[2009] IRIS

seriale z Korei
Awatar użytkownika
mistiq
Oglądam regularnie xD

[2009] IRIS

Postautor: mistiq » 17 maja 2009

One rule. Do not love. You can be the target.
Trust, betrayal, conspiracy. Let the mission begins.

Obrazek

Tytuł: 아이리스 / IRIS
Wcześniej znana jako: 쉬리 / Shiri
Gatunek: Akcja, thriller, romans
Liczba odcinków: 20
Stacja emitująca: KBS2, TBS
Emisja: 14.10.2009 - -??.12.2009
Czas emisji: środa i czwartek, 21.55

Obsada:

Lee Byung Hun jako Kim Hyun Joon
Kim Tae Hee jako Choi Seung Hee
Jung Joon Ho jako Jin Sa Woo
Kim Seung Woo jako Park Chul Young
Kim So Yeon jako Kim Sun Hwa
T.O.P jako Vick
Opis:

Najlepsi agenci Kim Hyuoon (Lee Byung-heon) i Jin Sa-woo (Jeong Jun-ho) są braćmi krwi, którzy przysięgli sobie, że będę do końca życia sobie ufać, oraz przyjaźnić się.
Zostają zauważeni przez NSS i staja się najlepszymi agentami. Tam poznają agentkę Choi Choi Seung Hee (Kim Tae-hee), w której się zakochują.
Lecz Kim Hyuoon i Choi Seung Hee stają się sobie bliżsi, a Sa-woo ukrywa swoje uczucia do niej. Pewnego dnia Kim Hyuoon i Choi Seung Hee zostają wysłani na misję, na Węgry razem z Sa-woo.
Kiedy świętują pomyślnie ukończone zadanie, Hyun-jun otrzymuje wiadomość, aby spotkał się z kimś potajemnie.
Tą osobą jest Baek-san (Kim Young-cheol) - kierownik NSS, który czekał na niego, aby powierzyć jemu samodzielną misję.
Podczas misji zostaje ranny przez Chul-young (Kim Seung-woo) i Sun-hwa (Kim So-yeon), i staję się ich celem.
Po długiej ucieczce udaje jemu się ukryć w domu, lecz później zostaje zdradzony przez najlepszego przyjaciela Sa-woo.
Kim Hyuoon próbuje uciec przy pomocy Seung-hee. Jednak traci ją, a jego samochód, który był ścigany przez agentów eksploduje. Oboje myślą, że ich ukochana osoba nie żyje.
Rok później Kim Hyuoon powraca do Korei. Po zdradzeniu i utraceniu wszystkich, powraca, aby się zemścić. Dzięki pomocy prezesa, wraca na swoje stanowisko w NSS, i zaczyna walczyć przeciwko organizacji o nazwie "IRIS".
T.O.P jest zabójcą, pracującym do ściśle tajnej organizacji z siedzibą w Stanach Zjednoczonych o nazwie "IRIS" i dostaje rozkaz zabicia Kim Hyun Joon.

Ciekawostki:
- Lee Byung Hun powraca na ekran po 6 latach przerwy. Jego ostatnią dramą to All in z 2003 roku.
- Kim Tae Hee powraca na ekran, po 5 latach przerwy. Jej ostatnią dramą to Love Story in Harvard (2004).
- Drama kręcona w: Akita- Japonia, Szanghaj - Chiny, Budapeszt- Węgry, Rosja, i USA.
- Koszty produkcji tej dramy to 20 milionów dolarów.
- Drama poniekąd bazuje na filmie Shiri.

Trailery:
Trailer
Trailer 2
Trailer 3
Trailer 4

Oglądalność:
......................................................................................................................Seul: ............................................Korea:
Odcinek 1:.............................................. 25.4 ............................................... 24.5
Odcinek 2:.............................................. 26.1................................................... 25.3
Odcinek 3:
Odcinek 4:

Strony Oficjalne IRIS:
Oficjalna Strona IRIS
KBS oficjalna strona IRIS

Awatar użytkownika
kekem
Co to jest dorama? o_O

Re: [2009]IRIS

Postautor: kekem » 18 maja 2009

mistiq pisze:Lee Byung Hun powraca na ekran po 6 latach przerwy. Jego ostatnią dramą to All in z 2003 roku.

chyba nie bardzo, choćby film z zeszłego roku the good, the bad, the weird. w żadnej dramie nie grał od 2003 :P

widziałam trailer juz i bedę niecierpliwie czekać na dramę, bo zapowiada się super XD
Awatar użytkownika
olszyna
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: olszyna » 18 maja 2009

kekem, Mistiqowi właśnie o to chodziło, Lee Byung Hun powraca na MAŁY ekran po 6 latach przerwy, nie chodzi że w ogóle nigdzie nie grał:) Dalej jest napisane że chodzi o dramy (All In z 2003 było ostatnią tegoż aktora:))

Drama zapowiada się ciekawie, obsada zachęcająca, czekam:)
[img]http://i25.tinypic.com/14jnqjt.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 18 maja 2009

Jaj, ależ mnie ten Lee Byung Hun irytuje xP Tak dziada nie lubię xPPP

Dobrze że reszta obsady jest znośna (LOL) bo chyba bym nie czekała na tą dramę odkąd tylko ogłosili wieści o jej realizacji :D

Jeśli nie Byung Hun, to znajduję inne atuty tej dramy i od dawna jest na liście MUST WATCH ^^^

Jaj ten rok naprawdę obfituje w dramy akcji, ale ten preview jest szczególnie zarąbisty ^^^

A na koniec... lol xP Lee Byung Hun gwiazda Hallyu w Uesańskiej gazecie :D
Klik <-

Tiaaa ^^^^
Awatar użytkownika
mistiq
Oglądam regularnie xD

Postautor: mistiq » 18 maja 2009

Ja się cieszę, że tyle jest dram akcji.
Lubię coś takiego.

Mam nadzieje, że IRIS będzie dobrze zrobiony, abym się nie zawiódł.
Drama kojarzy mi się, z trylogią Davida Morrella
< Bractwo Róży, Bractwo Kamienia i i Bractwo Nocy i Mgły>.

Byle do września.
Awatar użytkownika
mistiq
Oglądam regularnie xD

Postautor: mistiq » 08 cze 2009

Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 16 sie 2009

Właśnie przed chwilą przypadkiem trafiłam na trailer na yt i złapałam wieeelką fazę, żeby to oglądać :D Będę na pewno. T.O.P. w trailerze wygląda bezbłędnie ;)

Ale jestem trochę rozczarowana, że jeszcze taaaak dłuuugo muszę czekać. Wcześniej miał to być chyba wrzesień tak? A teraz na dramawiki napisali, że październik ;(
[color=indigo]Currently watching:[/color]
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
You're Beautiful (ep10)[/size]
Awatar użytkownika
mistiq
Oglądam regularnie xD

Postautor: mistiq » 16 sie 2009

Mam nadzieje, że będzie wynagrodzone czekanie bardzo dobrą dramą.

Przydałby się nowy trailer, tak sadze. Ludzie robili nowe zdjęcia itp., odżyłby trochę ten temat. A tak, cisza .

A to jest bardzo dobrze zrobione.
http://www.youtube.com/watch?v=RKkKx_tIL4k
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 16 sie 2009

ja juz ostrzę zęby na tą pozycję,trailery które oglądałem tylko zaostrzyły mój apetyt,tylko do października strasznie daleko- no nic zostaje jeszcze do oglądania STS - tylko że napisy na razie woolniutko wychodzą do niej który tez ma potencjał na bardzo dobrą dramę i cierpliwe czekanie na jesień na IRIS
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 16 sie 2009

A to jest bardzo dobrze zrobione.
http://www.youtube.com/watch?v=RKkKx_tIL4k

O masz ;) Dlatego tak lubię fanmejdy ;D Świetny ten 'preview' taki kinowy i aż chce się oglądać ;D

Widzę, że drama doczekała się nawet porządnej strony, co jest raczej rzadko spotykane jeśli chodzi o seriale ^^^
Jeśli IRIS okaże się telwizyjną klapą to chyba przestanę ogladać dramy xP

btw...właśnie zauważyłam patrząc na sygnaturkę Mistiqa... TOP wygląda jak ksiądz ;p na czarno.... i koloratka pod szyją ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
mistiq
Oglądam regularnie xD

Postautor: mistiq » 16 sie 2009

Nigdy nie wiadomo, za co będzie musiał się przebrać. Xd
Przecież to tajny agent.

A tak w ogóle zachęcam do przeczytania tego.
http://hanakuor.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=2243

Na pewno IRIS będzie bardzo podobny.
Ja też, tak nastawiam się na tę dramę, że nawet jak oglądalność będzie beznadziejna, to też będę zły.
Co najmniej 30% i ciągle do góry. ;-)
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 17 sie 2009

Hmm, ja oglądałam jeden trailer tylko ale wystarczyło by mnie zachęcił :D Czulam się, jakbym oglądała trailer nie do dramy a do jakiegoś filmu xP

Zastanawiam się tylko czemu przełożyli datę emisji... Mieli obsuwkę jakąś? A może zrezygnowali z konkurencji z Heading to the Ground? Bo tu wielkie spekulacje były kto wygra... DBSK vs. Big Bang xP
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
mistiq
Oglądam regularnie xD

Postautor: mistiq » 07 wrz 2009

Tutaj jest troszkę więcej.

http://www.youtube.com/watch?v=QnsSRp2-pwI
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 09 wrz 2009

To co? czekamy do 14 października? ^^^

I nowy plakat nawet jest ^^
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 09 wrz 2009

no czekamy, co nam pozostaje xPPP
Szkoda tylko, ze TOP nie ma większej roli xPP
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.

Wróć do „K-drama”