[2009] IRIS

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2009] IRIS

Postautor: Reira » 21 maja 2011

Satsuki YO!! pisze:Czy w dramie wytworzy się wiecej niż jedna, głowna, para? Baaardzo proszę o odpowiedź. Kocham spoilery :D
Spoiler! Wytworzy się główny trójkąt i mały romansik tragicznie zakończony z TOPem w roli głównej.

Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Maru » 21 maja 2011

Ej, Reira, tego to ja praktycznie bym za romans nie uznała ale ... ;________; <---- tyle w ramach komentarza do 'wiadomo-czego'

Satsuki YO!! pisze:że kurcze faktycznie, coś tak jakby mniej tajemniczo się zrobiło

nie, zrobiło sie po prostu bardziej logicznie ;p

No i to jest mój główny problem z polskimi tłumaczeniami - od kiedy pamietam ogladałam wszytsko po angielsku, i język polski gryzie mi sie przez to niesamowicie z wszelkimi tworami azjatyckimi :/

Ehh ..i niestety ostatnio odpadłam z ogladania, ale dramę i tak jeszcze raz muszę zobaczyć, a co!

Ale dalej nie chce kontynuacji, błagam, nie odgrzwajcie kotleta, nawet jak tam bedzie Sunhwa którą uwielbiam, to czuję, ze to bedzie ZUO... :/
Obrazek
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!"
- Król Julian
Awatar użytkownika
Preity
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Preity » 21 maja 2011

Oprócz tych wymienionych przez Reirę warto wspomnieć jeszcze Spoiler! trójkąt Kim Hyun Joon - Kim Sun Hwa - Park Chul Young. który jest pewnego rodzaju przeciwieństwem do głównej pary.

W sprawie tłumaczenia to powiem tylko tyle, że czasami niewiedza jest błogosławieństwem, a mi się zachciało sprawdzić kim jest tłumaczka Irysa. Z guglowania wyszło tyle, że pani Ilona Mendygrał jest tłumaczką języka angielskiego, więc mamy tłumaczenie z oficjalnej wersji anglojęzycznej, a nie z oryginału. Ale do jakości tłumaczenia nie mogę się przyczepić.

Co do lektora, na którego narzekał jordi, to po kilku odcinkach jego głos przestał mi przeszkadzać, chociaż gdyby czytał to któryś z wspaniałych głosów (Gudowski :fav: , Olejniczak, Brzostyński, lub Szydłowski) to były już raj na ziemi.
No one's got to take me alive!
The time has come to make things right!
You and I must fight for our rights!
You and I must fight to survive!

Muse - Knights of Cydonia
Awatar użytkownika
Satsuki YO!!
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Satsuki YO!! » 21 maja 2011

Ugh, nienawidzę trójkątów. Chyba, że osoba trzecia znajduje sobie w końcu swoją połówkę, ale z takimi szczęśliwymi przypadkami spotykałam się jedynie w produkcjach tajwańskich ;__;

Co do lektora, na którego narzekał jordi, to po kilku odcinkach jego głos przestał mi przeszkadzać,

Faktycznie, mnie też. Nie jest on co prawda najwyższych lotów, ale stacja też nie jest jakaś elitarna. Mimo to, jestem patriotką bądź co bądź, kocham nasz diabelski język, i zawsze kiedy mogę coś mieć po polsku, inne wersje językowe przestają dla mnie istnieć ^^ Dlatego cieszę się, że IRIS/Irys zagościł w naszej skromnej polskiej telewizji ^^

Jak myślicie, to już koniec, czy dopiero początek?
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 21 maja 2011

Satsuki YO!! pisze:Jak myślicie, to już koniec, czy dopiero początek?
Jaki początek? Chyba przegapiłaś Pogromców Niewolników/Chuno, to dopiero była sensacja. :mrgreen:

A co do romansów to uważam, że główny trójkąt był uroczy, ale główny bohater powinien zostać z Kim Sun Hwa. Może by go na koniec nie zabiła :-P <- MEGA SPOILER!
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Satsuki YO!! pisze:Jak myślicie, to już koniec, czy dopiero początek?

ale ...czego? ^^"

Preity pisze:który jest pewnego rodzaju przeciwieństwem do głównej pary

ja wiem czy to taki wątek romansowy? Ja go tam nie widziałam przynajmniej O_o

Jesli chodzi o pana dowódcę z północy, to byli z Sunhwa raczej w relacjach przyjacielsko- słuzbowych...tym bardziej, że Sunhwa poza Hyunjoonem to mało co widziałą (:

Reira - odnośnie tego to było tylko w filmie, i ja to uważam za mega nieporozumienie i położenie logiki serii na kolana -_- no juz nie przesadzajmy ze zwrotami akcji tak :/ w końcu Sunhwa na koniec go własnym ciałem broniła i ryzykowała zycie dla niego, praktycznie sie poświęciła, więc chyba by jej musieli rozkroic mózg i przeorac pare płatów, żeby uzyskac taki efekt -_-....ja filmu nie ogladałam i nie wiem o co kama, ale nie trafia to do mnie w ogóle O_o
Obrazek
- Król Julian
Awatar użytkownika
Satsuki YO!!
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

No nie, o Chuno to wiedziałam oczywiście, tylko wtedy jeszcze nie miałam Tele5, więc nie oglądałam.

A chodziło mi o początek dram w polskiej telewizji ^^ Czy na dwóch tytułach się skończy, czy nam się to wszystko dopiero rozkręca :D

OMG, Reira, normalnie to był największy spoiler jaki w życiu przeczytałam. Śmierć Mufasy się do tego nie umywa. Nawet śmierć Harrego Pottera byłaby niczym, gdyby rzeczywiście była. Chyba się wyspowiadam z tego, że to przeczytałam .___.
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Sama chciałas spoilerów ;p

Ale przeczytaj to co napisałam - ten bzik scenarzystów jest tylko w filmie, którego nie ogladałam z założenia, że jak ktoś próbuje ścisnąć 20 godzinnych odcinków w 2-godzinny film, to to z góry jest nieudane _^_

I potem mamy takie kwiatki :roll:

Pytanko do tych co widzieli Irysowe filmidło - oni to tam jakos wytłumaczyli? Co, dlaczego i tak dalej? W snesie o Sunhwa mi chodzi.....
Obrazek
- Król Julian
Awatar użytkownika
Satsuki YO!!
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Maru pisze:Sama chciałas spoilerów ;p

Owszem, chciałam, i nie żałuję, że to przeczytałam. Po prostu trochę przydusił mnie ciężar tej informacji xD

Czytałam, co napisałaś, niemniej jednak nieodwzajemniona miłość to dla mnie już i tak smutna informacja, miałam nadzieję, że mi powiecie, żebym się nie martwiła i że każdy bohater sobie kogoś znajdzie, a tu takie buuu :<

No ale przynajmniej nie będę sobie teraz robić nadziei i się skupię na akcji :D
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 22 maja 2011

Nic się nie bój :rolly: wprawdzie niewielu znam masochistów którzy przebrnęli Athenę (i zaledwie - zdaje się - jedną osobę (no, może dwie...), która zrobiła to z przyjemnością), ale w Athenie dowiadujemy się, że Sunhwa bynajmniej nie spędziła reszty życia na pustkowiu żywiąc się dżdżownicami, deszczówką i wspomnieniami o "wielkiej miłości" :rolly: - w sumie do dziś się zastanawiam po co ten wątek tam był, ale jednak był... Hmmm... wprawdzie również nie skończył się wesoło, ale jak kto sobie raz życie ułożył to i drugi raz mu się uda... W każdym razie - panteon grecki jest zasobny w imiona - może zobaczymy ją jeszcze np. w Eryniach ;) - kochającą, kochaną i nadal - tym razem radośnie - skręcającą karki.
:volli:
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 22 maja 2011

Nie chce nic mówić... ale powiem :rolly: :P
Otóż drama z założenia chyba miała być dramą akcji, więc trochę trudno by mieli się skupiać na radosnych zakończeniach wątków miłosnych, zwłaszcza że chyba w takich dramach lubią mieszać tak by było tragicznie i nieprzewidywalnie :P
A Athene ja jeszcze przebrnę, wierzę w to, i w to ze nakręcą jeszcze jeden sezon, tym razem pod chwytliwym tytułem "Syzyf", w którym to dowiemy się to co wiedzieliśmy od początku, czyli że każdy chciał dobrze, ale osiągnięcie celu nie było im dane :rolly: :omg:
Obrazek
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Maru » 22 maja 2011

Volli, jako, że mitologia grecka mnie kręci nieszczególnie i wolę ogrodnictwo, to napomknij mi tu proszę, co zrobili z biednej Sunhwa w Atence, bo tylko to mnie intryguje _^_

Azzel pisze:Otóż drama z założenia chyba miała być dramą akcji, więc trochę trudno by mieli się skupiać na radosnych zakończeniach wątków miłosnych, zwłaszcza że chyba w takich dramach lubią mieszać tak by było tragicznie i nieprzewidywalnie

No własnie - to nie romans, ale ze w kazdym chyba filmie akcji chociaz zarys romansu musi być, więc i tu wepchneli (:

Ale konic Iryska był swietny i ...no jedyny słuszny chyba :roll: Przynajmniej gdyby było inaczej, byłabym zawiedziona ...a taki własnie koniec przewidywałam i sie cieszę, że scenarzyści wysłuchali moich próśb (:
Obrazek
- Król Julian
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 22 maja 2011

No więc nic nie zrobili... Sunhwa żyje sobie szczęśliwie z mężem i dzieckiem, do czasu gdy północni nie postanawiają jej "ukarać" - znaczy że po jakimś czasie rodzina jest tylko wspomnieniem, a Sunhwa wyrusza w świat z zamiarem, zdaje się, zemsty... Ot, i cała historia... Wątek zupełnie z kosmosu wzięty, w sumie bez znaczenia dla fabuły, nie rozwiązany, stąd dający różne możliwości... Widać akurat ta irysowa postać okazuje się mieć największy potencjał... Hmm... w sumie jedna z niewielu,które w ogóle przeżyły irysa .. może dlatego? :rolly:
:volli:
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Maru » 22 maja 2011

Ok, to skoro IRIS 2 ma sie opierać na losach Sunhwa, to teraz się autentycznie boję :rolly:

Bo nie miałabym nic przeciwko, gdyby dwójka faktycznie była jakąś zemstą/rewanżem, i mielibysmy Sunhwa w akcji, latajacą ze snajperką jak za starych dobrych czasów, a i pewnie jakaś 'drużyna' po drodze by sie napatoczyła .... No i przeciez to był tylko Iryskowy wierzchołek góry lodowej, więc i pewnie masa innych super-duper tajnych oddziałów i asasynów pokroju TOPa by sie znalazło ...

....Tylko ja już sama nie wiem, co oni mogą z ta postacią zrobić - no bo miała potencjał, aż za duży jak widać po tym na co się pokusili twórcy filmu i Atenki _^_

Chyba obejrze jednka Atenkę _^_
Obrazek
- Król Julian
Awatar użytkownika
Satsuki YO!!
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Satsuki YO!! » 22 maja 2011

Volli pisze:Widać akurat ta irysowa postać okazuje się mieć największy potencjał... Hmm... w sumie jedna z niewielu,które w ogóle przeżyły irysa .. może dlatego? :rolly:

No ba, Seon Hwa to póki co moje ulubiona postać, tylko trochę mi jej szkoda ;__;

Ojej, to jeśli tam naprawdę taka selekcja nastąpi to... o czym jest właściwie 2 sezon? o.O

Edit: No tak, już widzę, że Maru napisała ^^'' Wychodzi na to, że Seon Hwa to jakiś koreński Bear Grylls xD

Maru pisze:No własnie - to nie romans, ale ze w kazdym chyba filmie akcji chociaz zarys romansu musi być, więc i tu wepchneli (:

A ja lubię poboczne historie miłosne :D Nawet bardziej, niż jeśli romans jest wątkiem głównym ^^ Tylko jeszcze żeby się dobrze kończyły, ale cóż, nie można mieć wszystkiego .___.

Wróć do „K-drama”