[2008] Terroir

seriale z Korei
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

[2008] Terroir

Postautor: martulex » 24 gru 2008

Drama o tyle nietuzinkowa, iż jest pierwszą skoncentrowaną wokół rynku winnego, jaka powstała w Korei. Co ciekawe, do produkcji przygotowywano się ponad dwa lata, więc scenariusz jest świetnie dopracowany. Śmiało mogę ją porównać do Coffee Prince, lecz bynajmniej nie ze względu na gatunek gender bender.

Obrazek

Tytuł: 떼루아 / Terroir
Ilość odcinków: 20
Gatunek: Romans
Stacja: SBS
Data emisji: od 1 grudnia 2008
Czas emisji: w każdy poniedziałek i wtorek o godz. 21:55
Stronka oficjalna: http://tv.sbs.co.kr/terroir/" onclick="window.open(this.href);return false;
HanCinema: CLICK

Ciekawostki:

- tak jak wspominałam, do produkcji przygotowywano się ponad dwa lat
- budżet opiewa na sumę 6 bilionów wonów
- zdjęcia również kręcono w przepięknym Bordeaux we Francji
- kręcenie zdjęć idealnie się zbiegło z winobraniem i tym samy produkcją wina we Francji
- drama została wyemitowana w miejsce innej pozycji, która powinna rozpocząć się tuż po serii Tazza, jednak do tego nie doszło, gdyż nie zmieścili się w czasie z kręceniem materiału
- jest to pierwsza koreańska seria w całości poświęcona tematyce winnej

Obsada

------------W rolach głównych

* Kim Joo Hyuk jako Kang Tae Min
Obrazek
* Han Hye Jin jako Lee Woo Joo
Obrazek
* Ki Tae Young jako Jo Yi Bak / Joey Park
Obrazek
* Yoo Sun jako Ahn Ji Seon
Obrazek

------------W pozostałych rolach

* Lee Tae Sung jako Park Dan Byul
* Song Seung Hwan jako Pan Yang / Yang Seung Gul (szef Tae Min'a)
* Jun Sung Hwan jako Lee Moo Kang (dziadek Woo Joo)
* Jung Ho Bin jako Kang Jung Tae (wujek Tae Min'a)
* Kim Byung Se jako Andre Lim
* Jun Soo Kyung jako Ok Rim (ciotka Woo Joo)
* Park Byung Ho jako Prezes Kang
* Kwon Hyuk Poong jako Jun Sang Jin
* Kim Jae Seung jako Lee Jae Joo
* Yoo Hyun Soo jako Kim Joon Soo
* Lee Ha Ni jako Jin Ha Young
* Park Tae Kyung jako Hwang Gye Dong
* Ryu Hyun Kyung jako Gook Yook Gong
* Jang Hyo Jin jako Shin Dae Ri
* Park Gil Soo jako Oh Choon Bae
* Yoon Ki Won jako blind date
* Chae Young In
* Im Chae Hong

Gwoli wyjaśnienia czym jest terroir. Ciężko to jednoznacznie sprecyzować. W życiu nic nie zdarza się dwa razy, tak też sądzą znawcy win. W dosłownym tłumaczeniu z francuskiego termin ten znaczy "gleba". Dla znawców może stanowić kwintesencję francuskiej filozofii tychże trunków. Z kolei dla laików mamy bardziej przyziemne wyjaśnienie. To nic innego jak zespół czynników warunkujących podłoże, w którym znajdują się szczepy i tym samym wyznaczających wzrost danej odmiany oraz ich owocowanie. Wszystkie zmiany oraz procesy można zauważyć w bogactwie smaku oraz aromatu danego trunku.

Opis

Chateau Mouton Meyers rocznik 1945... dla wielu to mało znacząca nazwa, dla innych gatunek jakiegoś frymuśnego, lecz jakże rzadkiego wina. Natomiast te pięć cennych słów ma odmienny wymiar dla Kang Tae Mina, który obiecuje swemu zniecierpliwionemu szefowi oraz umierającemu wujowi iż odnajdzie butelkę owego trunku. Sprawa nie wydaje się jednak taka łatwa, nawet w sytuacji gdy dysponuje się szerokimi koneksjami i ogromną ilością gotówki. Determinacja Tae Mina jednak nie zna granic. Niebagatelne znaczenie ma również jego niesamowita wiedza na temat win i pewien talent, a właściwie wyrobiony zmysł, który pozwala mu bezbłędnie ocenić dany gatunek czy też rocznik. W nadziei na zdobycie Chateu Mouton Meyers wyrusza do Francji, gdzie odnajduje upragniony zdobycz. Pech jednak chce, że po piętach depczą mu ludzie, którzy również pragną odebrać mu wino. W wyniku niefortunnego splotu dochodzi do zamiany trunku. I tak, Tae Min wraca z pustymi rękami do kraju, a drogocenna butelka wędruje w niepewne ręce szalonej amatorki napojów wyskokowych. Lee Woo Joo, dziewczę pracujące w interesie winnym u swego dziadka, od razu opróżnia do połowy butelkę nie zdając sobie sprawy z powagi sytuacji. Wszystko jeszcze bardziej się komplikuje, gdy wuj Tae Mina umiera zostawiając mu pewien niezwykły spadek. Mając taką podbudówkę rozkręca on znakomitą restaurację winną. Co najdziwniejsze, lokal wcześniej należał do dziadka Lee Woo Joo, a ta niechętnie przystaje na warunki nowego intruza i postanawia uczynić wszystko by odzyskać swą własność... zatrudniając się tym samym u nowego właściciela. Częste spięcia owocują przedziwnym układem. Bo czyż ktoś tak nieczuły jak Tae Min może zakochać się w postrzelonej dziewczynie skoro od lat darzy tym uczuciem swoją przyjaciółkę? Pikanterii doda z pewnością fakt, że spotka się z ostrą rywalizacją ze strony jeszcze innego, interesującego mężczyzny.

Download

Dramę ściągniemy bez najmniejszego problemu z Aigoo, innych linków brak.

SUBY--> BimBiBap

---Od siebie---
Dramę oglądam na bieżąco, choć przyznam, że SBS troszeczkę utrudnił wszystkim fanom zdobywanie jej odcinków, gdyż na samym początku oznajmił iż będzie licenjonowana. Skutkiem czego wszystkie serwisy musiały usunąć tę pozycję, bądź udostępnić za opłatą. A wierzcie mi, zarejestrowanie się w jakimkolwiek serwisie graniczy z cudem, bo niestety nie dysponuję koreańskim peselem, więc pozostawał płatny CB. Tu natomiast mimo tanich linków trzeba wprowadzić do bazy zdjęcie... nie wiem czemu obcokrajowcy mają to czynić, widać jesteśmy gorszym typem populacji dla nacji koreańskiej. Bogu dzięki więc za Aigoo :>

Przechodząc do rzeczy, drama mimo kiepskich rankingów (wiadomo, w tym samym czasie idzie uwielbiany East of Eden, który pewnie położy na łopatki nawet Boys Before Flowers) jest świetna. KJH praktycznie nigdzie nie widziałam od Love Me Not. Zagrał tam wprost magicznie i bardzo podobnie radzi sobie tutaj. Jest zimny, bezwzględny, wręcz mściwi i to nadaje pewnego smaczku całej historii. Natomiast HHJ ma przeuroczą fryzurkę, przyznam, że niewiele się po niej jakoś spodziewałam. Zwłaszcza, że w Jumong mogła się poszczycić dwoma minami bliżej niesprecyzowanymi. Lecz o dziwo w tej serii wyjątkowo mi się podoba. Ciekawie również przedstawiona jest pozostała dwójka bohaterów, której ewidentnie przyszło sporo namieszać w różnych kwestiach, lecz głownie miłosnych. Czemu więc porównałam serię do CP, ano dlatego, że a) mamy lokal z podobnym klimatem, z przeuroczym wystrojem, b) bardzo podobną korelację, która występuje między całą czwórką. c) trzeba to zobaczyć, gdyż ciężko to jednoznacznie określić. Ze swojej strony polecam!

Awatar użytkownika
BigFatThumbelina
Co to jest dorama? o_O

Postautor: BigFatThumbelina » 15 sty 2009

Jestem po pierwszym odcinku i nie jest źle. Myślałam, że będzie bardzo poważnie i serio serio (i czesciowo jest) ale uśmiałam sie nieźle z poczynań Lee Woo Joo. Scena z żulem mnie rozłożyła. :D Zobaczymy jak to się dalej rozwinie.....
Awatar użytkownika
Ato_mek
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Ato_mek » 23 sty 2009

czy ktoś mi może powiedzec jak mam odtworzyc napisy w allplayerze??
http://mydramalist.com/dramalist/mini_mini
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 15 lut 2009

Nie mam pojęcia dlaczego nie piszę o tej dramie, mimo że oglądam ją dosyć regularnie. Powiedziałabym nawet, że to jedna z tych normalniejszych . Jesteśmy już prawie na końcu i większość myśli mi uciekła, ale postaram się dodać coś od siebie.
Drama nie jest porywająca, ale nie jest też nudna ani zła. Jest właściwie bardzo przyjemna, a charakterystyczne przelewanie wina pod koniec każdego odcinka, uświadamia mnie, że chcę więcej. ^^

Kang Tae Min to podlec, który faktycznie bywa miły tylko dla tych, których sam darzy sympatią. W innych przypadkach lepiej schodzić mu z drogi.
Z drugiej strony mamy Woo Ju , która jest momentami albo bardzo naiwna, albo bardzo głupia, wchodząc temu tyranowi w drogę. No i ostatecznie zakochując się w nim i z początku naprawdę się tym faktem torturując. Momentami wkurzałam się na tego niesprawiedliwego Tae Mina i głupiutką Woo Ju, ale i tak lubię te ich potyczki słowne i mini wpadki Woo Ju.^^

Lubię też Joey’a, który przypomina mi Lee Sang Woo (9 End 2 Outs, 18 vs. 29), ajj ten uśmieszek i fryzurka. I pomijając fakt, że robi się chorobliwie zakochany, zmartwiony i w ogóle to wciąż w moich oczach jest cool.
Porównanie Ki Tae Young i Lee Sag Woo
Spoiler! [spoiler2]
ObrazekObrazek
[/spoiler2]
uwaga spoiler2 [13, 14]
Co do marnotrawnej narzeczonej Ji Seon to nie dziwię jej się, że jest wściekła.
Spoiler! Ostatecznie facet, z którym na nowo zaczęła planować przyszłość zakochuje się na jej oczach w swojej podwładnej. I nie wiem na co Tae Min czekał, pozwalając sobie na zauroczenie Woo Ju podczas związku z inną kobietą. Zwłaszcza, że tamtej wyznał już niemal miłość, a Ji Seon nadal trzyma w niepewności. Przypomina mi się postępowanie Chul Soo w Stars Lover i to jak potraktował Inyoung.

Lubię muzykę w tej dramie. Podobnie jak w Stars Lover kojarzą mi się z muzyką ze starych bajek Disney’a jak Kopciuszek czy Piękna i Bestia. Szczególnie w Terroir jest taki kawałek śpiewany przez kobietę, głos przypomina mi trochę Hwayobi ,ale nie jestem pewna.

Ostatnio zrobiłam sobie dwutygodniową przerwę od tej dramy i jestem na 15 odcinku, ale chyba było mi to potrzebne, bo z kompletną świeżością podchodzę do całego wątku. I jest całkiem interesująco. ;]

edit
Zapomniałam jeszcze dodać, że Mamager Jo wygląda jak młodsza siostra Choi Ji Woo :]
Obrazek
Awatar użytkownika
BigFatThumbelina
Co to jest dorama? o_O

Postautor: BigFatThumbelina » 15 lut 2009

Ja też oglądam na bieżąco, choć też utknęłam na 15 odcinku. Zasadniczo ja zaliczyłabym ją do tych bardziej porywających niż mniej :wink: Nie dość, że jest normalna to jeszcze ciekawa i dobrze prowadzona.

Mamy ciekawe tło, czyli interes winiarski i restauracyjny, co stanowi bardzo fajną ramę dla stosunków między bohaterami. Może ja już stara jestem, ale wydaje mi się to znacznie bardziej interesujące niz kolejna drama szkolna, choć unikam oceniania dziela ze względu na gatunek. Jakoś ostatnio wyjątkowo dobrze ogląda mi się coś o ludziach w zbliżonym do mnie wieku. W każdym razie losy restauracji czy "edukacja" Lee Woo Ju są dla mnie równie interesujące, co wzajemne relacje bohaterów.

Aktorsko stara gwardia spisuje się znakomicie, dziadek jest straszny, były szef mściwy. Kim Joo Hyuk fanstastycznie gra oschłego, na pozór okrutnego, skrywającego się w swej skorupie, ale wcale nie pozbawionego uczuć człowieka interesu. Ki Tae Young jest śliczny i nie mogłam uwierzyć że ma ponad 30 lat. Wygląda na 10 lat mniej, jest w nim jakaś taka niewinność i dobrze mu w różowym.:D
Jeśli chodzi o Han Hye Jin czyli szaloną Lee Woo Joo to z odcinka na odcinek spisuje sie coraz lepiej. Jesli nie szarżuje aktorsko, zwłaszcza w scenach komediowych (które robią się przez to głupawe patrz scena w samolocie) to wypada nieźle. Moim zdaniem udało jej sie oddać żywiołowość i naiwność postaci, która przecież ma być takim przeciwieństwem Ownera Kanga coby go nieco wydobyć ze skorupy. Niespecjalnie przepadam za grą przyjaciółki Lee Woo, i denerwuje mnie ta postać. Natomiast pierwsze miejsce bezapelacyjnie dostaje Milczący Wujek. Jest po prostu the best, rządzi!

Fajne są relacje ciotka-kucharz, zwłaszcza kimchi-gate :giggle: . Jest oczywiście kilka momentów, które wypadają nieprzekonująco, ot są po to żeby dodać dramatyzmu (począwszy od mało prawdopodobnego spotkania we Francji), w końcu serial rządzi się swoimi prawami, ale ogólnie rzecz biorąc akcja jest prowadzona rozsądnie i w nieśpiesznym tempie.
Lubię klimat tej dramy i mam nadzieję, że do końca utrzyma poziom.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 15 lut 2009

Co do gry aktorskiej Han Hye Jin to mam momentami pewne zastrzeżenia, ponieważ cały czas operuje tą samą galerią min i właściwie jest przewidywalna. Ale komiczna też jest na pewno. ^^
Jeśli chodzi o Kim Joo Hyuk'a to już przeszłam wszystkie fazy niecierpienia go i teraz go lubię. W Lovers in Paris, nie mogłam się przyzwyczaić do tej chłodnej postawy, która miękła średnio raz na 5 odcinków. W 'Love me not' powalił mnie na kolana i od tej pory jestem jego fanką^^ W Terroir ma większe poczucie humoru i mimo tych ciągłych spięć z różnymi osobami jest bardziej naturalny.

Ki Tae Young j ma 30 lat? o.0 On jest taki chłopięcy i bosko się uśmiecha. <3

Taa relacje ciotka-kucharz są momentami niemożliwe. Ale jeszcze bardziej komiczna wypada Manager Jo wiecznie zazdrosna o Kang Tae Min'a i spiskująca przeciw wszystkim kobietom szefa. ^ ^
A przyjaciółeczkę Woo Ju lubię bo jestem takim, może trochę głupawym ,ale dobrym duchem tej dramy.

Najbardziej wkurza mnie ten koleś co zawsze podlatuje i otwiera drzwi. lol o.0
Obrazek
Awatar użytkownika
BigFatThumbelina
Co to jest dorama? o_O

Postautor: BigFatThumbelina » 16 lut 2009

Co do gry aktorskiej Han Hye Jin to mam momentami pewne zastrzeżenia, ponieważ cały czas operuje tą samą galerią min i właściwie jest przewidywalna.

A owszem, ja zwłaszcza nie lubię jak przesadza w pokazywaniu uczuć. Trochę teatralnie to wypada... te gesty, okrzyki, syki... a może ma to swój urok. Już sama nie wiem :)

Ki Tae Young j ma 30 lat? o.0 On jest taki chłopięcy i bosko się uśmiecha.

No też się zdziwiłam. Bardzo. Wlazłam na jakąś stronkę o tej dramce i pomyślałam "a sprawdzę ile to dziecko ma lat bo taki kjutaśny chłopczyk" i szczęka mi opadła jak zobaczyłam, że "dziecko" jest z rocznika 78 czyli ze ma jakies dobre 5 lat więcej niż ja. A obstawiałam, że ma góra 22 lub 23 lata :rolly:

Manager Jo to taka krowa, ktora dużo ryczy a mało mleka daje. Stroi groźne miny, ale w głębi duszy to poczciwa kobicina. I ma śliczny pieprzyk na nosie.

Strasznie podoba mi się to co nosi "zła narzeczona". Uwielbiam takie warstwowe ubrania, jeszcze jak ją jakimś paskiem tu i tam zepną to cud miód. Stylista się popisał.

Odcinek 16 strasznie sentymentalny, płaczliwy i nijaki. Niezdecydowanie Kang Tae Mina i ogólnie wielka boleść całej czwórki. Niedobrze. Sprawę ratują jedynie knowania pana Yanga :no:
Awatar użytkownika
Yoshiko
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Yoshiko » 18 lut 2009

Kyaa nowa dramka z Lee Tae sung xD to napewno bede oglądać.
Awatar użytkownika
BigFatThumbelina
Co to jest dorama? o_O

Postautor: BigFatThumbelina » 28 lut 2009

Skończyłam oglądać, więc czas pomarudzić :)

UWAGA! SPOILERY!!

Ogólnie całkiem nieźle. Wiadomo, uczuciowy czworokącik, tutaj dramka nie wychodzi poza schemat, ale jakoś te postaci dają się wszystkie lubić i dzięki bogu "zła narzeczona" wcale nie jest taka zła. Wręcz przeciwnie, to jedna z najciekawszych postaci. Dokonała złego wyboru, co się potem zemściło, ale i tak na koniec dziewczyna wyszła z tego wszystkiego z godnością. Lubię jej postać bo jest złożona i wychodzi poza serialowy schemat jędzy. Za to plus. Jo Yi, który pod wpływem traumy chwilowo przeszedł na ciemną stronę mocy, pod koniec mocno się emował po czym jednak wybrał karierę rycerza Jedi, podobał mi się mniej, ale zmilczę. :P

Trochę mnie rozczarował wątek wina i nosa Woo Joo. Ja rozumiem, że ona ma wyjątkowy nos, ale wyczuwanie skazy korkowej czy przegrzanego wina, kiedy jest szczelnie zamknięte zakrawa na 6 zmysł, a nie umiejętności sommeliera. Trochę to takie hmmm.... podobnie zresztą jak wygrany przez nią konkurs. No, ale w konkursie liczyło się "serce" więc odpuszczę. :wink:

Końcówka trochę pachnie Coffee Prince, ale rejsik łódeczką po Sekwanie uroczy.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 28 lut 2009

A ja.. nie wiem kiedy napiszę o swoich wrażeniach zakończenia. Już tradycyjnie utknęłam w środku 18 odcinka i 2 tygodni ani rusz.Wydaje mi się,że to zawsze ma coś wspólnego z połączeniem się głownych bohaterów. Takie dziwne przekonanie, że skoro już są razem to i będą później, więc wszystko jasne. ^^
Z jednej strony jestem zła bo znowu nie kończę dramy, z drugiej już zaczęłam okupować moje myśli czymś innym, nie przegapiłam obejrzenia nowego Caina i Abla, zaliczenia Nobuty, a Terroir? Hm... chyba musi poczekać .

Właśnie zauważyłam.... i aż się wstydzę zapytać bo w końcu oglądam tą dramę... Kogo gra tu Lee Tae Sung? Bo ja znam chłopaczka z 9 End 2 Outs i Time Between Dog and Wolf , ale kompletnie go tu nie kojarzę. Czyżby wyrósł nie do poznania? ;o
Tak mi coś świta jeden z asystentów tego złego gościa w okularach ,ale nie jestem pewna...
Obrazek
Awatar użytkownika
BigFatThumbelina
Co to jest dorama? o_O

Postautor: BigFatThumbelina » 02 mar 2009

Jesli się nie mylę to on gra niewiernego chłopaka Woo Joo, tego który udaje geja i zdaje sie występuje tylko w pierwszym odcinku. Chyba Chyba.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 02 mar 2009

To się nie nagrał. ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
BigFatThumbelina
Co to jest dorama? o_O

Postautor: BigFatThumbelina » 02 mar 2009

eufemistycznie mówiąc ^ ^
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2008] Terroir

Postautor: Pino » 13 wrz 2010

Dzisiaj dzień testowy! miałam oglądać komedia romantyczna , a rzuciłam się na winko! ah nie mogłam się powstrzymać:) i takim sposobem obejrzałam już 3 odcinki:) może akcja nie rozwija się w bardzo szybkim tempie, ale ogląda się nieźle.
odc3
... No i się spotkali po tym dziwnym wypadku z butelka we Francji i akcji w samolocie! on jej trochę unikał( hmm nawet były chłopak aby się jej pozbyć udawał geja)
..spodobała mi się postać Lee Woo Joo i już wiem dlaczego tak bardzo lubię drame- Be Strong, Geum-soon! ta pani jest świetna(lubię jak się tak wydziera i tej jej miny, niektórych mogą one denerwować! ).....biega wiecznie wkurzona, tupie nóżkami, i potrafi wyprowadzić z równowagi opanowanego zimnokrwistego Tae Mina(jak on pięknie rzuca tymi butelkami; tak łatwo nie da się oszukać)
Podobała mi się akcja gdy w 3 odcinku Lee Woo Joo wraca do tej rodzonej tawerny i biega z ta deseczka ahhh!
Rekrutacja trwa Tae Min zbiera ekipę do winnej restauracji, Lee Woo Joo nie ma wyjścia, aby zostać musi pracować i to na warunkach Pana od Butelki,niespodziewanie okazuje się,że ma super węch!
... jest kuchnia; widziałam tylko jak szatkują cebule, najważniejsze nóż był! jest nadzieja że akcji w kuchni będzie więcej^^

będę to oglądać!
Obrazek
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2008] Terroir

Postautor: Pino » 25 wrz 2010

Koniec!!.... spojlery
Zaczęło się we Francji i tak też się skończyło!.. zaskoczył ja pierścionkiem i wrócili do Terrior; ileż można się uczyć o produkcji winka!... miałam ubaw jak w tych winoroślach biega. kłóci się z francuzami(z tym całym mentorem tej posiadłości, do której na koniec trafia bohaterka).....no a w Terrior.... imprezka, dekoracja stołów, Woo Joo się maluje , wszyscy w dobrym nastroju, winko się przelewa, stoły się uginają.... i wylazła najpierw cioteczka, a za nią spokojny wujcio...chwila...i nagle... wyskakuje w białej marynarce szef kuchni:).... fajne zakończenie, bo po tych momentach we Francji, kiedy Tae Min zdecydował się pojechać po Woo Joo myślałam ,o ślubie tej dwójki^^ ...a przecież zapomniałam, że w kuchni też się romansik rozwija... :smitten: Taki był finałowy odcinek!
Postacie:
Woo Joo- w dramie podobał mi się ten proces, kiedy uczy się o winach, smakuje wącha,pucuje ściereczka kielonki...czasami wpakuje się w jakieś problemy, ale mimo wszystko daje rade!!
Tae Min- nie taki zły^^ poznajemy tez cieplejsza naturę tego pana...a opanowanie w restauracji tez się przydaje!
Ekipa z Kuchni: chyba dla tej całej kuchennej brygady oglądałam ta drame!! pierwsze spotkanie w kuchni i co bójka!!, a w tle taka spokojna muzyczka ... to było genialne!...po chaosie nastał spokój!... no nie do końca, bo czasami iskrzyło, ale z takim szefem i cioteczką to się nie dziwie!!
Szef kuchni- ah kocham ta postać! !taki trochę przerysowany, wielkie ego! i ta mała filiżaneczka z espresso ,a jak pił ta kawę i jak się delektował oh! ..i trafił na wybuchową cioteczkę!
Wujek Gi dong- nie mówi, obserwuje zachowanie tej wybuchowej parki, pomocnik szefa kuchni to taka dobra duszyczka i za nim łazi, okazuje się, że Gi Dong zakochał się w cioteczce....i te wyznanie miłosne, tylko raz płakałam i to właśnie w tym momencie, kiedy wujek z dobra duszyczką po treningach wybierają się do radia..
Pani Manager- denerwowała mnie na początku, wymagająca i uszczypliwa, ale dobra z niej babka!
Kolezanka Woo Joo- trafia do restauracji.. na pracy aż tak bardzo jej nie zależny, jak na uganianiu się za młodzieńcami w Terrior... potem jednak widać, że czasami do księgi win zagląda i nawet pucuje kielonki...daje rade! ...ale nie odpuściła i dręczy młodzieńców! LOL
..więcej postaci nie opisuje bo leń jestem; palce od stukania w klawiaturę bolą coraz bardziej... opisałam tylko te bardziej charakterystyczne!

Drama ogólnie taka ciepła, nastrój jest, winko się przelewa, muzyczka fajna, czego chcieć więcej ! fabula taka trochę przewidywalna, ale mi to nie przeszkadzało! , konkurencje były... taka trochę naciągana wygrana, i to jak opowiadają o winach...Pino wybacza, bo to przecież drama ,a nie jakiś program specjalistyczny o winach i somelierach!
...była w tle miłość,zazdrość, rodzinne tajemnice i sekrety, były intrygi jak wykurzyć konkurencje, zabawne momenty też były!.

EDIT
o zapomniałam!.. mimo że Bidam( Kim Nam Gil) wymienimy jest w obsadzie to ja go nie widziałam:( ;przyznaje się, bawiłam się suwakiem!! ,ale u mnie to normalne!...może go przewinęłam aaa...Volli wybacz!!...miałam nadzieje że go zaobacze , jak w pewnym momencie w kuchni gadali o kurczakach ...ale nieee ...ale nie pokazali go no! ...jak ktoś się zdecyduje na oglądanie i trafi przez przypadek na KNG to chce fotkę! ^^ ..no chyba ze drama wiki się myli i inne stronki ehhh:/
Obrazek

Wróć do „K-drama”