[2008] Hong Gil-dong

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 20 maja 2010

o i biedna Yi nok znowu wzieła na siebie akcje:) i sie biedulka naćpała:) lubie te ich wspólne akcje :)i ta jej zazdrosc:) jak sie jakas kobitka do niego przysiadla:)
ja musze wspomnieć o tym sklepikarzu nio jak on umie wciskać towar i te jego historyjki:)
No tego tez sie nie spodziewalam ze on go zasłoni i sam oberwie:) w nastepnym ep bedzie akcja ocalic ksiecia:)

Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 20 maja 2010

Pino pisze: w nastepnym ep bedzie akcja ocalic ksiecia:)

haha.. noo on jest taki.. bieeeeeeeednyyyy.. :lol: :lol: :lol:

noo udawany chinczyk sprzedwaca jak nikt potrafi wciskac kit.. i do tego jak dziadek nazwymyslal ze jak robi cos tam to sie nazywa tak i tak a jak cos innego to tak i tak xD mocne to bylo xD

noo haha.. ona ladnie wku***a na niego byla jak gadal z ta laska w brothelu xD xD w ogole.. brothel.. trzymajcie mnie to tka groteskowo brzmi po angielsku xD xD
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 23 maja 2010

nadrobiłam kilka odcinków i chyba całkiem się uzależniłam od tej dramy, jak tylko mogę to ją oglądam, a jak nie mogę to chociaż OST sobie posłucham xD
uwielbiam oglądać sceny na których Yi Nok je, ona jest wtedy taka zabawna :lol: niedokońca rozumiał postępowanie Gil Donga - czemu prze rok pozwolił tak cierpieć Yi Nok? Sam przez to siebie unieszczęśliwiał, no niby w ten sposób ją chronił, ale jakoś mnie to nie przekonuje, w tym czasie książę mógł zdobyć serce dziewczyny - oj cudna była ich ta randka - wręcz zaczęłam przychylniej na niego patrzeć, szczególnie jak się uśmiecha - w końcu to JGS, więc nic dziwnego, że jego uśmiech na mnie tak działa xD nieco jestem zaskoczona, tym że uratował Gil Donga, myślałam prędzej, że gdzieś się tam zaplącze YN i on ją zasłoni, ale nie tego się spodziewałam :shock: w końcu w pewnych sprawach powinni być wrogo do siebie nastawieni, za to całkiem nie znoszę tej dziewuchy, Eun Hye - niby taka szlachcianka, a jest wredna, ale jej ojciec mnie rozwala xD i choć mam wrażenie, że Ahn Suk Hwan występuje w prawie każdej koreańskiej dramie jako ostatnio oglądam, to i tak podziwiam to, co on potrafi zrobić mimiką ;) a jeszcze przesłodkie były te sceny z urządzaniem pokoju dla Yi Nok i lekarstwem na krwawiące usta Gil Donga, zwłaszcza, że nie chciał się nim podzielić z księciem (jak mu YN zaproponowała), wygląda na to, że jeszcze będzie się tu działo
:D
Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 23 maja 2010

isamar84 pisze:nadrobiłam kilka odcinków i chyba całkiem się uzależniłam od tej dramy, jak tylko mogę to ją oglądam, a jak nie mogę to chociaż OST sobie posłucham xD
uwielbiam oglądać sceny na których Yi Nok je, ona jest wtedy taka zabawna :lol: niedokońca rozumiał postępowanie Gil Donga - czemu prze rok pozwolił tak cierpieć Yi Nok? Sam przez to siebie unieszczęśliwiał, no niby w ten sposób ją chronił, ale jakoś mnie to nie przekonuje, w tym czasie książę mógł zdobyć serce dziewczyny - oj cudna była ich ta randka - wręcz zaczęłam przychylniej na niego patrzeć, szczególnie jak się uśmiecha - w końcu to JGS, więc nic dziwnego, że jego uśmiech na mnie tak działa xD nieco jestem zaskoczona, tym że uratował Gil Donga, myślałam prędzej, że gdzieś się tam zaplącze YN i on ją zasłoni, ale nie tego się spodziewałam :shock: w końcu w pewnych sprawach powinni być wrogo do siebie nastawieni, za to całkiem nie znoszę tej dziewuchy, Eun Hye - niby taka szlachcianka, a jest wredna, ale jej ojciec mnie rozwala xD i choć mam wrażenie, że Ahn Suk Hwan występuje w prawie każdej koreańskiej dramie jako ostatnio oglądam, to i tak podziwiam to, co on potrafi zrobić mimiką ;) a jeszcze przesłodkie były te sceny z urządzaniem pokoju dla Yi Nok i lekarstwem na krwawiące usta Gil Donga, zwłaszcza, że nie chciał się nim podzielić z księciem (jak mu YN zaproponowała), wygląda na to, że jeszcze będzie się tu działo
:D

Ismar, tak na przyszlosc to załączaj do ktorego odcinka spoilujesz.. bo ostatnie zania twojej wypowiedzi chyba jednak juz nie naleza do odcinkow ktore widzialam..

noo ale wiesz.. ja tez tak mam.. z ejak nie moge ogladac to chociaz dla pocieszenia sobie osta puszczam ^^ a JGS w tej dramie.. nieee no.. sorry ale tutaj go chyba jednak nie strawie.. nawet opcja z randka mnie nie przekonala do postawy zagubionego księcia.. nie wiem.. moze po prostu nienawidze tak jego postaci ze mnie nawet JGS tam irytuje.. no ale nie moge na niego patrze cjak sie na ekranie pojawia.. milo ze palam szczerym pozytywnym uczuciem do JGS..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 23 maja 2010

sorry :) te ostatnie zdania to do 17 epa były, ale to już nieco po fakcie
ogólnie to i ja tu JGS przełykam dzięki wielkiej sympatii za YB, ale trochę mi go żal - więc się łagodniejsza w ocenie robię, choć coś czuję, że jeszcze mnie tu rozzłości, bo ta jego pomoc Gil Dongowi grubymi nićmi chwilami jest szyta :?
Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 23 maja 2010

episode 17 --> noo.. teraz doszlam do tego lekarstwa na krwawiącą wargę ^^ jakie to było megasłodkie! ^^

ale ta evil bitch córeczka ministra mi na serio na nerwy działa.. co wam poweim ale wam powiem ze wam powiem ze ona i książę tworzyliby godną siebie parkę.. na prawdę.. ja ich widzę razem na ślubnym kobiercu!

a jak Gil Dong sie pozalil Eun Hye ze on taki biedny jest zraniony ale nie zwrocila na niego uwagi bo ktos inny zostal postrzelony strzałą ^^ lol.

haha! ale se Gil Dong poradzil z tymi kolesiami w brothelu ^^ a tatuś wrednej języ wybrał jej na męża Gil Donga.. nie nooo.. lol!

nie noo.. lol. Gild Dong i pogromcy duchów? nie noo.. ejj..

ale powiem wam ze na scenie jak Yi Nok ryczala nad ksieciem to mi sie serio smiac chcialo. .nie no w ogole nie wyczulam grozy sytuacji.. shame on me..

[edit]

tak teraz ogladam moj filmik z youtube do Toucholica.. i widzac scene jak ciotka Mi Nama łapie za tylek JGS.. to mam takie ciekawe skojarzenia.. :meditate:
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 26 maja 2010

hehe mam cos dla was -hong gil dongowe puzzle:)
http://kj_overture.web.fc2.com/puzzle/kj_puzzle_6.html
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 22 cze 2010

Pino pisze:hehe mam cos dla was -hong gil dongowe puzzle:)
http://kj_overture.web.fc2.com/puzzle/kj_puzzle_6.html

jesteś zua.. nie dosc ze nie mam czasu.. to jeszcze MUSIAŁAM je ułożyć..

[edit]

nie wytrzymalam i zapodalam sobie 18-tym epem.. yaaaa.. smutne to bylo.. zal mi tych kobiet.. i myslalam ze Gil Dong zabije tego kolesia.. i zal mi Yi Nok jak ja w to wszystko wciagna.. a na pwno ja w to wciagna.. bedzie bardzo nieszczesliwa.. ja to juz wiem.. ale koniec byl przeuroczy.. ten kiss i Stupid girl, I respect you. :melt: i jak sie na poczatku wkurzal Gil Dong jak mu mowili ze ona go "tlyko" sznuje xD jhaha.. i jak sie wkurzyl i zaczal rzucac tym drewnem w nia xD

[edit]
ismar.. przesadziłaś z tym podpisem.. rozjeżdża ekran

20 ep --> boshee.. boshee… po pierwsze.. Gil Dong.. no jak on mogl spalic ta obciachowa sakiewke od Yi Nok? No jak?? I JGS.. ja go lubie i o ogole.. ale tutaj jak zobaczylam na ten wymuszony w snie kiss.. to tak se pomyslalam „ze jego oblesne usta ja dotknely”.. no ale seryjnie.. ja wiem ze on jest biedny i w ogole.. ale nie moglam tego zniesc.. seryjnie..
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 22 cze 2010

no i skończyłam i nie wiem czy mam się cieszyć, czy nie - koniec z Gil Dongiem i Yi Nok, poznałam już ich historię i mimo, że ją pokochałam, to nie chcę pogodzić się ze wszystkimi aspektami jej zakończenia :(

odcinki 18 - 24
słodko się zaczęło, Gil Dong i Yi Nok byli razem, niestety przeszłość zaczęła wkraczać w ich życie dość brutalnie, ledwie sobie obiecali, że będą już na zawsze razem, a tu wszyscy już wiedzą czyją jest córką, więc tatusiek Gil Donga zrobił, to co zrobił - czy on choć raz po ludzku nie mógł się zachować?? Ciężko mi oceniać jego postać, mimo tego wszystkiego co zrobił, ciągle odnosiłam wrażenie, że gdy raz podjął decyzję zaufania królowi, trzymał się jej do końca i gotowy był dla niego do wszystkiego, choć nie przychodziło mu to z łatwością, ale chyba nie widział przed sobą innej drogi, ostatnią rzecz jaką zrobił, wg mnie bardziej dla syna, niż dla króla, gdy by się nie poświęcił, w końcu mogło by naprawdę dojść do sytuacji, w której Gil Dong by go musiał zabić, przecież nie zamierzał odpuścić Yi Nok. A to szaleństwo, które ogarnęło YN po śmierci dziadka, dobijająca wiadomość na temat jej rodziców i fakt, że tym człowiekiem jest ojciec mężczyzny, którego kocha, nic dziwnego, że próbowała to zrobić, choć zaskoczyło mnie jej zachowanie z drugiej strony, nie spodziewałam się tego po tej niewinnej dziewczynie. Później obciążyli ją obowiązkiem zostania królową i żal mi się zrobiło księcia, bo chciał lepiej niż mu wyszło, bo nie umiał pogodzić tych dwóch światów, choć myślał, że mu wyjdzie, bo nie postarał się o to, gdyż od razu zaczęli podcinać mu skrzydła i przez to zadecydował to, co zadecydował - sam siebie zabił, swoje wewnętrzne ja pozbawił głosu i życia wraz z decyzją zaatakowania Gil Donga i jago przyjaciół, a przy tym i Yi Nok. Pani Noh nie lubiłam i nie polubiłam, mimo, że pod koniec milsza była, ale jej próby utorowania drogi do tronu księcia, zawsze wzbudzały we mnie nieprzyjemne odczucia. Panienkę z okienka, całkowicie pomijam, mała zołza, ale czasami przydatna była. Zakończenie, właściwie to nie wiem kiedy oni wzięli ślub, mówili sobie mężu i żono, ale nie odnotowałam tego wydarzenia w dramie, a potem atak i płonące strzały i śmierć, ale czemu spalonych ciał zabrakło?? Wiem, że scenarzyści uśmiercili ich, ale z drugiej strony brak spalonych ciał (wioska płonęła, ale żywej duszy tam widać nie było), i na pocieszenie dla mnie jest początek pierwszego odcinka, gdy akcja dzieje się kilka lat (jak dla mnie) po zakończeniu akcji w 24 odc i nie dam sobie wmówić inaczej :P

i tak jeszcze na koniec, niedawno stwierdziłam, że Hong Gil Dong ma więcej z naszego Janosika (chodzi mi o tą serialową postać, niż o rzeczywistą legendę, bo wtedy to ona nie jest nasza), niż z angielskiego Robin Hooda, teraz to moja drama nr 1 na liście ukochanych dram :D
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 07 lip 2010

ep 22 --> no srsly ale pierwszy ra zmi sie zroilo zal Princa.. najpierw sie odwiaduje o tym mieczu.. o tym ze wszystko do czego dazyl do tej pory bylo falszem.. a potem wylazl i co? zobaczyl Gil Donga z Yi Nok.. peszek..
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 07 lip 2010

evelinux pisze:ep 22 --> no srsly ale pierwszy ra zmi sie zroilo zal Princa.. najpierw sie odwiaduje o tym mieczu.. o tym ze wszystko do czego dazyl do tej pory bylo falszem.. a potem wylazl i co? zobaczyl Gil Donga z Yi Nok.. peszek..
ano peszek :P
też mi mimo wszystko żal księciunia, nic mu się nie ułożyło tak jakby tego chciał :(
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 08 lip 2010

ep 24 czyli final --> o jejku jak Yi Nok ryczala Gil Dongowi na reke a on mowil ze jeszcze bardziej przez to piecze a ona mu na to ze powinno bo przez niego placze.. jaa i jak mu powiedziala ze on jej potrzebuje przy sobie dlatego ze nawet kiedy on nie mowi z ewgo boli to ona zawsz ewie gdzie go boli.. ta scena byla przeslodka!!

[edit]

o jaaa.. i koniec.. z jednej storny do dupy byl ten koniec.. bo spodziewalam sie ze.. pierwsza scena z poczatku 1szego epa bedzie koncem.. a tu zonk.. i tkai niedosyt mam troszke.. ale generalnie ładne zakonczenie.. co prawda smutne.. jak marzenia o utopii.. ale generlanie ładnie to zrobili.. taka kompletna historia.. i śliczna scena jak puscili te strzaly plonące w powietrze.. i Yi Nok chciala życzyenie wypowiedzieć..
Obrazek Obrazek Obrazek

w ogole to mi sie ryczeć chce i tyle.. i ide sobie wziasc prysznic i sie wybeczec dowoli przy okazji..

drama ma u mnie 10/10 ofkors

Pinuś, pociesz..
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Re:

Postautor: isamar84 » 08 lip 2010

evelinux pisze:ep 24 czyli final --> o jejku jak Yi Nok ryczala Gil Dongowi na reke a on mowil ze jeszcze bardziej przez to piecze a ona mu na to ze powinno bo przez niego placze.. jaa i jak mu powiedziala ze on jej potrzebuje przy sobie dlatego ze nawet kiedy on nie mowi z ewgo boli to ona zawsz ewie gdzie go boli.. ta scena byla przeslodka!!

[edit]

o jaaa.. i koniec.. z jednej storny do dupy byl ten koniec.. bo spodziewalam sie ze.. pierwsza scena z poczatku 1szego epa bedzie koncem.. a tu zonk.. i tkai niedosyt mam troszke.. ale generalnie ładne zakonczenie.. co prawda smutne.. jak marzenia o utopii.. ale generlanie ładnie to zrobili.. taka kompletna historia.. i śliczna scena jak puscili te strzaly plonące w powietrze.. i Yi Nok chciala życzyenie wypowiedzieć..
Obrazek Obrazek Obrazek

w ogole to mi sie ryczeć chce i tyle.. i ide sobie wziasc prysznic i sie wybeczec dowoli przy okazji..

drama ma u mnie 10/10 ofkors

Pinuś, pociesz..

jak już napisałam wcześniej, nie przyjmuje takiego zakończenia do wiadomości xD nie widziałam ciał, to dla mnie przeżyli :P

a dla mnie to przynajmniej ze 20/10 xD xD
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Re: [2008] Hong Gil-dong

Postautor: evelinux » 08 lip 2010

hehe.. technika wyparcia rozumiem? ;) tylko w takim razie o co kaman z ta scena z początku dramy?? tego nie kumam.. że niby kiedy ona była?
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2008] Hong Gil-dong

Postautor: Pino » 08 lip 2010

jak już napisałam wcześniej, nie przyjmuje takiego zakończenia do wiadomości xD nie widziałam ciał, to dla mnie przeżyli

hehe dlatego te zakończenie jest genialne! dla niektórych oni żyją,(Isamar ty niedowiarku)wg mnie jest odwrotnie :/
ahh zawsze można włączyć wcześniejsze odcinki i zapomnieć o finałowej scenie:) Yi Nok i Gil Dong są nieśmiertelni !
ahhh musze obejzec jeszcze raz ta drame!
i faktycznie można ja ocenić 20/10 albo i wiecej^^
Obrazek

Wróć do „K-drama”