jest genialny w tym co robi , no i królowa dramatu Son Yeh Jin. Chociaż jest jeszcze młodziutka potrafi zagrac naprawdę dojrzałe role i zawsze u boku excellent guys . Bardzo pozytywny był debiut Lee Ha Na. Ta dziewuszka podbija serca widzów! (Strasznie chciałabym obejrzec ją w Married Couple's Attack and Defense Battle razem z Ji Hyun Woo, ale niestety porzucono projekt tłumaczenia napisów… ;< ). Oczywiście denerwował mnie Lee Jin Wook, który jakoś mnie nigdy nie przekonywał. Najpierw popsuł ‘Someday’, teraz irytował w ‘Rivals’… Ten aktor jest okropnie sztucznym wytworem…

W każdym razie moja ocena : 10/10
(Po raz pierwszy , spośród kilkudziesięciu obejrzanych dram dałam 10 ;) )

ps. i jeszcze jedno! Czarujący opening!
" onclick="window.open(this.href);return false;
Ta czerwona nic między nimi jest taka znacząca...

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 17 wrz 2008

Dramka faktycznie ma dość ciekawą tematykę i zapowiada się w sumie nieźle, ale rozkręca się potwornie wolno. 5 epek widziałam i gdyby nie ogólne moje zainteresowanie ta drama oraz dobre opinie w wielu miejscach, to byłabym gotowa zaprzestać, z powodu ślimaczego tempa, które z tej ciekawej dramy robi na razie dramę nudną. No ale jak to w k-dramach.. pewnie w końcu przyspieszy.

Polubiłam dość tego młodszego faceta^^; Trochę mi go żal, po bohaterka pewnie wybierze ex-męża (tak obstawiam), choć na razie scenarzyści sprawiedliwie dzielą zainteresowanie obiema parami ^^
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 17 wrz 2008

Eliza , tempo raczej do końca zostanie takie samo. Moim zdaniem akurat w przypadku tej dramy nadaje jej to swój odrębny klimat, za co jeszcze bardziej ją lubię.
Wiele zakrętów przed Tobą, jeszcze sie zdziwisz :)
Obrazek
Awatar użytkownika
aneczka
Oglądam regularnie xD

Postautor: aneczka » 29 paź 2008

Całkiem dobra ta drama. Historia jest nawet ciekawa i życiowa, aktorstwo też na niezłym poziomie (takie w sumie mało dramowe ;) ).
Niestety dla mnie była nieco za wolna :P Absolutnie nie mówię, że to wada, bo akurat tutaj ta niespieszność była na miejscu. Bohaterowie są już dojrzali i podejmują decyzje powoli i z rozwagą. I niby teoretycznie to wiedziałam, ale i tak momentami chciałam, żeby wreszcie ktoś się pospieszył z wyborami.

Drama skończyła się tak, jak przewidywałam od początku, ale mimo to bardzo było mi żal Spoiler! tych wszystkich drugich połówek, które cierpiały przez to, że para główna bohaterów nie umiała się ze sobą dogadać i zrozumieć czego naprawdę chcą.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 25 lut 2009

Wiele osób pytało mnie gdzie szukać tego serialu. Weszłam dziś na silentregrets a tu cała seria zuploadowana Są to pliki avi po 300mb

Podekscytowałam się, bo znalezienie tego serialu graniczy z cudem, a teraz nie będę musiała oglądać online. ;]
Obrazek

Wróć do „K-drama”