[2009] The Slingshot

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 11 cze 2009

Mówisz masz ;)

Part1Part 2

ten ending co się najdłużej utrzymał śpiewa Na Yoon Kwon (duży part tego dlaczego kocham ost do Worlds Within<3) Piosenka nazywa się tak : 세상을 너에게 w wolnym tłumaczeniu 'Your world' (ma się ten google translator xPxP)

edit
A w ogóle to... porządkowałam dziś fotki (taak teraz każdy pan aktor ma swój folder xP) i napotkałam zdjęcie Kim Kang Woo, o którym kompletnie zapomniałam, a zamierzałam pokazać Wam wcześniej xP

Wyraża wszystko :D

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 12 cze 2009

o matko, skończyłam 19 ep............... AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

to moja reakcja po 18 i 19 x_x szok, szok, tyle akcji na koniec dramy? podoba mi się to niezmiernie, ale co się dzieje to przechodzi ludzkie pojęcie XD
gash, kiedy będzi 20? oszaleje, jak sie nie dowiem co dalej T_T

ps. omg, kocham kim shina XD
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
mistiq
Oglądam regularnie xD

Postautor: mistiq » 13 cze 2009

A ja jestem po 8 i dla mnie był to najlepszy odcinek z tych co oglądałem.
Chociaż nadal przewijam, bo niektóre sceny są dla mnie nudne, to muszę przyznać, że po 6 odcinku drama znacznie się poprawiła.

Aa. Ciekawie ubiera się Do Jae Myung. Jego i Ahn Kyung Tae najbardziej lubię z tej dramy.
Nie mogę jak on to wszystko przeliterowuje.

Idę oglądać i przewijać 9 odcinek.
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 13 cze 2009

Jestem po 20 epie!!!
Jak dla mnie 10/10 ma ta dramka!!!
Jest jedną z niewielu, gdzie nie włączałam suwaczka przyśpieszaczka... :wink: :wink: :wink:
Jak powiecie, kiedy się można rozpisać, to na pewno to zrobię...
Na razie nie puszczam jednak pary z ust i mam nadzieję, że nikomu nie zrobię krzywdy, jeśli napiszę, ze koparka na końcu opadnie Wam do samej podłogi :wink:
Ja próbuję ją podnieść, choć do dzisiaj, choć od piątku znam zakończenie :twisted:
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 13 cze 2009

Nawet jak bym chciała zaspoilerować, to nie bardzo wiedzialabym od czego zacząc :D

O Masakra! Co sie w tej dramie wyprawia ^^
Normalnie siedze i oglądam dramy ze względnym spokojem, a tu przez ostatnie 2 odcinki praktycznie co scenę mówiłam "Masakra!"

A po 18 odcinku to w ogóle cała sie trzęsę!!!!
Nie no MASAKRA poprostu !!!

Klimat sie zmienił i muzyka sie zmieniła, teraz całośc skojarzyła mi sie z tykajaca bombą zegarową! Po 18 odcinku wszytskie nerwy mam tak napiętę, że... no poprostu masakra ;);) Ale szczerze uwielbiam tą drame. Zostawia mi na buzi taki rogal satysfakcji, że szok. Jae Myung nadal jest poprostu bezbłędny a na jego komediowe dygresje (w trakcie których ma niezmiennie arcy-powazną minę xD) to reaguję niemal histerycznym śmiechem z całego tego przejecia ;);)

Bo masakra, jak się wszytsko poplatało....
Obrazek
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Day z tymi nerwami to już zostanie Ci tak do 20 epa, nie odpuszczą ani na chwilę.
Jak mówiłam, mnie trzyma do dziś i na pewno to jeszcze raz obejrzę , jak będą wszystkie subsy!
Ja też się tak dawno nie natrzęsłam :tak:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 13 cze 2009

zachęcony Waszymi opiniami mam na swoim hdd xboxa odcinki dramy,jestem po pierwszym epku , fabuła dopiero się rozkręca ,ale jakie mam przypuszczenia co do dalszej akcji ,po prostu drama wymiata po przebrnięciu przez pierwsze nijakie 20 minut potem oczu nie mogłem oderwać od tv :) ,co za fajny sposób wiązania przestępcówi -ekonomia połączona z ekologią czystego sznura- ten widok tak związanych przestępców sprawił że osłupiałem na moment ,no tak ale jak całe życie oglądało się kryminały amerykańskie to ma prawo zdziwko złapać. Dzięki linkom z mediafire mam szybciutko na hdd 8 epków i pewnie niespana noc przede mną
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

thon, ale przyznasz ,że to będzie bardzo miła, nieprzespana noc!!!
Nie będziesz jej żałował... :wink: :wink: :thumb:
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 14 cze 2009

ja po pierwszych paru minutach 20 epa się obraziłam. teraz czekam na całe suby i wtedy to ogarnę, bo... JESTEM TAKA ZŁA!!! na jeden fakt.
ale i tak nie przestanę wielbić tej dramy ^^
i ciągle słucham czwartego songa z soundtracku ^^
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 14 cze 2009

O rikli to masz tak samo z tym songiem jak ja!!! Kocham ten song :kyaa:
A na co tak się wkurzasz w dramce na napisy? :D
zdaje się, że już są do 17 epa :lol: :lol:
Po mojej ukochanej Winter Sonacie, La Dolce Vita i I'm Sorry I Love You to moja kolejna perełka. Z tym,że WS i ISIL to czyste uczucie i wielki sentyment powodujące, że nie widz wad, chociaż pewnie ktoś je zauważa. :wink:
Slingshot i La Dolce Vita to świetnie zrobione dramki nie tylko pod względem fabuły, akcji itd, ale opowiedziana historia i technika zrobienia tych seriali jest bez zarzutu :hearts:
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 14 cze 2009

obraziłam się na bieg wydarzeń XD cóż, czekam na napisy do ostatniego, całe i kompletne, coby wiedzieć wszystko wtf, bo wyczuwam podstęp!
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 14 cze 2009

ja tam pary z ust nie puszcze ale jesteś dzielna rikli mnie puściły nerwy i obejrzałam bez subsów!
Zuch dziewczyna!!! :D
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 16 cze 2009

obejrzałem 7 odcinków ,intryga przypomina mi słynny film "Żądło",szkoda że nie ma jeszcze napisów do 3 ostatnich odcinków ale zanim dojdę do odc 18 może już się pojawią,dla mnie ta drama to rewelka
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 16 cze 2009

Zaczęłam oglądać 18 odcinek i jest gadka między Shinem a Jae Myungiem dlaczego Mazinger został aresztowany. Tutaj to prawo wydaje się niedorzeczne i ja się praktycznie z tym zgadzam, ostatecznie panuje wolność słowa. Jednak jak przypomnę sobie samobójstwo Choi Jin Shil w zeszłym roku to wcale nie jestem pewna, czy takie prawo nie jest uzasadnienione. Kobieta zabiła się ponieważ internauci okrzynkęli ją lichwiarką i główną przyczyną śmierci innego aktora.... (szokujące, ale Koreańczycy naprawdę potrafią zgnieść człowieka jak robaka i na odwrót - przejąć się tak by podjąć tego typu kroki) I tu zaczynam mieć mieszane uczucia. . .
Wrzucanie fałszywych informacji w sieć jest na porządku dziennym, do tej pory niewiele się z tym robiło.... Jednak Koreańczycy zrobili się ostatnio wrażliwi na tym punkcie i chyba w zeszłym roku zaczęli proces wprowadzania nowych regulacji prawnych. Mam wrażenie, że scenarzyści Slingshot'a trochę sobie pogrywają z system i krytykują jego prawa :P

Okeej wracam do oglądania ^.^
Obrazek
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 16 cze 2009

Myślę, że jest to jedna z tych rzeczy, które odróżniają kulturę wschodu od kultury zachodu.
Chociaż w Biblii też jest napisane, że brata swego można zabić nawet słowem. I z tym trudno się nie zgodzić!
W niektórych kulturach trochę dalsi ludzie nie znają brzmienia swoich imion, bo samo ich wypowiedzenie przez nieodpowiednią osobę, w nieodpowiedni sposób, czy w jakimś nie takim kontekście powoduje zawładnięcie duszą danego człowieka.
Wydaje mi się, że w Azji słowa mają wielkie znaczenie, co widać w sposobie zwracania się do siebie nawet bliskich osób.
Jest to bardziej sformalizowane i ma na celu oddanie szacunku tej osobie, z którą się rozmawia.
Każdy medal ma 2 strony, bo czasem trudno trzymać język na uwięzi, ale z drugiej czasem naprawdę warto, bo można komuś niechcący wyrządzić większą krzywdę niż się chciało... :)

Wróć do „K-drama”