[2008] Gourmet

seriale z Korei
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2008] Gourmet

Postautor: mootyl » 05 sie 2008

Zaskakująco wysoka oglądalność mini-dramy (przekracza 20%)! Powrót aktora Kim Rae Won (My little bride;...ing;Love story in Harvard)!

Obrazek

DANE:
* Tytuł: 식객 (食客) / Shikgaek
* AKA: Gourmet / Trencherman
* Gatunek: Romans, komedia
* Odcinki: 24
* Stacja: SBS
* Czas nadawania: 2008-Czerwiec-17 to 2008-Wrzesień-??
* Czas antenowy: Poniedziałki i Wtorki 21:55

WYSTĘPUJĄ:
* Kim Rae Won jako Sung Chan
Obrazek
* Nam Sang Mi jako Jin Soo
Obrazek
* Kim So Yun jako Joo Hee
Obrazek
* Kwon Oh Joong jako Oh Bong Joo
Obrazek
* Win Ki Joon jako Min Woo
Obrazek

OPIS:
Sung Chan jest utalentowanym kucharzem. Podróżuje po Korei, aby znaleźć najlepsze tradycyjne smaki.

ODE MNIE:
Opis na wiki jest wyczerpujący ^^ Ja właśnie idę oglądać i dam większy opis po obejrzeniu kilku epów. Grupą subującą jest BON Fansubs-_- Znowu tylko hardsuby jak w przypadku "When It's At Night" i znowu wolno wychodzą... cóż damy radę!
Ogólnie zaciekawiła mnie ta drama ponieważ już dawno nie było tak wysokiej oglądalności mini-dramy. "Gourmet" przebił nawet "Women Of The Sun" czy "On Air"!!

Obrazek

foto credit@soompi
edit by Maura (26.08.2010)

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 16 kwie 2009

Ja widziałam jakieś 7 epów ^^ bo tyle wtedy wyszło i już więcej nie chciało mi się czekać :D
Nawet fajna, ale...
Moim zdaniem ta drama jest nierówna. Np połowa odcinka jest fantastyczna po czym dopadało mnie znużenie i na chwilę traciłam wątek, a potem znowu coś ciekawego się dzieje, poprawiam się na siedzeniu i w ogóle xP Nie wiem jak tam dalej wątek się rozwija, ale skończyłam moje oglądanie jakby na wstępie do następnego etapu - troszkę spoiler2ując - tzw. kilka miesięcy później ^^

Myślę, że kiedyś ją skończę, zwłaszcza, że suby chyba są już w komplecie XD (dzięki Ci B.O.N :D:D)

edit
Pod względem technicznym fajnie jest zrobiona, mam na myśli proces robienia całego jedzenia (zwł. krojenie ryb XD), z pewnością drama pod tym względem jest ciekawa bo chyba nie mieliśmy jeszcze kulinariów prosto z Korei w dramie ^^ (nie przpomninam sobie)
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 16 kwie 2009

Boże, że ja ten post stworzyłem...
Ja wysiadłem po 2óch odcinkach, bo pomyślałem sobie, że lepiej już Pascala obejrze na TVN'ie ^^ hahaha
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 16 kwie 2009

No i widać teraz Mootyl jak zdjęć 'nakradłeś xPP <mootyl leń xP>
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2008] Gourmet

Postautor: thon » 26 sie 2010

Nie zgadzam sie ze zdaniem mootyla że lepiej obejrzeć w tv odcinek Pascala czy Makłowicza.Dlaczego?
obsada :czy wśród nazwisk są jakieś złe - nie stwierdzono na każdą mordkę tych bohaterów patrzę z przyjemnością
scenariusz:a więc kolejny mocny punkt - historia przedstawia sławną restaurację której korzenie sięgają królewskiej kuchni dynastii Joseon.Spadkobiercę tego splendoru i historii a nie zostaje jednak bezpośrednio mianowany najstarszy przybrany syn lecz stary mistrz postanawia przeprowadzić swoisty trójstopniowy turniej w sztuce kulinarnej.Juz pierwsze zadanie mimo że składnik główny wydał mi się mało pociągający wydobył cały artyzm i azjatyckie postrzeganie procesu tworzenia posiłków - powiem krótko poezja i gdyby tv oprócz stereo czy 3D posiadały możliwość przekazywania zapachów czy smaków to ta drama byłaby do tego idealna jako reklama tych TV
Mamy 3 uczestników turnieju magicznego którzy robią takie dziwy ze zwyczajnych zdaje się składników że aż oczy szeroko otwierałem - powiem tak Pino oglądaj - bo
Pino pisze:juz sprawdzam, ale jak jest jedzonko w tle, to pewnie mi się spodoba:)

Istnieje duza szansa że spodobają ci się specjały i ich apetyczny wygląd w tej dramie.Ja lecę oglądać dalej biorąc kawał swojskiej kiełbasy bo to następna drama której nie dam rady oglądać nie mając nic pod ręką do przegryzienia - fajnie być facetem i nie dbać o dietę
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 26 sie 2010

powiem tak Pino oglądaj -

heh dzisiaj obudziłam się z myślą, że właśnie zarzucę sobie ten serialik:), a tu jeszcze taki pozytywny post o dramie, już sie za nią zabieram!, skończyłam mini tasiemca, więc śmiało mogę oglądać :)

... ehh programy kulinarne oglądam często (uwielbiam te z Gordonem Ramsayem). czy jakieś podróżnicze, gdzie prowadzący, odwiedza jakieś fajne zakątki ,podgląda również technikę tamtejszych kucharzy, nawet jeśli ta drama przypomina tylko program kulinarny, to jest szansa, że mi się spodoba:)
... ide do kuchni po coś do schrupania, zabije małego głoda i zabieram sie za to:)!^^
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

odc 4
wyjaśniła sie tajemnica prawowitego wnuka ostatniego królewskiego kucharza.Hyung był o krok do przejscia na stronę zła ,ale czy w dalszych odcinkach na pewno nie będzie tym złym wraz z demonicznym Min Woo?
Jak zwykle co do gry aktorskiej Kim Rae Wona nie mogę mieć zastrzeżeń - grany przez niego bohater daje się lubić a w duecie z nieobliczalną Sang Mi która gra tutaj postrzeloną adeptkę dziennikarstwa tworzą wybuchową mieszankę.Scena w lesie z wężem śmieszy i pokazuje że między tą dwójką może dojść do romansu ,ale co w tym wszystkim będzie robić Joo Hee? Odnoszę wrażenie że ona i hyung to para bez "pary"-ona zbytniego afektu do niego nie czuje za to widać że ma chrapkę lub ogromną sympatię do Sung Chana.
Sung Chan porzuca konkurs,czyżby szykował się wątek "zakładam własną restaurację i uczynię ją sławniejszą od waszej?
"Uwaga drama silnie wpływa na wagę widza,nie zalecana osobom dbającym o linię" - takie ostrzeżenie powinno widnieć na pudełku dvd z tą pozycją.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 26 sie 2010

Thon, muszę zapytać ; ) A jak Ci się w tej dramie widzi nasza zła-siostra-Sunhwa-Prokuratorka Kim So Yeon? Bo ja, oprócz tego, że jej kompletnie nie poznałam (chociaż wtedy jeszcze słabo kojarzyłam), ma chyba wyjątkowo irytująco mdłą rolę. Wprawdzie nie wiem jak tam dalej jest, ale wydaje się być najsłabszą spośród tych w jakich ją widziałam.. . . Jestem ciekawa Twojego zdania ^^

Co do potraw to oj tak, na pusty żołądek,a przynajmniej bez jedzenia pod ręką nie ma nawet co zaczynać tej bitwy ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 26 sie 2010

2 odcinki za mną i pewnie będę oglądać dalej:)
Po pierwszych sekundach, miałam dziwne wrażenie, że znowu , a może przez pomyłkę włączyłam Dae Jang Geum,pewnie to wina tych wszystkich strojów:)ale potem widzę, że z pałacu akcja przeniosła sie do obecnych czasów:)
i znowu wyskocze z głupim pytaniem?
czy oni walczą o ten nóz, w tej przezroczystej gablocie?
bo taki motyw walki o nóż, gdzieś w jakims filmie ostanio widziałam, w każdym razie jestem po pierwszej konkurencji:) ciekawe, co będzie dalej, jestem entuzjastycznie nastawiona!... ale do czegoś tez się przyczepie;jedna rzecz troche dziwnie im wyszla, w trakcie próbowania tych potraw, dziadzio miał dziwne wizje; z tymi kwiatami i ta cała animacja, tutaj trochę przesadzili, no ale już sie nie czepiam, obejrzę tylko odcinek Buły, bo widzę, ze są już napisy:) i wracam do dalszych odcinków :)
ahh jak na razie, jest nieźle, podobała mi się ta bójka w kuchni:)
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Maura pisze:Thon, muszę zapytać ; ) A jak Ci się w tej dramie widzi nasza zła-siostra-Sunhwa-Prokuratorka Kim So Yeon? Bo ja, oprócz tego, że jej kompletnie nie poznałam (chociaż wtedy jeszcze słabo kojarzyłam), ma chyba wyjątkowo irytująco mdłą rolę. Wprawdzie nie wiem jak tam dalej jest, ale wydaje się być najsłabszą spośród tych w jakich ją widziałam

No fakt jak na razie nie jest to rola na miarę IRIS czy Prokuratorki,wina leży moim zdaniem nie w złej grze Kim So Yun tylko na tak w scenariuszu napisaną rolę - a że akurat że ma za przeciwniczkę Nam Sang Mi która zabiera całą moją uwagę (fakt że jej domeną to role lekko postrzelonych i impulsywnych osóbek) to cóż nie ma pola do popisu dla KSY.Zresztą jako że oglądam Gourmet po obejrzeniu i IRIS i prokuratorki to zobaczyć nawet przez moment tę aktorkę jest dla mnie przyjemnością.Zresztą liczę na rozwój postaci na miarę pana buły - Eugene i jej postać tak i tu liczę na coś w tym stylu ,w koncu jeszcze 19 odcinków przede mną
Za to rola męska - będę wstrętny - nie widzę godnych młodych następców na miarę talentu Kim Rae Wona czy Jang Hyuka.Ci aktorzy którzy debiutowali 10-12 lat temu sa o wiele lepsi od Zdzichów,Lee Min Hów,siwonów czy JGS -czemu - bo mogli zagrać i gangstera - (Mrs Socrates,Tazza) ,stworzyć piękną parę kochanków (Love Story in Harvard,Windstruck),wzruszać w My little birde czy Chuno i z każdym razem stworzyć wybitne kreacje.A teraz hmm siwon i pistolet budzi mój śmiech i obawy,o JGS która wytwórnia promuje na człowieka emo z problemami określenia własnej płci (dowód ostatnia sesja zdjęciowa) to boję się że jakoś produkcji drastycznie spadnie a sama popularność wśród fangirls nie zapewni odpowiedniej jakości nadchodzących dram
Pino ten nóż to pewnie tak jak kiedyś na wsi sierp symbolicznie przekazywano następcom :)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 27 sie 2010

odc 8
wprowadzono nowych bohaterów min mamy Lee Won Jong - pana turbana z "Kim Soo Ro" w roli zniewieściałego z lekka szefa kuchni .Dopiero teraz zwróciłem że pomocnikiem Sung Chana okazał się nie kto inny a zapamiętany z "Pasty"Choi Jae Hwan -tu gra nie popychadło do wszystkiego ale jest początkujacym kucharzem i nawet odnosi sukces kulinarny.
No i widziałem najbardziej ekstremalny konkurs kulinarny: z zawiązanymi oczami odgadnąc 7 gatunków SUROWEGO mięsa posługując sie zmysłem smaku - brrr.Z surowego mięsa to tylko tatar przeszedł by mi przez moje gardło.
Nadal nie bardzo rozumiem roli ulubienicy jordiego Kim So Yun -czy będzie do końca potulną zakochaną w Sung Chanie ale niezdolną mówić z nim otwarcie o własnych uczuciach? On ją kocha ,ona jego ale on boi się jej to powiedzieć ,ona boi się sam nie wiem czego i na tym wszystkim pewnie skorzysta moja cicha faworytka Jin Soo.Zobaczymy ,na razie drama na mocną 8- dzięki niej lżej mi się czeka na suby do buły :)
odc 9-11
Najmniej smaczna część dramy - następny konkurs składający się z 3 części,Joo Hee -już myślałem że jednak w końcu coś zrobi "albo w tą albo w drugą stronę" ale nie ona nadal nie wiem na co liczy - raz mówi że o koniec a następnie jedzie do domu Sung Chana i patrzy mu w oczy jak sarna przed zarżnięciem..
Kang - mistrz rzeźni dobrze że jego perypetie z córką zostały rozwiązane ,teraz możemy się skupić na rywalizujących braciach.
Jin Soo jest świetna z tym swoim śmiechem ewentualnie podczas pobudki i zdziwienia że śpi razem z SC.
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 27 sie 2010

ja już jestem po 7 odcinku:)
tak sobie siedzę ,spokojnie oglądam i nawet zaczynam ziewać zieeew... zieeew.... jak ten mój KJH-wanowy avatarek:), a tu nagle w fartuszku wyskakuje przydupas turbana:)! umarłam; ah te jego rąsiowe serduszka :smitten: , i w jaki on sposób przechadza się po kuchni z ta miarka i tymi dziwnymi przyrządami :); wspaniale zagrana postać; hmm, a potem znowu, wyskakuje sprytny zły japoński doktorek, tym razem gra reportera: uwielbiam go!; czy on czasem w jednej scenie nie miał na nosie dwóch par okularów?... i w siódmym odcinku ten jego tekst: open the window, please! i z okna wyskakuje super kucharz! w takich właśnie momentach jedzenie przy tej dramie zabronione! niestety mój obiadek wylądował na monitorku:/ ^^
Świetnie wyglądają razem, Pani Koala i Kucharzyk:), muszę się przyznać ,ze pierwszy raz z nim oglądam drame, wcześniej jakoś mnie jego wygląd odstraszał( i nie zabierałam się za seriale z nim), ale jak tak oglądam ich razem, to 100 razy fajniej ta parka wygląda, a on zdecydowanie lepszy od takiego Denisa Rozrabiaki:)
O, a ta druga Pani widzi ich razem jak wpierniczają w samochodzie jedzonko:); ciekawe co z tego wyjdzie, ale widać, że kobitka jest zazdrosna, nawet się popłakała...
czas na 8 odcinek:)!
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Pino pisze:Świetnie wyglądają razem, Pani Koala i Kucharzyk:), muszę się przyznać ,ze pierwszy raz z nim oglądam drame, wcześniej jakoś mnie jego wygląd odstraszał( i nie zabierałam się za seriale z nim)

OOO pani koala zawsze mi się podobała - z wyjątkiem dramy gdzie grała panią koala :)
Za to nie znać Kim Rae Wona to grzech: filmy - my little bride ,Mr Socrates - to kazdy powinien obejrzeć a z dram na pewno Which Star Are You From ,Love story in harvard czy My love patzzi

Ja właśnie oglądam 13 odcinek pod tytułem :etapy produkcji i pozyskiwanie wysokiej jakości węgla drzewnego w celu poprawienia smaku wołowiny podczas grilownia
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 27 sie 2010

Ja właśnie oglądam 13 odcinek pod tytułem :etapy produkcji i pozyskiwanie wysokiej jakości węgla drzewnego w celu poprawienia smaku wołowiny podczas grilownia

coraz bardziej mi to film przypomina Le Grand Chef, tez walka o nóż, pozyskiwanie węgla drzewnego, w konkurencji kto zrobi najsmaczniejsze grillowane mięsko:); tylko w filmie istotną role odegrała krowa:)

Za to nie znać Kim Rae Wona to grzech:

moja wina moja wina... jakieś filmy z nim mam na koncie, ale jakoś wcześniej go nie kojarzyłam, a drame pierwszy raz z tym Panem oglądam:)

Jestem już po smakowej konkurencji, te próbowanie przez bohatera mięska, przypomniało mi zabawę z dzieciństwa^^; jak byłam mała z kuzynka też bawiłyśmy się w takie smakowanie; z zawiązanymi oczami trzeba było próbować rożnych potraw znalezionych w kuchni i odgadnąć co to za smak: )
...Jaki zbieg okoliczności spotkanie z panem rzeźnikiem:)
Kang - mistrz rzeźni dobrze że jego perypetie z córką zostały rozwiązane ,teraz możemy się skupić na rywalizujących braciach.

ahh uspokoiłam sie; dobrze ze przeczytałam, właśnie włączam odcinek 9, a miałam obawy po tej kutni z córka pod koniec 8 odcinka: ; te rywalizacje miedzy braćmi sa najbardziej interesujące, bo nigdy nie wiadomo jak dzidek i ten drugi papa smerf ich ocenią; jak najszybciej niech wraca do kuchni, bo mam smaka na te potrawy:)
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Pino pisze:coraz bardziej mi to film przypomina Le Grand Chef, tez walka o nóż, pozyskiwanie węgla drzewnego, w konkurencji kto zrobi najsmaczniejsze grillowane mięsko:); tylko w filmie istotną role odegrała krowa:)

jak ma nie być wątku romantycznego z krową - będzie i ta krowa będzie kochana - z tym to przegieli :)

Odc 15
Wydaje się w końcu tajemnica kto jest potomkiem ostatniego królewskiego kucharza- oj czuje że teraz zacznie się coś mrocznego dziać.A nasz bohater niczego nieświadomy wraz z Jin Soo sobie najspokojniej w świecie łowi rybki :).
Teraz czy tylko mi się zdawało że ten pocałunek Joo Hee z Bong Joo był przez tą panią potraktowany jakoś coś niezbyt przyjemnego?Mi się zdaje że ona nadal myśli ma zaprzątnięte Sung Chanem.

Wróć do „K-drama”