[2008] The Lawyers of The Great Republic Korea

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

[2008] The Lawyers of The Great Republic Korea

Postautor: Maura » 13 sie 2008

Obrazek

Tytuł: 대~한민국 변호사 / The Lawyers of The Great Republic Korea
Ilośc odcinów: 16
Stacja emitująca: MBC
Data emisji: lipiec - sierpień 2008 (zastąpiło Spotlight)
Typ: Komedia, Romans
Więcej aktualnych informacji na http://www.soompi.com/forums/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;? ... 19599&st=0

Występują:
Lee Sung Jae(Stranger than Paradise) jako Han Min Gook
Obrazek
Lee Soo Kyung (Soulmate) jako Woo Yi Kyung
Obrazek
Ryu Soo Young (Bad Couple, 18 vs 29) jako Byun Hyuk
Obrazek
Han Eun Jung (Full House, Wonderful Life) jako Lee Ae Ri
Obrazek

Drama o ludziach, których życie jest cały czas na świeczniku. Każdy ich ruch jest śledzony przez prasę i nazajutrz wszyscy o tym wiedzą. Tym razem wybucha skandal wokół pewnego sławnego małżeństwa.
Już sam tytuł nawiązuje do głównego bohatera, którego imię znaczy właśnie „Wielka Republika Korea”(dokł. Dae-Han-Min-Gook). Han Min Gook to milioner, który kocha pieniądze i zna się najlepiej na ich pomnażaniu. Właśnie się rozwiódł. Przez 6 lat był mężem aktorki Lee Ae Ri , która dla małżeństwa poświęciła swoją karierę. Teraz nadszedł czas zemsty i wielki Min Gook będzie musiał słono zapłacic za ‘krzywdy’ wyrządzone swojej ex. W gotówce…
Woo Yi Kyung dopiero niedawno odebrała dyplom z prawa ,a już ma swoją małą kancelarię. Jednak sprawy nie układają się najlepiej, gdyż naiwna pani prawnik pomaga każdemu kto ją o to poprosi nie wymagając zapłaty, a dług za wynajem lokalu rośnie. Tymczasem jej sławna przyjaciółka rozwiodła się nawet jej o tym nie informując i wygląda na to, że unika Yi Kyung. Na dodatek były chłopak właśnie wrócił po 6 latach ze Stanów i zachowuje się jak gdyby nigdy nic…

Cóż mogę powiedzieć... Wydaje mi się , że zawsze chcemy rekomendowac innym tylko te dobre dramy. Trudno by polecać ‘te’ złe... Tym razem nie będzie inaczej. Z mojego punktu widzenia... Świetna!
Naprawdę dobrze się bawię oglądając każdy odcinek. Kłótnie głównych bohaterów są komiczne, a wątek walki o pieniądze nawet ciekawy. Nie nudzę się ani przez chwilę!
Jeżeli ktoś oglądał i polubił humor z „Last Scandal”, to jestem pewna, że to jest kolejna drama dla niego/niej. Dodam, że postać Han Min Gook’a bardzo przypomina mi Jang Dong Chul’a z LS (za którym zresztą tęsknię), co wcale nie jest minusem. Wręcz przeciwnie – zachęca do dalszego oglądania, bo ci faceci to tykające bomby – zawsze wybuchają w nieoczekiwanych momentach kreując najzabawniejsze , niezapomniane sytuacje!
Lawyers jeszcze się nie skończyli, ale po 9 (dzisiejszym) odcinku stwierdzam, że będzie tylko ciekawiej!

p.s Wielkim plusem są szybko wydawane napisy (pominę fakt, że tłumaczone z chińskiego), które znajdziecie tu:
http://www.d-addicts.com/forum/viewtopic_63457.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
<-tu są również podane linki stron, z których możecie serię ściągac.

Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 13 sie 2008

Info dla tych, którzy oglądają:
Ep 10 z powodu olimpiady będzie wyemitowany dopiero we wtorek 19.08, w związku z tym będzie mały poślizg z napisami...
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 18 sie 2008

Muszę przyznać, że drama jest świetna... Chociaż nie wyglądała na taką po 2-3 pierwszych odcinkach. Dobrze, że dałem jej szansę bo na prawdę się wciągnąłem... !!
(według mnie Han Min-Gok nie jest podobny do Song Jae-Bin z Last Scandal ^^)

Na razie więcej nie napiszę... Tylko tyle, że czekam z niecierpliwością na 10odc. *_* ahh te 50sek !! ^^
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 20 sie 2008

mootyl pisze:(według mnie Han Min-Gok nie jest podobny do Song Jae-Bin z Last Scandal ^^)

Nie? Chociaż by temperamentem i przewrotnością ;) Zwłaszcza sceny, w których kłócą się z głównymi bohaterkami. No. ale każdemu rysuje się inny portret. Według mnie Layers mają dużo z klimatu Last Scandal...
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 21 sie 2008

Dowiedziałem się, że prawdopodobnie twórcy planują zrobić małą przewrotkę w treści... i nasze cudowne pary pod koniec serialu wrócą do stanu pierwotnego... -_- !!
Ja nie chcę... Ja chcę aby Min-Gok był razem z naszą cudowną prawniczką*_*!!
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 22 sie 2008

No ja tam nie wierzę już ploteczki na temat tego serialu. Zwłaszcza, że po internecie wciąż chodzi opis serialu w którym to niby Byun Hyuk i Lee Ae Ri zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia...

Chociaż muszę przyznac, że tutaj nigdy nic do końca nie wiadomo. Ja do odc 9 nie byłam pewna kogo lubi nasza (cudowna ;)) prawniczka.
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 22 sie 2008

no właśnie... jest to pierwsza koreańska drama, która sprawia, że nie wiem kto z kim skończy... wielki plus za to! do tego Han Eun Jung, nie denerwuje mnie w tej dramie jak w swoich poprzednich... chociaż myślę, że jej zdolności aktorskie ograniczone są do anemicznego, nic nie mówiącego wyrazu twarzy ^^
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 22 sie 2008

Han Eun Jung... znam ją tylko z Full House i Wonderul Life, gdzie zły charakter to zły charakter i po prostu się go nie lubi ;p
Ale muszę przyznac, że strasznie wyszczuplała ostatnimi czasy. Zawsze miałam ją w pamięci z napompowanymi policzkami ;) A teraz? Sama skóra i kości, niedługo to i prześwitywac będzie ;)

Oj po 10 znów nic chyba już nie wiem...
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 22 sie 2008

10ep ewidentnie pokazał, że na razie Han Min-gook i prawniczka Woo mają się ku sobie^^

Ale jedno mnie denerwuje,
Spoiler! że umowa podpisana z matką (chociaż absurdalna) to była podpisana w obecności prawnika, więc spełniała jakieś wymogi i była oficjalna itp. , a tamta sobie napisała jakieś głupoty na szybkiego, Min-gook podpisał bez zastanowienia i teraz ten dokument silniejszy, chociaż nawet później był podpisany... Nie znam się na prawie, ale to śmiesznie wygląda. Zresztą w Korei to oni dziwne zawsze mają te umowy ^^
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 31 sie 2008

Wyszły napisy do ep 11
http://d-addicts.com/forum/download.php?id=29546

Jeszcze tylko niech epizod mi się ściagnie i... <zaciera ręce> ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 31 sie 2008

Odcinek 11 był dosyc wolny. Chociaż podobała mi się scena 'na powietrzu' i ta na walizkach w windzie :D
Patrząc na preview do 12 mam wrażenie, że zacznie robic się niewesoło...
Szkoda, że grupa subująca nieco się ostatnio odchudziła i napisy wychodzic będą wolniej... ;/
Obrazek
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 02 wrz 2008

Jak przeczytałam kilka tygodni temu wieść, że RSY będzie tu grał to oszalałam z radości, ma absolutnie niesamowity uśmiech... aż oczy mu promienieją. Niemniej co tu zrobić, po ostatniej dramie When It's At Night miałam takie mdłości, że myślałam, iż sporo czasu upłynie nim sięgne po cosik koreańskiego. A tu takie zaskoczenie. Każdy odcinek pochłaniam, niczym dziatwa chrupiąca lay'sy. Co zadziwiające, cała obsada jest naprawdę fantastycznie dobrana, a scenariusz nie pozostawia miejsca na nudę. Właściwie to widz trwa w stanie permanentnego oczekiwania co się stanie dalej, kto z kim będzie, a gdy już wydaje się, że zmierzamy do celu... bach i koniec złudzeń. Niewiarygodne, już dawno tak dobrze się nie bawiłam. Chociaż przyznam, że przed zabraniem się za pierwszy ep przeczytałam opis i naszły mnie skojarzenia z Laws of Attraction. Chyba dlatego, że tematyka jest bardzo podobna. I faktycznie, można znaleźć kilka podobieństw i na tym się sprawa urywa.

Na uznanie zasługują również napisy, mimo, iż tłumaczone z chińskiego są naprawdę dobre. Czasem tylko coś się przekręci, ale to drobiazg. Kolejny plus, to ich estetyka, czyli coś co tygryski doceniają... :)

mootyl pisze:Ale jedno mnie denerwuje,
że umowa podpisana z matką (chociaż absurdalna) to była podpisana w obecności prawnika, więc spełniała jakieś wymogi i była oficjalna itp. , a tamta sobie napisała jakieś głupoty na szybkiego, Min-gook podpisał bez zastanowienia i teraz ten dokument silniejszy, chociaż nawet później był podpisany... Nie znam się na prawie, ale to śmiesznie wygląda. Zresztą w Korei to oni dziwne zawsze mają te umowy ^^

Tak naprawdę to nie ma tu nic absurdalnego. Umowy zawierane przed zawarciem małżeństwa zazwyczaj nie są uznawane (chociaż w naszym prawie stosowne umowy są akceptowane i wówczas nie ma wspólnoty majątkowej, lecz sytuacja z dramy wygląda zupełnie inaczej). W sprawach rozwodowych istotny wpływ mają dokumenty podpisane podczas trwania związku (mają większą moc prawną), mało tego jeżeli nie podpisało się intercyzy (u nas znów kłania się notariusz) tak podział majątku może świadczyć na korzyść powództwa, czyli w tym wypadku żony. Wystarczy udowodnić choćby cudzołóstwo, bądź fakt iż przyczyniła się do powiększenia majątku, lecz oczywiście jest masa kruczków prawnych i niby można pewne kwestie obejść. Wszystko zależy od dobrego prawnika. Ale podobnie jak ty, ekspertem nie jestem :)

Co do koreańskich "umów", zawsze podziwiam ich ekonomiczność... ileż to można zaoszczędzić na prawniku, sądach, notariuszach i tym całym cyrku. Poza tym umowy są pisane spontanicznie, z polotem, bez absurdalnych przepisów... Jak ja kocham koreańską pomysłowość :)

A tak z innej beczki, cały czas się łudzę, że nasi prawnicy odnajdą się w gąszczu swych uczuć i skończą jako małżeństwo. Ale tu wszystko możliwe...
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 03 wrz 2008

Ja jestem już po odc. 11 i muszę powiedzieć, że chociaż było trochę dłużyzn mi one wcale nie przeszkadzały^^ Chyba po raz pierwszy od dawien dawna...

No np. ja bym sobie życzył aby nasza prawniczka Woo skończyła u boku Min Gook *_*! Mam nadzieje, że tak będzie...
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 07 wrz 2008

ajjj no i już po odcinku 12... i stwierdzam, że dalej wieje nudą, denerwuje i jak to bywa w koreańskich produkcjach... jest taki powód, dla którego nie mogą być razem... ehhh...
ale warto poczekać do końca odcinka^^ mmmm...
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 23 wrz 2008

No i oto w ten piękny i cudowny sposób zakończyłem oglądać kolejną dramę made in Korea. Muszę powiedzieć, że mimo kilku dłużyzn i niepotrzebnych wątków produkcja jest jak najbardziej udana.
Spędziłem prawie 2 miesiące na tej dramie i wcale nie żałuję. Miła, sympatyczna, luźna historia (muszę powiedzieć, że ta drama w ogóle nie ma stresowych i denerwujących momentów- oprócz sądu;p). Do tego chociaż końcówka była w stylu... "trzeba czekać" ... to nie zawiodłem się ostatnią sceną.
Nic nowego, wiele już było takich produkcji, ale ta ma coś w sobie. Uwielbiałem parę głównych bohaterów... ^^
8/10

Wróć do „K-drama”