[2009] City Hall

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 23 maja 2009

Odcinki 5-8 (bez spoilerów tym razem xP )

Ależ ja tą dramę lubię ;)

Doskonała chemia między aktorami. A teraz kiedy COŚ się dzieje między główną parą to już w ogóle xP Nigdy jakoś nie przepadałam za Cha Seung Won'em, ale facet jest świetny. I mimo, że już wiekowy, to ma w sobie mnóstwo uroku. No i znowu...kolejny aktor, któremu świetnie w garniturze *.* A Kim Sun Ah? Hah :D Nie no, przechodzi samą siebie. xP No i fajną (nareszcie) rolę ma aktor Lee Hyung Chul grający tego pana urzędnika w okularkach. Bardzo, ale to bardzo pozytywna postać, aż nie myślałam, że po 'On Air' będę w stanie go sobie wyobrazić w czymś takim ;)

Macie czasami tak, że jedna-dwie piosenki w dramie tak Was poruszą, żę nie pozwalają wam jej odłożyć, tylko wręcz nakazują sięgnąć po nastepny odcinek? Ja tak nie miałam od czasów Painter of the wind i Worlds Within. A tu proszę... Jedna piosenka jest taka lekka i przyjemna, idealnie pasująca do klimatu tej dramy =>그래 나를 믿자 (Okay, I'll Believe In Myself) - Jung In (Feat. Bizzy) 정인 (feat. 비지)
A ta druga *.* Oglądam sobie, a tu nagle Horan słyszę! I to taka piękna piosenka, bardzo typowa dla Ibadi. Myślałam, że to któraś z płyty, ale obszukałam wszystko i nic. Aż nie mogę się doczekać 26 maja - data releasu OSTa. Liczę dni w tej chwili xP Ahh piękna piękna i dzięki niej powstał świetny klimat w kilku scenach między głównymi bohaterami *.*
link do kawałka piosenki-> 안한 사랑 (Uncertain Love) - Horan

O i właśnie uwielbiam końcówkę 7 odcinka, a 8 to już w ogóle sam miód. <3

No i co ja teraz biedna pocznę? Obejrzałam już wszystko co było, a teraz trzeba czekać do środy... ahh

Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 24 maja 2009

Ja nie wiem co sie stało ale za każdym razem kiedy zabieram sie za jakąs drame niekoreańską po obejrzeniu pierwszego odcinka robie przerwę i jakimś cudem akurat wtedy muszę zaczać oglądac coś koreańskiego. No i takim włąsnie cudem po pierwszym epizodzie Bloody Monday rzuciło mi się w oczy City Hall. Pamiętając bardzo pozytywną wypowiedź Maury stwierdziłam ze sprawdzę co to takiego ;)
I....
Zgadzam się - przesympatyczna drama ^^
Taka lekka i niewymagająca, a jednocześnie wprawiająca w doskonały nastrój :D Może odrobine przegadna... bo po pierwszych dwóch pseudo polityczno-urzędowych rozmowach, na których nie nadązałam z czytaniem napisów dałam sobie spokój... i teraz wyłapuje jakieś pojedyncze zdania tylko na tyle zeby wiedziec o co chodzi... Na szczęście wszyscy ci urzędnicy znacznie odbiegają od normy i sama przyjemnością jest ogladanie tego w jaki sposób sie wypowiadają - zwłasza Min Joo Hwa - uwielbiam miny tej kobiety ^^
Jej mąż - [spoiler2]czyli pan w okularach - chociaz to chyba spoiler2 bo ja np byłam bardzo zaskoczona^^[/spoiler2] tez jest świetny, a z kolei ma twarz wykuta jakby z kamienia ^^ Lubię zwłaszcza te momenty, w których mierzą sie wzrokiem z główym bohaterem.

No włąsnie - ta główna dwójka to najwiekszy jak na razie atut tej dramy :D:D:D Ile razy widze ich razem moja sympatia dla tej dramy przechodzi w uwielbienie :D Kim Sun-ah doprowadza mnie co prawda do szweskiej pasji swoim "słodziutkim" sposobem mówienia. Ale z kolei uwielbiam, kiedy przechodzi z takiego słodzenia we wrzask, a potem z powrotem robi niewinna minkę i trzepocze rzęsami ^^ Ale to Korea wiec nie mogło sie obejśc bez kilku obleśnych żartów związanych z obżeraniem i wydalaniem no ale ^^

Na koniec zostawiłam sobie Jo Gooka. Cały pierwszy odcinek nie mogłam sie pozbyć uczucia, że na pewno go gdzieś widziałam. Ale po łamaniu sobie głowy na wszystkie możliwe sposoby - spasowałam i sprawdziwłam dramawiki. Przeżyłam szok. Okazało sie ze ten pan grał we wszytskich tych szalonych starych komediach koreańskich jak Kick the Moon, Attack the Gas Station czy Ghost House. To teraz już widziałam skąd go kojarze ale nadal nie moge uwierzyć ze to on. Wygląda jakoś tak zupenie zupełnie inaczej. Po pierwsze z tamtych filmów nie zapamietałam w ogóle ze on jest taki wyyyysoki - wydawał sie taki przeciętny. Jego twarz równiez wygląda nieco inaczej ale to pewnie przez ten zarost... Jeśli chodzi o urodę to w filmach pojawiały się momenty ze zauwazałam jaki jest przystojny ale sposób w jaki grał nieco to zasłaniał... A tutaj wychodzi z niego cała ciachowatośc ^^ I do tego jest taki spokojny i pooowazny. No poprostu jak nie ta sama osoba ;)

A wracajac do dramy to z chęcią zasiadłabym do 4 odcinka niestety linki do 3 kolejnych partów na viikii są dead ;(;( a ja nie chciałabym uronic ani chwilki z tego ich szaleństwa :(

EDIT:
No i wiedziałam ze zapomnę o muzyce. Bardzo mi się podoba końcowa piosenka ^^ Juz ją własciwie nucę bo jest taka do nucenia ;D Pozytywna i w ogóle i nawet te raperskie wstawki mnie nie denerwują ;) Ale cała muzyka w dramie jest taka własnie "fajna" i lekka i wesoła :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 24 maja 2009

Hah, a jednak coś w tej dramie jest, że przyciąga^^

Ja w sumie też skaczę po tych politycznych scenach 'byleby sie orientować' bo są zabójczo beznadziejne, przynajmniej niektóre, bo na niektórych było całkiem sporo śmiechu xP

A Kim Sun Ah faktycznie... jakby miała dwie osobowości.. co tam dwie...cztery co najmniej xP

No poprostu jak nie ta sama osoba Wink

Hah, pamiętam czasy jak nie chciałam dalej oglądać Bodyguarda bo główny aktor mi się nie podobał xPP A tu wręcz przeciwnie ^^^ Czarujący :D
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Hah, a jednak coś w tej dramie jest, że przyciąga^^

Może to że nie próbuje być taka dramowa. Trzymają sie komedii i mam nadzieje ze wytrzymają... chociaż raz. Przebolałam te 3 nie działające party wraz z nimi tańczenie tango (T_T konieczie muuusze to nadrobić !!!! dlaczego akurat to nie działało <wrr>) i rozpoczynam włąśnie 6 odcinek ale ojej jakoś odrobinę smutno się zrobi chyba. Ale wiem że potem bedzie słodko i uroczo i ojej ^^ Rozczulam sie totalnie kiedy widze Mirae i Vice Mayor'a razem i robie wielkie "ojejeeej" xD

Hah, pamiętam czasy jak nie chciałam dalej oglądać Bodyguarda bo główny aktor mi się nie podobał xPP A tu wręcz przeciwnie ^^^ Czarujący

Mi dosłownie kolana miękną ^^ Teraz mam faze na jego głos ;) Nie umiem tego dokładnie wyrazić słowami - bo to nie jest zwykły napad fangirlingu. Bo niemal jestem zadrosna ze nikt taki jeszcze sie nie pojawił na mojej drodze xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 24 maja 2009

No trochę będzie poważniej, ale ja nie wiem czy Mi Rae Ah do końca zostaje poważna w takich sytuacjach xP Smutno smutno ,a ona nagle coś palnie zupełnie z choinki xD

wraz z nimi tańczenie tango (T_T konieczie muuusze to nadrobić !!!! dlaczego akurat to nie działało <wrr>

Heeeeh ;< ja też nie widziałam bo akurat w tej chwili ten part się zepsuł ;<<<<< Tylko na screencapach widziałam.... Zastanawiam się nawet nad ściągnięciem Rawa czy coś :D

Mi dosłownie kolana miękną ^^ Teraz mam faze na jego głos Wink Nie umiem tego dokładnie wyrazić słowami - bo to nie jest zwykły napad fangirlingu. Bo niemal jestem zadrosna ze nikt taki jeszcze sie nie pojawił na mojej drodze xd

No ja mam zupełnie tak samo! Głos *.* Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale ostatnio na punkcie głosu wariowałam przy ajussim z Coffee Prince'a *.*

Albo jak Jo Gook patrzy na Mi Rae ahhhh :D

A śpiewała już Horan? ^^^^ <w tle ofc xP>
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Nie jeszcze Horan nie słyszałam. To w takim razie chyba wsiaknę z powrotem w Viikii xD I z drugiej strony - jesli teraz nawet miałoby sie zrobić smutno (ale smutno nie dramatycznie) to jestem gotowa na wzruszenia ;);) W ogole mam ostatnio taki nastrój że chętnie bym sobie popłakała. Tyle ze ja nie płaczę na tym co wszscy - bardziej prawdopodobne ze sie popłaczę na jakiejs komedii niz nawet na najbardziej wzruszajacym wyciskaczu łez ;) Więc cięzko mi znaleść coś na czym mogłabym popłakać ;)

EDIT:
Po odcinku 6 ^^
Ach jednak dane mi było zobaczyć przynajmniej urywki scen z tangiem :melt: - chyba jednak sciagne tego RAWa żeby to w cłąości zobaczyć :)
Jestem oficjalnie rozczulona nad sceną z garniturem, a właściwie obiema scenami z garniturem i nad miną Jo Gooka jak sobie obserwował Mirae z samochodu ^^^^ Ojejej ;P;P No i rzecz jasna jestem rozczulona nad piosenką Horan - śliczna!
I jest jeszcze jedna piosenka, która brzmi mi uporczywie znajomo - tak znajomo ze przekopalam sie przez wszystkie piosenki na dysku, zeby upewnić się czy aby na pewno jej juz gdzieś nie słyszałam. A chodzi mi o ta bossanovę która leciała w 7 parcie 6 odcinka kiedy Mi Rae przypominała sobie po raz kolejny o Jo Gook'u ;);) Piosenka brzmi jak Belle Epoque albo Lucite Tokki ale nie dopatrzyłam sie ich w liście utworów na OST więc nie wiem... Na szczęście 26 już nie daleko xD Mam nadzieję ze ją tam znajde ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 28 maja 2009

Pewnie chodzi Ci o ten kawałek ->
08 . Jeomooneun Gil 저무는 길 (Night Falling on Street) by: Han Sul Hee, Kim Jung Bae 한설희, 김정배

Ale ja z czym innym. Wyszedł wreszcie ten OST i ... normalnie rozpływam się nad tą piosenką Horan, zwłaszcza teraz nad drugą jej częścią <3 Piosenka trwa prawie pięc minut i dosłownie każda jej sekunda jest idealna^^

Ahh mam nadzieję, że jutro już będą całe napisy do wczorajszego odcinka ;) duzy EDIT Napisy już są do 9 epa Aaaa lecę oglądac <3<3<3

EDIT2

Odcinek 9 (spoilery)

Jestem jednak po 5 partach 9 epa bo jeszcze nie zsubowali do końca, a ja nie chcę mi umknęło ani jedno zdanie z tego co oni tam mówią ;)

Ale do tej pory to...

Życiowy tekst Mi Rae:
It's really hard to appear immature in front of me i okoliczności jego wypowiedzenia xPPP Hah, a potem ta sesja na której padłam ze śmiechu w momencie gdy przyjaciele zaproponowali.... własny koncept. Hahahaha no nie moge no xPPPP

A potem jak Mi Rae jechała z Jo Gookiem samochodem to mi się tak ciepło na sercu zrobiło, kiedy kazał jej donosic wszystko o sobie, nawet jesli to było w żartach... Ale part się skończył i chyba w 6 będzie niemiło...

Trochę jestem zła na Jo Gooka, już właściwie od tej ich wspólnej wycieczki kiedy mówił, ze mężczyna potrzebuje różnych kobiet do robienia różnych rzeczy... Jest trochę bardzo nie fair w stosunku do obydwu pań, ale... o mamuniu, sposób w jaki patrzy na Mi Rae... jaj, ja się wtedy rozpływam *.*
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 29 maja 2009

Obejrzałem dwa pierwsze odcinki za namową Maury i powiem tyle, że Kim Sun-ah wymiata w tej dramie... no i w sumie na tym kończą sie moje ochy i achy... bo oprócz niej to w tej dramie nie ma nic śmiesznego T_T Będę oglądać dalej bo przynajmniej dla niej warto!! ^^
scena na basenie rządzi!!
z tym ręcznikiem :D
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 01 cze 2009

Obejrzałem do 8 odcinka no i nie wiem co mam mysleć... niby słodko, niby fajnie, ale wciąż mi czegoś brakuje^^
Kim Sun-ah jak zwykle świetnie *_* Uwielbiam ten jej słodki głosik;)
Wkurza mnie trochę główny bohater i ta polityka... no ale cóż^^
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 01 cze 2009

Ooo ^^ szybko ^^^

niby słodko, niby fajnie, ale wciąż mi czegoś brakuje^^

No, ale obejrzałeś^^ Jakby było coś bardzo nie tak to byś pewnie zaniechał xP Ja mówiłam już, że jeśli chodzi o te wątki polityczne - jak zebrania tych ziomali z ratusza to skaczę trochę po tym by się orientować, a tym samym nie psuję sobie oglądania xP

Kim Sun-ah jak zwykle świetnie *_* Uwielbiam ten jej słodki głosik;)

Mi się wydaje, że Kim Sun Ah nie zawsze jest taka świetna. I u przypominam sobie komedie, których z nią nie lubię xP Ale fakt, tutaj przechodzi samą siebie ^^^

Główny bohater... według mnie jest jednym z atutów tej dramy, ale... no coż, patrzymy na niego z różnych perspektyw ^^^
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 02 cze 2009

Okay obejrzałem do 10 ODCINKA ! Czas na pełną receznję^^
(przepraszam, że znowu brzydko i niestarannie piszę... ale ostatnio mam lenia i non stop czuję większe zmęczenie... prosze o wyrozumiałość^^)

Pierwszy odcinek to totalna klapa i porażka! Nawet pełno pozytywnych komentarzy, wasze zachęty i wysoka oglądalność nie potrafiły złamać we mnie tej niechęci jaką obdarzyłem ten epizod... tak więc mootyl wymyślił idealny plan!! ^^
Dobrnąłem do 5 parta tak więc po co oglądać dalej?! Od razu przeszedłem do odcinka 2... i chociaż przegapiłem scenę złapania za cycuszki to mi ją pokazali w retrospekcjach więc nic nie straciłem^^

Drugi odcinek pamiętam za sprawą sceny na basenie gdziie to Kim Sun-ah biega z ręczniiem i co chwilę odsłania swoje ciało krzycząc AH! ... Jedna z najśmieszniejszych scen:)

Nie żałuję, że nie poddałem się i obejrzałem tą dramę... Bo mimo nudnego i irytującego politycznego wątku to ta drama jest idealna^^

Maura mówiłem, że główny bohater mnie wkurza... no wkurza mnie... wkurza mnie to, że tak brzydko wykorzystuje naszą główną bohaterkę, chociaż coś do niej czuje... (więc chyba to wkurzanie jest atutem^^) Ładnie jest ukazana powolna transformacja Vice Mayor'a^^ i uczucie, którym obdarza Mi-rae! A co do wyglądu... on jest tam najwyższy... no ale w sumie ma te 186 czy 7 (dane z FO)... i nie mogę uwierzyć, że on ma 40 lat i debiutował w 1988r. PRZECIEZ ON TAK MŁODO WYGLĄDA o.O!! Nawet w FO bez większych obróbek wyglądał... tak samo jak w dramie?! A Kim Soo-ro jest w jego wieku, a wygląda dużo gorzej... (dobra mniejsza o to ^^)

Scenarzysta według mnie chce, aby ta drama wytworzyła kilka kultowych scen... no i mu się udaje!! (tak jak reżyserowi) !!
Scena tańca Mi-rae z marynarką *_* Jedna z piękniejszych scen w k-dramach... Śliczna*_* Ahhh rozpływam się...
Druga scena to w namiocie, kiedy oboje udają, że śpią... a potem ona dotyka jego twarzy*_*
Trzecia scena, kiedy Mi-rae krzyczy w stronę morza o swoim błędzie i o tym, że chciała być Mayorem tylko dla pieniędzy... i on tak ją ogląda z daleka (nie byłoby w tej scenie nic nadzwyczajnego gdyby nie te kilkosekundowe ujęcie z daleka... kiedy to w blasku księżyca widać jego i jej cienie) *_*

No dobra same ochy i achy... Ale ta drama ma jedną, wielką, ogromną wadę... T_T WĄTEK POLITYCZNY!! Nie wszystkie sceny sa okropne, ale te bez Kim Sun-ah i te na zebraniach jakiś tam są do niewytrzymania... wtedy niemiłosiernie się nudzę i wyzywam tą dramę od najgorszych...

Mimo to będę oglądać dalej bo wątek romantyczny jest CUDOWNY!!!!!
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 02 cze 2009

Scenarzysta według mnie chce, aby ta drama wytworzyła kilka kultowych scen... no i mu się udaje!! (tak jak reżyserowi) !!

Akurat scenarzystka i reżyser to para zarozumialców, którzy mają już za sobą takie sukcesy jak trylogia Loversów (in Paris, in Praque, Lovers) czy zeszłoroczny On Air (O Hello Miss nie wspominam bo to klapa xP). W każdym razie oni już z gór założyli, że City Hall to będzie wielki sukces i taki Cinderella Man ich nie pobije XPPP Cóż.. mieli rację xP

Co do kultowych scen. Taak jest kilka naprawdę pięknych tylko jestem rozdwojona - z jednej strony chciałoby się by takie sceny trwały wiecznie, z drugiej strony zdecydowanie są za bardzo przedłużane i no... strraasznie ich dużo xD

Co do wątku politycznego to zgadzam sie. Denerwują mnie te zebrania xP Ale teraz ten odcinek 10 mimo, że lekko wolniejszy to oglądałam z zaciekawieniem bo właściwie w dramach pokazują nam bardzo mało polityki, praktycznie w ogóle. A wybory? Wybory to bardzo ciekawa rzecz i porównywałam sobie z tym co mamy w Polsce. Mam dziwne wrażenie, że na całym świecie to samo xP
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 05 cze 2009

ODCINEK 11 (spoilery)

Tak więc... Z jednej strony uwielbiam tą dramę, a z drugiej no... nie mogę się w pełni do niej przekonać.

Teraz wątek romantyczny trochę ucichł na rzecz wątku politycznego. Nie wiedziałem, że te wybory się tak skończą... no bo Koreańczycy zawsze serwują nam słodko-gorzkie rozwiązania w takich sprawach, ale czuję, że właśnie tak się stanie...
no bo nie wyobrażam sobie Mi-rae na stołku burmistrza miasta bez większych problemów.

WIELKI MINUS ODCINKA: Mi-rae chyba z 30 razy płakała i mówiła jak bardzo chciałaby zrezygnować, a potem 50 razy przepraszała mówiąc, że da radę i już się nie podda o.O
- chyba zabrakło twórcom pomysłu i plot im się wyczerpał...

No ale potem nadrobili mi cały zepsuty odcinek sceną na morzu^^ Piękne to było, chociaż jak zwykle... nie skończyło się pozytywnie -_-
Mi-rae chcąca przeżyć scenę z Titanica i wołająca: "C'mon babe, C'mon" *_* haha bezcenne

No i tyle moich przemyśleń^^ Mam nadzieję, że romans się rozkręci...

i chyba wiem dlaczego w pełni nie lubię tej dramy... w zeszyłym roku miałem podobną sytuację. Oglądałem On Air i strasznie mnie nudziło i wkurzało... i w tym samym czasie śledziłem losy bohaterów z Who are you? - no i wiadomo co lubiłem bardziej^^ a teraz?
Uwielbiam That Fool, a City Hall no może nie wkurza mnie tak samo jak poprzednia drama tych twórców, ale także nie zwala mnie z nóg:)
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 05 cze 2009

Moim zdaniem vice burmistrz przesadnie się wkurzał i tym samym ja też się wkurzałam i pewnie wszyscy wokół. Mirae... szczerze to ja jej nie widzę jako burmistrza, to jakaś tragikomedia będzie xPPP Ale preview zapowiada się obiecująco^^ Chyba jakiś były wielbiciel się pojawi ^^

Jeśli chodzi o wątek miłosny, to.. zaspoiler2owałam sobie niechcący - weszłam na bimbap, a tam nowy mv do City Hall, to sobie obejrzałam, a co xP A na koniec scena podejrzewam z 12 epa
oglądasz na własną odpowiedzialność xP
Spoiler! jak to Jo Gook spaceruje sobie za rękę z Mirae, a potem ją obejmuje ^^^

Oglądałem On Air i strasznie mnie nudziło i wkurzało... i w tym samym czasie śledziłem losy bohaterów z Who are you? - no i wiadomo co lubiłem bardziej^^ a teraz?

hym hym, ale Who are you to była komedia, a On Air to obyczajówka xP Moim zdaniem obydwie te dramy miały kilka wad. On Air całkiem mi sie podobało, może trochę za dużo odcinków, na początku byłam naprawdę podekscytowana tą dramą, a na koniec trochę przymdlili. Ale jak dla mnie było bardzo ok. ;) Zresztą Who are you też. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 05 cze 2009

MAURA NIEEEE!! Ten spoiler był straszny... !!!!
teraz po nocach nie będę spać !! ;ppp
- już zacieram rączki aby to obejrzeć^^

Wróć do „K-drama”