[2008] My Woman

seriale z Korei
Awatar użytkownika
ishiko
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

[2008] My Woman

Postautor: ishiko » 09 wrz 2008

Obrazek

Tytuł: 내여자 / Nae Yeoja / My Woman / My Lady
Typ: drama/romans
Liczba episodów: 16
Czas nadawania: od 20 lipca 2008 do 28 września 2008
Obsada:
Park Sol Mi as Yoon Se Ra
Ko Joo Won as Kim Hyun Min
Park Jung Chulas Jang Tae Sung
Choi Yeo Jinas Jang Tae Hee
Chu Sang Mi as Hong Min Ye

Zarys fabuły:
Yoon Se Ra jest ambitną młodą kobietą, która rozpoczyna pracę w firmie, w której pracuje jej chłopak Kim Hyun Min. Para planuje się niebawem pobrać i wygląda na to, że ich wspólne życie rysuje sięw kolorowych barwach...do czasu, gdy na horyzoncie, zupełnie niespodziewanie, pojawia się córka prezydenta firmy, w której pracuje nasza para. Oczywiście, jak to w dramach bywa, Kim Hyun Min wpada jej w oko i dziewczyna szybko zdaje sobie sprawę, że nie może bez niego żyć xD Sprawy zaczynają się komplikować nie tylko z jej powodu...

Coś od siebie:
Jestem wprawdzie przy 5 odcinku, ale myślę, że warto coś na temat "My Woman" napisać. To jedna z tych produkcji, której fabuła już po pierwszym odcinku wprowadza nas w stan lekkiej irytacji (głównie za sprawą poczynań głównej bohaterki, ewentualnie jej partnera xD) i po prostu nie możemy odmówić sobie kolejnej dawki tych emocji. Wprawdzie w dramie mało jest wątków komediowych, to jednak nie raz zdarza mi się uśmiechnąć od ucha do ucha, zwłaszcza w momentach, gdy na ekranie pojawiają się wątki z Europejczykami, a w uszach rozbrzmiewa engrisz XD Mnie wciągnęła i zacieram już ręce na suby do kolejnego odcinka ^^

Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 10 wrz 2008

Mam podobne odczucia co do tej dramy. Czego by bohaterownie nie zrobili to ty się irytujesz. Główna bohaterka już od pierwszego odcinka przejawia zazdrośc i jakąs przewlekłą chorobę psychiczną opartą na urojeniach. Narzeczony oczywiście nie wie co się dzieje i występuje sterta jak zwykle niepotrzebnych nieporozumień. No ale te emocje ^^
Nie żeby drama powalała, jest raczej z tych drugorzędowych.
Wykorzustują muzykę z 'He was cool' za każdym razem ,gdy główny bohater patrzy na swoją 'kobietę'. Zapewne była wykorzystana w wielu produkcjach, ale ja ją sobie tak kojarzę.

Kibicuję Jang Tae Sung! Spoiler! Dzieuszka miała prawo się zakochac, zwłaszcza, że Hyun Min nie powiedział jej od razu jak się sprawy mają. Ma też prawo się złościc.
Awatar użytkownika
ishiko
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: ishiko » 11 wrz 2008

A ja przyznam, że mam mieszane uczucia co do postępowania Se Ra. Nie potrafię jeszcze do końca zrozumieć jej zachowania. Z jednej strony wydaje się bardzo zaangażowana z związek (ta nieskończona ilość smsów mówi sama za siebie ;D), z drugiej jednak na propozycję wcześniejszego małżeństwa odpowiada z dużym wachaniem i ogólnie denerwuje się na samo słowo o małżeństwie. Można by sądzić, że kariera jest dla niej ważniejsza niż związek 0.o

Z drugiej jednak strony Jang Tae Sung... jakoś nie mogę zdobyć się na polubienie tej dziewczyny. Sam ton jej głosu działa mi na nerwy! xD Być może za wcześnie jeszcze żeby ją osądzać (jestem nadal przy 5 odcinku), ale jak na razie wydaje mi się tylko rozpieszczoną córką bogatego ojca, która od małego przyzwyczajona jest to dostawania tego, czego zapragnie. W dodatku bardzo dobrze wie, że przez swoje egosityczne zachcianki może doprowadzić do ruiny inną osobę i nie czuje się z tym źle.
Może wraz z kolejnymi odcinkami poznam ją lepiej i jakiś cud sprawi, że ją polubię, jednak na razie jest na to za wcześnie.

Natomiast sam Kim Hyun Min to cielak jakich mało. Nie dość, że ukrył swój związek przed Jang Tae Sung to jeszcze pozwala jej wodzić się za nos. Co te dziewczyny w nim widzą xD

Najlepszy jest Fable- ten jego wygląd, taki bardzo "europejski", wiadomo blond włosy i do tego dziwaczna fryzura... Gość wygląda jakby urwał się z jakiejś kosmicznej space-opery. Brakuje mu tylko kombinezonu z napisem "Star Trek" xD Zadziwiające jest wyobrażenie Koreańczyków na temat Europejczyków xD
Awatar użytkownika
yuke
Co to jest dorama? o_O

Postautor: yuke » 14 wrz 2008

Skusiłam się na tę dramę ze względu na Ko Joo Won, którego pamiętam z Resurrection. Zobaczyłam go na plakacie i z ciekawości postanowiłam sprawdzić, jak sobie tutaj poradził ;) Narazie jest mało energiczny i trochę wyblakły, ale może się rozkręci w następnych odcinach. Jestem dopiero przy 5 epizodzie i chyba moge już zgadnąć, jak to się dalej potoczy. Drama rzeczywiście nie jest rewelacyjna, ale póki co trzyma mnie w napięciu ;)

Jeśli chodzi o trójkąt miłosny, to kibicuję oryginalnej parze, czyli Yoon Se Ra & Kim Hyun Min, ale przyznam się, że czasami Se Ra działa mi na na nerwy i nie rozumiem, o co jej tak naprawdę chodzi. Jej zachowanie momentami pozostawia wiele do życzenia, wydaje mi się, że pownna mieć trochę więcej zaufania do swego narzeczonego ;) Jej bratowa to też oryginalny egzemplarz! Zachowuje się i mówi jak małe dziecko. Ciekawe, czy to taka specyficzna rola, czy raczej niedoszlifowane zdolności aktorskie xD

Co to tego europejskiego milionera Fable to rzeczywiście wygląda jak z innej bajki. Trochę to naciągane: ta fryzura, białe rękawiczki, laska. Chociaż w sumie nigdy nie widziałam "na żywo" nikogo z takiej "elyty", a nóż noszą takie dziwaczne fryzury xD

Wróć do „K-drama”