[2008] Why did you come to my house

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

[2008] Why did you come to my house

Postautor: Piżmak » 13 lut 2009

Nie zauważyłam, by ktoś pisał o tej dramie, więc będę pierwsza:)

Obrazek

Podstawowe informacje (będą po angielsku):

Title: 우리집에 왜 왔니 / Why Did You Come to My House
Also known as: What Are You Doing in My Place? / Our Home / Wanted: Son in Law
Genre: Romance, comedy
Episodes: 20
Broadcast network: SBS
Broadcast period: 2008-Mar-28 to 2008-May-30
Cast::
Lee So Yeon as Han Mi Soo
Obrazek
Kim Ji Hoon as Jo Gi Dong
Obrazek
Kim Seung Soo as Lee Kang Jae
Obrazek
Oh Yoon Ah as Jang Bok Hee
Obrazek

Krótka recenzja :

Komedia romantyczna o potencjalnym zięciu, który dzięki przeznaczeniu znajduje swoją szansę. Jo Gi Dong jest facetem, który powoduje wokół siebie sporo zamieszania. Stawia sobie za cel poślubienie córki bogatego biznesmana granego przez Joo Hyun. Han Mi Soo gra bogatą dziewczynę, która zakochuje się w Gi Dongu. Kim Seung Soo gra Mi Soo's - pierwszą miłość ze szkoły średniej.

Ode mnie:

Dopiero zaczęłam oglądać, ponieważ wyszły dwa odcineczki pod rząd na "mysiej" stronie - http://www.mysoju.com/why-did-you-come- ... -1/part-2/ , ale już w pierwszych minutach muzyka dosłownie powaliła mnie na kolana. Jest jej dużo i co chwila się zmienia, do jednej piosenki się nie zdążysz przyzwyczaić już jest serwowana następna. I akcja też bardzo szybko się toczy, przeskakuje z miejsca na miejsce i jest kupa śmiechu. Jak chcecie, to zajrzyjcie do tej pozycji:)

A tutaj OST z tej dramy:
http://koreandramamv.blogspot.com/2008/ ... house.html

Obrazek

Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 14 lut 2009

Długo długo czekałam na tą dramkę, a kiedy wreszcie zaczęły pojawiać się napisy odechciało mi się . ;p Jestem po dwóch epach i jest całkowicie inaczej niż sobie wyobrażałam. Dlatego też ponieważ nie mam zbyt wiele czasu, postanowiłam ją odłożyć na inne czasy.

O moim afekcie do Kim Ji Hoon'a może już kiedyś wspominałam, teraz w moich oczach rośnie Lee So Yeon , do której po Spring Waltz nikt by się nie przekonał. ^^

ps Piżmak opis musi być po polsku. ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 14 lut 2009

To mnie zdołowałaś. Opis sie pojawi za kilka chwil - tylko ściągnę Beniacza, by mi to przetłumaczył po ludzku a nie po mojemu:)
I pojawiły się kolejne odcineczki... Powiem szczerze, że bardzo podoba mi sie motyw wiecznie kłócących się głownych bohaterów. I coraz bardziej oczko zawiesza mi się na Kim Ji hoonie:) Pozostałe postaci są bardzo aktywne( głownie się kłócą) i każda z nich ma bardzo wyraźnie zarysowany charakter. Nie ma postaci mdłych. Normalnie zero szarości w tej dramie. Szkoda, że nikt nie ogląda ze mną na bieżąco, to mogłabym wymienić swoje poglądy...
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 03 kwie 2009

Haha, ta drama to istne szaleństwo! W zeszłym tygodniu zachciało mi się jej znowu i obejrzałam trzeci odcinek. O wiele lepszy od dwóch pierwszych. LOL, jaka IDEALNIE dobrana para XPPP Zostawić ich samych a zdemolują Ci mieszkanie xP

A teraz zachciało mi się następnego odcinka ^^ Lecę oglądać ^
Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 04 kwie 2009

Ogladaj i to duzo - naprawde warto. Mnie ona strasznie smieszy i zachowania bohaterow sa takie nienaciagane- Na razie jakiegos super wielkiego dramatu nie ma, wiec oglada sie z przyjemnoscia. I oczywiscie zapomnialam dodac, ze wciaz nie moge doczekac sie kolejnych odcinkow, a wychodza dosc nieregularnie.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 04 kwie 2009

Mnie ona strasznie smieszy i zachowania bohaterow sa takie nienaciagane-

No właśnie ta agresja w stosuku do siebie zadziwiająco realistyczna. Aż się boję momentami Kim Ji Hoona bo jak ryknie... XP
Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 04 kwie 2009

Przed sekunda wyszedl dwunasty odcinek. Troszke sie dramatycznie zrobilo, ale jakby sie nie zrobilo to bym sie obawiala co ja w ogole ogladam. Fakt ma glos jak dzwon, ale ta jego przyszla niedoszla zona tez niczego sobie jak krzyknie. Rozsmieszylo mnie to zdjecie:
Obrazek

Ach cos ma fajnego w sobie ten aktor:)

Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 04 kwie 2009

MAURA JAKA ZMIANA, nie poznałem ciebie....
a ja właśnie chyba dzisiaj sobie włączę sobie to^^
Lubie tego aktora po "Love Marriage" zresztą to była moja zeszłoroczna zaległość... (brak napisów)
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 04 kwie 2009

12 to chyba nawet wczoraj już był ^^

Ja z kolei jestem od właściwie początku istnienia tej dramy fanką tej :
Obrazek

MAURA JAKA ZMIANA, nie poznałem ciebie....

Postanowiłam przestać już rozpaczać z BOFami i ruszyć dalej xPP
A obecna zmiana jest przejściowa, do czasu aż czegoś nowego nie wymyślę ^^ Ale fakt faktem, uwielbiam tą sesję z której jest sygnaturka ^^

U mnie Kim Ji Hoon ma chody po 'Flowers for my life', uwielbiam jego postać tam! W Love Marriage był już tylko ok... trochę za sztywny :roll: Za to lubię jak mu w Sang Sang Plus ciągle nieprofesjonalizm wytykają xPPP
Obrazek
Awatar użytkownika
Dante
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: Dante » 08 kwie 2009

Chciałem to obadać już dawno temu ale napisów nigdzie nie było i wczoraj dzięki temu tematowi sobie przypomniałem. Szkoda że muszę streamować w dość słabej jakości ale za to pierwsze trzy epy całkiem zabawne więc może być dobrze
Oh Yoon Ah na plus ale i główna heriona jest spoko.
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 08 kwie 2009

Widze że temat sie rozkręcił. To dobrze:) Ja wyczekuje trzynastego odcinka z niecierpliwością. Ukazywał sie jakos w tym samym czasie z wtorkowym odcinkiem BBf, ale na razie jeszcze go nie widać .Mimo wszystko warto czekać:)
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 11 kwie 2009

Ta drama była jedną z zaległości, które nazbierały mi się w 2008 roku. Tak więc postanowiłem się przełamać o obejrzałem...

JESTEM ZACHWYCONY^^
Uwielbiam ten wątek i taki humor w k-dramach^^
Chemia pomiędzy głównymi bohaterami niesamowita... te ich sceny kłótni są naprawde realistyczne.
Spoiler! Ji-hoon musiał się namęczyć biegnąc na golasa przez zatłoczony Seoul w środku zimy ^^ hahaha
Podoba mi się także główna piosenka^^ - motyw przewodni? :P Chyba tak to się nazywa...

Ale jest tyle zawirowań w tej dramie, że boję się, że pod koniec będzie smutno, ciężko i długooo... No ale zobaczymy^^ Na razie jest dobrze i idę oglądać dalej
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 11 kwie 2009

Owszem humor jest na wysokim poziomie - dopiero kolo 10 odcinka zaczyna byc smutno,a le sa tez watki komediowe, wiec tak bardzo ogladanie nie boli:) drama to drama - musi ja cos zmacic - inaczej nie bylaby nia:) mimo wszystko ja wyczekuje z zapartym tchem kazdego odcinka. dzis obejrzalam 13 i czekam na zapowiedzi 124, bo troche w lipnym momencie sie urwalo:)
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 11 kwie 2009

Czytam swój komentarz i tak sobie myślę, że byłem trochę za mocno podekscytowany^^ No ale jak tu nie być, jeżeli ma się przed tobą takie słodkie sceny... ;)
- właśnie chciałem dodać, że jestem dopiero przy 7 odcinku, ale jeszcze ani razu nie nudziłem się na tej dramie, a odc. dla mnie wydają się takie krótkie...
Klikam 1 part, a tutaj zaraz 6 juz...

EDIT:
Teraz wydaje mi się, że lubię cały soundtrack^^
Chyba poszukam linka^^
Chyba, że ktos mnie uprzedził?
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 14 kwie 2009

epizdodzik 15 właśnie się pojawia powoli, są już 3 party *_*
- co za szczęście!! Jestem całkowicie uzależniony od tej dramy... - niby teraz miało być smutno i tak jakoś dziwnie, ale ja tego nie widzę... taki natłok wydarzeń jest, że nawet smutasy mnie interesują i oglądam z wywalonym językiem^^

Wróć do „K-drama”