[2007] Evasive Inquiry Agency

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 10 sie 2009

Jak tylko ją ściągnę to obiecuję, że zacznę na pewno :) Teraz już nie mam wyjścia :wink:

[color=indigo]Currently watching:[/color]
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
You're Beautiful (ep10)[/size]
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 14 sie 2009

Ok, pierwszy ep za mną iiii... sama nie wiem, co mam myśleć... To znaczy domyślam się po Waszych postach, że później wszystko zmierza ku lepszemu, ale na razie prawdę mówiąc jest bardziej źle niż dobrze. Chyba wrócę do Man'a na chwilę, żeby ochłonąć po tym pierwszym odcinku EIA, bo był naprawdę męczący ^^ I dopiero potem zabiorę się za drugi ep.
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 14 sie 2009

to chyba już tradycja, że pierwszy ep wydaje się wszystkim słaby^^
ja polubiłem tą dramę miedzy 3, a 4 odcinkiem^^ Nie poddawaj się bo warto :D
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 18 sie 2009

Uzależniłam się od osta do tej - teraz już (po 10 odcinku) mogę tak powiedzieć - cudownie wspaniałej serii :D Co tu dużo mówić - mieliście rację :wink: Co prawda spodziewałam się, że tak będzie po tym, jak identyczne reakcje mieli Maura i mootyl. Przemęczyłam się do 3 odcinka (chociaż właściwie tylko pierwszy naprawdę porządnie mnie zmęczył), a potem już z górki.

Końcówka 10 ep. była naprawdę przejmująca. Nie tylko identyfikacja ciała, ale jeszcze później, "What if". Ojej, to było naprawdę smutne i skłaniające do głębszego zastanowienia...

Moja ulubiona postać - zdecydowanie pan Baek zły :D Uwielbiam tajemniczych bohaterów o smutnych oczach ^^ Po 10 odcinku wszystko wskazuje na to, że jest jeszcze gorszy niż się wydawał, ale wydaje mi się, że to nie zmieni moich uczuć, a pewnie nawet uczyni go jeszcze bardziej interesującym ;)

No i kolejne odkryte przeze mnie w ostatnim czasie ciacho - Lee Min Ki <wręcz się rozpływa> :smitten: To już trzecie ciacho ostatnio po Lee Ki Woo i Yoo Ah In. Za dużo tego, bo coraz ciężej mi się skupić i nadchodzą kolejne pozycje dramowe i filmowe do obejrzenia ^^

No po prostu genialna drama i po przeczytaniu Waszych dalszych postów mam wrażenie, że ta tendencja utrzyma się do końca ;)
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 22 sie 2009

Świeżo po ostatnim odcinku, więc może nie jestem jeszcze obiektywna, ale...

ALE TO BYŁA GENIALNA DRAMA!!!! :D :D :D

Cały mój dzisiejszy zły nastrój rozpływał się powoli podczas przedostatniego odcinka, aby zniknąć całkowicie na ostatnim. Te dwa ostatnie epy to było prawdziwe mistrzostwo ^^ Park Yeon Seon jest geniuszem, bo potrzeba czegoś więcej niż zwykłego rzemieślnictwa w pisaniu, aby stworzyć taki scenariusz ^^ Jestem naprawdę naprawdę pełna podziwu.

Jakoś nie mam dziś inwencji twórczej, więc powiem tylko, że wszystko było fantastyczne, dosłownie wszystko - oprócz pierwszego odcinka :D - cała intryga ze złotem, wszystkie, ale to wszystkie postaci (łącznie z tymi piątoplanowymi xPPP), MUZYKA, wątek miłosny - mega słodki ^^ Przede wszystkim coś, bez czego drama nie jest dobra - klimat. Wspaniały, przykuwający do ekranu klimat, na który oczywiście po części wszystko co napisałam powyżej się składało.

A! I oczywiście muszę wspomnieć o kissie, bo był chyba najśliczniejszy jaki widziałam w k-dramach :D Taki uroczy - po prostu idealny. Może nie najdłuższy, ale nie zmienia to mojego uwielbienia dla tej sceny - w końcu liczy się jakość, a nie ilość, prawda? A on ją jeszcze tak oooooojej pięknie przytulił ^^ No po prostu idealna scena :D

Już wcześniej wyrażałam swoje uwielbienie dla pana Baeka, ale muszę jeszcze raz :D Po kolejnych sześciu odcinkach stwierdziłam, że jego cudowny niski głos i smutny uśmiech są jeszcze cudowniejsze niż początkowo sądziłam. Również idealna postać (chociaż jakby się zastanowić tam były same idealne ^^) i ciekawa jestem czy on czuł coś tam do Hee Kyung. A wiele poszlak na to wskazywało xPPP

Jestem pełna podziwu dla aktorki grającej Hee Kyung. Chyba najlepsza gra aktorska z całej obsady - wspaniałe sceny szału, płaczu, przerażenia, śmiechu, radości - we wszystkim jest wspaniała i przekonująca. Nie znaczy to, że reszta jakoś się nie popisała, bo tak według mnie nie było. Może Eun Jae była trochę sztywna, ale wydaje mi się, że troszeczkę taka miała być - mało mówić, smutno patrzeć, dobrze wyglądać :D Zgadzam się co do tego, co było powtarzane przez całą serię w kółko - aktorka grająca Eun Jae jest naprawdę zjawiskowo piękna^^

Tak więc dziękuję Wam za polecenie tej genialnej serii (a szczególnie Day, bo to ona najgłośniej krzyczała i założyła ten temat xPPP) i trzeba dalej szerzyć w świecie znajomość EIA, bo naprawdę warto! :wink:
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 22 sie 2009

Margotka!! jesteś zła!!
przypomniałaś mi tą serię... i chociaż oglądałem ją tak niedawno to mam ochotę na ponowną konsumpcję *_*
---
Hee-kyung to mistrzostwo świata i ten zły pan był w niej zakochany tak jak ona w nim ... :D
tu nawet nie ma wątpliwości co do tego ...
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 22 sie 2009

Co tu zaglądam to mi sie taki wielki wielki uśmiech na buzi rozlewa ^^
OO taki --> :mrgreen:

To ta drama sama w sobie i wasze sypiące się pochwały :):):):):)
Chociaż caly czas się zastanawiam co jest takiego odpychającego w pierwszym odcinku... bo o ile sobie przypominam to mnie wkreciło o samego poczatku i wiedziałam, że to będzie super zakręcona drama. Ale co do jednego się zgodzę... dopiero po 4 odcinku kiedy rozwiązuje sie sprawa z mapą zaczyna sie robić naprawdę genialnie^^

Oooj Margotko - chyba cię wyściskam^^ Mogę sie podpisać pod każdym słowem - zwłaszcza tym o kissie (moja absolutnie ulubiona scena z całej dramy - chociaż... tam było tyle fajnych scen ale ten kiss był taki...taki... poprostu idealny, w idealnym momencie i ach och i w ogóle xPPP)

Ja juz tu chyba 10 raz napisze ze uwielbiam wszystkich bohaterów co do jednego z tej dramy - i tych o których teoretycznie nie warto juz pamiętać to ja pamiętam i uwielbiam tez :D:D:D Ajumma szpieg byla poprostu boska i nie zapominajmy o przystojnym smutnym bogaczu który grał też w Who Are You ^^

Park Hee Soon (pan Zły^^) i jego smuutne oczy to jest temat na osobny temat :D:D W każdym razie on był absolutnie genialny i strasznie żałuję że w sumie nie został na końcu rozwinięty wątek ich uczucia z Hee Kyung taka jedna mała scenka, żeby się można było upewnić że mimo tego ze on był ten zły to i tak byli razem... A moze to by wszytsko zepsuło?? ^^

No właśnie - ja bym się bała coś zmieniac bo wszytko było tak fajnie zgrane i idealnie dopasowane ;);)

A co do Osta to (a w moim przypadku rzadko się to zdarza) uwielbiam każdy jeden utwór ;) A ostatnia piosenka to w ogóle mnie powala i chce mi się tańczyć i poprostu sie cieszyć - choćby nie wiem jak było mi smutno^^ A chyba ten utworu nie było nigdzie w dramie, prawda??
Obrazek
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 22 sie 2009

Aż sobie puściłam tą ostatnią piosenkę i sama już nie wiem, czy była w dramie czy nie, bo w czasie tych paru dni oglądania dramy słuchałam tego osta w kółko - w domu i poza nim xPPPP Więc tak się już przyzwyczaiłam do tych wszystkich utworów, że mi się wszystko zlewa ^^

Aaaach, jakoś nie mogę dojść do siebie po skończeniu EIA. Czekałam cały wieczór na ściągnięcie się brakującego epa Flowers for my life i teraz, gdy już się ściągnął, ja siedzę i oglądam wszystkie moje ulubione sceny EIA, ze sceną kissu i sceną żegnania się HK ("nooooona" :D :D) na czele xPPP Ale kiss faktycznie był najlepszy ze wszystkich, przewijanie go po tysiąc razy jeszcze mnie w tym utwierdziło :wink:

Swoją drogą, aktorka grająca Eun Jae, nawet jeżeli była czasem trochę sztywna, to ma talent do pięknego płakania :D I w scenie kissu i po nim również ślicznie się rozpłakała xPPP

Ah! jeszcze nie napisałam w poprzednim poście jak fajowe były te filmiki na koniec każdego odcinka :D Najbardziej podobały mi się chyba ten z odcinka 10, chyba 14 (o bohaterach, którzy zostali zapomnieni xPPPP - zostałam przez to zabita :wink: ) i ostatniego, z tajemniczą kobietą zamawiającą trzy miski jedzenia codziennie :D Ale ogólnie wszystkie były albo rozwalająco śmieszne, albo rozbrajające, albo wzruszające, ogólnie - świetne ^^

I też uwielbiam każdy utwór z osta :D To zależy od nastroju, ale największe fazy miałam na piosenkę Bubble Sisters, piosenkę nr 1, nr 14, a na samym końcu wkręciłam się w piosenkę Love is Magic, chociaż po pierwszym przesłuchaniu nigdy bym się nie spodziewała, że do tego dojdzie :D Ale słucham od kilku dni ost raczej od początku do końca i tak w kółko. Świetnie się tego słucha na spacerze - przetestowane ;)
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 22 sie 2009

Eun Jae musiała być taka sztywna - chociaż w sumie nieźle jej to wychodziło, o ile można być sztywnym w dobry sposób xD A i tak genialna pani scenarzystka ponabijała się w tej jej sztywności w scenie kiedy odkryli podsłuch w domu ^^ Ja sobie porostu zaplułam ekran na tej scenie :D:D:D

No i w sumie to byla całkiem trudna rola i największe zastrzeżenia miałam do Eun Jae kiedy miała te swoje "napady" Bylo mi tak czasem niewygodnie jak to oglądałam ale to wynika chyba bardziej z tego ze ogólne nie wiadomo jak sie zachować kiedy nagle ktos obok ciebie zaczyna krzyczeć i się dusić... a Eun Jae robiła to w dość intensywny sposób xPP

Co do filmików na końcu - nie pamiętam po którym to było odcinku - ale jestem zabita za każdym razem kiedy oglądam tą scenkę z wróżeniem Hee Kyung dla Beak Min Chul'a xD Puuff!!!! xPPPPP

Świetnie się tego słucha na spacerze - przetestowane Wink

A ja radzę nie słuchać kiedy sie jedzie samochodem i do tego jest sie kierowcą :D:D:D Nie dość ze ludzie sie na mnie dziiiwnie patrzyli to jeszcze miałam problem z utrzymaniem samochodu w linii prostej - no bo tańczyć mi się chciało :D:D:D
A piosenka Buble Sisters mi sie od początku strasznie skojarzyła z piosenką W&Whale z Que Sera Sera^^ (Black Moon??- nie pamietam tytułu) którą bardzo lubie ale przez to nie mogłam przestac myslec o tej dramie (zresztą tam tez grała Eun Jae^^)
A wszystkie te piosenki w klimatach arabsko - indyjskich to przypominają mi te wszyskie bardziej lub mniej głupiutkie filmy z Bollywood, które tez kocham na swój sposób ^^ Przy muzyce z nich tez zawsze chce mi sie tańczyć.
Obrazek

Wróć do „K-drama”