[2009] Brilliant Legacy

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Alera
Oglądam regularnie xD

Postautor: Alera » 21 gru 2009

rzeczywiście, masakrycznie irytujące...babcia zniknęła, idziemy na zakupy :roll: A jak skaczą wokół niego...nie dziwota że on taki jest. :shock:

Edit:
Ep 6
Mina Hwana jak Eun Sung zaczęła na niego krzyczeć przed pokojem. W końcu ktoś mu coś powiedział a nie tylko głaskał po główce( nie wspominając o babci ale on w ogóle nie słucha co ona do niego mówi a zdaje mi się że to co powiedziała Eun Sung trochę go ubodło :P ) Wiadomo co on przeżył w dzieciństwie ale cały czas nie można stosować tego jako wymówkę...
A co do ojca Eun Sung, w końcu zobaczył kim naprawdę jest jego żona. Chociaż z drugiej strony kobieta musiała sobie jakoś radzić, ale to nie zmienia faktu że trochę przegięła. (a tak btw. to ona ma głowę do tych knowań i intryg...:P ) Matka i siostra Hwana w dalszym ciągu doprowadzają mnie to szału...
Babcia chce uczynić Eun Sung spadkobierczynią... ponownie jej się nie dziwię :P:P Nie wiem co bym na jej miejscu zrobiła jakbym miała taką rodzinę...
Jeśli chodzi o Seung Mi to ta dziewczyna sama nie wie czego chce...niby potępia matkę a z drugiej strony... Wahadełko normalnie :x

Oglądam: Panda And Hedgehog, To The Beautiful You, Rich man, poor woman, Arang And The Magistrate, The Thousandth Man, Haeundae Lovers.
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 21 gru 2009

oj, mnie ta matka z córką dopiero pod samiutki koniec chyba przestaly irytować.. najlepsze jest to ze ta matka nie widzi nic zlego w postepowaniu Hwana a do tego sama ma mentalnosc dziecka.. ktos jej pozniej ladnie powie ze zachowuje sie nie jak na jej wiek przystalo ale to tajemnica kto xD

Alera pisze:Mina Hwana jak Eun Sung zaczęła na niego krzyczeć przed pokojem. W końcu ktoś mu coś powiedział a nie tylko głaskał po główce( nie wspominając o babci ale on w ogóle nie słucha co ona do niego mówi a zdaje mi się że to co powiedziała Eun Sung trochę go ubodło :P )

noo.. bo co innego jak cie ochrzania ktos zupelnie ci obcy a co innego jak ktos z rodziny, zreszta oni nauczyli sie ignorowac babcie i to co ona mowi, fakt faktem z eniektore babcie same nie wiedza co mowia (np moja xD) ale ta babcia na prawde rozsadnie mowi. no ale cos sie musialo stac.. skoro Hwan zanim sie w prowadzili do tego domu sie tak nie zachowywal i byl skromny i pokorny, a to nie bylo zaraz po smierci jego ojca.. wiec tym bardziej wypadku ze smiercia jego ojca nie mozna za to winic. mamusia za duzo mu pozwala i tyle.. ale to jest dobra nauczka dla nich wszystkich. a Eun Sung czuje sie jak ryba w wodzie. ale swoja droga.. ona tez byla bogata bo jej ojciec mial firme, nie, ten kolo z nia dla kasy chodzil, ten kumpel od Jun Se.. a ona sie potrafila odnalezc w taiej sytuacji.. a ta rodzina Hwana ciagle tylko truje i sie uzala nad swoim wielkim nieszczesciem.

Alera pisze:A co do ojca Eun Sung, w końcu zobaczył kim naprawdę jest jego żona. Chociaż z drugiej strony kobieta musiała sobie jakoś radzić, ale to nie zmienia faktu że trochę przegięła.

noo on jeszcze caly czas w nia wierzy.. i w te jej wymowki, ona potrafi swietnie manipulowacludzmi. to jest dopiero poczatek. ja po prostu ja podziwiam za to ze pamietala co kiedy i komu powiedziala, taka platanina.. massakra.

Alera pisze:Jeśli chodzi o Seung Mi to ta dziewczyna sama nie wie czego chce...niby potępia matkę a z drugiej strony... Wahadełko normalnie :x

noo ja prawie do samego konca nie mialam jednoznacznego zdania co do niej.. znacyz sie w sensie czy kwalifikowac ja jako zla czy dobra postac. i w sumie nadal mi trudno to stwoerdzic.. jedno jest pewne.. na poczatku na prawde chciala pomoc Eun Sung, potem im dalej tym bardziej sama zaczela sie platac w swoich decyzjach..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Alera
Oglądam regularnie xD

Postautor: Alera » 21 gru 2009

evelinux pisze:oj, mnie ta matka z córką dopiero pod samiutki koniec chyba przestaly irytować..

To jak widzę jeszcze trochę się naczekam...Byle do przodu :P
evelinux pisze:mamusia za duzo mu pozwala i tyle.. ale to jest dobra nauczka dla nich wszystkich.

Takie są skutki pozwalania na wszystko dzieciom...Sama go skrzywdziła, ale dobrze że jest Eun Sung, cos czuję że ona ich wszystkich do pionu przywróci:D

A tak btw. dzięki Eve że czytasz te moje posty, mam z kim dyskusje prowadzić. A nawet sama sobie się dziwię że się tak rozpisuje o każdym epie. Staram się przeważnie oszczędnie komentować :P

Ep 7
Babcia normalnie zwycięża!! Nieźle urządziła rodzinkę :P Świetnie się ubawiłam obserwując jak matka i siostra Hwana pracują:D Należało się im!
Jun Se cieszył się jak dziecko przy kupnie roweru dla Eun Sung...Wiem że się powtarzam ale uwielbiam jego uśmiech :D Biedy ten przyjaciel Hwana, taki maruda zwalił mu się na łeb.
Widać macocha rozpoczęła atak na nową ofiarę, a mianowicie na Tae Soo( nie do końca kminie tylko kim ten facet jest, adwokatem czy co? pogubiłam się już...jakaś rodzina Hwana?)
Hwan miał problem żeby odzwyczaić się jeździć taksówką...więc spotkała go nauczka :P I tak powinno być :D
Rozpoczęła się nauka życia dla Hwana, a tak jak mówiłaś Eve, Eun Sung wygląda na dobrą nauczycielkę :D

Ep 8
Hwan pracujący...niezły ubaw patrząc na to. A tak na marginesie to takie darcie ryja na dachu jest chyba bardzo oczyszczające, kiedyś spróbuje tego :P
Jak się przyzwyczaił że Eun Sung płaci za niego...facet nie ma wstydu.
Baek Sung Hee - ja naprawdę nie wiem co myśleć o tej kobiecie. Niby wredna jest i manipuluje ale robi to wszystko dla córki, a przecież każda matka chce dla swojego dziecka najlepiej. Ta jej rozmowa z Seung Mi, widać było że jest jej nie dobrze z tym co robi (chociaż nie wiadomo czy przed nią tez nie grała...) a jeszcze ten sen. Coś sumienie ją gryzie.
Biedna Eun Sung padło na nią że musi wyszkolić Hwana, ale tym lepiej. Inaczej fabuły by nie było :P A macocha niepokoi się tym że oni są zmuszeni wszędzie razem być. Czyżby przeczuwała że coś z tego wyniknie? :P

Jeśli chodzi ogólnie o postacie w tej dramie to chyba jak wszędzie trudno kogoś jednoznacznie zakwalifikować do tego czy jest dobry czy zły... Sądzę że zawsze trzeba zbadać motywy dlaczego ta postać tak postępuje, co nią kieruje ;) (ale to tak na marginesie :P )
Oglądam: Panda And Hedgehog, To The Beautiful You, Rich man, poor woman, Arang And The Magistrate, The Thousandth Man, Haeundae Lovers.
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 21 gru 2009

Alera pisze:A tak btw. dzięki Eve że czytasz te moje posty, mam z kim dyskusje prowadzić.

hehe, no problem. sama pamietam jak to bylo jak sie tym ekscytowalam i komentowalam a nikt mi nie odpowiadal i tez mialam wrazenie ze nikt nie czyta moich postow ;) t dla mnie czysta przyjemnosc. i ciesze sie ze ci sie podoba :)

Alera pisze:Jun Se cieszył się jak dziecko przy kupnie roweru dla Eun Sung...Wiem że się powtarzam ale uwielbiam jego uśmiech :D

no ja wiem wiem.. sama jak komentowala to co ep wspominalam jaki Jun Se jest cudowny i kochany xD

Alera pisze:Widać macocha rozpoczęła atak na nową ofiarę, a mianowicie na Tae Soo( nie do końca kminie tylko kim ten facet jest, adwokatem czy co? pogubiłam się już...jakaś rodzina Hwana?)

to jest ojciec Jun Se. on sie kumplowal z ojcem Hwana i dlatego ma wysoka pozycje w firmie.

Alera pisze:Rozpoczęła się nauka życia dla Hwana, a tak jak mówiłaś Eve, Eun Sung wygląda na dobrą nauczycielkę :D

:) hihihi. najlepszą!

Alera pisze:Baek Sung Hee - ja naprawdę nie wiem co myśleć o tej kobiecie. Niby wredna jest i manipuluje ale robi to wszystko dla córki, a przecież każda matka chce dla swojego dziecka najlepiej. Ta jej rozmowa z Seung Mi, widać było że jest jej nie dobrze z tym co robi (chociaż nie wiadomo czy przed nią tez nie grała...)

mi sie wydaje ze ona znajduje sobie wymowki po prostu, zeby nie wyszlo ze robi to dla siebie. po prostu boi sie byc biedna i tyle. wg mnie nic nie tlumaczy takiego okrucienstwa wobec Eun Sung. Nic.

Alera pisze:Biedna Eun Sung padło na nią że musi wyszkolić Hwana, ale tym lepiej.

a zauwazylas jaka ona ma szpanerska przywieszke ze smutną buźką? xD xD a wszyscy z uśmieszkami xD

Alera pisze:Jeśli chodzi ogólnie o postacie w tej dramie to chyba jak wszędzie trudno kogoś jednoznacznie zakwalifikować do tego czy jest dobry czy zły... Sądzę że zawsze trzeba zbadać motywy dlaczego ta postać tak postępuje, co nią kieruje ;) (ale to tak na marginesie :P )

myślę że Jun Se jest bezwarunkowo dobrą postacią xD
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 23 gru 2009

Ja jestem po 5 epie :)

Na razie pierwszy ep który mnie na tyle zaciekawił, że wyczekuję 6 (a muszę na dziś skończyć, bo rano trzeba bardzo wcześnie wstać... :P). Ciekawe, jak się ta akcja rozwiąże z ojcem... znając mamusię, uda że go nie zna :D

Moje wrażenia co do bohateró na razie:
Hwan - niestety, ale duch Przymuła jest dla mnie po prostu za silny. Nie mogę uwierzyć, że słuchałam tyle czasu Lee Seung Gi i nie wiedziałąm jak wygląda... Zwykle nie przykładam większej wali, jak słucham... No cóż, w jego głosie jestem zakochana, ale on mi w ogóle nie pasuje na głównego bohatera... Za to sam bohatera, jako rola, genialny jak do tej pory. Kurde już tu czytam, że potem się rozmiękczy, a mi się tam podoba, że jest taki zły do szpiku kości :) Po prostu jajogłowy równo ^^
Ja dziewczyna - nie potrafię imienia zapamiętać - jest ok, tylko za dużo płacze i jakieś te płącze się zaczęły robić sztuczne.
Ten drugi - nie wiem z czego moja niechęć wynika ale nie lubię go :P
Chyba nie z tego że kibicuje głównemu (za wcześnie żeby komuś kibicować :P) bo Hwan mnie ani ziębi ani grzeje, ale ten... wygląda jakby dobiegał 50 i jest cały pomarszczony... Hmm, więc moje uprzedzenbie chyba z jego aparycji wynika :P
Seung Mi - na razie jest jeszcze przyzwoita, ale pewnie zacznie z matką knuć za sekundę, jak Hwan sie zakocha w głównej... Szkoda, bo na razie bardzo ją lubię za to ze po ludzku się chciała zachować. Ale jest za bardzo pod pantoflem :P

Reszta jest na razie opróćz matki jeszcze, ciemną masą. A, no i babcia jest fajna.
Ale jest tam tyle ludzi że ja po prostu nie kojarzę :P
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 23 gru 2009

Eggie pisze:Ja dziewczyna - nie potrafię imienia zapamiętać

Go Eun Sung :)

Eggie pisze:Ten drugi

Jun Se

Eggie pisze:Reszta jest na razie opróćz matki jeszcze, ciemną masą.

jeszcze butler w domu Hwana jest genialny xD butler Pyo.. zdaje sie..
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 23 gru 2009

Goo Jun Pyo? :D

Ech, nie moja wina, ja nigdy nie potrafie zapamiętać koreańskich imion bo są za długie :D
Zresztą, chińskich też nie. Jeszcze pół biedy jak znam aktora i mogę powiedzieć "I wtedy Rainie coś tam...", ale jak nie znam, to wychodzi kaszanka :D
Póki oglądam, to jeszcze może zdołam zapamiętać, ale jak skończę to już od razu z głowy wyleci :D
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 23 gru 2009

hhahaha ano ladnie nam wyszlo.. Goo Jun Pyo.. to teraz juz zapamietasz xD ale ja tez mam taki problem z koreancami.. wiec sobie wyobraz jaki mialam problemz Will it snow For christmas.. do calego zamieszania dodaj jeszcze kwestie zamieszania jakie wynika "8 lat pozniej"
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
Alera
Oglądam regularnie xD

Postautor: Alera » 26 gru 2009

evelinux pisze:hehe, no problem. sama pamietam jak to bylo jak sie tym ekscytowalam i komentowalam a nikt mi nie odpowiadal i tez mialam wrazenie ze nikt nie czyta moich postow ;) t dla mnie czysta przyjemnosc. i ciesze sie ze ci sie podoba :)

No jednak trzeba się z kim podzielić wrażeniami :D A drama podoba mi się bardzo :D

Ep 9
Miałam masakryczny problem żeby dokończyć oglądać ten odcinek.
Zajęło mi to 3 dni, co chwile mnie wołali i musiałam przerywać... Ale podołałam :D
A wracając do meritum:
Hwan poszedł zjeść do publicznego miejsca...jaki był zdegustowany, brechtam :D Eun Sung znowu mu dogadała, ale tym lepiej, może w końcu coś do niego dotrze...Jaka sierotka, poparzył się i nie wiedział nawet co z tym zrobić. Wyglądał jak taki skrzywdzony piesek :D
Hwan zaczyna już coś czuć do Eun Sung :P
Eun Woo miał naprawdę szczęście że trafił na to stare małżeństwo które się nim zajęło :)
Macocha się wkopała, wszystko się obraca przeciw niej...:P
Nie mogłam jak Jun Se wsadził ją do koszyka, jej mina.:lol: W ogóle ta sytuacja...so sweet :D Dwójka dzieciaków normalnie xD
A babcia to niezła agentka, umawia lokaja na randki w ciemno :D
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Postautor: Kibou » 26 gru 2009

aaaaaaaaaaaaaish, nastawiłam się na ubaw, a jestem w 5 epie i sam dramat. >.>
idę oglądać dalej.

jak narazie jak na niekończące się dramaty podoba mi się. dziwne xD
główna bohaterka jest śliczna i ma charakter, mimo też wszechogarniającej dobroci.

Hwanniego narazie mało. ale kurde, łepek bym mu ukręciła najchętniej xD Seung Gi może jakimś bogiem seksu nie jest, ale jest uroczy z wyglądu. i ma fajne włosy tutaj. i zarąbiście śpiewa <3

Babcia jest świetna. uwielbiam kobietę. chociaż ktoś ma trochę oleju w głowie w tym domu.
bo ta mamuśka działa mi na nerwy. gorzej niż jej synalek. god, laska trzęsie się nad Hwanniem jak by był jajkiem. nie dziwię się, że jest taki rozpuszczony.

stepmother jest evil w sumie nie do końca czaję o co jej chodzi. ale kogo ona obchodzi? xD

a 'ten drugi' jest uroczy.
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 26 gru 2009

Kibou pisze:a 'ten drugi' jest uroczy.

Kibou, big kiss dla ciebie!! xD Jun Se jest przesłodziutki :D :D

noo noo widze ze SI zyskuje coraz wiecej zainteresowania :D cieszy mnie to niezmiernie :D w poniedzialek planuje kupic nowy dysk.. i zaczne sciagac koreance normalnie.. :) juz mam na oku Creating Destiny

Alera
, no z tym umawianie lokaja na randki w ciemno to jest mocny patent xD
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 26 gru 2009

to już chyba zostało ustalone, że jun se jest najfajniejszym i najsłodszym "tym drugim" w kdramach ;D (a przynajmniej ja tak uwazam po dotychczas obejrzanych)
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

taa do tego stopnia jest najslodszym tym drugim ze nawet sie na poczatku wkurzalam bo wolalam zeby ona z nim byla..
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 26 gru 2009

hahah, dokładnie ;D
i bylo mi niepomiernie zal, jak dostal kosza i w ogole... skarb nie facet moznaby rzec ;d
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

no dokladnie.. szkoda tylko ze ona taka malo kapujaca a on tak pozno przejal inicjatywe.. tak bardziej dobitnie.. ehh.. szkoda, szkoda..
Obrazek
JAPAN:

Wróć do „K-drama”