[2009] Cain and Abel

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

[2009] Cain and Abel

Postautor: Maura » 11 kwie 2009

Obrazek

Tytuł: 카인과 아벨 / Cain and Abel
Rodzaj: romans, akcja
Liczba odcicnków: 20
Stacja emitująca: SBS
Czas emisji: 18 luty - kwiecień 2009 , każda środa i czwartek godz. 21:55

Opening:
Full version
Devil version

Występują:

So Ji Sub jako Lee Cho In / Oh Gang Ho
Obrazek

Shin Hyun Joon jako Lee Seon Woo
Obrazek

Han Ji Min jako Oh Young Ji
Obrazek

Chae Jung Ahn jako Kim Seo Yeon
Obrazek

Opis
Cain i Abel to bracia, którzy skończyli marnie, tak?
Cha In to młody, utalentowany lekarz, który wydawałoby się ma wszystko. Dobra praca, wszyscy wokół go szanują, a kobieta, którą kochał całe życie właśnie zgodziła się go poślubić. Na dodatek wrócił ukochany brat po siedmiu latach nieobecności. Niestety nie ma i nigdy nie pozyskał miłości przybranej matki, która obecnie zarządza szpitalem i zrobi wszystko, by Cha In nie przejął władzy w szpitalu.
Seun Woo wrócił z USA jako światowej sławy neurochirurg (?). Studiował i wykładał na zagranicznych uniwersytetach by dowiedzieć się jak wyleczyć ojca, który od kilku lat leży w śpiączce.
Początkowa radość ze spotkania po latach przeradza się dla Seun Woo w koszmar. Jest zazdrosny, że Cha In cieszy się tak sporą renomą w szpitalu i ma poparcie wśród innych lekarzy. Jednak najgorszy okazuje się fakt, że nową wybranką młodszego brata jest kobieta, z którą kiedyś był w związku i właściwie nadal ją kocha.
Nienawiść i zazdrość Seun Woo do brata spowoduje diametralne zmiany w życiu Cha In’a. Młody doktor zostaje wysłany do Chin na sympozjum, ale zostaje porwany, postrzelony i porzucony na pustyni. Kto by przypuszczał, że stoją za tym najbliżsi członkowie rodziny? Co się stanie dalej?

* * *
Te 6 odcinków które obejrzałam nie były wcale takie złe. Drama jest w tej samej konwencji co East of Eden ( w czym przez jakiś czas się miłowałam xPP) i w pewien sposób przypomina mi o Lobbyist - równie sporo zawirowań w plocie i szaleństwa bohaterów. ;] Na razie odłożyłam tą dramę, ponieważ mamy wiosnę - wszystko ma być miłe i proste, a tu historia robi się coraz bardziej pokręcona ;]

~ Ciekawostki ~
* Dostarczona i opracowana przez mistiq ;)
Tak miała wcześniej wyglądać drama " Cain and Abel"
Obrazek

A miała być o:

Drama na temat dwóch braci, którzy zostali rozdzieleni w ich młodości, lecz później się połączyli. Jeden z nich jest potężnym detektywem, podczas gdy drugi z nich jest zasłużonym zabójcą. Dorastali oni w różnym otoczeniu. So Ji Sup gra młodszego brata, Jin, kóry dorastał w Stanach Zjednoczonych i został wychowany przez Mafie. Ji Jin Hee jako Yoo Hyun , jest starszym bratem, który jest czułym detektywem, który żyje swoim życiem szukając jego brata, który został zaadoptowany za granicą. Obaj bracia zakochują się w Jung Ryu Won jako Suzi, która jest rozdarta pomiędzy nimi. Jest ona jedyną córką bogatej rodziny, studiującą w Usa. Suzi zaczęła jako rezydent chirurgiczny, lecz w końcu stała się doktorem medycyny sądowej.

Obsada:

So Ji Sup (MiSa) jako Jin
Ji Jin Hee (Dae Jang Geum) jako Yoo Hyun
Jung Ryu Won (MNIKSS) jako Suzi

Produkcja dramy miała kosztować około 6,5 miliona $. Jednym z miejsc kręcenia, miało być San Francisco.

Lecz z powodów finansowych drama została odwołana. Odwołano dyrektorów, scenarzyste, a aktorzy odeszli. Jedynie So Ji Sub został, i w dużej mierze ocalił Kaina i Abla przed zniknięciem. Więc SBS zatrudniło nowych aktorów, scenarzystę, dyrektora i zmieniło scenariusz włączając jedynie cześć o doktorach, i tak powstał...

* * *

#jako ciekawostkę powiem jeszcze, że chińska grupa subbująca na jakiś czas zawiesiła wypuszczanie napisów, jako protest na to w jaki sposób Chińczycy zostali przedstawieni w dramie. :roll:

# I dla tych co się zastanawiają.... tak So Ji Sub nadal czarujący xPPP

Obrazek
Awatar użytkownika
mistiq
Oglądam regularnie xD

Postautor: mistiq » 11 kwie 2009

Ja obejrzałem 12 odcinków, i jestem tą dramą zachwycony.

Niby motyw z utratą pamięci często się przewija, to wciąż nie nudzi.
Nic współcześniejszego nie oglądałem z Ji Sub, ale tutaj gra wyśmienicie. Od samego początku, polubiłem jego.
Ogólnie to ma poczucie w tej humoru w tej dramie, np.
rozbawiła mnie scena, gdy kazał dziecku oddać pieniądze, gdy będzie pełnoletni, a później stwierdził, że jak ma starszą siostrę, to jak go przedstawi, to wystarczy.

A dla zainteresowanych, Polskie napisy. Resztę napisów wystawię później, gdy zhardsubuje i wydam te odcinki na Baka Fansubs.

Tylko chyba nie pobity. Oni nie chcieli go pobić. Chcieli go zabić. I wydawało im się, że tego dokonali, strzelając jemu w głowę i w bok, i pozostawiając go na pustyni. Tylko, że on przeżył...
A i chyba Sun Woo wrócił po 7 latach, jak dobrze pamiętam

A mogę posłużyć się twoim opisem i ustawić taki sam na baka fansubs? Mój jest taki mało mówiący :?
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Tylko chyba nie pobity. Oni nie chcieli go pobić. Chcieli go zabić. I wydawało im się, że tego dokonali, strzelając jemu w głowę i w bok, i pozostawiając go na pustyni. Tylko, że on przeżył...
A i chyba Sun Woo wrócił po 7 latach, jak dobrze pamiętam

Ok zmieniłam. ;] Oglądałam to z miesiąc temu, więc błędy mogą się zakraść. A powiedz mi.. bo nie mam pewności.. Oni byli neurochirurgami, tak?

A mogę posłużyć się twoim opisem i ustawić taki sam na baka fansubs? Mój jest taki mało mówiący Confused

Ok ^^ Tylko zacredituj xP

Nic współcześniejszego nie oglądałem z Ji Sub, ale tutaj gra wyśmienicie. Od samego początku, polubiłem jego.
Ogólnie to ma poczucie w tej humoru w tej dramie, np.
rozbawiła mnie scena, gdy kazał dziecku oddać pieniądze, gdy będzie pełnoletni, a później stwierdził, że jak ma starszą siostrę, to jak go przedstawi, to wystarczy.

Oj tak, Ji Sub śmieje się do nas oczami xP Fajną postać gra (przynajmniej na początku^^) , tylko boję się co będzie jak odzyska pamięć ^^ Jakaś transformacja na ciemną stronę mocy? ^.^
Obrazek
Awatar użytkownika
mistiq
Oglądam regularnie xD

Postautor: mistiq » 11 kwie 2009

Chyba tak, Sun Woo chce otworzyć Centrum Neurologii, to chyba musi być wspaniałym neurochirurgiem.

A nie lepiej napisać, wspaniałym lekarzem.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

No wiesz, lekarzem jest też przeciętny pediatra, a Seun Woo to przecież światowej sławy neurochirurg. xPP

O i zapomniałam powiedzieć, że OST mi się podobał. Zwłaszcza piosenka śpiewana przez Chae Jung Ahn .. (ależ byłam w szoku jak się dowiedziałam, że ona piosenkarką jest 0.o)

edit 14.04.09
A jednak skusiłam się i Obejrzałam do 9 epa xPP Kocham So Ji Suba, normalnie on im starszy tym lepszy. I ten głos <3

ten 9 ep, oprócz 1 był jednym z fajniejszych jak dotąd ;] Ta dziewusz z Korei Pn Yongji jest straszna. Jak ona w ogóle tak może?! Tym samym przypomniało mi się, że Shin Hyun Joon w Stairway to Heaven robił to samo Choi Ji Woo o.0 Nie rozumiem takich akcji, ale z napięciem się to ogląda :D:D

A brat i matka to wcielone diabły. Chociaż padłam ze śmiechu jak ojciec dostał zawału a ona na zegarek patrzyła XPPPP
Obrazek
Awatar użytkownika
amigone
Co to jest dorama? o_O

Postautor: amigone » 16 kwie 2009

mnie drama niesamowicie wciągnęła ... najpierw oglądałam dla SJS a teraz ogólnie sie do niej przekonałam:)
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 24 kwie 2009

dramy nie oglądałam, poniewaz nie dałabym rady nadrobić tylu odcinków przy tym co mam na tapecie teraz:) Zwróciłam uwage natomiast na OST i jest całkiem całkiem:)
W szczególności pioseneczki:
- Miryeonhan sarang
- Sarang darayo
- Garil soo eomneun nuh
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2009] Cain and Abel

Postautor: Pino » 28 sty 2011

Zabrałam się w końcu za Cabla! xD
wrażenia po 3 odcinkach i to nie koniec na dziś:P (żadne porządki domowe , robienie czystek w komputerze i inne przyziemne sprawy nie odciągną mnie od oglądania! nie dam się! gg wyłączone! Mania na SJS trwa! LOL ustrzelcie mnie, bo to już się niebezpieczne robi.)
O dziwo najbardziej jestem zauroczona tą małą zabawną i wpędzającą się w kłopoty Han Ji Min, ten jej akcent już powoduje, że gdy ja słyszę mam niesamowity ubaw!zaraz za głosem idzie w parze jej wygląd!a ta fryzura na chłopka z małym kucykiem dodaje jej jeszcze uroku! zestaw min i zadziorność i mamy cala sylwetkę Urwisa Han Ji Min, ciekawe czym zabłyśnie ?!,jedno jest pewne! już mi się podoba ta postać! bo jak się tu oprzeć?charakterek złośnicy i to co wypisałam wyżej i drama od razu robi się zabawna... czy złosnica zostanie poskromiona, przez opiekuńczego lekarza tego jestem ciekawa....
Drugie co mnie w tej postaci interesuje, to te relacje z bandziorami! dziwne telefony ,których się trochę obawia i dosyć nerwowo i w pospiechu je odbiera!, a łobuzy wpływ maja na nią duży i wykorzystują do tego szantaż! po 3 odcinkach krzyczę! nie biegaj tyle kobieto! odpocznij i się wylecz! Zdrowie najważniejsze!, a jak padniesz przed czasem? to serial może dużo stracić
Jestem zadowolona po tych 3 odc. była wiertarka wrrrrr wiercenie w czachę! była operacja!była krew i był SJS! mamy zamieszanie w szpitalu i cała tą politykę! mamy zazdrosnego brata i trochę miałką kobiecą postać! będą zawirowania uczuciowe i dziwne związki ! ale kto z kim skończy!?hmm..
SJS biega i chce ocalić świat od wszelkich chorób i kocha małe dzieci! robi serduszka na łódce jak się żegna!
Hobby: zabawa w piaskownicy, ale nie grabkami i łopatką!bo to duży chłopiec, zamienił narzędzia potrzebne w piaskownicy (czyt. wiaderko i foremki) na bieg przełajowy po pustyni z Bandziorami!

Nienawiść i zazdrość Seun Woo do brata spowoduje diametralne zmiany w życiu Cha In’a. Młody doktor zostaje wysłany do Chin na sympozjum, ale zostaje porwany, postrzelony i porzucony na pustyni. Kto by przypuszczał, że stoją za tym najbliżsi członkowie rodziny? Co się stanie dalej?

Czy to będzie kolejny dramowy cud ?Ja czekam na Cud Tuska! czy uroczy lekarz powstanie!? wiadomo tylko,że oberwał w czoło i wypłynęła maziowa keczupowa krew!możliwe, że bandzioraki strzelały ślepakami!, bo po takich postrzale można przeżyć?:P hmm... chyba raczej nie!^^
Gotowi do startu start! Pino biegnie z prędkością wiatru!na odc 4 ; kto mi porywa So Ji Suba i gdzie trafi! aaaaaa!
Obrazek
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 03 lut 2011

odc.4 - 10 spojlerowo? i to bardzo!
no chyba się wciągnęłam! ale jedno mnie zaskakuje! już nie te akcje na pustyni,bo to był cud nad cudy! ale ten pościg w lesie!i strzelanina! Lee Cho In upada na glebę, Złowrogi podstępny kolega strzela... Bang Bang! i nie trafia! Lee Cho In po raz kolejny wychodzi z opresji..
trochę nie podobała mi się ta scena ,gdy już się pożegnał z nowym bratem i obraz podzielili na kilka części i pokazali sposób ucieczki z rożnej perspektywy! to mnie trochę rozproszyło, bo musialam pauzować.
Lee Cho In jako Oh Gang Ho wraca z Tournee po Chinach z prochami do Seulu.
No i się spotkali!
i co wyszło z tego mixu wydarzeń:
-Dobry Lee Cho In ma amnezje, nowa tożsamość, figuruje pod pseudonimem Oh Gang Ho
-Zakręcona- bierze każda robotę jaką jej dają! ahh jedna posada to za mało^^
uczy się angielskiego suwając po podłodze mopem i machając ścierką.
- Chora! biega z plakatami i obkleja miasto! ja się pytam kto to sprzątnie potem!
- Zły się czai obserwuje poczynania Chorej ... coś ukrywa!.. Jak siewca zła, coś zasieje z mamuśką, to takie są efekty!, zło czai się i nie wiadomo, kiedy wylezie!

Konsekwencje mixowych wydarzeń:
-Zakręcona trochę się miota!, jest urocza opiekuje się "kuzynem", niby szczęśliwa i wesoła, bo taka jest je natura, ale z drugiej strony strach nią zawładnął!
normalna sytuacja: wspiera Lee Cho In, by ten odzyskał pamięć
dziwna sytuacja: biega za nim po mieście i jakby nakazuje! jest dobrze tak jak jest!
Jej samej odpowiada, taka dziwna sytuacja, trochę się obwinia, bo jakby nie patrzeć jest w ta całą akcje z epidemia kryptonim Złe macki UWAGA, Atakujemy! wplatana, na rękę jej ta cała amnezja, bo po raz pierwszy, ktoś się nią interesuje, zajmuje!

Dobry: bolesny proces myślowy..kim jestem?kim byłem? kim mogę być?
w procesie tym pomagają ręce które lecza!
Dobry wyczaja najpierw ofiarę, nieśmiałym krokiem podchodzi i działa!;proces myślowy się aktywuje i mamy jazdę bez trzymanki z uciekającymi w głowie wspomnieniami..
Lee Cho In wie o sobie coraz więcej, mimo że Zakręcona trochę go blokuje, to nie ma za bardzo wpływu, na to co się z nim dzieje; przypadkiem usłyszana w radio pineska Chorowitej i myśli w formie obrazu atakują same!
Co to jest boli głowa i są obrazki!?.... odp. myśli! oj boli Lee Cho In głowa
Lee Cho In trafia do szpitala, znowu zaatakował ofiarę, jak zwykle chce pomóc!
Co się stanie? i jak zareaguje jak odzyska pamięć?
...a Zły czai się i odbiera telefon!
Obrazek
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 07 lut 2011

odc. 20 FINAŁ
Ludzie listy piszą!, tzn jeden pisze, reszta czyta^^
1)ŁZY ŁZY ŁZY ŁZY ŁZY ŁZY ŁZY ŁZY ŁZY ŁZY ŁZY ŁZY
taki trochę ten odcinek; trochę wzruszająco, trochę dramatycznie, w każdym razie wszyscy ryczą!
2) waham się!
główny bohater waha się już od kilku odcinków, ale tutaj widz jest ciekawy co z tego wahania wyjdzie!
Zły Brat traci siły, osłabiony!
jakie to było piękne jak przylazł do Lee Cho In, prosić o operacje,a potem akcja z klęcząca mamuśka! uratuj mojego Lee Seon Woo !

wyczekiwanie...listy...łzy....napięcie..wahania...

widz oglądając to, czuje się tak samo, to niesamowite, i zaczyna analizować!
hmm z jednej strony miałam ochotę wybić wszystkich,potem góre bierze rozsadek,no dobra będę łaskawa; wiezienie wystarczy, motyla noga, przecież on już cierpi jest chory, i to nie jest tylko grypa!....tutaj odzywa się sentymentalny widz, kupiony łzami, a łez! ...ohh jest ich dużo!,a specjalistka od nich jest Łzawa Mariola( Kim Seo Yeon ), czasami próbuje się postawić w ich sytuacji, nawet miałam momenty ,że im współczułam!,ale jednak wygrywa chyba rozsadek!
ehhh myślałam ,że zobaczę ich za kratkami!, chciałam zobaczyć jak Mamuśka się poirytuje i szamota z gliniarzami, jak wyprowadzają ja ze szpitala!

mijają dwa miesiące
urocza parka śmiga na rowerku!,aktywnie spędzony czas jest zdrowy! wsiadajmy na rowerki! :smitten:

Podsumowanie:
-Postacie: heh i tu mam problem koga najbardziej lubię ,a waham się miedzy Złym, Dobrym, Skrzeczącym niebezpiecznym przydupasem mordującym co popadnie,a Mamuśka!
Dobrego lubię a) jest uroczy b) to So Ji Sub c) to postać, która się waha, ubić nie ubić?, do końca nie wiemy, czy będzie chciał się zemścić na rodzince i to chyba największy atut tej dramy! d) to ciekawa postać: chyba pierwszy raz nie męczył mnie motyw z amnezja, o w Kim Soo Ro też nie męczył!
Zły Brat: świetnie zagrana postać,idealnie tuli się z bratem! i taki przykład:
widzi grupkę lekarzy, wiec trzeba pokazać światu jak bardzo kocha brata! biegnie się utulać, udaje uśmiech, a za plecami widzimy przemianę! i za te przemiany kocham Złego! zmienia się tylko spojrzenie, ale jak to zagrane świetnie, brawo dla aktora!
Postać ma również swoje słabości, które próbuje ukryć i napady agresji, i podobnie jak Mamuśka lubi rzucać przedmiotami.
Lubie sposób wyciągania informacji z otoczenia Dobrego, te analizy(ile już wie?, czy udaje?, a jak udaje to co zrobić?, jak to sprawdzić?); robi takie małe rozpoznanie , czai się, śledzi, obserwuje! Genialne!
Skrzeczącego lubię za wygląd, już się boje!, a wygląda trochę jak nawiedzony i te niespokojne oczy! to przerażający facet! i ten piskliwy głosik aaaaa!
Mamuśka!Niby zła i straszna hetera, już ten sposób chodzenia jest taki silny,pewny siebie!, trochę jak robota.
Babsztyl jest chłodna, tłumi w sobie emocje, a one niespodziewanie wybuchają!
Na Kogo Padnie na Tego Bęc!

Oprogramowanie Babsztyla
poziom 1: wpada złość, poziom umiarkowany! można przejść spokojnie obok Babsztyla, ale Nie Prowokować!, Nie Prowokować, powtarzam Nie Prowokować!
poziom 2: atakuje żółcią, i tutaj lepiej nie podchodzić, bo Babsztyl wyleje na ciebie pomyje!, ta kobieta jak krzyczy pluje!;zaleca się założyć śliniak ochronny! ....biedny mąż nie może uciekać!
poziom 3: rzuca laptopem i innymi przedmiotami, hardcorowiec, atak złości z poziomu 1, połączony z agresją!; ta kobieta musi się rozładować i wypluć zło z siebie!
poziom 4: cisza po burzy z poziomu 3, budzą się ludzkie instynkty! Babsztyl jest jak nowo narodzona!, Zaprogramowana Mamusia Milusia!, natomiast dla reszty świata dalej jest chłodnym Robotem!
poziom 5 -zlot czarownicy: poziom 4 połączony z aktualnym biegiem wydarzeń i przyszłymi powodzeniami!, trzeba synkowi pomóc przejąć, kontrole nad szpitalem!; obgadywanie strategi działania! burza mózgów!
poziom 6: funkcja wirowanie!
MIX- wszystkie poziomy połączone i pomnożone x3 i mamy Robot Killera!
poziom 7 UWAGA automat! nie wiadomo co z tego wyjdzie!

To co mi się podobało:
+ fabula trzymająca w napięciu
+ złożone postacie
+ OST
+ pierwszy raz ktoś normalnie wyłączył telefon, nie pamiętam akcji z wyciąganiem baterii^^

a to chyba mój ulubiony!

minusy
- jakoś te akcje z porwaniem i strzelaniem w głowę nie leżą mi, no nie powiem genialnie to wszystko wyglądało, ale jakoś trudno mi pojąc i uwierzyć,że udało mu się przeżyć!
- hmm Skrzeczącego w końcu dorwali,.. no ok! ale zastanawia mnie jedno, przecież to łajdak, powinien się wygadać i donieść, kto zlecił mu brudna robotę!

minusów już nie widzę!, nawet Łzawa Mariola, która w tej dramie tylko jest i jakoś tak mało ciekawi, odgrywa ważna role, bo jest takim punktem zapalnym!

A dramę polecam wszystkim! nie nudzi, są zwroty akcji, świetna muzyka! i genialnie zagrane postacie, a fabula trzyma w napięciu do samego końca! odcinki skonstruowane w taki sposób, że ma się ochotę na więcej! najciekawsze akcje zawsze pod koniec danego odcinka i jak tu nie oglądać dalej! ? nie da się!
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 26 sie 2011

No więc.. Piszę, bo Pino mi kazała.. generlanie to Pino mi kazała obejrzeć tę dramę.. :confuse:

Powiem tak.. Kocham Subka :melt: i ta drama dostarczyła mi go w ilościach ogromnych to w każdym rodzaju nieszczęścia jakie go mogło chyba spotkać.. najpierw zakochany w dziewczynie brata, potem udało mu się ją w sobie rozkochać, potem go porwano, potem próbowano zabić, potem doznał amnezji, potem bawił się wojnę w szeregach północnokoreańskich, potem go schwytano, potem pobito, potem uciekł.. boziu.. dużo by opowiadać.. w każdym bądź razie.. Subek jako słodki i kochany Pan doktor to jest to co evelinuxy lubią najbardziej (a piniacze z lasu nie). Subek zatroskany i zakochany w Oh Young Ji to też kocham. Natomiast czego nie kocham to to co pinaicz z lasu kocha czyli Subek z ranami głowy, posiniaczony - ała - i brudny. Więc myślę, że mogłybyśmy się podzielić :rolly: Pominę kwestię świra z północy co się co chwila mścić chciał na Subku, sfiksowanej mamusi i brata który dla kariery jest gotowy uśmiercić młodszego brata. Im po prostu mówię NIE. Dodam też ,że scena końcowa mi się bardzo podobała (nie, nie ta kiedy Subek stał i patrzył w przepaść nad jeziorem a brat na wózku siedział obok niego i miałam wizję jak Subek go z tym wózkiem wrzuca do jeziora..) Podobała mi się ostatnia, najostatniejsza scena w dramie, kiedy (o ile mnie pamięć nie myli to była najostatniejsza scena..) kiedy to kumpel Young Ji wiózł ją na skuterku i nagle ją wysadził z niego na srodku drogi wśród drzew i uciekł a tu zza krzaków wyszedł Subek z tym zepsutym rowerem i ją na niego zabrał :melt: :melt: )

Generalnie to jak już minął ten czas pobytu Subka najpierw z bratem Young Ji, a potem z Young Ji (czyli te nudne fragmenty jak Subek nie wiedzial kim jest) i wrócił do szpitala i zaczęła sie dziać wojna na podchody - to było już fajnie i drama wciągała. Ale początek mi cieżko wchodził. Końcówka juz była bardzo fajna :)
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |

Wróć do „K-drama”