[2009] Cinderella Man

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 15 maja 2009

Odcinki 4-7
Kurna, znowu treściwie wyszło xD

No więc nie poddałam się i dzielnie nadrabiam zaległości. Ale... ta drama nie jest dobra.... daleko jej do doskonałości... Było parę momentów kiedy robiło sie interesująco. Np w 5 czy 6 odcinku. Za to siódmy oglądałam już w boleściach, głównie ze względu na sprawę, którą zaraz podejmę...
Hmm to jest tak jakby Yoona nigdy nie zmieniła swojej roli. Już nawet nazwiska czy profesji nie musieli zmieniać skoro plot jest praktycznie identyczny. W 'You are my destiny' grała Jang Sae Byuk, która trafia na staż do firmy projektującej wnętrza. Do niej też przylepia się szef (Hosessi xPPP) i jest jej aniołem stróżem, raz jej nie lubi, raz ją broni. No i też zostaje posądzona o kopiowanie. Jej rywalką też była pani 'młoda i zdolna' projektantka zapatrzona w pana szefa. No i w pracy też jej nie lubili xP Jak w YAMD sprawiało mi to jeszcze jakąś przyjemnośći z oglądania, tak tu jestem trochę zmęczona, zwłaszcza, że ten wątek został powielony.... O, a Oh Daesan jeśli chodzi o stosunki z Yooną , to ma praktycznie taką samą rolę jak Lee Ji Hoon w YAMD....

Najbardziej do tej pory podobała mi się scena z tą fontanną. Fajna ;] Własciwie motyw fontanny to jeden z moich ulubionych w dramach (najulubieńsza scena z Coffee Prince'a -> nawet dwie xP)

Co do wątków panów bliźniaków to.. spodziewałam się, że ten wątek pójdzie trochę w innym kierunku. Tymczasem siódmy odcinek minął, a tej zamiany praktycznie nie ma.... Było kilka zabawnych momentów, ale jednak to dla mnie trochę za mało... Tak jakby główny wątek rozlazł się na boki i nie ma zamiaru zebrać się z powrotem do kupy. No chyba, że to ta drama nadal się rozkęca XP Trochę już późno, zwłaszcza, że na liczniku już 12 epów (?), mam nadzieję, że tam dalej COŚ jest xP Swoją drogą co to za tendencja? Drama która powinna mieć więcej epów, bo moim zdaniem ona się nie rozwinie do końca, a w 16 epie będziemy mieć takie szybkie szybkie podsumowanie i do widzenia xP Tzn rozumiem, że ta drama okazała się klapą w sensie oglądalności i w sumie widać , że realizatorzy już tak bardzo się nie przykładają. No bo kto, marząc o sukcesie powtarza 5-7 minut ostatniego odcinka na początku każdego nowego? Taka praktyka była modna w starszych dramach, gdzie albo plot był zbyt długi i skomoplikowany by wszystko załapać, albo tak jak tu państwu realizatorom zbrakło pomysłów. Nie wiem czy ktoś rozumie o czym mówię xP

Ale żeby nie było że tylko narzekam to... naprawdę lubię sceny Daesana z Se Eun . Co za parka ^^^ Świetna chemia i faktycznie śmieszne są sceny z nimi :D Zwłaszcza ta w milkbarze co Se Eun walnęła patelnią mojego ulubionego pana gangstera :D:D Chociaż momentami mam mieszane uczucia co do jej osoby. No bo potrafi był naprawdę sympatyczna i w ogóle, a czasami odzywa się w niej tak s*ka. Lubię też sceny Daesana z Yooną, ale już mniej xP Ona momentami działa mi na nerwy xPPP Ale za to podobało mi się jak to pomyliła Joon Hee z Daesanem i wzięła go na targ. :D heh... widoczne było, że mu sie spodobała...

Szkoda mi trochę tej dramy, jak i wielu innych. Wystartowały w strasznym okresie, a czasami widoczna desperacja jeszcze bardziej ciągnie je na dno. Nie wiem co to za tendencja, ale okres kwiecień do września mają to do siebie, że dominują dramy familijne, a te mini schodzą na baaardzo boczny tor. Chyba dlatego też większość nowo produkowanych dram ma tyle odcinków, by przyciągnąć na dłużej widza do tv. Myślę, że ploty wielu dram na tym ucierpią.... Ciekawe czy zadziała... na pewno nie we wszystkich przypadkach....

No ,ale nie ma co płakać. Lato będzie wręcz zalane dramami o modzie xP Rok 2007 to dramy o lekarzach, 2008 dramy o tv, gastronomii i muzyce, a ten należy do BOF, dram akcji, sportowych i właśnie tych o modzie :D

No nic 7 odcinek skończył się w takim momencie, że nie mogę nie obejrzeć :D Chociaż... znając życie i koreańskie dramy to nie mam co sobie robić nadziei xP (Ci co oglądali końcówkę 7 epa wiedzą o czym mówię xP)

Obrazek
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 15 maja 2009

Maura ja też jestem po 7 epie :D
Obiecałam sobie kiedyś po East Of Eden, że nie zacznę oglądać już żadnej dramy w czasie airingu :wink:
i znowu nie dotrzymałam słowa...
Cały czas czekam cierpliwie aż się rozkręci a tu nic. Jest jeden tego plus:
Nie chodzę jak zahipnotyzowana a moje zainteresowanie następnym odcinkiem jest umiarkowane. Jeżeli się rozczaruję to tylko na +, bo faktycznie dramka troszku glutowata mi się wydaje :wink: :wink: :wink:
Na osłodę są tu słodziutkie usteczka Daesana, a Yoona faktycznie denerwująca jak diabli.
Nie wiem czemu ale lubię tę słodka parkę Daesan+Se Eun :wink: tak jakos im kibicuję i może dlatego jestem dosyć zainteresowana jak to dalej pociągną.
Jako, że jestem pełna uwielbienia dla BYJa i Winter Sonaty nie stykają mi ty te wszystkie kawałki soundtracku właśnie z WS.
Chcieli podnieść oglądalność czy co? Nie rozumiem i jestem tym trochę zniesmaczona.
Póki co biorę się za 8 epa i zobaczymy, co się wykluje... :wink: 8) :D
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 16 maja 2009

Heh, ja za to po 4 wczoraj >< no i wygląda to tak jakby coś miało się dziać ale z tego co piszecie to bardzo zmiennie to wygląda >< Myślę ze jeden odcinek na tydzień i tak dotrwam do końca serii i może się czasem wciągnę;p Ale jakoś żaden z aktorów za bardzo mnie nie wciągnął. Daesana czasem lubię obaczyć co tam sobie poświruje a tak,hmm, Se Eun rzeczywiście bywa fajna zwłaszcza w połączeniu z Daesanem. Dawno tak jakoś nijako mi się oglądało dramę jakąkolwiek xD
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 16 maja 2009

Ja już jestem po 10 i tu zaczyna coś drgać, ale nie powiem, co!Hi, hi, hi, taki już ze mnie chochlik! :wink: :wink: :wink: :D :D :D
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 17 maja 2009

ja jestem w połowie 9 odcinka i muszę powiedzieć, że może i do ideału daleko tej dramie, ale trochę się rozkręciła i teraz ją oglądam nie z przymusu (bo może jeszcze się rozkręci) tylko z taką przyjemnością i ciekawością^^

sweetluluby oglądałaś bez napisów, czy masz dostęp do 9 i 10 ep z subami?;>
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 17 maja 2009

Oglądałam bez napisów! Bo jakoś tak nie mogłam się powstrzymać :wink:
piąte przez dziesiąte zrozumiałam. Ale jak będzie z napisami to oczywiście jeszcze raz obejrzę. faktycznie w 10 epie zaczyna się rozkręcać i nawet się zrobi niezły dym...
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 17 maja 2009

no to mnie zachęciłaś... ale ja cierpliwie poczekam^^ - bo ostatnio to That Fool oglądałem bez napisów ...
co te dramy robią z ludźmi^^
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 17 maja 2009

Ja już mam wodę z mózgu!!! :wink: :wink: :wink:
Ale nic to, idę dalej :wink: :wink: , jak chorować to chorować :wink: :wink:
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 23 maja 2009

Nooo, w końcu po 6 odcinku powiedzieć mogłabym że zaczęło mnie bardziej ciekawić niż po prostu oglądanie tak dla wolnych chwil.
W ogóle sceny kiedy to Oh Daesan klei się do manekinów są genialne xD Czy ktoś liczył ile to razy złapał się za biust manekinów?^^ <miał szczęście ze to nie były prawdziwe kobiety bo chyba szybko by jego biznes upadł...>
No i cały czas bardziej mi się podoba zestawienie Oh Daesan i Jang Se Eun.
Aaaaa... no i niezapomniana scenka z tacą i kolegą z sierocińca:) Swoją drogą całkiem fajny aktor ten koleżka:)
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 24 maja 2009

Odcinki 9-12 może być spoiler2owo

No więc tak:
Na początku wszyscy mówiliśmy, że ta drama jest nijaka i przynudza. Brak romansu, brak akcji, brak śmiesznych scen, po prostu tak się ciągnęła ta drama... Teraz mam zupełnie odmienne zdanie.
Jednak te dramy, które długo się rozpoczynają są najlepsze! Teraz jest i romans, jest i akcja, i pełno scen komediowych...

Oczywiście wiadome było jak skończy się historia złego brata bliźniaka i co stanie się z Dae-san'em. Jednak trochę wkurzyła mnie jego decyzja (i to jest minus tej dramy...) Bo przecież no, on jest bliźniakiem, więc może teraz przyznać się do swojej tożsamości... !! Jest członkiem tej rodziny i może w niej funkcjonowac jako Dae-san. No ale w k-dramach to zawsze muszą problemy stwarzać^^

Pełno osób pisało w komentarzach, że układ par powinien wyglądać inaczej... ale k-dramowi twórcy postarali się o to, aby z biegiem wydarzeń powoli zmieniać zdanie... Panienka z Full House'a powoli pokazuje pazurki i już szykuje się na "miłosną wojnę". W tej dramie strasznie ją polubiłem! To chyba jej najlepsza i najsympatyczniejsza rola (pewnie pod koniec moje myślenie się zmieni, ale żyjmy chwilą)

Soundtrack: no tak... na każdym kroku słychać, że za muzykę odpowiedzialne jest M-net^^ Davichi, SG Wannabe, T-ara, Lee Hyori... Faszerują nas swoimi artystami niemiłosiernie... ale mi to nie przeszkadza^^ Miłe dla ucha pioseneczki:)

No i co by tutaj dodać... Drama jest świetna!! Nie poddawać się i oglądać:)

---
Azzel: jest dużo grup subujących k-dramy. Po prostu Cinderella Man miało być tłumaczone przez soshi (fani SNSD), ale wymyślili sobie problem, że ktoś tam ukradł od nich napisy, a to było kłamstwo... no i przestali. Więc drama jako tako stała się "bezpańska"... no i pozostało nam tylko viikii i youtube -_- No, ale ja żyję na viikii bo tam zawsze jest szybko i pod ręką więc dla mnie to żaden kłopot^^
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 24 maja 2009

Azzel: jest dużo grup subujących k-dramy. Po prostu Cinderella Man miało być tłumaczone przez soshi (fani SNSD), ale wymyślili sobie problem, że ktoś tam ukradł od nich napisy, a to było kłamstwo... no i przestali. Więc drama jako tako stała się "bezpańska"... no i pozostało nam tylko viikii i youtube -_- No, ale ja żyję na viikii bo tam zawsze jest szybko i pod ręką więc dla mnie to żaden kłopot^^

Co ty Mootyl wypisujesz? :D Masz stare info xPPP Soshi już dawno wróciła do subbowania tej dramy, a w poniedziałek na ich stronie ukazał się 8 odcinek i wydaje mi się, że znowu wydają pliki avi. Więc już ok xP
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Taaa? Wybacz^^
- jakoś nie wchodziłem ostatnio na ich forum i profil na yt bo zadowalam się viikii^^
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 24 maja 2009

Nawet dokopałam się do nich - mimo wszystko Viiki o tyle mnie nie zadowala ze straszny obraz jest >< To jednak rani trochę jakość oglądania całości xD Huhhh, przeżyłam już ponad 12h bez oglądania,buuu, z jednej strony żal mi że drama ma 16ep z drugiej lepiej bo szybciej koniec zobaczę xD Tak czy siak to chyba przez Oh Daesana i Se Eun polubiłam niesamowicie tą dramę ^^ Nie wiem ale Daesan jest taki fajny miśkowaty jakiś nooo, a SeEun ma wyróżniający się charakterek aż miło. I nie wiem czemu ale Yeoojin polubiłam nawet - ale chyba to ścięcie włosów coś z nią zrobiło oO No i nawet jakoś już nie przeszkadza fakt że będzie D&Y na końcu.
Bo przecież no, on jest bliźniakiem, więc może teraz przyznać się do swojej tożsamości... !! Jest członkiem tej rodziny i może w niej funkcjonowac jako Dae-san.

Właśnie nie byłabym pewna czy to by było takie proste - Celem Daesana jest dowalenie trochę braciszkowi i to przez zgarniecie kierownictwa firmą - a spadek po ojcu był przepisany na Joon Hee wiec w świetle prawa chyba nie mógłby ot tak sobie zagarnąć tego co zostało przypisane bliźniakowi, ogólnie mogłoby się okazać że nie ma żadnych praw do firmy i niczego - chyba ze Joon Hee zostawił jakiś testament po sobie - a jak dotąd widzieliśmy list i tyle. No jest możliwość że babcia go uzna i jakoś załatwi ten problem - ale również mogłaby się wkurzyć ze ja przez tak długi czas robili w bambuko^^"
Tylko obawiam się że twórcy nie wzięli nawet aspektu prawa po uwagę i tylko rzeczywiście - zakręcają całą fabułę bardziej.
Z drugiej strony Daesan powiedział Yeoojin że robi to dla niej - znaczy się chyba pomyślał o tym ze poleciała na braciszka bo jest bogaty >< Wiec chciał się podnieść w statusie, chociaż dla mnie to durny jednak sposób myślenia ^^'
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

no i ten sposób myślenia mnie strasznie wkurzył...

Bo Dae-san mógł pomyśleć, że Yeojin poleciała na jego brata bo ma kasę... ale żeby od razu zmieniać tożsamość... przecież to było pewne, że zrazi się do niego... Zresztą już wiele razy pokazywała Daesan'owi, że dla niej nie liczą się pieniądze...

hmmm dobrze, że chociaż miał tą bliznę na klacie... tragedia przekłada się na dalsze odcinki... czym dalej tym lepiej ! *_*
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 24 maja 2009

Właaaaśnie, mnie zastanawia w ogóle co ta blizna oznacza. Bo miałam wrażenie ze to coś odnośnie jego serca jeśli chodzi o Joon Hee ale wtedy czemu by ja też miał Daesan? Ale to akurat jak na 13 ep odpowiedź w końcu wokół niej cała zabawa się skończyła na 12 xD

Wróć do „K-drama”