[2009] Cinderella Man

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 19 kwie 2009

No dobra, zaczynamy xP

Wczoraj wieczorem ukazał się pierwszy ep z subami, a dziś rano linki do 'normalnych' rozmiarów i na yt.

No to życzę sobie i Wam przyjemnego oglądania. ^^

Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 19 kwie 2009

yeah!!!!!!! zaczynamy seans^^
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

To może ja zacznę xP

Odcinek 1 (Spoilery)

Na początek taka refleksja odnośnie pierwszych odcinków - jak ja ich nie znoszę! xP Wydaje mi się, że czasami kiedy zaczyna się serię, to zawsze chce się by te pierwsze wprowadzące epy jak najszybciej minęły. W tej kwestii Cinderella Man nie pozostaje wyjątkiem. Odcinek ciągnął mi się niemiłosiernie i właściwie wyczekiwałam końca, previewa właściwie ^^. Z drugiej strony mam świadomość, że to taki urok pierwszego odcinka i po zapowiedzi widzę, że coś się może rozkręcić. Z pewnością dramy nie przekreślam, za długo na nią czekałam xP

Nie pamiętam imion, więc będę posługiwać sie nazwiskami aktorów. (;

Wydaje mi się, że jak na pierwszy odcinek zostało przedstawione wszystko i nic. Niby są jakieś ogólne zarysy bohaterów, ale wydają mi się takie trochę chaotyczne i przypadkowe. Drama w sumie zapowiada się typowo. Na początek takiś urywek wielkiej tajemnicy, trochę śmiechu, a na koniec wielki płacz. I coś czuję, że ta sprawa z bliźniakami na koniec pogmatwa się nieco^.^

Kwon Sang Woo dostał interesującą rolę, ale zastanawiam się, czy podoła. Jako arogancki nobleman spisuje się całkiem nieźle i do tej jednej strony nie mam zastrzeżeń. Gorzej trochę z tym drugim KSW.... Po pierwsze denerwuje mnie ta imitacja prowincjonalnego akcentu, bo nie dość, że robi to tylko co drugą-trzecią scenę to jeszcze nieudolnie (w porównaniu z innymi aktorami np Jang Hyuk w Tazza, Goo Hye Sun w Pure 19) i nie wiem czy to ma być śmieszne czy jakie właściwie? Po drugie to jednak widać różnicę wieku między nim a Yooną (która jak dało się zauważyć zachwyciła się na widok chyba jeszcze starszego bohatera xP).

Yoona.... z Yooną jest taki problem, że (tak, jest wszędzie xP) momentami wygląda naprawdę ślicznie, a czasami tak staro i brzydko. Nie lubię zwłaszcza chwil, w których płacze to wtedy tak dziwnie cała się wykrzywia i marszczy. o.0 Jednak ciekawi mnie ten wątek rozpoczęty na interwievie o pracę z tym bratem ^^ To był właściwie jedyny moment, w którym lubiłam ją w tym odcinku. Jakby ożyła na 3 sekundy ^.^

Postać, która mnie denerwuje i raczej będzie denerwować chyba już do końca to platynowa blond babcia i ewentualnie pan szofer ( po którym wszyscy zresztą mamy traumę xPPPP)

A co rzuciło mi się od razu w uszy to Davichi przewijające się przez odcinek - ta piosenka w sumie może już zostać w serialu, lubię ją, więc będzie pomocna w chwilach zwątpienia xP A po drugie to dzwonek Kwon Sang Woo xPP Lol , Jang Geun Suk i kawałek z 'Happy life', o ile się nie mylę kekeke

Pierwszy odcinek nie był jakiś porywający, ale w sumie zły też nie był. Był pierwszy i popadł w ten sam schemat nudy jak szereg innych pierwszych epów przed nim (ale sa też takie, które porywają od początku <3) . Dlatego też czekam na jakąś małą rewolucyję w drugim. Już jutro ^^ (dziś w nocy xP)

Ale ok.. co my tu mamy? Książę i Żebrak tak? Kwon Sang Woo-biedak zajmie miejsce prezesa w prestiżowym domu mody, a Kwon Sang Woo-bogacz wróci sobie spokojnie do Paryża? Mam nadzieję, że nie zburzą mi całkiem dobrze zapowiadającej się wizji tej historii ^^

Ojej, a musieli takie tandetne płatki róż puścić na preview? o.0
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Teraz moja kolej^^
SPOILERY:

Pierwsze odcinki zawsze zostawiają dużo do życzenia. Mało dram tak naprawdę rozkręca się w pierwszym odcinku, a jeżeli już tak się dzieje to późniejsze zawodzą (np. "Star's Lover") - tak więc cieszę się, że Cinderella nie rozkręciła się w 1 epizodzie^^

Pierwsze co zwróciło moją uwagę to piosenka Davichi, za którą przepadam. Śpiewałem ją cały czas kiedy puścili ją w dwóch momentach^^ Druga rzecz, która mi się podobała... To tytuł dramy, który pojawił się na niebie... Poczułem się jakbym oglądał film. Niby nic, a jednak:)

Kwon- Maura ma rację. Myślałem, że jest dobrym aktorem, ale ten akcent o.O Nie jestem Koreańczykiem, a słyszę, że coś jest nie tak... i ta próba odmłodzenia się. Wszystko to sprawia, że wygląda na jeszcze starszego od Yoona'y. Co do Sang-woo bogacza... to jakoś mało się udzielał w tym odcinku i nie mam o nim zdania i pewnie nie będe mieć bo jak przypuszczam po 2-3 zniknie na zawsze:)
= po preview'ie wywnioskowałem, że ten bogaty chyba jest chory i umrze i powie, aby ten zajął jego miejsce...
= albo drugi wniosek: patrz post nade mną: Maura^^

Yooona^^ Moja ulubiona z SNSD^^ Dla mnie zawsze ładnie wygląda:) Co do jej aktorstwa... hmm zobaczymy... w 9E2O jako początkująca strasznie mi się podobała:) - szczególnie ze swoim długopisem...

Odcinek... hmm na razie nie było zabawnie i ciekawie, a moment z kawą wydawał mi się tak zgapiony od BOF, że masakra... Nawet N Seoul Tower w tle o.O A krzyki to Goong mi przyszedł na myśl...
W sumie dobrze, że odcinek urwał się w takim momencie. Po ostaniej scenie i preview'ie mam chęć oglądać dalej^^ Chyba się zacznie rozkręcać^^ Lepiej tak niż np. z Star's Lover <- wspomnianym wcześniej...

A tak a propo: wiemy już gdzie się schował ojciec Jandi, kiedy go nie było^^ Nie na statku, tylko w Cinderella Man:)
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

ciekawie i moment z kawą wydawał mi się tak zgapiony od BOF, że masakra... Nawet N Seoul Tower o.O

!!! tak! wiedziałam, że zapomniałam o czymś wspomnieć. Kurczę, chyba podpisali jakieś umowy z tamtejszym dystrybutorem, bo jestem pewna, że przy tym automacie to tłumy teraz się tłoczą ^^ Coś musi być w tej automatowej kawie XPP Pojadę kiedyś i sprawdzę ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

ale to inny automat^^
ten jest przy ulicy jak się idzie do Seoul Tower, a tamten był w budynku cable-car^^
będziesz musiała sprawdzić dwa:) - ja nie sprawdzę bo nie lubię kawy, ale jak będą inne napoje to z przyjemnością
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

No tak ^^ Ale jestem pewna, że od tego samego producenta XPPP Przyznam, że kawy z automatu jeszcze nie piłam, bo aż się wzdrygam jak patrzę na tą szkolną, automatową właśnie ^^ Ale kto wie ^^

Hmm mam nadzieję, że muzyka będzie trochę szybsza i weselsza, coś na takim mix czegoś zwariowanego i melodii z tej piosenki Ok Ju Hyun, przydałoby się trochę zdynamizować dramę ;]

Hah, śmieszył mnie ten Shark Loaner czy jak tam oni się zwą. Szefunio był zarąbisty i ten lok ^^ Ktoś jakiś komentarz właśnie rzucił na temat jego włosów, ale już nie pamiętam co to było xP

Zastanawia mnie taki motyw... Kwon-biedak powiedział (o ile dobrze pamiętam), że ojciec Yooną pomógł mu jak był w sierocińcu czy coś takiego, a przecież na początku odcinka Kwon był z matką. Czy byłam zbyt zaspana rano, czy to im się coś pomieszało
?
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 19 kwie 2009

Oho - zaczeło się ^^

Ja obejrzałam tylko jednego parta :) I wróciłam do Legendy :) Wybaczcie mi ale musze najpierw skończyć Legendę bo chyba mnie rozsadzi ze ciekawości :D Az się boje jak będzie wyglądał mój post po jej obejrzeniu ;) Strzeżcie sie :P
Ok to było tak offtopowo :)

A na temat Cinderelli to na razie moge powiedziec tyle że Sang Woo to mi sie na razie nie podoba ;) Ale że będzie w liczbie mnogiej to będzie musiał mi sie spodobać :) Napisze wiecej jak sie w końcu odkleję od Legendy :)
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

no bo ta rodzina bogaczy się zastanawia czy matka żyje czy nie... więc może nie żyje jak on (ten biedny) był w sierocińcu:P
i wtedy Kwon bogacz nie będzie musiał szukać matki
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 20 kwie 2009

haha obejrzałam pierwszy odcinek i naprawde nie wiem czemu marudzicie, że nudny - fakt bijatyki byłt tylko dwie, rozlewu krwi jakiegoś wielkiego tez nie przyuwazyłam (był umiarkowany z czaszki i i trup sie gęsto nie słał, ale i tak nie nudziałam sie nawet na minutę. To moje ulubione chyba teraz powiedzenie odnośnie nowych dram, ponieważ o dziwo na żadnej jeszcze nie ziewnęłam nawet razu - niesamowite:)

Wiec zacznę nietypowo , nie od postaci - tylko od miuziku - podoba mi sie kawałek kompletnie niekoreanskiego pochodzeia, który leci w pierwszym parcie ok minuty 8:31.

Postac JoonHee troszke odchodzi od moich początkowych wyobrażeń o nim - myslałam, że będzie zapatrzonym w sibie egoistą - a on ma w sobie kupę sentymentów i żalu do ludzi ( zreszta uzasadnionego). Wyglada o wiele lepiej niz jego wersja bliźniacza Oh Daesan

Daesan - gośc który jadł chlebek z niejednego pieca - tak bym go okresliła. Przy tym stara sie jak może i pomaga ludziom, których nawet dobrze nie zna jako spłatę długu zaciągniętego u ojca nieznanej ślicznotki:) Bardzo pozytywna postać - kobieciarz i krętacz ale w wydaniu z klasą:0

Babcia ma dość dużo siły jak na starsza osobę - laska wymiata jak młódka. Mamy do czynienia z kolejną kreacja srogiej i inieustępliwej m ale w gruncie rzeczy ludzkiej babci.

szofer i reszta ekipy - może sobie odpuszczę, bo tych aktorów widze wszędzie:)

Natomiast o dziwo postac drugoplanowa wzbudziła we mnie sympatię - mam na myśli Jaemina - wygląda na człowieka rzeczowego, rozsadnego i przy tym dobrego i całkiem w porządku. Poza tym jest przystojny:) Nie zrozumiałam tylko tej jednej akcji na przesłuchaniu o prace tej młodej dziewczyny - czemu się wyparł znajomości z nia, ale to pewnie wyjdzie w praniu:)

Dziewczyna - ładna - tylko troszke nieruchawa - mam nadzieje ,że sie rozkręci w tak zwanym międzyczasie.

Ta druga panna - oprócz kilku słów przez telefon o zmęczeniu -0 nie mam zdania. dziwnie jest ucharakteryzowana...Też może sie ogarnie w trakcie

Co do kawy...Tyle stopni się wspinać, by ja wypić...Ona musi byc naprawdę dobra.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 21 kwie 2009

Wyszedł drugi odcinek ^^

Wiecie jak trafić na soompi ? XD

Hah, zrobiłam wyjątek dziś i ściągnęłam odcinek. ^^ Może to obraz był zły xP
Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 21 kwie 2009

Dzieki Maura - juz skaczę oglądac:)

Ach juz po i nawet na minutkę nie mogłam sie oderwac od ekranu - może i nie jest ta drama jakaś tam porywająca specjalnie, nie ma w niej tez super bohaterów i wyczynów niewaidomo jakich, ale ma to coś w sobie. I to coś zawarte jest przede wszystkim w postaciach - w relacjach, dialogach, postac Daesan jest kapitalna - ma swój urok, gadane, spada na ogół na cztery łapy i spieszy z pomocą, potrafi sie nawet przebrac w damskie ciuszki na ulicznym straganie, co jest nie lada wyczynem:)

YooJin ładna dziewczynka, ale niestety przez większą część odcnka spotykaja ja same nieszcześcia i płacze bida mała, albo jest troszke nieobecna myślami - zreszta ja sie jej wcalenie dziwię.

Odbicie w lustrze Daesana tez całkiem ładnie wypada. Dobry kontrast między dwoma bohaterami jest pokazany - jeden spokojny, opanowany, cyniczny i chłodny - drugi - emocjonalny, narwany, szalony i jakże ładnie umięśniony. Jak zdjął te ciuszki z siebie i został w samych bokserkach, to dziękowałam Bogu za tę scenę:) Takie rzeczy to tylko w erze normalnie:)

Watek YooJin i Jaemina nie został rozwiazany - szkoda, bom ciekawa czemu tak bardzo unika naszej ładnej dziewczynki.

Natomiast pojawia sie kolejna żeńska postac powiazana ze światem mody, kończąca renomowana uczelnie we francji, ale totalnie chyba na modzie sie nie zna - jej przezabawna sukienka w grochy zbiła mnie z tropu totalnie.

czekam z niecierpliwościa na kolejne odcinki.
Zapomniałam wspomnieć - pojawia sie coraz więcej muzyki - od niekoreanskiej po koreańskie męskie i żeńskie ballady. Całkiem sympatyczne zreszta dla ucha.

Pamiętacie jak wspominałam,że zawiązuję się nic sympatii pomiędzy mną i Jaeminem - hahah sprawdziłam i to jest zodiakalny wodnik - orawie tak jak ja - mamy ze sobą juz cos wspólnego:)

Mauro masz może jakies namiary na resztę pioseneczek z osta?

To zdjatko tez niczego sobie:)
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 21 kwie 2009

ODC. 2 - SPOILERY

Tak więc Maura tutaj narzeka, Piżmak chwali... a więc ja podzielony opiniami postanowiłem podejść do tego odcinka na luzie, od tak sobie^^
Oglądałem zmęczony, oczy mi się kleją... ale jakoś nie usnąłem, oznaka tego, że jednak tak nudno nie było^^

Ja te 2 pierwsze odcinki potraktuję jak takie zaproszenie do dalszego oglądania, początek i objaśnienia o co chodzi w tej historii^^
Zresztą ten epizod wypada dużo lepiej niż pierwszy... i w końcu pojawiły się wątki komediowe^^
U-go-girl i Dae-san^^ Scena prześmieszna :) - albo jak wąchał te ubrania na końcu ;p
Co do pani z Full House i Lawyersów^^ - no znowu nijaka i taka.... zbędna? Ale połowa bohaterów teraz wydaje się zbędna... w ogóle jakby nie mieli powiązania z historią.

A nie mówiłem, że brat bliźniak będzie chory^^ Ma się to przeczucie...

Yoona radzi sobie coraz lepiej, OST się rozwija, wątki komediowe pojawiły się, historia nabiera tempa... Chyba wyjdzie na prostą ta drama:)

Co do akcentu Sang-woo... Uff! Jak dobrze, że go porzucił :) Ale ten pan loan shark z loczkami to dopiero ma akcent^^ Kwon'owi daleko;)

EDIT:
Piżmak co do tej sceny: "zrzucam z siebie twe ubrania" - to sobie pomyślałem, że Kwon odwalił niezły fan service... i w oczach już widziałem te komentarze napalonych nastolatek na yt: "eye candy" ^^
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 22 kwie 2009

To mówicie, że bez sensu się czepiam? :D No co^^ Wszystko mi się zawsze podoba i nareszcie chyba znalazłam dramę na której będę mogła się powyżywać :D

Odcinek 2 (spoilery.. ale głównie marudzenie xP)

Nudi nudi nudi... niestety, ale z każdą minutą byłam coraz bardziej rozczarowana. Końcowe 15 minut było jeszcze jakieś, ale przez ręsztę odcinka zwyczajnie się nudziłam. Rzadko kiedy zdarza mi się powiedzieć, że godzina zmarnowana, a tu tak się właśnie czułam ;<<

Tak sobie myślę, że już wolałam Kwona w Bad Love. Mimo, że tam plot był nieźle pokręcony i miałam traumę przez jakiś czas, to jednak to jednak jego bohater tam miał ręce i nogi. Tu jest wszędzie i nigdzie. Jakoś nie mogę polubić Kwona biedaka i w sumie Kwon bogacz też nie jest już taki fajny... Miało być trochę arogancji i kłótliwości, a wyszła przesadna krzykliwość biedaka i cichość bogacza... Nie wiem jak to inaczej wyjaśnić :D

A Yoona to już w ogóle. -,- Ją chyba też już wolałam z różowym długopisem, a nawet bardziej w You are my destiny. Tu mi zwyczajnie coraz mniej pasuje! I czy nie może zrzucić z siebie tego zielonego worka? Nie pasuje jej, już o.0

I co oni najlepszego zrobili Han Eun Jung??? Lok i ten uśmiech od ucha do ucha w każdej scenie + pstre kolory... taki podlotek wyszedł, który jak narazie nie robi nic więcej, prócz tego, że mnie irytuje :D O i jeszcze jak zobaczyłam tego nauczyciela-projektanta to mówię sobie: ojej ten Andre Kim to im trochę nie wyszedł --,-

I muzyka! Najbardziej się chyba zdenerwowałam jak puścili piosenkę Ok Ju Hyun w momencie kiedy Yoona stała na przejściu i odsłuchiwała wiadomość z telefonu. Ten kawałek, którym zdążyłam się już zakochać kooooompletnie nie pasował to tej sceny. I w ogóle jakoś tak błogo, jeśli chodzi o muzykę taką wiecie typowo dramową. Dwie piosenki na Ostcie i reszta przypadkowa co leci akurat w tle z radia czy tv? Chociaż... jak oprowadzali francuzów to mam wrażenie, że FreeTEMPO słyszałam. :P

Najlepszy motyw w tym odcinku? :D Jak Kwon się rozebrał, to aż zapiszczałam :D:D Jakie ciało *.*
i w oczach już widziałem te komentarze napalonych nastolatek na yt: "eye candy" ^^

A żebyś wiedział! XPPP

I drugi jak Kwon wchodzi z Yooną do tej kanciapy, a ten lokowaty gangster do niej "O, Annyo" :D:D kyky
Obrazek
Ale ten pan loan shark z loczkami to dopiero ma akcent^^

Chyba moja ulubiona postać . ^^^

Mauro masz może jakies namiary na resztę pioseneczek z osta?

Na OStcie są AŻ dwie piosenki jak do tej pory ^.^ Ale =>tu masz np minialbum Davichi, gdzie 2 piosenka to ten kawałek puszczany w dramie. Więcej nie wiem ^^ Może jak soompi będzie 'czynne' później to się dowiem ^.^

U-go-girl i Dae-san^^

Gol hej ju goł gol ta ra ta ta ta ta XP
Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 22 kwie 2009

Maura marudna:) To tylko początki - nie załamuj się:) Ja z braku laku zarzuciłam każde świeże mięso na ekran i jakby to powiedzieć - nie ma większych pretensji do żadnej z dram - nawet usnąć na żadnej nie moge:0 Chyba złagodniałam - natomiast powrót BBF mnie zupełnie nie cieszy - taki naciagany mi sie wdaje. Chociaz jesli zobacze zdzicha z dziewczyna i promienny usmiech na jego buzi - to wybacze im te wszystkie jego przejscia:) I zrobilo sie pomieszanie z poplataniem.
Wracając do dramy - dajmy jej szansę - jesli sie nie zasypia to znaczy,że będa z niej jeszcze ludzie:)

Dziekuję Mauro za namisr na pioseneczki :)a i jeszcze jeno - jakie jest hasło do tego pliku, bo wymagane jest a nigdzie nie widze załączonej wiadomości z hasłem...

Wróć do „K-drama”