[2008] Tazza

seriale z Korei
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

[2008] Tazza

Postautor: martulex » 28 paź 2008

Drama bazuje na manhwie autorstwa Huh Young Man'a. W 2006 roku na ekrany kin wszedł film, który przez 9 tygodni okupował drugie miejsce w rankingu oglądalności. Jednak twórcy postanowi rozwinąć fabułę i stąd zmiany kosmetyczne w stosunku do wersji pełnometrażowej.

Obrazek

Tytuł: 타짜 / Tajja
Znana również jako: Tazza / War of Flowers
Gatunek: Akcja / Romans
Ilość odcinków: 20
Stacja: SBS
Data emisji: od 16 września 2008
Czas emisji: W każdy poniedziałek i wtorek o 21:55
Stronka oficjalna: http://tv.sbs.co.kr/tazza/index.html

Obsada

* Jang Hyuk jako Kim Go Ni
* Han Ye Seul jako Lee Nan Sook / Jin Ah
* Kim Min Joon jako Young Min

W pozostałych rolach

* Kang Sung Yun jako Madame Jang
* Kim Gab Soo jako Ah Gwi
* Oh Jung Se jako Kwang Chul
* Son Hyun Joo jako Go Gwang Ryul
* Lee So Jun jako Pyung Yoo Ra
* Im Hyun Sik jako Pyung Kyung Jang
* Kim Ji Young jako dziadek Young Min
* Im Ji Gyu jako Sung Chan
* Jang Won Young jako Kye Dong Choon
* Song Jong Ho
* Park Soon Chun jako matka Go Ni
* Lee Ki Yeol jako Dae Ho (ojczym Go Ni)
* Ahn Nae Sang jako Myung Soo (ojciec Go Ni)
* Yeo Jin Goo jako Go Ni (jako dziecko)
* Lee Han Na jako Nan Sook (jako dziecko)

Opis

Go Ni doświadcza niewyobrażalnej straty, kiedy śmierć ponosi jego ukochana matka i ojczym. Za ową tragedię odpowiedzialny jest pewien mężczyzna, Young Min. W wyniku pewnych zawirowań, Go Ni trafia do więzienia, w którym spotyka niezwykłego szulera. Wprowadza on go w zawiłe arkana hazardu, odmieniając tym samym jego bezwartościowe życie i nadając mu sensu, gdyż nabyte umiejętności postanawia wykorzystać do zemsty ma znienawidzonym człowieku.

Ok, pierwszy odcinek widziałam chyba miesiąc temu i obiecałam sobie, że wrócę do tej serii, gdy wyjdzie ich więcej. Jak na razie wciąż tkwię na etapie samych założeń, ale chyba wolę poczekać, aż wypuszczą więcej subów.

Za napisy odpowiedzialna jest grupa KST Cichlid

Awatar użytkownika
ishiko
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: ishiko » 24 sty 2009

Czyżby nikt na forum nie oglądał Tazzy? aww, szkoda, mi się tak podoba xD do tego stopnia, że niedawno kupiłam sobie karty do Hanafudy xD
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 17 cze 2009

właśnie obejrzałem pierwszy epek i jestem mile zaskoczony -jeden z lepszych początków jakie ostatnio widziałem ,no i zawsze chętnie popatrzę na Jang Hyuk który przypomina mi jak zaczęła sie moja miłość do kina azjatyckiego - oczywiście "Windstruck" a że na dodatek gra wraz z nim Han Ye Seul która ogromnie bawiła mnie w "Fantasy Couple" i "Miss Gold Digger" to drama staje się pozycją którą muszę obejrzeć obowiązkowo po obejrzeniu Slingshot ,the vineyard man,Rude Woman i Powerful Opponents zacznę tą oglądać,może ppoznam zasady tej dziwnej gry jaką jest Hanafuda
na razie czytam podstawy ze strony http://www.hanafuda.pl//index.php?option=com_content&task=blogsection&id=6&Itemid=35
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 25 cze 2009

skończyłem właśnie oglądać Tazzę - w sumie dobrze spędzony czas na plusy zaliczam rolę Jang Hyuk jako Goni bardzo mi się podobał ,troszkę mniej podobała mi się Han Ye Seul w roli Nan Sook- pierwsze epki grała świetnie ale potem scenariusz nie dał jej możliwości do pokazania swoich możliwości
Swietni byli aktorzy drugiego planu-Ah kweek (Kim Gab Soo) -cały czas czuło się od tej postaci zimno i zbrodnicze zamiary- zdecydowanie świetnie zagrana rola
Im Hyun Sik jako mistrz Tazzy -Pyung Kyung Jang z kolei wiedziałem że to równy typ
najwięcej emocji wzbudza postać kreowana przez Kim Min Joon- Young Min czy była do konca zła,chyba nie ,koniec pokazuje że mimo wielu niecnych czynów nadal miał jakieś odruchy szlachetności
i jako rodzynek zostawiam zakochana kobietę czyli Kang Sung Yun jako Madame Jang nie dość że jest ładna to jeszcze umie grać złożone postacie.
Reasum,ując kto nie widział niech oglądnie ,a przzy okazji to moja pierwsza drama która ma znaczek ograniczenia wieku od 19 i mimo tego pocałunki nadal były na poziomie przedszkola :)
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 26 cze 2009

a przzy okazji to moja pierwsza drama która ma znaczek ograniczenia wieku od 19 i mimo tego pocałunki nadal były na poziomie przedszkola Smile

Nie obejrzałam dramy do końca (w sumie nawet do połowy xP) więc mogę się mylić. Ale może umieszczając ten znaczek twórcom bardziej chodziło o ten hazard, by go nie promować wśród młodych, jest on też dość surowo karany w Korei. Czytałam kiedyś gdzieś na ten temat artykuł zaraz... niech no uruchomię pamięć...

No i jest ^.^
http://seoulbeats.com/2008/11/tazza-tur ... g-addicts/

Jeśli chodzi o dramy ze znaczkiem +19 to natknęłam się kiedyś na jedną, która być może spełnia wymagania xP 'Hyena' to taka sobie lekka komedyjka o grupie kumpli w średnim wieku i tym jak sobie radzą z kobietami. Tzn, nie żeby cała drama ociekała scenami seksu czy coś, ale znajdzie się kilka scen, którymi zwykła drama raczej nie uraczy xPPP * hym, nie jestem pewna czy 'uraczyć' tu pasuje, ale niech już będzie xP *
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 28 cze 2009

Maura pisze:Jeśli chodzi o dramy ze znaczkiem +19 to natknęłam się kiedyś na jedną, która być może spełnia wymagania xP 'Hyena' to taka sobie lekka komedyjka o grupie kumpli w średnim wieku i tym jak sobie radzą z kobietami. Tzn, nie żeby cała drama ociekała scenami seksu czy coś, ale znajdzie się kilka scen, którymi zwykła drama raczej nie uraczy xPPP * hym, nie jestem pewna czy 'uraczyć' tu pasuje, ale niech już będzie xP *

no i jest następna drama do obejrzenia niech no tylko skończę oglądać that fool to następna będzie Hyena - tym bardziej że bohaterowie mniej więcej w moim wieku :)
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Re: [2008] Tazza

Postautor: evelinux » 14 mar 2012

Pino.. obejrzałam ej no 1szego epa.. on miał kurde godzine i 16 min.. a każdy kolejny to dłuższy od poprzedniego.. 1szy ep.. dużo ryczącego małego Kajowego chłopca rocznik młodszy niż nieletni.. <33 a potem pan sąsiadek z Romance Town <33 no i Dae Gil też niczego sobie.. chociaż jak paradował odziany tylko w plątaninę materiałów o wszelakim stopniu zabrudzenia było tak jakoś.. seksowniej? :D

/edit/

Piniacz, bo ja już naszą tygodniową dawkę zaliczyłam.. wiec czekam az ty zaliczysz :D ale kurde.. ale mnie irytuje jak Dae Gil gada z takim polnocnokoreanskim akcentem jak kurde twoj ulubieniec z kabla.. kurde oni wsazyscy tam leca tkaim akcentem.. pan sąsiadek też.. :wall: :wall: :wall:
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |

Wróć do „K-drama”