[2005] Green Rose

seriale z Korei
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

[2005] Green Rose

Postautor: yamatsumi » 26 sty 2006

Green Rose (그린 로즈)

Obrazek
Tytuł: 그린 로즈 / Geu-rin Ro-jeu
Ilość odcinków: 22
Stacja TV: SBS
Czas emisji: 19.03.2005 do 29.05.2005
Strona oficjalna: http://tv.sbs.co.kr/greenrose/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tapety: viewtopic.php?t=129" onclick="window.open(this.href);return false;

Obsada:

Go Su jako Lee Jung-Hyun/Jang Joong-Won
Lee Da Hae jako Oh Soo-Ah
Lee Jong Hyuk jako Shin Hyun-Tae
Kim Suh Hyung jako Cha Yoo-Ran
Yoo Min Hyuk jako Tao-ren :smitten:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Jung-Hyun zakochuje sie w Soo-Ah, która pracuje w tej samej firmie co on. Gdy zaczynają planować ślub i Jung-Hyun nalega na poznanie rodziców ukochanej okazuje sie, ze jest ona córką szefa firmy, w której oboje pracują. Na przyjęciu urodzinowym ojca Soo-Ah, Jung-Hyun zostaje potraktowany z góry a prezent, który przyniósł (jedzonko, które jego mama robiła całą noc) rzucony pod stół na prezenty. Kilka dni później, gdy pracuje do późna w nocy, zostaje wezwany przez szefa. Dojeżdża do domu ale okazuje sie że szef leży nieprzytomny. Próbuje go wydostać z domu, ale zostaje uderzony w głowę przez tajemniczego mężczyznę, który następnie podkłada ogień. Jung-Hyun budzi sie w szpitalu gdzie czeka juz na niego policja. Zostaje aresztowany, oskarżony i skazany za próbę morderstwa. Oczywiście ucieka z więzienia, a potem i z kraju. Powraca po latach by odnaleźć prawdziwego sprawce, udowodnić swoją niewinność i odzyskać ukochaną.

Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 26 sty 2006

mam tego chyba ze 4epy, ale jakoś się nie zmusiłam by to oglądnąc....
yamatsumi czy warte jest to mojego zachodu?
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

mi sie bardzo podoba haha allia dobrze wie czemu :wink: ale nie tylko^^ historia jest super interesujaca, duzo akcji, swietna gra aktorska no i oczywiscie mnustwo zwrotow akcji 8) ja jestem na 15 odcinku i nadal nie wiem kto jest sprawca bo wlasnie upadla cala moja teoria :cry:
wlacz sobie ten poczatek i sprawdz jak ci sie bedzie podobac :) mi jak do tej pory sie bardzo podoba i juz sie nie moge doczekac nastepnego epa bo moj slodki ochroniarz jest w klopotach :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 26 sty 2006

powiem tak
po włączeniu początku, a było to jaieś 2mce temu, cwcale nie chciałąm oglądać dalej, pytam z ciekawości bo może dalej się coś więcej dzieje^^
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

ucieka z kraju - to jedyny nudny odcinek bo tylko idzie :shock: i nic sie wiecej nie dzieje ale w Chinach jest ciekawie bo odnajduje Yoo-Ran, ktora po roznych przejsciach zaczyna mu pomagac i razem wracaja do Korei - Lee Jung-Hyun jako Jang Joong-Won...nie chce zdradzac zbyt wiele..ale wydaje mi sie naprawde interesujaca i uwazam GR za 1 z najlepszych dram zeszlego roku
jesli nie masz ochoty sciagac to mozemy sie wymienic...mam wersje DVD
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 10 lut 2006

masaka! MASAKA!! kurcze ten serial chyba do ostatniej chwili bedzie mnie zaskakiwal 8) to naprawde swietny sposob na odpoczynek od lzawych produkcji hehe dzis juz skoncze mam nadzieje i sie wreszcie dowiem kto jest winny :P chociaz juz wrocilam do moich pierwszych podejrzen :lol: ale nowy detektyw jest dobry! swietnie kombinuje...hehe ja na to nie wpadlam :P
jedyne minusy serialu to 2 denerwujacych bohaterow: Shin Hyun-Tae, ktory jest po prostu obrzydliwy i nie moge na niego patrzec i kierowca szefa firmy...a reszta jest swietna^^ Soo-Ah jest przeurocza i ma sliczne ciuszki :lol:
juz sie nie moge doczekac az Jang Joong-Won skopie Hyun-Tae :fight: taaaak fight!fight!fight! :twisted:

dobra wracam do ogladania bo jeszcze 3 epy do konca :wink:
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 11 lut 2006

skonczone :D 22 epy ale bylo warto!! swietna drama :clap: moja ocena 9,6/10 :thumb:
Go Su zdecydowanie awansowal na mojej liscie ulubionych aktorow :smitten: i LDH tez byla swietna :) musze jak najszybciej zabrac sie za My Girl :wink:
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 11 lut 2006

yamatsumi pisze:musze jak najszybciej zabrac sie za My Girl

Oj i to koniecznie, choć ja po niej czuję lekki niedosyt... :wink:

Co do Green Rose, scenariusz napisany w bardzo zmyślny sposób...tak żeby widza zbytnio nie zmęczyć nachlnym aktrostwem, a drama trzyma w napięciu do samego końca :) Lee Da Hae znów pokazuje swe niezwykłe umiejętności. . . cudownie opowiedziana historia, która moim skromnym zdaniem zasługuje na 8,5 :thumb: Pól punkcika odbieram, bo zmusiłam się do oglądania Go Soo w roli głównej, a za którym nie przepadam :)
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

hehe ja za Go Su tez nie przepadalam po My Fair Lady, ale tu mnie urzekl przede wszystkim jako Jang Joong-Won 8) ach ta jego kamienna twarz :love: sama historia byla super interesujaca, a akcja dobrze prowadzona = cala masa zaskoczen i niespodziewanych zwrotow :) i szczerze mowiac do samego konca nie bylam pewna co sie tak naprawde wydarzylo tamtej nocy :P
ciesze sie, ze ktos jeszcze ogladal ta drame :D i dzieki za dodanie oceny :thumb:
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 11 lut 2006

kurcze.. zaintrygowałaś mnie tą dramą i tym bodyguardem :lol:
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

ja mam wersje aznV bo to DVDrip hehe ale jesli chcesz sciagac przez cb to jest dostepna tylko wersja HDTVrip. Nie wiem gdzie jest ale poszukam :)
i ja wiem, ze tylko o tego bodyguarda chodzi :mrgreen: musze zidentyfikowac ta 2 drame :lol:

clubbox link: http://clubbox.co.kr/myonlynara
Awatar użytkownika
mistiq
Oglądam regularnie xD

Postautor: mistiq » 12 cze 2009

Historia ciekawa, szczególnie od 10 odcinka.
Jak dla mnie nudna akcja była w Chinach. Do końca nie wiadomo, co, kto i dlaczego.
I oczywiście Lee Da Hae, to wielki plus.
Też tak mieliście, że polubiliście Tao-ren? Postać drugoplanowa, ale od razu, go polubiłem. Nie wiem dlaczego.
Ale nie mogę tego powiedzieć o Cha Yoo-Ran. Ta kobieta, do samego końca mnie wkurzała. Dziwna była.

I szkoda, że ta drama, ma słabe napisy.
Awatar użytkownika
Akemi
Już poznaję aktorów ^^"

Re: [2005] Green Rose

Postautor: Akemi » 04 cze 2011

Ja z kolei bardzo lubiłam Yo Ran, a nie trawiłam Lee Da Hae. Jeszcze wtedy nie byłam uprzedzona do Lee Da Hae, ale po tej dramie się to zmieniło. Była taką bezbarwną dla mnie postacią. Nic ciekawego nie wnosiła, tylko potrafiła się gapić. Wielki plus za Lee Jong Hyuka w roli Shin Hyun Tae. No i Tao Rena faktycznie nie sposób było nie lubić. Sympatyczna postać :)
Wombat na chorobowym, jego funkcję przejął Baran.
Baran przyjmuje pacjentów na psychologicznym pastwisku od poniedziałku do piątku, w godzinach od 17:30 do 22:00. Pacjenci proszeni są o przyniesienie oscypków BIAŁYCH, NIE WĘDZONYCH w ramach opłaty za konsultację lekarską.

Wróć do „K-drama”